Naše měna je pevná -epidemie koronaviru nebude V. – DOPLNĚNO!!!!!


Koronavirus  je celoplanetární metla. O tom  žádná.  Nejspíš  se  s jeho  různými důsledky  budeme muset  vypořádávat  řadu  let a to nejen, co se  nemoci a jejího přenosu týče. To je pouze  jedna  rovina  téhle  pandemie. I  když  zrovna ta, která nás momentálně nejvíce  zajímá – dostanu to já a moje rodina nebo ne?

Nehodlám tohle dnes pojednávat, ale  dovolím si malý odhad – mám za  to, že  vedle každoroční vlny  chřipek se  asi do budoucna musíme připravit na  stejný  nápor koronavirového onemocnění. Ten zmetek už  ze  světa  nezmizí. Jen se  s ním naučíme  žít, tak jako s tou chřipajznou a  doufám,  že se v nějaké historicky  krátké době na něj  najde lék. takže u  naší obvodní doktorky  každoročně  dostanu na podzim o injekci víc.

Nic nebagatelizuji. Ale  takhle to nějak s tím zákeřným prevítem bude. Alespoň a přiznávám, že ve vlastním zájmu je přání  otcem myšlenky – takže  doufám, že to tak bude.

Smyslem dnešní Kosy  je  podívat  se  do zrcadla, které nám tahle  epidemie nastavila. Lidstvu jako celku, světovým elitám, mediokracii, která si osopuje právo každý den  vymývat  člověku mozek a implantovat mu místo  toho jediný správný názor. Na  cokoliv. Tudíž i na koronavir.

Nejdřív  uchopím ten globální  motiv. Koronavir, nade  vší pochybnost ukázal  slabiny  naší civilizace  a  to zejména  té globální a  bohužel i  západní.

Doposud  nám je soustavně předváděno, jak je skvělé,  že  Západ  výrobu přesuunul do celého, zejména třetího světa.  Jak všechno máme  laciné, protože  je  to někde  v Bangladéši nebo jiné Tramtárii vyráběno za  zlomek tuzemské ceny a  jak jsme, díky  tomu den ze  dne  šťastnější a šťastnější. Třeba proto,  že  už nemáme doma  dvě  televize, ale rovnou třeba  4 a  barevná trika  si můžem koupit ne  jedno, ale  třeba  tři za týden. Protože  MY přece  nemáme  ekonomiku s nízkou, nýbrž vysokou přidanou hodnotou, tzv. znalostní!

I kdyby  to náhodou odpovídalo realitě, což ve  srovnání s Čínou rozhodně neplatí  i potom, nám koronavirus  odhalil smutnou rubovou  stranu mince  naší nikoliv znalostní, nýbrž  dovozové ekonomie – většinově nejsme  potravinově  soběstační a  elementární potravinová bezpečnost, je výsadou pouze  několika zemí  západního světa – USA, Australie, Kanady, možná  Dánska, možná Francie a Německa  tím to asi bude končit.   Ostatní státy našeho okruhu mají těžkou smůlu. Kdykoliv se, kvůli čemukoliv zhroutí dovoz!

Nejen to.  Ještě  hůře  to s naším západním světem dopadá v  jiném klíčovém sektoru lidské existence – výrobě  a distribuci léčiv. Celá  1/3 celosvětové produkce  je outsorcována  do Čína. Což znamená, že jsme  jí, v  tomto ohledu, vydáni na milost  a nemilost. No jo no, kdo by  se pouštěl do složitých a  životní prostředí  jistě zatěžujících výrob?  My  děláme  tu znalostní ekonomiku, která  neprodukuje  žádnou ekologickou zátěž!  Ovšem když Číňan nebude moci či nechce dodávat, co potom? Zkrátka  globalizace  má svoje  velká rizika. Nejen možnost  mít  tři nová trika  každý  týden.Tohle  nám celoplanetárně  sdělil koronavir.

Nejsem si vůbec  jist, že si to naše elity uvědomily a  něco s tím udělají, jakmile  lavinovité  šíření  nemoci CoVid 19 poleví. Ačkoliv  je  to nanejvýš třeba.

