Tichá vzpomínka na všechny osvoboditele


napsal a organizuje Jan Klepetář

Vlkův  úvod:

Přišla  mi mailem pozvánka na  tichou akci, kterou organizuje obyčejný  člověk. Jan Klepetář z Nového Knína.

Vzpomínku,která  hodně nebude  vonět českým mocným. Zejména těm pražským. A  určitě také nikoliv  majitelům jediné pravdy  ze  sdělovadel.

Nicméně  se  zařazením této pozvánky na Kosu  jsem neváhal  ani sekundu, protože  je potřeba  se jim připomenout. Byť potichu a mlčky. Ačkoli oni potichu nebudou. Možná, že  se  začnou rojit  jen decentně oblečení pánové a vše pečlivě zaznamenávat. A  šetřit.  A jinak bude  těžké mediální mlčení. Možná, když  by  přišlo hodně lidí, naopak velmi hlučně  začnou cosi vykřikovat  o proruských podvratných živlech, placených Kremlem. Možná, jestliže  účast  naopak bude  čítat jen pár desítek nebo snad  jen jednotlivců, se začnou  vysmívat a psát  o krachu  akce organizované Moskvou. To všechno je možné. A všechno už jsme zažili za bolševika. Například u nás v Liticích u nezbouraného pomníku  Američanům.  ještě  před 5-tiroky bych neuvěřil, že  se v  současné České republice  dočkáme  od  od  nové vrchnosti  stejných praktik.

Na věci samé to ovšem nic nemění. Je nutné se připomenout srabům,  co nad ránem v době mimořádných opatření a omezeného vycházení odstranili pomník maršála Koněva.

Je nutné se připomenout  jiným srabům, co  znovuinstalují na  Staroměstském náměstí  symbol habsburské  zpupnosti a poroby  českého národa.

Je nutné se připomenout  dalším, co  oslavují  nacistické pohůnky, bojující  za  vítězství Třetí říše.

O tomhle  všem akce  pana Klepetáře  je. Detaily  viz poznámka.  Je určena především pražským kosířům.  přespolní musí  řešit  riziko koronaviru  a jeho přenosu.

Vážení, srdci mému blízcí,

oslovuji Vás/vás s následující prosbou –  protože bych si považoval za čest mít Vás za přátele, nebo mám mezi Vámi přátele:

9.5. 2020    je u pomníku maršála Koněva volno – kromě vzpomínky(zvu na ni) ohlášené na poslední chvíli na magistrátu – viz        

                   příloha. Ohlášení podané v poslední možný den 4.5., po 13té hod. bylo přijato po předchozím dotazu u pí Zápotocké na 

                  ohlášené akce v prostoru nám. Interbrigády, ul. Antona Čermáka, Terronské a parku Lázaro Cardenase.

Fakta si ověřovala telefonicky z čísla 733678532 policie.  Ohlášení – viz příloha sken-kopie (DPI 72, pdf)


9.5.-12,00   hod. – prosím, přijďte Vy a nebo někdo z Vašich přátel vzpomenout mlčky (bez kutálek, jeepů a proslovů) osvoboditele

                  naší země – přeživší i padlé armád 5ti národů a nejlepšího z velitelů, který osobně u nás na tuhle práci byl – I.S.Koněva.

                  Součástí akce bude mlčenlivé položení květiny na pomník, z něhož vandalové odstranili sochu.

Nemusíte být       JUDr.Čestmír Kubát,PhD(Nová Republika 2.5.) aby Vám/vám byl jasný právní důsledek tohoto vzpomínkového shromáždění  z hlediska právního pořádku ČR avšak bez významu v mezinárodním právu – člověk může bejt blbej, ale musí si umět poradit.

 

Po skončení  vzpomínky navrhuju poodejít z místa a zazpívat si pro radost z jara (to se neohlašuje),  např známou 

    .Ach synku, synku,zvoral-li jsi  beru sebou nejen 10 kelímků a zvu na pivko nebo „birell“ do 10ti lidí, ale i tisky textu písně.

 

                     těším se na Vás/vás,  bude to v pohodě           

RNDr. Jan Klepetář

                 

                 

Kdo           Vás/vás že to zve? –

                Vděčný za osvobození – přežil můj táta (partyzán,Křivoklátsko), můj otec – Osvětim-Březina, a jeho příbuzní

                v Terezíně, moje matka z Prahy v Německu (USzóna), přežili rodiče mých spolužáků a přátel – ten českej ksindl, co v  Böhmen nemá co pohledávat, jak řekl Reinhard Heydrich a navrhnul místo názorové a rasové selekce tzv. konečné řečení

prohlašuji       že při neformálním výslechu moji nadřízenou-nenadřízenou na MÚNZ v Plzni, která byla agentkou StB jsem jí neřekl nic jiného, ne ž to,

                      že 3 zaměstnanci žádnou Chartu nechtěli rozmnožovat – konec květnar.1982, – v r.1984 prasklo že jsem kecal/lhal a úspěšně odrazil 2 pokusy o

                      kriminalizaci za pomoci mých kamarádů –     kotelníka špitálu, kolegy z OKB polikliniky Žižkov.

                     Nikdy jsem nebyl a nebudu člen žádné strany, 80tá jsem přežil pomocí jachtklubu Lokomotiva Plzeň. Pozdní signatář D.O.S.T.

  

 Budu tam s mou labradorkou a květinou, i kdyby nepřišel nikdo. Pokud přijde jeden, zaplaťpánbůh.

Kdokoli přijde a chce vyjádřit svůj nesouhlas s poničením pomníku – prosím mlčenlivě– přelepením roušky viditelnou náplastí do tvaru ležatého kříže – Koněv i další patří nám všem nejen zastupitelům jakýchsi zájmů z Prahy 6 víc než 10 nás nebude, pokud ano – nutno rozčlenit na skupiny+dodržovat rozestupy. 

Jdu první s kytkou, protože, pokud by tam dorazili nějací piráti  a chtěli se prát, policie vítána, nebude-li – nestojím o bránění se – musím se svou nesrážlivou krví do špitálu no a bude to ublížení na zdraví (focení vítáno).

Jan Klepetář

Vlkův dovětek:

Aby  bylo  jasno, tato pozvánka  naprosto nevyzývá  k porušení platných protiepidemických opatření v  současnosti na území ČR  a Hlavního města Prahy  platných.  Naopak – případné účastníky  velmi nabádám, aby  je  v maximální možné míře  dodržovali – tedy určitě účast s  rouškami,  dodržování  předepsaných odstupů a  především  maximálního počtu  osob v případné skupince, t.j 10 lidí.  Nesmíte  svou  účastí za  žádnou cenu ohrozit  zdraví svoje  ani jiných lidí. To je největší možná priorita.

Pokud mi někdo z  akce zašle fotodokumentaci, rád  ji  na Kose vydám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.