Senát a taktika čím hůř, tím lépe…


Už jen pouze politicky  naivní člověk se  dnes může  domnívat, že  když  se  státu přihodí nějaké  velké neštěstí – ať už například  historicky ojedinělá povodeň nebo nyní  epidemie  koronaviru, pak zvolení zástupci  lidu, ať už ve  sněmovně nebo v  senátu, si  uvědomí svoji zodpovědnost a  pod tlakem aktuálních  tíživých okolností a ve  snaze  co nejrychleji řešit pomoc postiženým a přivést  zemi do jakéhos takéhos  akceptovatelného normálu, odloží stranická  trička a  začnou svorně  řešit  tu horu problémů před  kterou  stát  a my, jako jeho obyvatelé  stojíme.

Takovýhle postoj by byl jednak na místě, jednak logický a přesto jde o naprostou  chiméru. Bylo to názorně  vidět  už ve  sněmovně, kde  vláda původně  přišla  s návrhem na prodloužení nouzového stavu  do půli května a  díky  obstrukcím opozice  a  Filipových agentů s teplou  vodou si musela  nechat  zajít  chuť, protože  pro  ODS, STAN, Lidovce, Kalousky, Piráty, Okamuru  a Filipovu  partičku se  stalo nepředstavitelným, že  by  vlastně na měsíc  měli přijít  o možnost se znovu producírovat před  televizními  kamerami  a   tak se zbavit  příležitosti  jak v záři reflektorů do nastavených mikrofonů vypouštět do éteru  nesmyslné  bláboly  a sliby, ovšem libě znějící  různým voličským, respektive lobbystickým  skupinám.

Člověk sice při tom skřípěl zuby a  velmi chápal Viktora  Orbána, ale  budiž. Holt  politický  marketing  a PR  je  to jediné, respektive  skoro jediné,  co partaje  a její  čelné  představitele  zajímá. Kromě  vlastní  kapsy. Tedy  většinově. A že  je  naprosto výjimečná  situace?  Tak to českého politika  změnit nemůže. On je přece  vzorový demokrat a demokratické  je  přesně jen to, co mu znovu pomůže  ke zvolení nebo ještě  většímu zvolení.  Bída,  ale  žijeme v takové době.Velmi se mi  to nelíbí, ale co s tím? V politickém cynismu  jde o ještě  jakž takž pochopitelnou  kapitolku politického podrazáctví  v praxi.

Odbočím- už  jsem psal , že  plně  chápu chandru, která padla na  opoziční strany  a jejich představitele, protože  naprosto většinová pozornost medií  už  od vypuknuté koronavirové krize  patří  vládě a jejím opatřením a opozice jakoby neexistovala. Taková situace je pro nevládního politika  noční  můrou.

Sám pro sebe  se snažím odfiltrovat  bezobsažné opoziční  blábolení od  nějakých racionálně  znějících návrhů,čím by se  současná  situace dala  zlepšit  nebo nějak velmi pozitivně  změnit. A  ať hledám jak hledám, vedle  hlavně  jalových keců,moc  toho není. Pouze  doslova  rabování  státní pokladny. Snad  nejlepší představu a shrnutí  poskytuje  článek

Bráníte zemi proti koronaviru špatně, osočují vládu. Co opozice navrhuje?

podotýkám že  vyšel na  Seznamu.cz, který  zaujímá tvrdě protivládní postoj.Někdy  až bigotně. Takže vydavatelskou redakci nelze  podezírat z  toho, že  by  cosi zkreslovala  ve prospěch  vlády a naopak k tíži pozice.

Z  článku  si dovolím vytáhnout jádrové návrhy  každé  z opozičních partají. Tak jak v něm jsou uvedeny. Všechny  se týkají  doplňkových finančních opatření, jak je, nad  rámec  už schválených nebo  navržených vládou, forsírují  jako  podstatné vylepšení od jednotlivé  strany.Protože peníze  budou,  v konci, jako vždycky  rozhodovat, jestliže  je vynaložíme účelně o tom kdy, jak a jestli vůbec  se z  toho  současného průšvihu vyhrabeme. Takže  vzhůru na přehled opozičních nápadů:

ODS

Občanští demokraté pro další návrhy vydali rovnou vlastní „manuál pro obnovu Česka“. Rádi by začali pracovat na podpoře podnikatelů v květnu a červnu – zejména OSVČ a restaurací. Apelují na vládu, aby podpořila rozpočty obcí, které nyní budou zasaženy poklesem financí z rozpočtového určení daní.

