Naše měna je pevná -epidemie koronaviru nebude VI.


Dva  týdny  už  odstrkávám dvoudílný  článek o novém sedmiletém evropském rozpočtu a  týden  pak analýzu  toho kam a jak  asi pokráčí Slovensko pod  budoucí novou  vládou a co ho s ní čeká.  A pořád se  něco  akutního hrne a já to odsouvám a odsouvám.

Omlouvám se,  ale    stejně  to bude dnes i zítra. Vážně  už o koronaviru nechci psát. Sám  se jím cítím být  deptán. Den ode  dne  více. Ale nejde  to jinak. Zejména  když  vidím, jak drzou hru s námi místní i světoví  mocní  hrají. A  právě o tom je dnešní díl nezamýšleného seriálu  Naše  měna  je  pevná – epidemie  koronaviru nebude.

Věřte, že  mnozí z vás  budou šokováni s tím, co lze  najít na  otevřených zdrojích.

Myslím, že  tu není úplně málo těch, kteří  jsou novými čtenáři Kosy.  Nemusí  jim být  tak úplně jasno, proč tenhle  název.

Dovolím si to připomenout a ocituji znovu  krátkou úvodní pasáž z úvodního dílu tohoto seriálu:

Novodobá  česká  historie po roce  1948 znala  až doposud  dva totální úlety československých/ českých  politických  vůdců.

Ten první se  stal v  roce  1953, kdy  jistý Tonda  harmonikář, alias  Ušaté torpédo alias Antonín Zápotocký,  vystoupil v  rozhlase a  pravil k občanům:

„Naše měna je pevná, a měnová reforma nebude, všechno jsou to fámy, které šíří třídní nepřátelé,“

Psal se pátek 29. května 1953. V  sobotu 30.května  už bylo všechno úplně jinak.

Pokud si říkáte -no jo, to bylo za  bolšána, ti  lhali kudy  chodili, pak  máte  zatraceně  krátkou  paměť a  už  jste  zapomněli  na  druhý takový historický blábol, který je datován na 2.10.2008.

Tehdy  ve  světě  už jasně  zuřila  finanční krize ovšem tehdejší   ministr  financí, alias  nejlepší ministr  financí v  blízkém i vzdáleném  vesmíru, alias  Miroslav Kalousek, také  vystoupil veřejně  a na  oficiální  tiskové konferenci občanům  vyjevil:

„Končí výjimečně dobré časy. Začínají časy nikoli krizové, ale normální,“  

a  ještě  dodal, že  česká ekonomika nejspíš zpomalí, ale recese nehrozí, proto není zapotřebí ani mimořádných opatření. A na rok 2009 počítal s růstem  HDP  5%. Realita  byla  taková, že těch  5%  trefil. Jenže  šlo  o POKLES, nikoli růst a  státní rozpočet  zasekl historický deficit  ve výši  1/4 bilionu Kč.

Tohle  až  doposud byly  dva  suverénně největší politické  žvásty  a bláboly na  tuzemské politické scéně  po II. ww.

Domnívám  se , že  dne  27.2.2020 byl obohacen  ten malý soubor  politických  superperel  o další.

V pozici  genia, sdělujícího něco zásadního veřejnosti je  nyní ministr  zdravotnictví, alias Ken z Hledáme  Superstár, alias Adam  Vojtěch, který v Televizních novinách veřejnosti bez obalu sdělil na  kameru,ohledně  šíření koronaviru – cituji:

My chceme  spíše tlumit tu paniku z toho důvodu, že  skutečně nehrozí u nás v republice jakákoliv epidemie /myšleno koronaviru/!!!!!!!!!

Kdybyste si náhodou mysleli, že  si vymýšlím a to třeba jen proto, že  nemám rád Babiše a  chci mu za každou cenu  uškodit, pak důkaz  najdete   zde a to v  čase  1:36- 1:47 min!!! Poslechněte  si na  vlastní uši!

Takže opravdu  český ministr  zdravotnictví pře dvěma  týdny  a kouskem „tlumil paniku“ a  veřejně prohlásil, jak se můžete  na  vlastní oči a uši přesvědčit, že  u nás  v republice  /ČR/ epidemie  koronaviru nehrozí.

Předevčírem zasedala  Rada obrany  státu a  zrušilo skoro všechno mimo chození do práce.Koronavirus  si  přesto nedal říci a  eskaloval, proto včera  zasedla  vláda a v tom usnesení o zákazu SKORO všeho, škrtla  slůvko skoro a  přidala  k tomu novum – vysadila z platnosti Listinu základních práv a  svobod .

