Rozvolňování zní daleko lépe než promořování.


napsala Anita

 

Nemám zas tak velký problém s postupným uvolňováním protiepidemických opatřením, která byla zavedena proti koronaviru. Problém však mám s lidmi, kteří nehodlají respektovat, alespoň základní hygienické návyky, podceňují dodržení minimálního rozestupu a shlukování se ve skupinkách. To že se najde a věřím, že je to snad pouze  jedinec močící na pečivo v supermarketu, mě skutečně šokuje.

Nikdy bych nevěřila, že máme tolik nadšených zahrádkářů a kutilů, kteří musí vyrazit ihned do hobby marketů,  v první hodině, co jsou znovu otevřeny….

Tady hlavně bych zdvihla výhružný prst vládě, která tyto hobby markety neměla otevírat těsně před prodlouženým víkendem, ale o týden dříve anebo později. Zásluha nezvládnutí srocování lidí u pokladen bych nepřehazovala na pracovníky těchto hobby marketů, ale především na špatné načasování uvolnění prodeje.

Lidi by si samozřejmě měli uvědomovat, že popuštěním příkazů neznamená se chovat stejně, jako vypuštění divoké zvěře z klece  do volné přírody.

Podle epidemiologa a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly vzrostl růst počtů nákazy související s uvolněním opatření o Velikonocích. Nechci nikoho poučovat a ukazovat prstem na nezodpovědné lidi, kteří si nedokážou domyslet ve svém „hrdinském“konání, jak moc ohrožují nejen sebe, ale i třeba své blízké. Dovolím si sem vložit obrázek, který mi přišel na FB začátkem zavedení opatření vlády proti nákaze covid-19. S názvem po karanténě. Věřte, nezdál se mi tak vtipný, ale dnes mi poslouží, třeba se nad ním někdo zamyslí, co vlastně chceme. Trochu nadneseně

přežít nebo nechat vše co se vytvořilo opuštěné, jak se dá z onoho obrázku vypozorovat.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Anitin krámek se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.