Pirátská strana

V rámci předejití ekonomickým dopadům krize strana navrhuje plošnou pomoc fyzickým osobám – zvýšit a umožnit předčasnou výplatu daňové slevy na poplatníka. Zvýšila by ráda i výši příspěvků na jednoho zaměstnance – ten je momentálně asi 4 200 korun.

Stát by podle Pirátské strany měl vzít náklady na nemocenskou zaměstnanců v karanténě už od 1. dne.

…. podpořit by se měli i pracující na DPP a DPČ nebo handicapovaní lidé s nízkými invalidními důchody.

KSČM

Podle komunistů by se měly zestátnit podniky operující s vodou nebo jinými základními zdroji. Vstup státu do některých strategických podniků strana prosazuje už několik týdnů.

Ačkoliv KSČM podporuje i další prodloužení nouzového stavu v květnu a zvýšení ošetřovného na 80 % mzdy….

KDU-ČSL

Žádají také, aby podnikatelé platili DPH jen z uhrazených faktur. „Podnikatelé nyní stále musí platit DPH ze všech vydaných faktur v daném zúčtovacím období, ač z praxe velmi dobře víme, že nyní hodně firem platby pozastavilo úplně a nechávají faktury neuhrazené. Nechat peníze na účtech podnikatelů je nyní velice důležité především i s ohledem na jejich opětovný rozjezd firem,…..

Schvalují zvýšení ošetřovného na 80 %, navrhují kompenzaci nájemného podnikatelům do výše 70 %. Stát podle nich má poskytnout záchrannou ruku i lidem na DPP a DPČ a upravit bytové parametry tak, aby lidé, kterým poklesly příjmy, o své bydlení nepřišli….

TOP 09

sází především na větší podporu živnostníkům, kteří kvůli vládním opatřením nemohou několik měsíců pracovat v běžném režimu. Prosazovat proto chce, aby stát pomohl kompenzovat jejich fixní náklady, hlavně nájmy.

Strana i dál protlačuje navýšení ošetřovného do výše 80 % mzdy, které už připravuje i ministerstvo práce a sociálních věcí.

Kulturním institucím, pořadatelům kulturních akcí či produkčním společnostem navrhují pomoc buď snížením DPH na nákup vstupenek, knih, hudby a filmů, anebo zavedením voucherů. Ty by mohli občané uplatnit v kině, divadle, galerii či knihkupectví.

STAN

I Starostové a nezávislí vidí největší problém v nedostatečném řešení kompenzací nájemného. Stát podle senátora Zdeňka Hraby přenáší současným návrhem zákona finanční tíseň na pronajímatele, aniž by jim poskytl vlastní záruku.

„Pokud chce stát skutečně řešit problémy s neschopností některých občanů platit své nájmy, měl by za to sám přijmout zodpovědnost. Navrhnu proto, aby Senát vyzval ministerstvo průmyslu a obchodu ke zřízení operačního programu pro čerpání bezúročných úvěrů pro ty nájemce, kteří nejsou schopni v důsledku vládních opatření platit své nájmy,“ navrhl.

SPD

Hnutí SPD Tomia Okamury rovněž propaguje návrh, aby firmy a živnostníci neplatili DPH z nezaplacených faktur.

Tolik představy opozice, kam by  a jak  by  vláda měla  sypat záchranné  peníze. Vidíte  tu záplavu peněz,kterou by opozic spustila? Ani s enebudu ptát, kd e zůstala  tradiční mantra  o rozpočtové odpovědnosti!

Ten přehled  není přetištěn proto,  abych jej  konkrétně  přezkoumal na  míru  rozumnosti a oprávněnosti  každého jednotlivého návrhu,  jak zpravidla  činím. Jednak by  z  toho byl několikadílný seriál, do jakého se mi nyní nechce a  pak – dnešní článek má  úplně jiný leitmotiv!

Tím  je prolhanost  opozice. Bohužel, nemám jinou možnost  než  konstatovat právě  tohle. Znovu opakuji  – nepřeběhl  a  nepřeběhnu k Babišovi. A  až  se poměry  trochu srovnají, bude dostatek příležitostí mu to spočítat. Ale  nikoli  za  cenu  sabotáže  a páchání  vyslovených a záměrných škod!

