Dopady krízy


inicioval a z  části napsal Barbar

Vlkův  úvod:

Přiznávám, že  do psaní vlastních  článků se mi nyní moc nechce, jakkoli  patřím mezi ty trvale  přilepené k počítači a  mobilu.A  večer  mi z toho všeho hučí v hlavě   jak turbína  v Ruslanu. A duši mám stejně  zatíženou těžkým  pádem jako  světové akciové burzy. A  v takové situaci  něco pouštět na  klávesnici? Proč?  Máte  svých  starostí  dost. I bez mých článků. Těšínská  jablíčka  na  své zahrádce nepěstuji a  to, co bych  vám mohl nabídnout, by  vám asi nechutnalo.

Nicméně  v mailu se mi obvilo něco, co poslal  další  kosíř  z Británie, co by bylo škoda nechat ležet  ladem. Píše s  nickem Barbar, ale  ujištuji vás, že jeho myšlenky nijak s nickem nekorespondují. Právě naopak.  Takže  to, co od něj přišlo v  tomto článku vydám a jednotlivé body  se pokusím do textu  komentovat.

Ale je čas  dát  slovo Barbarovi.

 

Ahoj Vlčko,

dlho som sa chystal niečo napísať a myslím že tak robím v tom najhoršom čase, vzhľadom na to že si zavalený mailmi, takže počítam s tým, že môj mail prehliadneš, ale možno sa k nemu vrátiš neskôr.

Dôvod prečo ti píšem je že všetci sú zamestnaný krízou s koronavirusom a o ničom inom sa ani nepíše. Chcel som ta upozorniť na to že teraz je ten čas pozrieť sa na to čo nám ta kríza prinesie do budúcna či už dobrého alebo zlého. čakal som s tým mailom na trosku neskôr ale predbehol ma  Germanicus s článkom

Jak to bude, až skonči pandémie koronaviru

chcel som ta požiadať aby si sa pozrel na par bodov ktoré som spísal zobral ich ako inšpiráciu,  začiatočný bod nad čim sa treba zamyslieť napísať  nejaký článok poprípade urobiť reláciu SV.

na to všetko opäť krásne nadväzuje článok ktorý si vydal na Kose

Nebojujme. Vyliečme sa.

na ten by som chcel zareagovať len vetou „na vojne sa s chlapcov stavali chlapi, verím že po corona kríze sa s nás opäť stanu ľudia“

body su spisane v prilohe

ak by si chcel nejaké informácie z UK, daj vedieť

P.S. snažil som sa zdroje urobiť čo najkratšie

P.P.S. ospravedlňujem sa za tykanie

Barbar

Tolik  úvodní  Barbarův  mail. A nyní  jeho článek nebo spíše osnova  toho, co pro budoucnost vydestiloval.  Ano, šlo by  podle  této osnovy  napsat  článek. Ale  myslím že  snazší bude, když ke  každému bodu připíšu hned  svůj komentář.

Dopady krízy

1. Rozkol Európskej únie, v plnej nahote sa ukázalo, že miesto spoločného riešenia sa zachraňujú všetky štáty samostatne, hlavnou príčinou okrem iného je rozličné vnímanie rizika a ochoty utlmiť ekonomiku.

Problém s  EU je  v  tom,  že  ohledně zdravotnictví  nemá  naprosto žádné kompetence. Je  jí vyčítáno,  že ohledně koronavirové epidemie nekonala a  selhala. Marně hledám, v  čem konkrétně  ti, co o tom selhání mluví, to selhání EU vidí! Klíčové slovo je  KONKRETNĚ!

Když si odmyslím několik ne příliš  povedených obecných prohlášení Ursuly v. d. Leyenové, EU  naprosto nic nezkazila.     Volání po   prostupných hranic kvůli evropské ekonomice  a jejím udržením v chodu mi přijde normální a  racionální. A pokud se mnou  někdo nesouhlasí, necht se podívá na  režim na  českých nebo slovenských hranicích. Pro občany  totální stop /s  výjimkou vražedně  šíleného nápadu nechat jezdit pendlery  sem a  tam/,  pro  nákladní dopravu je  hranice  zcela  průjezdná. A  když někdo  si začne  zahrávat se  zastavením silničního carga a nějak ho kontrolovat, okamžitě  vytvoří problém sousedům.  Viz  počínání Madarů, kteří v podstatě  znehybnili pohyb přes  česko – slovenskou hranici!

