Migrační tsunami, Erdogan, EU a my – aneb, kdo má máslo na hlavě! II. DOPLNĚNO!!!


dokončení ze včerejška

Říká někdo,  že  ale  existují politici  nadaní zdravým  rozumem, jako třeba  rakouský  kancléř Kurz?  Viz

Kurz warnt vor Aufnahme von Flüchtlingen

Jistě, jenže  je  zoufale sám. Evidentně  naprostá většina  těch, s nimiž  mluví má obrovský problém pochopit,  že  jeden jediný převzatý  uprchlík, jedno zda  z táborů na  řeckých ostrovech nebo od  řeckotureckýchhranic  pohne  možná se stovkou dalších, aby to také zkusili!

Erdogan je bezesporu mimořádně  schopný  státník a politik. Na  rozdíl od  toho, co máme  v  Evropě my. V tom článku o Kurzově  postoji se dozvíte například  to, že   řada, především německých politiků a političek, chce momentálně   a la  Šojdrová, zachraňovat především děti. Prý trpí  a jsme povinni. Zamlčují, že za nimi musí přijít  rodiče, sourozenci, tety  strýcové, atd.atd.  Hrají to na  soucit.  Ale  jenom vocaď pocaď! I to, že je  jejich rodiče na tenhle nebezpečný trip vyslali vědomě! Z  bezpečné země, kterou rozhodně  Turecko je!

Pokud  by  se  v Německu  rozhodli  brát  další migranty, je  to jejich deal. Můžeme si  o něm myslet, co chceme , ale to je všechno. Jenže dnešní vítači  současně arogantně  požadují,  aby  byla v rámci EU  VYNUCENA POVINNÁ  SOLIDARITA  členských  zemí  v rozdělování  těch  převzatých. Aby onirozhodli a  jinaksmýšlející  museli vykonat!Bez odmluvy  a pod  sankcemi! To všechno je  v tom článku  o Kurzovi.

Nejen to,  kdosi mi poslal  čerstvý  článek z Radia  Vaticana, reagující na stejnou problematiku.  Velmi mu  za to děkuji, touto cestou.

Migranti jako silná karta Erdoganova nátlaku na Evropu

Článek vyjadřuje  názory  některých církevních hodnostářů na tuhle novou migrační vlnu. Většinou srozumitelně  a logicky. Až se  člověk propracuje k závěrečnému odstavci, kde mluví P. Maurice Joyeux z Jezuitské služby uprchlíkům (Jesuit Refugee Service):

….nedávná finanční pomoc udělená Evropskou unií Řecku není dostačujícím řešením. Podle mínění tohoto jezuity bude nezbytné rozmístit migranty po celé Evropě. Dodává zároveň, že humanitární koridory nebudou fungovat, dokud Unie nebude mít k dispozici intervenční síly, které by přinutily země jako Polsko, Maďarsko nebo Rakousko k rezignaci na jejich postoje.

Jde  o názor jakéhosi  jezuity  a  ten nemá váhu ani možnost cosi takového prosadit. Jenže  různí  dobrodějní politici  už  ano. Zatím s  něčím takovým nikdo nepřišel. Nicméně nezapomínejme, že  EU právě vyjednává o novém rozpočtovém rámci na příštích 7 let. Doufám, že  příští týden už konečně  vydám dvoudílný  článek na toto  téma, který  už  hodně  dlouho, kvůli aktualitám, odsouvám.  Tohle se určitě změní  v těžkou palebnou linii.  Protože dnes  sympatický  Kurz  se  vám představí v novém světle. A  ti, co jsou naopak nyní krajně podezřelí, v té  své  roli  samozřejmě zůstanou.

Opakuji – Erdogan je  takový, jaký  je. Ale  jeho počínání  má  logiku. Na  rozdíl od  Američanů, Britů, Francouzů, ale především těch,  co  hodlají páchat  dobro za  každou cenu. A zejména na  cizí úkor.   Ti  připrchlíkům sami otevřou evropské brány!