A  přesně  tohle předvedla  opozice  v  senátu,  kam doputoval na  doschválení balík zákonů, které ve  zrychleném režimu prohlasovala dolní komora   na návrh  kabinetu sněmovna.

Senát  z  toho udělal  doslova  a do písmene  trhací  kalendář. A   z těch nouzových zákonů  smetl, protože  opozice má  v horní komoře  většinu,  co se dalo. Takže  nyní je  řada na  sněmovně,aby přes  101 senát  překonala a  zákony mohly začít platit. Protože  situace v zemi  potřebuje řadu neodkladných kroků.

Mohl bych  rozepsat  sám výčet toho, co senátoři  ve své úzké  stranické nadutosti shodili  velkohubě  se stolu, ačkoli jinak jim mluvidla mohla prasknout  tím, jak se  ohnáněli starostí občana, drobného živnostníka a záchranu podnikání v  téhle zemi… A proto, aby jim bylo co nejrychleji pomoženo – věřím, že  i oni znají pořekadlo  – kdo rychle  dává, dvakrát dává…vše  maximálně možně, co do jejich kompetence dovolily, zkomplikovali.  Zkrátka  stranické  tričko a politické PR  zase  jednou  se ukázalo býti  veličinou, s  níž  se nějaký zájem státu a občanů nemůže  měřit  ani náhodou. A  leckdy  si při tom doslova nadělali na hlavu. Jak  zdokladuji v závěru. Nebudu, jak už uvedeno, sám dělat  výčet  toho, co tihle, neváhám říci – kazisvěti odstřelili. Opřu se o oficiální zprávy  ČTK, tak, jak je přinesl její oficiální web  -České noviny:

Začnu tím nejméně  závažným – sněmovna  na žádost  vlády  schválila pro policii možnost, aby na místě  mohla  pokutovat přestupky  související s porušováním   preventivních opatření  proti koronaviru  až do výše  10 000Kč  a věc tak nešla  do zdlouhavého správního řízení. Pouze okamžitá restrikce je  totiž, jak všichni víme – účinná.  A  navíc  obce mají dost jiných starostí než  řešit  rouškaře a  jiné podobné přestupitele. Buď  myslíme  tažení proti  CoVid 19 vážně  nebo ne. Jedno nebo druhé! A  co na  to senát? Tohle:

Senát umožnil pokutovat přestupky ohledně koronaviru až v květnu

Senát umožnil přijetí zákona, podle něhož policie bude moci na místě pokutovat až 10.000 korunami lidi, kteří poruší opatření proti šíření koronaviru. Policisté a strážníci tuto možnost dostanou ale až nejdříve v květnu, pokud opatření budou platit i příští měsíc. Horní komora totiž dnes normu neschválila, neodmítla ani nijak neupravila. Zákon tak dostane k podpisu prezident Miloš Zeman, ale až po uplynutí ústavou stanovených 30 dnů, které má Senát na projednávání zákonů. Tato lhůta uplyne 9. května, tedy po skončení aktuálně platného nouzového stavu, který byl prodloužen do konce dubna.

No  řekněte – není  to takový  krásný podlý  faulíček?  Ve  smyslu,  my  vám to schválíme, ale tak, abyste  to nemohli použít?

Ale  jak říkám,  tohle je jen taková malá  hloupá podlost.

Senát  se vyžíval v  daleko větších, především  tam, kde šlo o peníze. O jejich dispozici vládou.

Projděte  si ještě jednou  ty  nápady opozice, komu všemu a jak by  vláda  měla  sypat a sypat a  sypat.

To není o miliardách, nýbrž  o  stovkách a stovkách miliard.

Už  jsem to tady  několikrát  psal – v  době kdy  se zastavila  ekonomika  jsem si  v Hodině  vlka na  Slobodném  vysielači dovolil odhad, že  nás  to  bude stát  nějakých 350 miliard  nového zadlužení.  Schillerová a Babiš  tenkrát ještě  žádnou  vlastní cifru neměli. I když  udělat  si nějakou hrubou  představu nebyl zas  až tak velký kumšt. Schillerová si následně  nechala  odhlasovat  změnu rozpočtu s  deficitem 200 miliard. Dnes  už má jasno, že  půjde do sněmovny  znovu a tentokráte s možným dluhem až 300 miliard. Já  už koriguji na  nějakých450… Nepíši to proto, abych se nějak vymezoval a byl za  chytrého. Jen pro pořádek. A také proto, že  kdyby  opozice  nějak dokázala prosadit  to,   všechno, co  navrhuje, uvažoval bych rovnou asi tak o  1 bilionu nového dluhu.

