Flash -Zemřela Tereza Spencerová


převzato z Lupa.cz, koláž  pan Leo K.

Je mi  velmi   smutnou povinností převzít čerstvou informaci ze  serveru Lupa.cz

Ve věku 55 let náhle zemřela novinářka Tereza Spencerová, která donedávna působila v on-line redakci TV Prima. Podle známých, kteří její úmrtí oznámili na Facebooku, zesnula zřejmě v pondělí večer. 

Absolventka žurnalistiky na Univerzitě Karlově byla v posledních letech známá svou rubrikou Ranní kávička na webu Primy, její texty se objevovaly také na alternativních webech. 

Začínala v ČTK, kde byla v letech 1991–1992 zpravodajkou pro Blízký východ. Poté pracovala v nakladatelství Reader’s Digest Výběr, psala pro časopis Reflex a také pro dnes už neexistující týdeníky Mladý svět a MF Plus. Její texty vycházely rovněž v magazínu Lidé a země. Byla i redaktorkou Literárních novin. V lednu 2015 jí poskytl rozhovor syrský prezident Bašár Asad.

Na webu TV Prima působila do přelomu března a dubna.

Takže  ranní  kávičku, navařenou paní Terezou  už  si  nikdy  nedáme….

V

První  dáma  české alternativy  bude  bytostně  chybět!!! Uměla, jen co je pravda!

Věnujte  jí prosím tichou  vzpomínku. O víkendu, kdy  jsem s ní  byl mailovém spojení, kvůli jejímu odchodu z Primy, by  mne věru něco takového nenapadlo. S  Borískem jsme vymýšleli, zdali  bychom nějak nedokázali  paní Terezu  schovat pod  střechu Slobodného vysielača.

Bohužel je  už  v jiné, větší redakci.

Odpočívejte  v pokoji paní Terezo!

vlk a celá Kosa

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.