Takže  dnes  už  je  zakázáno lautr  vše. S  výjimkou chození do práce.  Vzpomínám v  této souvislosti, se  slzou v oku, na  padesátá léta,  kdy  komunisté,  ústy  Jana Wericha   slibovali po práci legraci.

Babišův  kabinet rozhodl a  to nejméně na  30 dní, že veškerá sranda  končí a že  žádná legrace po práci nebude. Máme utrum. I když  ta  epidemie koronaviru nám přece nehrozí…. Takže  se  smí  jen chodit makat a potom  zavřít  doma a  čušet. Nějaké sousedské táčky?  Do  max. deseti osob. Jestli se do toho počítají  i  domácí  mazlíčci, není známo.

Domácí obydlí už  není  nedotknutelné, policie má právo dodržovat, zda lidé, spadající do karantény, ji také dodržují.

Zajímá mne, jaké sankce  padnou, až zjistí prvního nezodpovědného…  Máme tu sice precedens  Zemanova  šéfporadce  Martina  Nejedlého, jenž  karanténu doložitelně  porušil opakovaně – toho jeho šéf  Zeman pokárá, ale  uznávám, že  nelze  každého takového vozit  na Hrad nebo do Lán. Jak by k tomu chudák Miloš  přišel, to by  se umluvil a nestřihl by si ani jeden bonmot a  pak  – ty náklady pro stát!  Ne, takhle  to být nemůže, to uznávám!   Ostatně,   za porušení uložené karantény  jsou přece uložitelné až  tři miliony pokuty. Tak co?

On také  Nejedlý  není  žádný  tuctový Novák! Tomu stačí domluvit. Neposlušného Nováka  zinkasovat!  Tak je  to správně!

Ten Nejedlý a  jeho  velkopanská  zpupnost mne  vadí velmi, nicméně  jako člověk racionální konstatuji,  totéž, co jsem napsal už  29.2.-  že  ta bezbřehá  drzost  Vojtěcha  a Babiše  a jejich  – epidemie koronaviru v  ČR  nebude  je  doopravdy megadrzostí, srovnatelnou jen s výroky Zápotockého a Kalouska.

Odbočím  – kdosi  mi namítnul,  že  existuje  ještě  čtvrtý takový  historický  úlet. Pronesený  12.srpna 2002 tehdejším pražským primátorem Igorem Němcem, když se na Prahu valit dvacetiletá a později padesátiletá voda, stále vyzýval cestující, aby se nebáli jezdit metrem pod Vltavou. „Trasy jsou stavěné na vodu stoletou. Metro zatopeno nebude. Je to jediná bezriziková doprava. Sám se půjdu projet,“ sdělil  tehdy Němec.
Ano i tohle je  historický  exces. Ale  té  první trojky  historických obludných  nabobských úletů přeci jenom nepatří.  I přes to, že  ledva  se Němec projel, tak neodpovědná povodňová  vlna  zaplavila  17 stanic  metra a  na řadu  měsíců  jej  ochromila. Škoda  obrovská,  v řádu miliard. Ale  přesto jen lokálního  charakteru.

Vylhané bludy Zápotockého, Kalouska a  nyní  Vojtěcha/Babiše  jsou celoplošné a postihují celou republiku, nejen Prahu. A škody?  Ty  budou  astronomické. Proto  setrvám  u  svého příměru s podvodnou  měnovou reformou. Co naprosto nechápu, je  skutečnost, že  tenhle  kardinální, ba  historický úlet nezachytila  a nekomunikuje  opozice a  nebabišovská media? Neuvěřitelné! A vypovídající jak o schopnostech opozice, tak kvalitách  nebabišovských medií!

Když se k tomu přidá  ten další  úlet,  jak oba  papaláši dali ve stejné době  příkaz  nemocnicím,aby  se předzásobily  zdravotnickým materiálem, v  čase, kdy už  dávno nebyl k sehnání, čímž se zbavili odpovědnosti a promrhali nejméně dva měsíce, kdy naopak opatřit  ještě  šel a  už  bylo zřejmé, co se na nás  valí a přivalí,  jsme  tam kde jsme. V situaci,kdy prostě  nemocnice, minimálně  řada z  nich, o řadových lékařích na poliklinikách nebo domovech důchodců, LDN a podobných zařízeních nemluvě, nemají nic  či skoro nic. Nic  si nevymýšlím!