Bez ohledu na  to, jak nové zadlužení  nakonec  stoupne, je jisté, že  vláda může  velmi rychle  potřebovat  rozvolnění tzv. dluhové brzdy,  kdy  je  výše  celkového dluhu státního rozpočtu limitována  zákonem. Přes který  kabinet  nesmí jít, aniž  by  nebyl podroben přísným restrikcím. Takže  si ve  sněmovně nechala prohlasovat  odblokování této tzv,dluhové brzdy. A  co na  to senát? Tohle:

Senát zamítl vládní návrh na zvýšení strukturálního schodku

Senát zamítl vládní návrh, který měl zvýšit strukturální deficit až na čtyři procenta hrubého domácího produktu. Podle vlády má tato protikrizová změna za cíl umožnit sestavení státního rozpočtu na příští rok. Ministerstvo financí by díky ní mohlo zvýšit výdajové limity v sektoru veřejných institucí. Do roku 2027 se má schodek zase postupně snižovat.

Dva senátní výbory doporučily novelu zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti zamítnout a plénum dnes tento návrh schválilo. Pro zamítnutí hlasovalo 33 ze 40 přítomných senátorů. Zákon tak bude muset znovu posoudit Sněmovna…..

Takže  – senátoři a především jejich partaje  se  dožadují, aby  vláda v podstatě  prováděla  fiskální politiku sanace  dopadů  koronavirové krize  pomocí tzv. metody  Helicopter Money. Nicméně  senát  vládě odepřel zákonnou možnost, jak k nějakým větším záchranným penězům vůbec přijít!

Jen pro úplnost – ty 4% strukturálního deficitu na  HDP  obnáší v korunovém vyjádření těch původních 200 miliard…

Jestliže přesunutí  těch policejních kompetencí udělovat pokuty  až na květen  byl  opravdu jen takový  malý podlý  naschválek,  tak  odblokování dluhové brzdy  nelze  v  těchto souvislostech označit  jinak, než  záměrnou sabotáž. Vládě  je předběžně  odepřen senátem přístup k penězům. Byť dluhovým. Za slovem sabotáž  si stojím. Uznávám ovšem, že  existuje možnost, že  členové senátu, kteří  hlasovali  jsou, dle mého názoru,  naproští ekonomičtí ignoranti.  Rozhodně  tuhle  verzi nelze  vyloučit.  Některé diskusní příspěvky, jež  jsem měl možnost utrpět  v přímém přenosu by  tomu  nasvědčovaly.

V textu jste mohli číst , že  dokáži, že  si senát  doslova a do písmene  neviděl při tom  trhání  vládních návrhů  do úst. Přišel čas, abych svůj  slib  splnil.

Když si projdete  ten seznam opozičních návrhů, kam všude by vláda  měla  lít  peníze  ze  stáního rozpočtu, najdete  tam  dva největší evegreeny- zvýšení  plateb  na OČR  do výše 80%  měsíčního výdělku,  což  bez ohledu na názor opozice  je iniciativa ministryně  práce  a sociálních  věcí  Jany  Maláčové a  nepochybně  to bude rychle  realizováno a  pak opakovaně  v  různých variantách zní, že  stát by  na sebe  měl převzít povinnost  buď  přímo   firmám a lidem s  výpadky  příjmů spoluplatit  komerční nájmy  a  nájmy  za  bydlení nebo  je  alespoň  majitelům nemovitostí  garantovat.  Tu ze  70 tu z 80%….

S odůvodněním, že  odložení splatnosti nájmu až o půl roku, bez možnosti  neplatiče  vystěhovat, je přesouvání povinností  státu  na bedra majitelů nemovitostí.A  ti prý na to nebudou mít , protože jsou  sami zaúvěrovaní…

Což je  samo o sobě  lež  jako věž. Premisa  o přesunu  břemena  na  nebohé  majitele  realit, kteří  je pronajímají,by platila tehdy, kdyby  vláda současně  nedohodla  s bankovním sektorem odklad  splátek úvěrů a  to včetně,respektive,  zejména – na pořízení nemovitostí také  až o 6měsíců. Úroky  samozřejmě  běží, ale  jistina  nikoliv.   Takže  bohapustý žvást! Banky na tyhle  mimořádné  případy budou slyšet a jistě  se  se svými dlužníky  rády dohodnou na  speciálních splátkových modalitách.