Osobně bych čekal, že s tomuto problému budou věnovat jak špičky  EU, tak NATO,  hned na příštím velkém summitu. Čekal, ale jen jako politický naiva  a Pepek Vyskoč. Nic takového se konat nebude. NATO i EU si radši střihnou třeba  ruskou hybridní válku a proruské trolly!  To je  přece  ta  největší a nejurputnější hrozba pro náš  svět! Kdepak koronavir!  Stačí se podívat, jak zmateně  reagují  špičky  EU i jednotlivých členských států /v čele  s těmi našimi papaláši/,   na  šíření nemoci a  jak nejsou sto se nějak internacionálně domluvit.  A  NATO,  že by nějaká koordinace  vojenských medicínských složek uvnitř  aliance  nebo  tlak na  strategické přesunutí výroby medikamentů od  potenciálního čínského nepřítele  zpět, pod  kontrolu aliance? Ani zdání!

Nechápu,  že  tady, především v  tomto bodě, nevytváří  nějaký tlak světový tisk. Nejméně  srovnatelný s Gretou a jejím hnutím!  Ticho po pěšině.

Světová media pak  představují kapitolu samu pro sebe. Nejdříve pro ně  koronavir představoval  vítanou senzaci, která prodávala! Televize, internet, rozhlasy  a  další mediální kanály  se  doslova předháněly,  kdo přinese z Číny  dramatičtější reportáže, obrazové záznamy, drsnější popisy  čínské hrůzy,  více padajících  zasažených na nemocničních chodbách  či v ulicích čínských měst.

Prostě jela se  senzace  a  skoro žádné informační jádro.

Dnes, když  vir  dorazil do  euroatlantických šířek, jsou  titíž  najednou plni rad a  doporučení, ale  všechno ve smyslu zejména  myjte si ruce!   A podobných moudrých a  chytrých doporučení. Jimiž jsme doslova  zavalováni. A  pak samozřejmě  úspěchy  vlády v boji s koronavirem. Jak jinak.  Aniž  by se mainstream nějak namáhal kriticky  myslet  a poukazovat na zjevná selhání   nebo logické nonsensy. Ale  mají omluvu -na to se  nezmohla  ani česká parlamentní opozice….

Tím se  dostáváme k samému jádru  dnešního článku – roli  sdělovacích prostředků. Mám sice vytažených i pár  docela  pěkných špeků z německo jazyčné oblasti, ale popravdě – přes veškerou snahu nějak monitorovat německy mluvící prostor,  mi toho,  při  sledování události  rozměru koronaviru spousta uniká. Tohle není  nějaká běžná politická událost, kdy stačí projet pár hlavních serverů s odlišným  míněním, aby  si člověk udělal obrázek a vytáhl si, co potřebuje. Jde  dnes už nikoli o senzaci,nýbrž  o přísně  expertní záležitost. Ale jak poznáte  toho pravého experta, jste li ve věci laikem?  Takzvaná otázka  za milion, že?

Tudíž  zahraničí vynechám. A  soustředím se  jen a pouze na  Česko. Zde  to jde přeci jenom snáze.

Ale nejdříve se opět  vrátím do archivu Kosy.

K prvnímu článku,který koronaviru věnovala více než před měsícem – konkrétně  7.2.2020

Koronavirus a moje obavy

V něm  naleznete  vedle  mnohého jiného / neskromně si dovolím tvrdit, že jde o jeden z nejlepších článků Kosy  vůbec/, také tuhle  pasáž:

Jenže věc se má poněkud jinak. Generuje dvě zásadní otázky

1-je Koronavir natolik zabijácký, že lidé umírající na nemocničních chodbách a hroutící se na ulicích jsou věrohodným vyjádřením této nebezpečnosti ?

nebo

2- jsou tyhle záběry důkazem naprostého selhání čínského zdravotnictví a správy státu? A my si můžeme být v klidu, protože u nás by se něco takového nestalo?

Soudím, že ani jedna druhá otázka není relevantní. Kdyby platila ta první, pak by statistika úmrtí musela být daleko vyšší. Pro nás je ovšem nesrovnatelně významnější odpověď na otázku č. 2. – fungovalo by zdravotnictví v Evropě lépe než v Číně v případě propuknutí epidemie? Nepotrefily by nás čínské problémy?

Proč  se k  němu vracím?Protože řádově  ve stejné  době, se  v různých jedině  správných českých i slovenských mediích  objevila  řada  příspěvků a reportáží obsahující jediné  nosné téma

čínská propaganda zamlčuje a  retušuje  skutečný rozměr katastrofy, aby nebyl ohrožen vládnoucí komunistický / rozuměj teroristický/ režim. U nás  ve  svobodném světě  plné a otevřené  informovanosti by  se nic podobného stát  nemohlo a na  rozdíl od  těch zglajchšaltovaných  čínských komoušů  bychom to zvládli levou zadní/  Protože  jsme přece ta liberální demokracie!.