Mám doklad. Slyšel jsem  ho včera na  vlastní uši. Lékařský  odborový klub pořádal  tiskovou konferenci,  kam se připojil Český rozhlas  Plus. Byl to „podařený“ přenos – v rozhlasové režii ho ustřihl dozorující intervjůk, Rozsypal jakýsi, přesně  v okamžiku, kdy  se  lékařský odborový  šéf  Engel  chystal do nastavených mikrofonů ozřejmit,  že ochranné pomůcky  v nemocnicích  jsou spíše  iluze než skutečnost a že  ani další, právě  slíbené dodávky  na tomto tristním stavu nic  podstatného nezmění. Sami  se o tom můžete přesvědčit  zde, v  čase  10:04:46 až 10:06:12, kdy byl nemilosrdně utnut, pokud  rozklinete  první položku Zprávy 0:00

Netuším, jestli u  toho Rozsypala  to byla  neuvěřitelná neprofesionalita  nebo osobní reakce  na  volby nových členů  mediálních  rad  /televizní a rozhlasové/, kde  naprosto rozhodujícím kriteriem pro zvolení  je evidentně/viz mail poslance  Berkovce poslaneckému klubu ANOšéfe/  loajalita kandidujícího k Andreji Babišovi a  jeho zájmům. Takže možná   intervjůk osvědčil  předběžnou opatrnost  a nevlídná a neloajální Engelova  slova  do éteru preventivně nepustil. Vyloučit si netroufám ani jednu  variantu, ale budu věřit, že  šlo opravdu jen o  profesionální selhání.  Engel totiž  doopravdy  těžce kritizoval nedostatek  toho nejzákladnější  ochranného zdravotnického vybavení.  Jak si můžete  ověřit  v  archivu ČT, konkrétně  od času 04:39     kde si Engela  doposlechnete  celého.A je to myslitelně  horší, protože upozorňuje na  katastrofickou nepřipravenost  systému!  A jen tak mimochodem řekne, jako zatím jediný, že  stát  trestuhodně  neobstaral  pomůcky, když to ještě  šlo.

Tohle  všechno Babišovi s Vojtěchem prochází, aniž by někdo byť jen obočí pozvedl.

Procházejí mu i jiné  věci.

Například, když  kancléřka  Merkelová  veřejně  oznámila, že  Německo se musí připravit  na to,  že  s koronavirem bude mít co do činění až  70%  německé populace, hrubě  se na ní rozkatil a  začal jí na  dálku velmi nevybíravě  školit. Málem jako tu  europoslankyni, kterou  označil za  zmatenou a že věci nerozumí.

Dovolím si ho citovat:

„Já nechápu, proč to paní kancléřka řekla. Ona to řekla už včera na té videokonferenci prezidentů a premiérů.“

On přece nad koronavirem vždy  a všude  vítězí – viz epidemie koronaviru u nás  nebude!

Aby  bylo  jasno, kdo má nebo nemá pravdu a  aby  i Babiš  pochopil, proč  to  kancléřka  veřejně prohlásila, stačilo by,  aby  si přečetl pozorně  tenhle  článek na  ntv.de

Woher kommen diese 60 bis 70 Prozent?

Zcela  výjimečně  z něj nebudu citovat. Němčináři si poradí i beze mne a pro ty ostatní mám  něco  stejně  výživného. V češtině.

V onom rozhovoru na Nově, kdy Babiš  naznačil, že  Merkelová  je nejspíše poněkud  slabšího ducha, prohlásil  ještě  toto:

Moderátor Rey Koranteng se zeptal, zda označení šíření viru za pandemii pro Českou republiku něco mění. „No konečně. Tak my už to víme dávno, že je to pandemie. Protože pandemie znamená, že se nekontrolovatelně šíří vir na dvou kontinentech,“ uvedl premiér

Nebudu se momentálně znovu  vozit  po tom, že na jednu stranu dávno ví, že jde o pandemii a přitom před pár dny  tvrdil, že  žádná epidemie  v ČR nebude ústy  svého ministra  zdravotnictví a že /skoro/ nic nepodnikl, aby  země  byla  elementárně  materiálně  připravena. To už bylo v tomto článku  napsáno opakovaně.

Budu řešit jen to, že  ví, že  jde o pandemii. Tudíž se stal předmětem mého zájmu  tzv. pandemický plán, kterým se on i Vojtěch  opakovaně oháněli. Hledání netrvalo dlouho. Kondenzovaný  výtah z něj jsem našel na webu Babišova iDnes.

Koronavirus by postihl až 3 miliony lidí v Česku, ukazuje pandemický plán

Materiál vyšel 24.2. Tedy  v době  kdy  Babiš  ještě  veřejně  zastával Vojtěchův  názor, že epidemie.. no však víte.

