Pohádka o koronavirusu, která není pohádkou


napsala Anita

 

Člověk neustále masírovaný velmi truchlivými zprávami, které způsobuje po celém světě jedna množící se neviditelná potvora, šířící se zákeřně, pojmenovaná COVID 19. Nikdo z nás neví den, hodinu ani minutu, jestli na někoho z vašich nejbližších nepřeskočí, to jsou opravdu stresující momenty, které jsme snad nikdy, nikdo nezažili a neuměli si je ani představit v těch nejkatastrofičtějších snech. Trpím jako matka, protože potenciální nakažení hrozí všude. Stresující je, když vaše děti musí do práce a jedno z nich je v přední linii. Tou hlavní jsou především lékaři, zdravotní personál, ale také prodavačky, řidiči jezdící za hranice, jistě je těch profesí daleko víc. Sama dobrovolně dodržuji karanténu, protože věk a chronické nemoci mi nedovolují se nakazit obyčejnou chřipkou, natož se prát s COVID 19.

No vlastně ani nevím, koncem ledna jsem četla a pokyvovala hlavou, když vlk psal, že se nechává s rodinou pravidelně očkovat proti chřipce. Toto s manželem děláme taky roky a pravdou je, že nás vždy dobře ochránilo a několik let jsme nevěděli o chřipce, že existuje. Jak jsem si tak pokyvovala a přizvukovala o účinnosti očkování, do tří dnů jsem lehla a manžel za několik dní a to když jsem se zdánlivě dostávala do stavu vstát už bez horeček. Takto jsme se spolu střídali a vzájemně o sebe pečovali. Výkyvy nemožnosti vstát, horečka a náhle útlum s radostí, já jsem se z toho dostala do dvou dnů, ale přišla znovu schvácenost, nemohoucnost, která se u nás držela asi 10 dní a pak už přecházelo jen v šílené „medové dny“ (tak tomu říkáme doma, stavu po rýmičce, když se frká, kašle…. no však víte).

O koronaviru se začaly nesměle dostávat zprávy, že je v severozápadní Itálii. Zimní radovánky jsme už dávno opustili, takže v Lombardii jsme opravdu nebyli. Vlastně jsme vůbec nikde nebyli, pouze já jsem byla na očním vyšetření pár dní před tou podivnou nemocí.

Tehdy se žádné roušky nenosily a jen vím, že jsem byla trochu rozmrzelá a štítivě jsem dávala čelo při vyšetřovacích strojů na měření očního tlaku atd. Přišlo mi to trochu fujtajblový, že nevíte, jestli se desinfikuje nebo ne, když to před vašima očima nikdo neudělá, což třeba v nemocnici je zcela běžné a vidíte, do čeho strkáte hlavu. To jsou maličkosti, které většina lidí nevnímá, a možná už nebudu sama taková choulostivá.

Docela jsem se vždycky za to styděla a přičítala to, že mám nějakou fobii. Dnes s odstupem času jsem ráda, že tu „chřipku“ jsme si odbyli společně a před vypuknutí nákazy COVID 19 v ČR. Dodnes nejsme si jisti, jestli nás skolil virus a způsobil nám bronchitidu nebo jestli jsme neprodělali COVID 19 a jen tak lehce. V podstatě o tom v současné době asi přemýšlí více lidí. Při kladení si otázek, které se nedají potvrdit ani vyvrátit, začali jsme přemýšlet, jestli tu u nás v ČR už nějakou dobu, třeba i rok mezi námi v nějaké slabší formě COVID 19 nekoloval a nikdo ho neznal a přičítal je nějaké chřipce, kterou, aby nebyl za nějakého simulanta nebo nepřišel o výplatu či místo raději přechodil. Oslabovaná imunita lidí, která byla především způsobená nedostatečnou rekonvalescencí pracujících a předávání si nakažení v kolektivu stále dokola, pravděpodobně dopomohla k snadnějšímu propuknutí a neubránění se „speciálnímu koronaviru.“

Nemám ráda spiklenecké teorie, hlavně ty které nedávají žádné souvislosti a jsou více výplodem nějakého řekněme náboženství nebo víry, než racionalitě. Nevyhledávám je, ale sama si vysvětluji určité informace a dávám si je po střípkách dohromady.