Punktum.

Jsem ten poslední, kdo by obhajoval čínský režim. Právě  naopak. Beru tuhle  zemi  jako osudového soupeře  naší civilizační  zóny, s kterým se dříve nebo později střetneme  v souboji na  život  a na  smrt. A  velmi před ním na Kose  varuji. Mám li si vybrat  americký nebo  čínský imperialismus, volím ten první. Umím v něm žít. Jedinec  zde má alespoň nějaká práva. V čínské verzi je jedinec nic  – naprosto pominutelný pojem. Existuje  jen celek – masa.

Nicméně pokud jde o  epidemii koronaviru?

Svět má  obrovské štěstí,  že  když  už  se  tohle zlo objevilo, stalo se  tak v Číně. Nikoli v některém z indických velkoměst  či rozvojových megapolí třetího světa  typu nigerijský Lagos,egyptská Káhira, pakistánské Karáčí, či  Rio nebo Mexiko City  v Latinské Americe. Nemluvě  o severoamerických megalopolích typu NY, LA a tak podobně.

Proč? Protože  současná  Čína není prostě rozvojový svět. Nýbrž  dnes už  bohatá technologická  velmoc s přísně organizovanou a funkční hierarachickou  strukturou moci.  Která se navíc v krizových případech nemusí ohlížet na nějaká práva  jednotlivce, ale  může, až  s brutální jednoduchostí, přijímat drsná opatření v  zájmu celku. Dovolím si tvrdit,  že není druhý  takový stát na světě a  tak výhodnými podmínkami pro potlačení  pandemie  jako právě současná  ČLR.

Přesto byl spuštěn  ten propagandistický koncert  českých sdělovadel ohledně  Číny, jejího politického systému a  dovozena  skutečnost,  že  demokracie to, díky  svojí otevřenosti a  informovanosti,  prostě musí zvládnout  daleko lépe než  čínský  komouš.

V  určitém  čase, zejména  tak do poloviny února  se tohoto na českých a slovenských webech vyskytovalo neuvěřitelně  mnoho. Takže  nebyla potřeba  si to ukládat. S  jednou jedinou výjimkou.

A tu představuje  můj dlouhodobě oblíbený pořad ČT 24 jménem Newsroom, který co do oblbovací propagandistické nálože  jen těžko hledá  v tuzemském mediálním  vesmíru, dokonce i při zahrnutí  tak obskurních platforem, jako představují Jandovy  Evropské hodnoty, či Šafrovo Forum 24 – konkurenta.

Luboš  Rosí a jeho parta  neochvějně  věřících a  vždy  zapálených svazaček, je vždycky  ve střehu a  vždy  připravena natlouct  vám  do hlavy  jedinou správnou pravdu. Ačkoli veřejně předvedli  v jednom Newsroomu,  že mají základní problém s těmi nejjednoduššími zlomky, když jistá,vysoce  sofistikovaná  svazačka na kameru prohlásila, že když máme množinu deseti panáčků,  z nichž  je šest  bílých a čtyři červení,  pak těch  červených je  jedna čtvrtina.  Detaily  zde.

A tahle  samá partička  si  o týden později, než  vyšel už  zmíněný první článek Kosy ke koronaviru, střihla   Newsroom  primárně věnovaný  packalství, neumětelství a teroru  čínských  vládních  struktur ohledně koronavirové  nákazy!

Konkrétně  jde o pořad  ze  16.2.2020 a  tuto jeho sekvenci.  Kde úplně, ale úplně ze všeho bylo  blábolení nikoli o nemoci jako takové, o možnosti jejího  zavlečení mimo Čínu /proč se pojímat  takovými prkotinami?/, ale  o čínské  vládní propagandě. A také o tom,jak to mají žurnalisté v  Říši střed  zoufale  těžké. Tedy ti, co nejsou napojeni a  nepíší pro čínskou vládu. A  jak loví,zejména ti ze zahraničí, informace  na  blozích, twitteru  a dalších podobných kanálech a  takže  se  stal mezinárodní autoritou na koronavir a  Čínu  dokonce  i jakýsi český bloger, profesně  lékař  z Kroměříže, píšící  pod nickem Baziliš o  té virové spoušti v nejlidnatější zemi světa. Přirozeně, že  z Kroměříže…

Neposmívám se  onomu Bazilišovi, ani mne  to nenapadne, dělá/ dělal  totéž co já. Komentuje. Ale  jestliže se stal autoritativním světovým/tuzemským zdrojem pro expertní články  o Číně a  Co Vid 19, mám plné právo očekávat, že už v nejbližších dnech  dorazí  mailík z Washington Post, NY  Times a určitě z ČTK a  České televize,  že začnou přebírat denně Kosu! Nemohu se dočkat!