Takže bádám dále nad  tím, co znamená, jeho že.. my už to víme dávno, že je to pandemie.

Ale  nyní  jsou daleko důležitější informace z toho pandemického plánu. Který by Babiš  alespoň v hrubých rysech měl znát.

-Pokud by Česko naplno zasáhla pandemie nového typu koronaviru, mohly by jím postupně onemocnět více než tři miliony obyvatel.

-Trvání pandemie odhaduje dokument na 90 dní, výkonnost ekonomiky by kvůli ní poklesla o 1,5 až dvě procenta HDP. „Při nedostatečném plánování a připravenost efektivní odpovědi na pandemii by pokles ročního HDP v důsledku nemocnosti představoval minimálně 2,5 až tři procenta,“ uvádí dokument.

-Pokud by se virus šířil podobně jako chřipka, během devíti až 15 týdnů by onemocnělo podle odhadů zhruba 30 procent populace, tedy více než tři miliony lidí. Každoroční sezonní chřipkou jich podle dat za deset let před novelizací plánu v roce 2011 onemocní zhruba 1,5 až 3,5 milionu.

-Při pandemii onemocní podle odhadů uvedených v dokumentu zhruba 40 procent pracovníků v nejohroženější skupině jako jsou lékaři v první linii nebo zaměstnanci městské hromadné dopravy. Asi 27 procent nemocných bude ve skupinách zaměstnanců v dopravě, obchodu, veřejné správě, obraně a mezi ostatními lékaři. V ostatních oblastech, kde nejsou lidé v práci tak koncentrováni, půjde o 12 procent. V lesnictví nebo zemědělství asi čtyři procenta.

Ano vím,  tenhle  dokument pracuje  s  pandemií  chřipky. Není šit  na míru CoVid 19. Jenže  chřípku známe a  u tohohle  neřádu  tápeme a nemáme léky. Na  rozdíl od  té chřipajzny. Takže tím pádem  daleko horší.

Je  tu ještě někdo, kdo chápe  Babiše, že  on nechápe  kancléřku?  V  čem je její, pro něj nepochopitelný údaj, odlišný od  toho s čím pracuje  český  pandemický plán  u  obyčejné chřipky?

Jeden  by  řekl, že  už dávno přišel  čas  jen na maximální racio, že  honění  ega  je to poslední, co by si měl předseda  vlády  dovolit. Evidentně  opak je pravdou!!!

Všichni jsou blbí jen Babiš  je  letadlo….

Jenže  ono ještě  hůře. Vzpomínáte  jak  Vojtěch  skandalizoval  pracovnici soukromé laboratoře, která  odhalila  dva pozitivně zasažené koronavirem, které  státní laboratoře  odmítli před  tím otestovat? Aby, když se následně  ukázalo,  že  žvanil, se jí musel veřejně  omluvit?  Naivní člověk, mezi které  zjevně  patřím, se  domníval, že  tou omluvo ta trapnost  skončila…..  Omyl vážení!!! Tohle  se  v současném Babišlandu nenosí. S naprostým zděšením  jsem včera  objevil tohle:

Lékařka, o které lhal Vojtěch: Naštvala jsem stát, teď po mně šlapou

z  toho videa  citaci nedám. Jen psanou upoutávku:

Chystají se na nás zakleknout, potvrdily mi to tři zdroje, říká Soňa Peková, vedoucí soukromé laboratoře, která odhalila dva případy nákazy koronavirem. Pak jí ministerstvo testování zakázalo. Jsem lékařka a sem se řítí neštěstí, proto jsme testy nabídli za cenu obvyklou, jsou to korunové položky. A to byl asi poslední hřebík do naší rakve. Stát se aktivně brání sběru dat o nakažených, tvrdí.

Jsem z  toho stejně  vyděšený jako z  rychlosti, s  kterou se  koronavirus  šíří  světem i Českem! A ještě  více  zhnusený!  Je takováhle sprostá arogance moci vůbec  možná? Přirozeně  za podmínky pravdivosti. Ale nikdo  se neohradil, takže doufám, že  po tomhle  veřejném oznámení, co se na MUDr.Pekovou  chystá, jí dají pokoj!