Udržení volného průjezdu  kamionů  je,  jak pro ČR tak SR, naprostou  životní nutností!  Stát nemá  žádné zásoby  potravin ve  svých hmotných rezervách. Už jsem psal, že  jsme  naprosto závislí na zahraničních řetězcích. Dodají? Fajn, máme! Nedodají? Katastrofa!!!! Doma nemáme!!! Kdo nevěří, necht se  sám přesvědčí!!!

Takže  UvdL  mluvila jasně v našem zájmu!!!  My potřebujeme  příjezd zahraničních  kamionů. Dokud  budou ochotné jezdit. Když  dojde  ke  zhroucení Španělska, Německa  především Polska a nedorazí  potraviny  od nich, tak….

Já doopravdy to selhání  EU nějak nemohu nahmátnout!  Pro státy  platící eurem  je  jedinou záchranou Evropská  centrální banka. Ta poskytla neomezené  úvěrové linky  na  financování  bank a států  platících eurem  v  téhle  děsivé době!  Je  to špatně?  Kdo by zaskočil za  ní?  Může mi někdo  vysvětlit, kdo by kupoval italské státní dluhopisy, kdy tahle země neměla  euro nýbrž liru? To je znak selhání?

Když někdo  chce najít naprosto obludné a  flagrantní selhání nějaké mezinárodní  instituce, která mohla a MĚLA konat, pak je to jasně  WHO!

Byla instituciována  právě pro tyhle případy! A  co kromě  keců předvedla? NIC!!!!! Dokonalé nic!  Nedala  ani  tolik potřebná expertní stanoviska, dokud  byl čas! K čemu  její týmy  zkoumaly  čínské postupy, když  z toho nevydaly  tvrdé závěry, aby  drastická opatření  jednotlivé státy  přijaly v době, kdy byly  konfrontovány  s jednotkami, max  desítkami případů?  Proč  jí unikly postupy a techniky  Jižní Koreje, Tchajwanu,Singapuru a dokonce i Vietnamu???  Jak to, že nikomu  nepřijde zvláštní a  všichni ukazují směr Brusel? Dlouho se  dokonce  WHO  bránila  slovu  pandemie! A  nyní  stejná WHO  vykřikuje, že  katastrofa  má mít  gigantický rozměr!  Takhle vypadá selhání!

EU bude prožívat  těžké  časy. Hodně  těžké. Protože  národní politici,  kteří leckde a skoro všude  selhali, budou ukazovat  prstem na jiné. V pudu sebezáchovy.

Kritici EU  poukazují na  nedostatečnou solidaritu. Že ta se  stala  v podání Bruselu prázdným slovem..

Vážně?

Vlku, nezabavili takhle náhodou náš  zdravotnický materiál Němci a Holandané?

Slyším, že právě  tohle  je  důkaz nefunkčnosti Bruselu a sobectví  velkých zemí vůči nám  malým? Zejména  V4.  Dobrá. Tak  at mi někdo objasní, proč  nám materiál zabavil  i Orbán a  my  totéž  učinili  Italům!!!!!

Tohle není o  EU. Tohle je  o tom, že  národní státy  se vykašlaly  na  Brusel a každý  začal zachranovat  sám sebe! Jen sám sebe. A  to zatím  po Evropě  volně  běhá  ostatní zboží. Umí si někdo představit zákaz  vývozu potravin? Mimochodem, takové hlasy  se už v  ČR ozvaly.  Nevěříte? Tady  je důkaz! Jakmile s  tím jeden začne, připojís e  všichni!  Totéž  u léků!  Co  s  tímmůže dělat EU?

Ale solidarita  opravdu  v  rámci  EU  existuje. Myslím, že  není  lepší důkaz, že  Hamáček nezavřel  české hranice pro pendlery na  žádost  rakouského ministra vnitra, který  oznámil, že v takovém případě zkolabuje  rakouský zdravotní a  sociální systém!!!  Podobně  Sasko- to dokonce českým  zdravotníkům  nabídlo na  ruku  1000kč  denně, pokud  setrvají v  tamních nemocnicích.

Říká někdo, že  – no vidíte, další důkaz jak  nás  ti Germáni holí!! Sami nemáme  dost personálu!