Ale  to není  jediný důvod, proč  je  to naprosto vylhaná story. Je  tu  ještě jiný důvod – tím  je  evidentní změna  trhu s nájemným bydlením a pronájmem komerčních prostor. Od  té  doby  co, odpadla možnost  krátkodobých pronájmů  turistům, se na trhu objevila  obrovská  nabídka  levných nájmů v  exklusivních  lokalitách  Prahy  ale i dalších  velkých  měst. Tam  lze  dne sehnat nájem  za  cenu pronájmu paneláku na okraji města. Což samozřejmě povede  k tlaku  na ostatní pronajimatele, aby  šli s cenou dolů, jestliže  si svoje, zejména bonitnější nájemníky,  chtějí  udržet. Totéž  bude  následovat  u  velkých nákupních  středisek a nájmů v komerčních objektech. Jednak mnohé  maloobchodní jednotky  nepřežijí, nic  si nenamlouvejme a pak – koronavir  změnil způsoby práce a mnohé  firmy náhle zjistí, že když  její zaměstnanci dělají z domova, tak to také  funguje a  kancelářské plochy  a tudíž  platby za jejich nájem, lze leckde výrazně zredukovat.

Ergo kladívko –  kdyby stát udělal  tu zjevnou nepředloženost a  garantoval z jakékoli  části platby nájemného pronajimatelům, vedlo by  to jednak k zafixování předvirových vysokých nájmů a jednak k  tomu,  že  by majitelům  realit, jako  jedinému sektoru v podstatě  garantoval plné  zisky. Ačkoli rozhodně  nepatří,  na rozdíl od  sektorů pohostinství, hotelnictví,   cestovního ruchu a lázeňství ani náhodou  k těm nejhůže  postiženým!!!!  Nehledě  k tomu, že  by zde vznikla  naprosto unikátní možnost  domluvy  mezi pronajimatelem a nájemcem, že   nájemník  bude platit je státem negarantovaných 20%  a  stát  prostě  zatáhne zbytek a  obě  strany se o ten vejvar od  státu v klidu šábnou…

Chápu, že  realitní lobby  se může  nyní doslova  strhat, aby si prosadila  podobnou konstrukci! I že  jí  zejména některé partaje -lidovci,STAN, Kalousekpartaj, ODS  dělají  ochotně  politickou stafáž.  Je to stejný příběh jako u církevních restitucí a také zde, nikoli náhodou, jde o    nemovitosti v masovém měřítku. Nic nového pod  sluncem!

Že jako jsem ještě pořád nedoložil,  že  tihle něco jiného  říkají a něco jiného dělají?  Jdu na to!  Dovolím si  přetisknout   poslední titulek z Českých novin:

Senát chce, aby stát ručil za nájemné, cestovní poukazy podpořil

Sněmovna bude muset znovu posoudit zákon umožňující kvůli epidemii koronaviru odklad nájemného v bytech. Senátoři dnes vládní návrh nepodpořili, stát by podle nich měl ručit za čtyři pětiny nájemného, které by lidé dlužili kvůli nedostatku příjmů. Horní komora ….. Souhlasila ale s tím, že cestovní kanceláře budou moci za zrušené zájezdy dávat poukazy a bude možné žádat o odklad úvěrů a hypoték.

Ohledně  nájmů nás opozice  podrobuje  srdcervoucí  masáží  o tom, jak stát  svou povinnost pomoci přesouvá na nebohé  majitele  bytů a  jiných realit. A  jak i nadále  obyčejné lidi nechává  ve  štychu, protože  přece  pronajimatel má možnost i po  eventuálním přijetí zákona o zvýšené ochraně nájemníků v  době  krize prohlásit, že  pronajímaný byt potřebuje  pro svou potřebu a  chudáka nájemníka  stejně  vystěhuje.