Ukazujete  prstem  na  ně  a  máte  to jako velkou plácačku na  zlotřilou Brusel?

Já myslím, že  bychom si především měli  uklidit  před  vlastním prahem. Babišův  výrok z podzimu  2015 , že  klidně  přijme  18 000 připrchlíků, aby obsadili pracovní místa, která  domorodci nechtějí,  byl už na Kose publikován  x krát.  Pak udělal  několik názorových veletočů a  dnes  je  horlivým  zastáncem postoje  – nebrat  ani nohu! Jenže  vždycky přes mluvidla. To mu jde  skvěle!

Byl také  zastáncem jiného  hesla, že  u Kábulu se bojuje  za Prahu! A ještě pořád  evidentně  je. Protože  když  Američané už  vyklízejí, my  tam hrdě  trčíme. Zpět k tomu   naprostému   blábolu. Jestli se někde  aktuálně  bojuje  za  Prahu, pak hledejte  místa   jejichž jména  jste  nejspíš  nikdy neslyšeli:

Světlograd

Dymoticho,  Soufli, Tychero, Feres

Že  vám nic  neříkají? Máte pravdu, já o nich také nic netušil. Do doby, než  jsem si na mapě  našel oblast, kde  Řekové  brání  svoji a  naši  hranici. Před nájezdem  těch, co si umanuli, že  zkrátka  Evropa není Evropanů, nýbrž jejich země. Tam se  doopravdy bojuje za Prahu. A co udělá naše  vláda?  Pošle tam  ozbrojenou pomoc? Nebo snad  začne  tlačit na to,aby  Evropa poslala sjednoceně  nějaké posily  Řekům  nebo alespoň Frontex?

Řekům zašleme  pár  drobných  – asi  25 milionů a  pár policistů…. Abych byl přesný -těch policistů , co posíláme  Ŕekům na pomoc je 8….Slovy  OSUM!!!!! Jinak se kluci  kudrnatý,   s  tím vypořádejte  sami, jak nejlépe  umíte!  Srovnejte si to s  českým kontingentem v  Afghanistanu  nebo dokonce  v Mali!!!! Babiš, Zeman a ostatní papaláši si pořád  myslí,  že  u Kábulu se bojuje  za  Prahu!! Myslíte si to také? Já ne. Mám v tomto ohledu jasno! Boj za Prahu se odehrává na  řecko turecké hranici. A my tam pošleme  8 maníků! To jsme frajeři!

Že  by  snad zasáhlo NATO, když  je  to obranný spolek a tady  jde doopravdy o obranu nejzákladnější?  Ani nápad! Aliance už  dávno a dávno přijala  usnesení, že migrační vlny a migranti nejsou  její problém! A že si ho  mají řešit  evropské struktury. Zřejmě  to není  ohrožení. Nebo ne  dost velké, aby  zasáhlo!!! Ačkoli jde doslova  o existenci Evropy, tak, jak ji známe.

Takže  že  by  aspoň Frontex?  Ano, ten prý bude  nasazen. Ale  v počtu asi stovky mužů, dvou vrtulníků a pár  plavidel….

Proč  tak málo?  To už zase někdo v Bruselu hraje  svoje podivné hry?  Možná.  Nemohu to vyvrátit. Ale  ani potvrdit. Co  ale  lze konstatovat s naprostou jistoto je, Frontex je papírový  tygr. Který  existuje na papíře, ale nikoli ve skutečnosti.

Ačkoli v roce 2018 EU přijala, respektive  chtěla  přijmout usnesení, že  do  dvou let se početní stav  tělesa  zvýší z cca  1500 na  10 000 členů. S příslušným vybavením, technikou a týlovým zabezpečením  a kompetencemi. Zopakuji – plán byl  do konce tohoto roku.

Skutek opět utek.  Stane  se tak  až na vánoce 2027! Proč?! Derou se vám na rty nadávky na  hloupé a neschopné bruselské  byrokraty?

Plivete  špatným směrem! Toho, kdo tohle má  triku, spolu s pár  dalšími, hledejte  někde úplně jinde – ve Strakovce nebo na  Čapáku!!!