Holí neholí.  My  v ČR máme  zdravotnické pendlery  ze  Slovenska! Aby bylo jasno!

Ale co nemáme, je že bychom nabídli,  pro těžké CoVid  případy,  svoje zdravotnické  kapacity jiným státům. Těm, co jsou v  maléru!  Jak  to udělali Němci  vůči přetíženým Italům a  Francouzům. V řádu desítek jednotek!!! Ačkoli v  době, kdy  toto píši a kdy  o tom vyšly  čerstvé informace, sami mají přes  30 000 nakažených. S  rychlejším růstem než je v  Itálii!  To je  sobectví? Pokud nevěříte informace zde.

1.1. Ako príklad na zamyslenie pripájam vystúpenie na tlačovej konferencii bývalého premiéra SR p. Pellegriniho (zvuk z tlačovej konferencie, je v prilohe cca 2 min )

Ano Pellegrini má celkem pravdu.

1.2. Vyhrotenie vzťahov medzi východnou a západnou Európou „ ….Taliansko ak nám nepošlete rúška a zdravotnícky materiál, neprídeme Vám na pomoc v konflikte s Ruskom” odkaz na článok, aj kde ide o novinársky článok nikto proti nemu neprotestuje.

Citácia originálneho článku:

„Instead, the EU’s net beneficiaries (and low-coronavirus-count nations) such as Slovakia, Bulgaria, the Czech Republic, Hungary, Romania, and Poland should send Italy face masks and whatever else the country might need. Indeed, would it be too much to ask those countries to fulfill their obligations under the EU’s solidarity scheme? Otherwise, don’t expect Italian soldiers to come to the aid of European allies when Russia stages a surprise on a European country of its choice, or when a hostile state or its proxies knock out Poland’s power grid.“ odkaz na originalny článok

Italové tohle prohlásili v okamžiku, kdy  jim už opravdu teklo do bot a  chtěli nějakou  pomoc. Jenže  materiál neměl nikdo. Oni se cítili stejně  opuštění  jako ohledně  migrantů. Jen mne  fascinuje, že  Rusko funguje  jako straqšák!!! Respektive  nějaká spolupráce s ním!

1.3. Sankcie na Rusko a Čínu, prijmeme od nich pomoc a potom na nich uvalíme sankcie ???? Odkaz na článok vo vnímaní predchádzajúceho bodu, veľmi vtipne, ak sa s tým po ukončení krízy nevyporiadajú nastavajú pochybnosti ci dôkazu ako spoločnosť vnímať realitu.

Tahle pandemie  odhalila  naprostou absurditu  liberální propagandy  a  její odtržení od  reality!  Osobně  soudím, že mnohé, dost možná ještě  do jejího odeznění, bude hodě jinak.  Jednak si lidé  budou pamatovat,  kdo jim přispěl, když jim bylo nejhůř a jednak  hospodářství  v troskách bude rádo za  každého solventního zákazníka. A  Rusové prostě ten plyn, abychom mohli topit a svítit  mají a budou dodávat. Zásobování plynem je  snad  jediná věc,  která funguje  jak má /zatím/. A  na Nordstream II je  embargo!  Chápe to někdo?

1.4. EU – my sme corona vírus podcenili . To iste potom povedia aj o migrantoch ???? Žiadna zodpovednosť ????? za zostrelenie lietadla MH-17 tvrdé sankcie bez dôkazov , za tisíce mŕtvych kvôli oneskorenému konaniu a nepripravenosti štátov na pademiu nieto žiadneho vinníka. Proste politik nemože priznať chybu

Bohužel  -politik nemůže  přiznat  chybu. Protože  v tom okamžiku je předhozen vlkům. To je jeden problém  – tím druhým pak mediokracie, kdy  kde jaký pisálek v  redakci  je přesvědčen, ž emůže  z fleku řídit celý  vesmír a v  duchu modních  trendů  a  úchylek  deformuje  realitu a  falšuje  význam pojmů a  souvislostí.  Dalším problémem jsou všelijaká, údajně  apolitická, nátlaková  hnutí!

