Flash -Škoda Auto i TPCA Kolín odstavují výrobu!!! OPRAVENO!


Dodatek ze  středečního rána:

Je hloupé dávat dodatek na začátek článku, který vyšel včera  večer, ale musím. Ukázalo se, že  informace, že Hyundai Nošovice  také končí s výrobou je  prozatím  mylná a že  jsem zaměnil tuhle  firmu za TPCA  v Kolíně.

Všem kosířům se pokorně omlouvám.Nemělo se mi to stát!

Stalo se, co jsem předvídal a čemu, se, dodávám -pochopitelně, Andrej Babiš  za  každou cenu  bránil přijmout – Škoda  Auto i  TPCA Kolín   zastaví  výrobu.

Škodovka  zastaví linky  v pátek večer, v TPCA k tomu  dojde až  25.3. Tedy jestli  jim zaměstnanci do té doby  díky  karanténám/nákaze v mezi čase  nedojdou!

Pro ekonomiku zásadní malér  a těžká  rána. Znamená to, že  výrobu  budou muset  stopnout  všichni jejich tuzemští dodavatelé a  také  dodavatelé dodavatelů. Když  po tomhle  řetězci půjdete,  dostanete  se  až  k horníkům, co těží koksovatelné  uhlí nebo  těm co třeba  vyrábějí polimerové pásky pro stažení kabelových svazků, co se pak montují do aut nebo producentům gumy  na  stěrače, atd.atd.

Malér, malér , malér!  Nicméně  jiné řešení nebylo.

Klíčovou  otázkou pro všechny je nyní, jestli po těch predikovaných  14 dnech se situace natolik zlepší,aby výroba  byla znovu obnovena. Jestliže  ne….. pán Bůh pomáhej celé naší ekonomice a peněžnímu sektoru!!!!!

Dopustím se temného proroctví  –  zapomeňme na  život, jaký  jsme vedli  do Silvestra  2019. Připravte se  na….  na  co vlastně?  To momentálně nikdo neví.

Dobrou zprávou je, že  stát prodloužil placené OČR  u dětí do 10-let  na neurčito. Jestli je to ovšem opravdu  dobrá zpráva. ukáže  čas.Jak jsem to myslel a proč by  to nemusela  být  dobrá  zpráva?

To berte  jako  šarádu na louskání v  době , kdy  má člověk  spoustu volného času. Schválně k  čemu dojdete!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.