Ledva  totiž  se ty  plány  na posílení Frontexu zrodily, tak je jistý  Andrej Babiš  začal těžce ostřelovat,  až  šly k ledu!  Dovolím si citovat:

Rychlé navyšování kapacit a s tím související prudký nárůst rozpočtu agentury původně některé státy kritizovaly. Premiér Andrej Babiš (ANO) při návštěvě Košic v roce 2018 označil Frontex za zbytečnou paralelní strukturu: „Chtěl bych, abychom si řekli, proč máme navyšovat počet policistů nebo pohraniční stráže z 1500 na 10 000. Kam půjdou, proč to tak je.

I kvůli výhradám zemí jako Česko, Maďarsko nebo Polsko se nakonec agentura rozšiřuje pomaleji. Evropská komise původně doufala, že by se na 10 tisíc lidí mohla dostat do dvou let.

Takže  jak to má  Andrej Babiš s těmi  migranty a migrací? A jak to má  celá V4???

On je  snad nápor  na řeckou hranici soliterním problémem  Řeků a nás  se to skutečně netýká????

V  Evropě se prostě  porazíme spolehlivě  sami.  Za to doopravdy  Erdogan nemůže.  Ale zná  nás, ví, co jsme  zač a především naši politikáři! Proč by  toho nevyužil?

Jak je to dávno, co český premier podpořil, dokonce na půdě OSN tureckého prezidenta  a jeho představy  o uspořádání věcí v  Sýrii? Půl roku!!!  Pouhých  6měsíců. Čemu se nyní u Erdogana  divíme? Dělá jen to, co mu Babiš  pochválil! Pokud  už jste zapomněli, doporučuji toto!

Je  snazší kritizovat jiné. A  mnohdy  to je  více než oprávněné. Ale  čiňme tak, až potom, co máme  splněny  domácí úkoly!!! Jinak lžeme  sami sobě. A Babiš nám mluví pravdu asi jako – no prostě Babiš!

Nicméně  důležité je to, že  Erdogan zatím nepustil migranty na  čluny. Až tak  učiní, nemá Řecko a  Evropa  s ním- šanci.

V podstatě  se dá  říci, že hraje o novou dohodu s  EU.Pochopitelně s  vyššími platbami z Bruselu. A  také je  dostane.

Znovu se vrátím  k onomu  textu Radia  Vaticana a vyberu z něj další  kus:

Jak zdůrazňuje Andrea Avedduto, mluvčí sdružení Pro Terra Santa, klíčem k pochopení aktuální situace je nadcházející porážka Turecka ve válce se Sýrií. Erdogan se nechce smířit s prohrou, a proto vyvíjí nátlak na západní státy, říká Avedduto.

Diplomacie zmůže málo; ostatně velmi málo dokázala i  v minulých letech. Konečný vojenský střet Sýrie a Turecka je nevyhnutelný. Je nepochybné, že Turecko dnes bojuje v Sýrii po boku Al-Kaidy a dalších teroristických uskupení. Stavějí se ještě na odpor režimu prezidenta Asada, který však už získal naprostou většinu syrského území. Asadovi za pomoci Ruska se pravděpodobně podaří udusit také poslední centrum džihádistů a získá zpět plnou kontrolu nad Sýrií. Bude to vítězství ve válce, kterou Erdogan nechce prohrát a ve které se angažoval od samého počátku. Právě proto se nyní uchyluje k této zbrani, kterou jsou uprchlíci. Připomíná Evropě, že si s migranty neporadí – ostatně má pravdu. Nesmíme ale přijímat poučení od Turecka, řízeného diktátorem Erdoganem, který v posledních letech hraje velmi špinavou hru na podporu svých politických a ideologických zájmů v tomto regionu, který před mnoha lety patřil do Ottomanského impéria, a Erdogan na něj nechce rezignovat.“

S klíčovými pasážemi souhlasím bezezbytku, s koncem nikoliv. Možná, že  Erdogan má sen o obnovení Ottomanské  říše, ale je to opravdu jen sen. Nikdy  nemůže připojit  Egypt, Saudskou  Arábii a tak dále. O Izraeli nemluvě.  Mým přesvědčením je,  že po té  co zjistil, že  Assad  nemusí  vyhrát vnucenou  válku a  že  u jeho hranic  vzniká  bezpečnostní a  mocenské vakuum, rozhodl se, tak jako by  to učinil na jeho místě  každý- jej vyplnit. Protože když ne on, tak to učiní někdo jiný. Tohle  je  normální politika. To ostatní se nabalilo navíc!