Všimli jste si, jak odezněla zelená agenda, LBGT,gender, 57 pohlaví a  podobné  nesmírně nutné a  palčivé  věci? A pokud si člověk vzpomene na  velkou demonstraci  šílených ženštin v Madridu  na  8.března pod  heslem  Machismus  zabíjí více než koronavirus, která zásadně  přispěla  k nekontrolovatelnému výbuchu  CoVidu  v zemi a  kde se nakazily i manželky  vedoucích  španělských politiků -např. premiera a  další člena  vlády, máme jasno.Blbky a  blbcis e předvedli, měli svůj happening  a Španělsko umírá!!!

Jestli je na téhle pandemiiněco dobrého, pak to, že svět  snad konečně  začne  řešit opravdové problémy a  že jich je  zatraceně  hodně a přestane  se pojímat naprostými kravinami!  Protože na ně nebude  čas  ani peníze! Když ne, pak lidstvu není pomoci.

2. Posilnenie ekoteroristov, vidíte ako sa prečistil vzduch v mestách, voda v turistických destináciách (….Benátky atď.) Budeme musieť prijať nové zakony aby sme v tom mohli pokračovať.

Tak z tohohle  strach nemám. Tedy jestliže  jsme  se kolektivně nezbláznili!  Ne že by  to nezkusili.  Ale  jednak na to nebudou finance, protože  stání dluhy  vyrostou do dnes nepředstavitelné  výše, a  pak, ekonomika  bude v lepším případě  v tak hlubokém útlumu, že  uhlíková neutralita  asi přestane  být problém sama  o sobě.

3. Sledovanie pohybu obyvateľstva. Pomocou sim kariet, platobných kariet budú vlády sledovať ci ľudia obstavujú v karanténe. Cestovná anamnéza, sa môže stať zo zákona povinný údaj pre prípady budúcej nákazy. Dáta sa budú povinne ukladať – kto sa k nim dostane a ako ich bude analyzovať ??? pohyby más??? Analýza pohybu bežných ľudí … dovolenka, praca bezny zivot. Kontrola jednotlivca, vidíme to už dnes, čo bolo pred pred 2-5 rokmi normálne dnes bežne vytiahnu na konkrétnu osobu a mediálne ukrižujú (zúčastnil sa na konkrétnom proteste ?? áno/nie, protestoval voči niečomu, niekomu ?? nastúpi seba cenzúra

Tak tohle  je dost pravděpodobně trefa  do černého!!! Čína přesně  tímto způsobem  potlačila vir  ve Wu chanu. A my dnes tzv. trasováním přes mobily ji následujeme. Že to je  špatně a akutní nebezpečí? Ano je. Ale jak se to vezme. Španělská chřipka  před  100roky  postihla 1/3 tehdejšího byvatelstva zeměkoule. Asi1,5 miliardy lidí. Zůstalo po ní  50 milionů mrtvých. Dnes je nás  7,5miliardy. Zkuste  si udělat stejný výpočet jako pro španělskou chřipku. Včetně počtu obětí. A nemusíte  počítat se  smrtností 10%. Stačí polovic!!  Jen to zkuste!!  Máte  dost odvahy na  ten jednoduchý  výpočet???  Jestliže by tato  čísla platila, pak se  asi  té naprosté sledovací  totalitě nedá vyhnout… Obávám se.

4. Výnimočný stav (nezavedený vo všetkých krajinách, zaujímavé zem ich zaviedli hlavne malé krajiny, update už ho zavadzajú aj veľké krajiny typu Veľká Británia) rýchla a efektívna kontrola obyvateľstva, ľudia si zvyknú na obmedzený pohyb a vyššie právomoci státu a statných predstaviteľov. O to ľahšie sa bude zavadzať v budúcnosti a aj pri maličkostiach (…veď rýchly zásah nám umožni lepšie zvládnuť krízu)

Nemyslím.  To asi ne. Státy budu velmi  oslabené, ale myslím, že  volby zrušeny nebudou. Takže  jim to snad půjde zatrhnout. V nejhrubší formě.

5. Nova vakcína – čo bude obsahovať ?? bude povinná ??, môže byt na tuto chorobu alebo dodatočne nejaká nová a plošne, povinne.

Já bych momentálně  jen řešil, kdy  bude. To ostatní, až po odeznění. A očkovat povinně nebo ne?  Zatím počítáme  mrtvé na  desítky  tisíc  celosvětově. Kdyby  došlo na miliony?  Pak myslím o povinném očkování nikdo diskutovat nebude.