Takže  proto odmítl zákon jako celek, takže  pronajimatel má na takové triky nyní více času. Díky senátu.  Ale nejde jen o tohle. Už jsem napsal, že  celá  ta  senátní  taškařice,   představovala  jednu velkou lež! Neváhám to zopakovat. Ono zaklínání se  zájmem občana  byl  jen slaboduchý  velkohubý  trik. Jinak totiž není možné, aby  senát současně odmítl  ten zákon o úpravě nájemných  vztahů a  současně schválil tu druhou  vládní předlohu z titulku – o tom, že  cestovní kanceláře nemusí zatím vracet klientům  složené  zálohy  a ostatní platby  za  zájezdy  2020 a  to včetně těchery  s platností 1 rok, aby  až  karanténní opatření pominou si je  vyměnili za  nové cesty nebo se až po roce dostali ke  svým penězům.

Kde je  starost  o běžného člověka?  Aby, když nemohl odcestovat, se v dnešní složité době a velmi nejistých  časech dostal rychle ke  svým penězům, které  může, například  při velmi možné    ztrátě zaměstnání, potřebovat  třeba na  to, aby mohl platit už  zmíněný  nájem??!!!

V tomto případě by kritika  vlády, že  přesouvá  financování cestovních  kanceláří, kterým naprosto reálně hrozí  masový krach,  na obyčejného Josefa  Nováka, který ty  cestovky nyní bezplatně, bezúročně a především nedobrovolně   financuje  ze svých úspor.

Zde  to senátorům naprosto nevadilo!!!  Ať blbec Novák a jeho rodina platí a  čeká!  Ale majitelům realit  má  ručit  stát!  Navíc  za nájmy  v cenové hladině, která  nejspíš  v nejbližší budoucnosti už nebude  realizovatelná!!!!

Nemohu si pomoci,ale jediný  dojem, který  z poslední senátní schůze  mám, je ve  smyslu, že  senát zcela  záměrně, z úzkých stranických důvodů používá  naprosto brutálně  taktiku typu  – čím hůře, tím lépe. Pro  partaje  straničky  současné opozice, Nějaká  snaha  pomoci těžce  zkoušené zemi a  jejím občanům zajímá  v  horní /ale i dolní/ komoře málo koho. A z opozice  snad vůbec nikoho.

Ovšem abych nebušil jen do opozice,  ve  vládních lavicích je  to úplně  stejné!  Kdyby  se pozice obrátily, lze  reálně počítat s  tím, že  by  současné  vládní strany  hrály  tu odpornou hru  – čím hůře, tím lépe, také.

Právě  jsem zachytil tuhle informaci:

V pondělí jsem psal, že  Babiš  je bytostný  alibista. A  také to, že  až  si začne  myslet, že má vira  ošéfovaného, profesor Prymula poletí, protože  začne  překážet.

Protože  ANOšéf se  chce líbit a davy začínají volat po rozvolnění karantény.  Takže  Babiš  neváhal a vyslyšel jednak“hlas lidu“  – rozuměj nátlakových skupin a, což mi přijde úplně  směšné – své ministry za  ANOšéfe – ti prý už nechtějí prodlužování nouzového stavu…..

Takže  jsou dvě  možnosti a v obou  Babiš  mediálně vítězí  –

1- Hamáček, ministři za  soc dem a  profesor Prymula  se  zlomí a  poddají se Babišovu tlaku a  nouzový stav skončí. Mediální sláva  a  hejkání příznivců osvíceného Andreje  zaručeno! Mámo  ten to má v hlavě  srovnané!!! Ovšem, že by  se u Koblihů zeptali, proč  to najednou není potřeba, když před pár  dny  Babiš  předkládal ve sněmovně  návrh, na prodloužení nouzového stavu do půlky  května? Co se jako změnilo, krom  toho, že na Velikonoce  řada lidí  zvysoka  na  nějaké karanténní předpisy  kašlala  a bez roušky… A proč  jsme  ta omezení  zaváděli vůbec????

2- Hamáček s  profesorem Prymulou se zlomit nedají. I pak je  ANOšéf  jasný  mediální  vítěz – to víte, on rád, fakt  rád, ale  ti hloupí socani mu to nedovolili…. Mámo, ten Hamáček, to  ale prevít…

Prostě  Babiš  jen opakuje  opoziční hrátky  ze  senátu.  Jen v jiné  formě. Jestli s tím nouzovým stavem a jeho rušením prosadí svou a přijde druhá  vlna, jsem zvědav na  to, koho potom označí za  viníka…. Ale to už by byla jiná písnička. Doufám, že nám  ji CoVid 19 nezahraje…

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.