Ovšem  vůbec  nejlibovější částí toho úderného,  ani ne 5-ti minutového příspěvku  je  pasáž,  kdy  o čínských  nevládních blogerech Rosí dojatě  hovoří jako o občanských žurnalistech.  Zatímco v tuzemsku je pro něj  každý  stejný nevládní bloger  proruský troll, šiřitel fake  news   a  podvraceč  demokratického státu! To mne dostalo!

Když máte blog v Číně nebo Rusku a  trefujete se  do tamních vlád, jste  občanský ŽURNALISTA!

Když provozujete  blog v tuzemsku a  nevoní  vám  české politické elity /pozor -proti Babišovi a  Zemanovi psát volně možno/ a jejich  servilita  vůči protektorům,  jste jen a pouze  troll!

Takhle  to má  Rosí a jeho zapálené svazačky. Takhle  vidí a dělí svět. Podobné  bláboly  ovšem  neodprezentovala  jen ČT a  Newsroom. Stejně „yntelygentní mišlenky“  bylo lze  najít  například  na webu Českého rozhlasu,  české i slovenské mutaci Deníku A na   řadě  dalších zdrojů.

Dnes jsme o měsíc  starší. A máme k dispozici už nějaké číselné řady a první celosvětově platné  závěry.

V okamžiku, kdy píši tento sloupek / středa 11.2.2020/ vypadá Top Ten  světové koronavirové hitparády podle institutu Johna  Hopkinse takto:

Ano s odstupem pořád nejvíce  nemocných a nejvíc  smrťáků má Čína. Bez debat.

Nicméně , když  zkusíte  jen tu nejhrubější korelaci na počet obyvatel, pak  ČLR má z celku 0,000054% postižených.

Itálie je  už  dnes o řád  horší , i když  těch nakažených má „jen“ něco málo přes  10 000. Její koeficient  činí 0,001697%. Statisticky  stejně je  na  tom další silně zasažená země  – Jižní Korea. A tak bych mohl pokračovat!  Ještě  desáté, mimořádně  rozvinuté Švýcarsko vykazuje koeficient vyšší než  ČLR  -0,0000613!!!!

Přidejte  si k tomu  informace typu:

Zdroj

Tohle je jen  mikroskopický  výběr  z přehršle  podobných zpráv.Pro ilustraci zcela postačující!

A také přesvědčivě  demaskující Rosího, jeho Newsroom a  další podobné demagogické propagandisty jako  dokonalé blábolisty!

Znovu opakuji-jsem všechno jiné,než obdivovatel Číny a jejího režimu. Ale ve světle  toho, jak se  šíří koronavirus  v  Evropě a  co asi tak čeká  Spojené státy a  když  zvážím  odhad  Merkelové nebo článek kosíře Ivana  o  projekcích  šíření viru v Irsku,  pak docházím  k  jednoznačnému závěru, že  celý svět a zejména  ten náš  by měl před  čínskou vládou a jejími razantními a nekompromisními opatřeními, která vedla  k potlačení nemoci a  zabránila  jejímu plošnému rozšíření do populace, jakkoli  to znamenalo potlačení lidských práv  – smeknout! Kdyby  totiž byl Peking kapituloval v  evropském stylu,  pak by  nejspíš   země  dnes  bojovala už možná s  desítkami milionů nakažených s  cílovým dopadem 60%  postižených = 900 milionům lidí!!  Umí si tohle  někdo představit?  Já takovou  fantasii nemám….

Takže  si kladu  otázku  – neměl by se  Rosí a  další takoví duševní titáni, dodatečně  Číňanům omluvit?  A  vedle  toho začít přemýšlet, jestli urychleně nezačít se živit  něčím jiným, kde nenadělá tolik škody?

A  to ČLR  musela  čelit obrovskému handicapu – konfrontaci se  brusu novou nemocí. O níž nic nevěděla, neuměla  ji  zpočátku rozpoznat a diagnostikovat. Ano, umřel lékař, který  o ní  mluvil jako první a  úřady jej  hnaly  před soud. Pro podvracení  režimu.