6. Lieky ktoré zaberajú na corona vírus máme ale keďže sú s Číny tak ich nepustime na trh ?? Tvrdí Prof. MUDr. Vladimrír Krčméry, DrSc., Dr.h.c rozhovor kde hovori o liekoch ktoré zaberajú na corona vírus (video do 3 min) odkaz na članok

Nevěřím, že  existuje lék na koronavir a někdo mubrání v aplikaci!!!! Stačí, aby  Peking veřejně oznámil, že něco takového existuje a  tu ránu se toho všichni chytí. A  toho, kdo by  to blokoval zlynčují. Podle mne  jasná fake  news.

7. V dôležitých tovaroch sme odkázaný na Činu, bude treba časť výroby priniesť do Európy ????

Bingo!! Snad  to elity pochopí!  Že laciná výroba  v Číně nemá smysl,když jí pokapou zákazníci v  Evropě a  Americe!  Tohle- tohle- tohlebyla osudová chyba Západu  vymístit  reálnou výrobu všeho možného  do Asie  obecně  a do Číny speciálně. Tvrdím to, co Kosa existuje!!!!  Nikdy by mne nenapadlo, že  se  to potvrdí takhle brutálně!

8. Ukrajina, ustojí takúto krízu, odhodlanie západných krajín podporovať Ukrajinu sa môže zmeniť. Bez vonkajšej pomoci sa Ukrajina môže rozpadnúť. Nestabilný najväčší európsky štát po Rusku s 40 mil. obyvateľmi na hranici EU.

Uplně  klidně. Zejména pokud by  Rusko epidemii zvládlo výrazně  lépe. Když by  ovšem uspěl Kyjev víc enež Moskva?

9. Nákupne zvyky, vďaka vernostným kartám dôkazu veľmi adresne analyzovať aké potraviny a v akom množstve jednotlivci a rôzne vrstvy nakupujú (opäť veľmi dobrý zdroj pre analytikov, ktorý sa da zneužiť)

To bych neřešil. To už se  dávno děje!!!  Otázka spíš  je, jestli normální občan bude mít

a- co nakupovat

b- za co nakupovat

10. Odpísanie dlhov krajín.

Velmi pravděpodobně. Může přijít  vlna státních bankrotů napříč  světem.

11. Zníženie tlaku na dôchodkový systém jednotlivých krajín.

Ten tlak spíše vzroste. Ale státy budou  finančně  vyčerpané. Obávám se, že  důchodový systém, jak známe  dnes, se  stane  rychle  sladkým,  ztraceným a nedostupným snem!!! Prostě  zažijeme  si Šangri La.

12. Zníženie tlaku na sociálny systém. Svet je v kríze nemôžeme sa o občanov starať v takom rozsahu ako doteraz.

Rekněme si to na  rovinu- Západ, včetně nás,  si připomene  pravý význam slova  BIDA!!!!

13. Posilnenie zvládania nepohody obyvateľstva pred konfliktom

Nepochybně!  K  tomuhle  musí  dojít. Ovšem zkouším si představit  s  tím spojené sociální otřesy…..

14. Vyvolanie konfliktu, ľudia sú izolovaný (nemôžu sa prejaviť)

Pokud  by  došlo k potravinové krizi nebo k tomu, že široké vrstvy  obyvatelstva  zůstanou bez prostředků?  Zkus  si to Barbare  představit, co by z tohoa si tak bylo. A postav  si proti tomu silové složky, kterými stát disponuje – u nás  40 000 policistů  +20 000 vojáků….  Já dodávám, že  i myslivců je 2x  více!!!!

15. Precvičenie silových a záchranných zložiek, nemocničných kapacít.

Ano, ale  to až v  době, kdy  zavládnou trochu normální poměry. A  nikdo dost dobře  neví, kdy to bude ani v jakých poměrech se pak budeme  nacházet.

16. Preverenie kľúčových odvetvi na zmenu výrobného režimu (oblečenie – rúška, liehovary-dezinfekcia)

Tohle bude jen  silně  dočasný stav. Po skončení krize se firmy  vrátí  jistě ke svýmnormálním výrobám. Když  ovšem neztratí schopnost vyrábět a  potká  je koupěschopná poptávka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.