Jenže ten církevní činitel má pravdu  – v Sýrii stojí před porážkou. Kterou si nemůže  dovolit.  Je zajímavé, že  stejně  jako si nikdo nevšímá toho drobného ale  důležitého detailu, že  migrantům dovolil se hýbnout jen na  souši, tak  ačkoli Rusové fungují jako zásadní faktor  obratu na  syrském bojišti obecně a  v Idlibu  zvláště, ZATÍM  pečlivě dbá na to, aby  jim nijak nepřekážel. Ruská vojenská i zásobovací plavidla  dál  klidně proplouvají Bosporem, ruská vojenská i civilní letadla  nerušeně  létají  přes Turecko z vlasti do Sýrie  a zpět!!! Přesto, že Turecko díky tomu prohrává!!!

Nikdo o tom neztratí  ani slovo! Ačkoli je  tohle pro svět superzpráva!

Boje v Idlíbu a  angažmá  turecké armády  není  hraní  si s ohněm v prachárně, to je přímo  pořádání  slavnostního ohňostroje  v muničním skladu! Ovšem dokud  ruská plavidla  a letectvo bude moci využívat  turecké  koridory  ke  svým plavbám a  letům, svět  může  být  relativně  v klidu.

Ostatně, už  jsou  známy  také výstupy  ze  čtvrtečního setkání  Putin -Erdogan. Dohodli  se na novém příměří a na novém vymezení nárazníkové  zóny. Její linie  je podél dálnice M4 s pásmem  6 kilometrů na obě strany.

Tohle  v podstatě  rozřízlo teroristy  ještě   ovládané území na  dvě  části – menší, asi  třetinovou pod  dálnicí a  sousedící bezprostředně  s  teritoriem ovládaným  Asadem a  jeho silami a  dvoutřetinovým zbytkem na sever  od dálnice k tureckým hranicím.

Je zřejmé, že  ten  jižní cancour nemá  vojensky  žádnou budoucnost. Dohoda je tak  komentována  jako těžký  Erdoganův  ústupek. Ovšem nikoli například  Seznamem.cz  nebo Lidovými novinami.   Tam mají za  to, že Putin nechal svého vazala  na holičkách.

Je na  čase učinit nějaký jednoduchý  závěr.  Zformuluji jej do otázky  – kdo z vás  by na místě  tureckého prezidenta postupoval jinak?

DODATEK ze  středečního rána

Tenhle text jsem psal v neděli. Uvádím to proto,  že jste  si v něm mohli přečíst, že  Erdoganovi nakonec, když nedostal podporu pro svoje  dobrodružství v  Sýrii, která jsou pro Evropu přeci jen poněkud  kách, se soustředí na vyjednání nové dohody s  EU  o  zadržování uprchlíků  – rozuměj, že  nová bude jen v  tom, že  Evropa, aby nemusela  sama  dělat  „špinavou práci“   a  nedej Nejvyšší – BRÁNIT SVOJE HRANICE,  jak je  její  základní povinností, si na tohle najme  Turka a  ten vznesl požadavek na zvýšení své „zasloužené“ mzdy.

Trefil jsem se! Nemusel jsem čekat  vůbec  dlouho, v podstatě jen pár  hodin

Turecko požaduje úpravu migrační dohody s EU

A  z textu vyplývá, že Turek se dočká brzy. Tak kdo je tady  státníka kdo kramář? Erdogan nebo  ti evropští/naši panáci?  A především – kdo má máslo na hlavě? 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.