Nebyla jsem nadšena, když mi dcera poslala odkaz na You Tube Konspirace – depopulace v zájmu hegemona – záznam živého vysílání 27.3.2020 a vůbec se mi nechtělo najít a rozkliknout.

Nějak mám pocit, že jsem už opravdu zahlcená těmi informacemi, co předvádí Novinky, Seznam…. stále dokola a hlavně mně u toho pak fascinují ty reklamy na roušky. Nic méně jsem nakoukla a zaposlouchala a musím uznat, že ten člověk co hovořil tak opravdu vše, jak by vyslechl den před tím náš rozhovor s manželem. Což samozřejmě není možné, tedy aspoň myslím. Snad jsme stále spolu my dva, a když tam doma nikoho nevidíme, tak snad nás ani nikdo cizí neposlouchá. Musím uznat, že se mu velmi zdařila forma, které zvolil a jeho hlas, když posloucháte je takový uklidňující, upřímný, ne vlezlý, ne propagandistický, nebojí se pojmenovat věci, tak jak jsou a hlavně připomíná vlka, jestli se mýlím tak se omlouvám.

Přemýšlela jsem, že to shlédlo opravdu málo lidí, že bych mohla těch zhlédnutí podpořit, ale musím popřemýšlet, jestli ano nebo ne. Na jednu stranu by o tom vědělo víc lidí a na druhou by se mohlo stát, že ho naši elfové (vybraná skupina lidí na stráži za ochranu „svobody slova“a dozorování nepřijatelného desinformačního obsahu psavců, připraveni v  plné polní s psacími brky. Procházející blogy a možná i streamovaní, aby je mohla zařadit do tzv. fake news vedoucí do Ruska, tedy označit ho za trolí farmu).

Já takovým lidem říkám lehkoživkové a vyznačují se tím, že je najdete především všude jinde,ale  nikdy ne tam, kde by mohlo od práce tělo zabolet, a mozek by musel přemýšlet. Nikdy ničím nevynikali. Tímto, že jsem celé povídání vyslechla, jsem přesvědčená, že autor žádný troll není a hlavně i kladené otázky na závěr zodpovídal velice dobře a hlavně vyslovil za mě vše, jako by mi viděl do hlavy.

Na druhou stranu si říkám on s tím musí počítat, že mu různých posluchačů musí přibývat a je velmi uvážlivý, jak nejmenuje státy a vypraví vše, jako pohádku a hlavně na konci říká- nechci šířit fámy a nepravdy, je to jen hypotéza a každý si může uvážit, co si o tom myslí nebo něco v tomto duchu. Tedy nenaléhá a nevnucuje nic jako dogma, nesnaží se o to, aby se stal guru nějaké skupiny, která by ho provázela až za hrob. Dává prostor k zamyšlení a nemá žádné ambice někoho poučovat, vzdělávat nebo ho násilím desinformovat.

Je to sice hrozné, že by mohl i takto fungovat svět, ale ne nemožné, snad i logičtější, když si dáme dohromady ještě SARPs, MERS možná jako první vlaštovky, které se zvládly a bylo třeba je vylepšit a poslat z Číny. Vůbec si nemyslím, že to bude chtít někdy někdo dokazovat a vyšetřovat a viníky trestat. Na to nikdy, nikdo nebude mít koule a tak COVID 19 bude vždycky jen záhada a výstraha pro zlobivé, protože technika, přináší nemalá rizika pro posílení moci.

Dávám odkaz na konspiraci depopulace a je to na vlkovi, jestli vám ji dá na sklo, ale hlavně na vás jestli budete o konspirační možnosti a jejich souvislostech, které jsou z faktů alespoň přemýšlet. Musím jen upozornit, že zatím jsem na tomto streamu byla poprvé a jiné než tento jediný odkaz jsem neviděla, neznám zatím vůbec jiný obsah youtubera pod nickem unavix a ani ho osobně neznám. Dávám jen odkaz na jediný výstup, který mě zaujal na tolik, že si myslím, že by mohl zajímat i Kosíře. Také samozřejmě vím, není na světě člověk ten, který by se zavděčil všem.

https://www.youtube.com/watch?v=vckBS0tQX6I&feature=share&fbclid=IwAR0FOYkXmb_iAJwOCIY5DmnEPDRUl50YoTu-K1eSG73Q_7RjxR5punBTPK0

Příspěvek byl publikován v rubrice Anitin krámek se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.