A všechno  korunoval Babiš  večer  dalším apelem na obyčejné lidi, aby  sinenakupovali potraviny  do zásoby, protože  krámy nezvládají, ale potravin prý bud e  dost i kdyby  šla  celá země  do totální karantény!!! Tohle už je na mne  moc! Takže  nyní  krámy, když ještě  lidé chodí do práce  a je jich dost jak na prodejnách, tak v logistice  i výrobě,nezvládají a potom, až  by  došlo na  křeč  a výpadky  ve  firmách i obchodech se  jako zvládat bude?  Schází mi slova!!!! Jak vůbec  může někdo příčetný tohle pustit do éteru?  A předseda vlády  zejména?

Myslím, že  tuzemské hrůzy  a zhůvěřilosti je právě  dost.  Čas porozhlédnout se  v zahraničí. Tam to není o nic  lepší. Podobné hnusné politikářské hrátky  se  hrají i tam. Uvedu  dva  příklady.

Začnu  i našich sousedů za  řekou Moravou – na  Slovensku.

Tam je současná  vláda na odpalovací  rampě a běží její odpočítávání. A nová se konstituuje. Zejména  v  parciálních  zájmech  nových mocných. Proto to trvá tak dlouho. Jednou  z jistot  budoucího Matovičova  vládního souboru je  šéf  strany  SaS -Richard Sulík. Připadl mi  jako ještě  jakž takž  příčetný prvek téhle  budoucí  squadry. Až mne trefil mezi oči  článek s nadpisem

Líder SaS Sulík mal presviedčať vedenie Zornice, aby štátu nedodávali rúška

ocituji jádro:

Líder SaS Richard Sulík mal v stredu ráno nahovárať vedenie spoločnosti Zornica, ktorá začala vyrábať respiračné rúška, aby nepodpisovala zmluvu so štátom. Počas stredajšieho rokovania vlády, na ktorom sa kabinet zaoberal aj zdravotníckymi pomôckami v rámci hmotných rezerv, to priznal generálny riaditeľ spoločnosti Zornica Banko Fashion Igor Maukš.

Jestli je  to pravda,  tak tohle  je  už  sabotáž, ba  doslova  atentát  na  celou slovenskou populaci!!!  Bez diskuse.  Za  tohle  by měl padnout  trest  smrti. A když není, pak bez debaty  doživotí!  Očekávám, že  to  NAKA bleskově začne  prověřovat. Jako realista  vím, že nejspíš  marně.

Zaujalo mne  z textu i tahle pasáž:

„Richard Sulík dôrazne dementuje informáciu o tom, že by pána Maukša odhováral od uzatvárania zmluvy so štátom. Nechápe, kde sa táto informácia vzala a prečo ju pán Maukš uviedol,“ uvádza v reakcii Sulíková hovorkyňa Katarína Svrčeková.

Pokusím se  čtenáři vysvětlit, co pan Sulík nechápe,  jestliže telefonát /který se konal, což připouští i Sulík/ proběhl tak, jak  říká  generální ředitel Zornice.

Takže  proč neměla  firma podepisovat smlouvu se státem? Motiv  je jednoznačný  – podepsat jej měla!  Ale  až v okamžiku, kdy nastoupí nová garnitura!  Aby  ta  lacině  předvedla  svoji akceschopnost!   Jenom  tohle  za tím  může  být a nic jiného! Hyenismus  neuvěřitelného rozsahu!

Přesuňme  se do USA. Všichni už  jistě  dávno  víte,  že  Trump zakázal na  30 dní  vstup do země  občanům  zemí Schengenského prostoru. Takže  kdo v něm  není – Albánie, Andorra, Arménie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Gruzie, Chorvatsko, Irsko, Kosovo, Kypr, Moldavsko, Monako, Rumunsko, Rusko, San Marino, Severní Makedonie, Srbsko, Turecko, Ukrajina, Vatikán, Velká Británie, všechno  státy  s naprosto příkladným systémem zdravotní péče na  špičkové úrovni -může! Zanedbaní Švýcaři nesmějí. A jako důvod  odprezentoval, že  Evropa nezvládá a  Evropa  vlastně zavinila, že v  Americe  ten koronavir  vůbec  je!!!!

Americký prezident uskutečnil další  ze  svých  nepřátelských kroků  vůči Evropě. Není ani zdaleka  první a určitě ne  ani poslední. Neustále  zde  slyšíme o tom, jak se  Putin  snaží  hybridní  válkou rozvrátit  Evropskou  unii.  Udělal někdy  prokazatelně  něco alespoň  trošku srovnatelného   s tím, co právě  předvedl  spojenec  největší,  kterému  věříme  víc  než sami sobě  a horlivě  odkýváme  úplně  všechno? Ale to už  jsme mimo problematiku koronaviru.

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.