Aniž bych jim hodlal poskytnout  alibi  – úřady a to ani zdravotnické,  tu jeho hypotézu neměly  s čím konfrontovat  a jak ji přezkoumat na pravdivost. Klasický případ  tvrzení, jež nelze ověřit. S  fatálními důsledky  když mu nebudou věřit a ono se ukáže  pravdivé, ale  i tehdy, když by se jednalo  o planý poplach. Protože by to vyvolalo paniku.

Byl snad lepší  náš postup a Vojtěchovo – epidemie  koronaviru nehrozí a  bohorovnému  přihlížení vlády, jak desetitisíce  českých rodin odjíždějí na  jarní prázdniny  lyžovat do Itálie, která už tehdy  hlásila  stejné počty nakažených jako má Česko dnes? Aby je následně , po návratu plošně poslala  do karantény… Protože se neodvážila  učinit nepopulární preventivní  opatření a tím vlastně  posvětila  zavlečení nemoci do České republiky!

Čelí snad  té šířící se  neviditelné hrůze náš  vyspělý liberálně  demokratický svět, kde všichni  mají jen práva a nikdo žádnou povinnost a  vlády  si netroufnou si naštvat voliče,  lépe  než Číňané?

Já vidím a  čtu,  že u nich se nákaza  výrazně  zpomaluje, zatímco  v Evropě a  USA  naopak dramaticky  stoupají. A to v našem světě je jeden z hlavních faktorů šíření  – hustota obyvatel , i v těch největších metropolích výrazně  menší než  v  čínských  velkoměstech!  Kvůli urbanizaci, kde je značné procento rodinných domů, což  je  Číně zatím velmi  ojedinělý luxus  jen pro ty úplně nejbohatší!

Lidstvo v případě  nemoci CoVid 19 má opravdu  neuvěřitelné  štěstí,  že se vyklubala  na denní světlo ve  WU chanu a nikoli třeba  v Londýně.

Ta dnešní situace  je  srovnatelná s válkou.  A posmívat se někomu, že  v takové situaci referuje o hrdinech a nikoliv zmrzačených, mrtvých, vybombardovaných a preferuje optimistickou propagandu může  jen naprostý hlupák.

Zatím jsem se s tím proslulým  Zápotockého  výrokem -naše měna  je pevná, trefoval /dodávám, že právem/ jen do Babiše a Vojtěcha. Dnešní díl je ovšem věnován  Rosímu, Newsroomu a všem podobným, co z něj, naprosto úchylně  hodlali a hodlají těžit propagandistickou  matlaninu. Protože kdyby  čínský režim nebyl tím, čím je, procházel by  si dnes  svět  daleko větší koronavirou torturou, než tou s níž má  reálně co do činění. My  a náš  systém v  téhle zkoušce jednoznačně  s Čínou prohráváme. Oni nouzově  otevírané nemocnice  zavírají, protože pacienti  z nich odešli. My  – a  to platí pro většinu Evropy -nemáme  evidentně  dost personálu  ani pro ta lůžka, která máme  v současnosti  jenž nějaký  trochu větší nápor pacientů s CoVid 19 vůbec nemají  šanci zachytit.

Ale hlavně,že  to Rosí těm čínskejm komoušům natřel!

DOPLNĚK ze  čtvrtečního poledne

Doufám, že  Rosí a podobní věrozvěsti jediné pravdy dnes také, stejně jako já  otevřeli  Lidové noviny a  dostali se  až ke stránce 4. Kde  je článek se zajímavým palcovým titulkem -viz ne příliš  povedený  sken. Ale  to hlavní z něho jistě přečtete.

Takže  guvernér Lombardie žádá po vládě,aby zavedla stejná opatření  jako čínští  komunisté?!  Aby  byla epidemie  konečně nějak bržděna. To  jsou věci!  Jak to, že  v Itálii nezvítězila  nad  touhle nemocí liberální demokracie? ptá se  jistě leckdo, nejen nechápající  občanský novinář/troll – vyberte  si dle libosti,  vlk

Nemohu si pomoci, ale  světu by  se výrazně  ulevilo, pokud  by  se nějak dokázal zbavit  všech  demagogických  aktivistických propagandistů  jediných pravd. At už  hlásají cokoliv. Každý fanatik škodí. To neříkala  moje  babička, ale otec mého otce. Moc  chytrý a vzdělaný pán. Kterému nesahám ani po kotníky. Takže  měl určitě  pravdu.

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.