Podpořte veterány!


napsal jezevec

Vlkův  úvod:

S kolegou jezevcem se známe  asi  tak 20 let. Většinou spolu vřele a někdy  až  hodně na  krev nesouhlasíme. Protože je to naše právo. T za prvé. Za  druhé – souhlasit? To by  přece byla děsná nuda!  Takže mezi námi létají  velmi často třeskuté  a ještě třeskutější maily.   No ale  v týdnu mi od smrtelného přítele přišel jeden velmi  jiný.  Byla  to žádost o podporu. Co  bych pro něj  neudělal,  aby viděl,  že mi se  srdcem nalevo jsme  vstřícní a  ochotní,  že nám vadí  státní buzerace, když jde právě  a jen o buzeraci. A  vůbec nás  nerozhodí, že  se to týká  choutek, tak říkajíc  – dekadentních,  u pravičáckých rozmařilců. Rozmařilost, zejména  pravicová je  sice  hřích,nicméně  zbytečná  státní šikana  je   tuplovaná  smrtelná špatnost. Takže  si přečtěte, co má  přítel  jezevec na srdci a podpořte ho.  Díky.

Požádal jsem vlka, zdali by propůjčil prostor své Kosy pro žebravý dopis na podporu komunity vlastníků historických vozidel.

Jde mi o navrhovanou novelu zákona, jakým tato vozidla získávají způsobilost k provozu na pozemních komunikacích – jinými slovy – jak dostanou tzv „zelené“ V značky, a za určitých okolností pak můžou na silnici do běžného provozu.

Stávající modus operandi je takový, že státní technická prohlídka (pro běžná civilní vozidla STK) – je pro historická vozidla interpretována veteránskou testací, kterou provádí FKHV (Federace Klubů Historických Vozidel) ČR. Systém testování historických vozidel pod záštitou FKHV funguje bezchybně již více než 15 let, a to aniž by jakýmkoliv způsobem zatěžoval státní rozpočet, a aniž by došlo k jakékoliv dopravní nehodě zaviněné technickým stavem testovaného vozidla.

Současný stav bohužel nebrání dvěma poslancům z vládnoucí strany ve snaze, tento funkční systém testování historických vozidel zlikvidovat. Namísto aby se snažili zabezpečit ochranu zdraví a ekonomické zajištění postižených koronavirovým šílenstvím – jejich starostí je uškodit veteránistům,  vše náležitě  zbyrokratizovat, zkomplikovat  a povinně zavést STK pro všechny veterány, a celou agendu převést pod státní správu.  To v  tom lepším případě.  V  tom horším by  se někdo mohl začít  domnívat,  že  komusi chtějí  prostě přihrát zajímavé kšefty.  Umíte  si peřdstavit klasickou STK  nebo nějakou  její variantu například  u  auta  s rokem výroby  1910?

Majitelé historických vozidel se samozřejmě snaží za své vozy opečovávat a  obskakovat, piplat a  šlechtit co to jen jde  a  nyní musí  bojovat proti  hrozící státní šikaně.  Na podporu zachování současného systému vznikla mimo jiné i petice. Komu není tento další útok na naše svobody nebo alespoň osud našich pestrobarevných autíček,jakožto symbolů  lidského důvtipu a  šikovnosti  lhostejný,  prosím zvažte svou podporu pod ní.  Protože  ty  STK  mají  asi  stejný  smysl, jakou by měla  povinnost   požadovat po majitelích historických budov – klasicky  hradů a zámků energetickou certifikaci budov.  To naštěstí  zatím žádného aktivního poslance  z vládních ani opozičních lavic – nenapadlo.

Odborný právní rozbor zde: https://peticezaveterany.cz/wp-content/uploads/2020/03/vyjadreni-FKHV.pdf

Petice pak zde: http://www.peticezaveterany.cz

Jménem všechveteránistů předem děkuji za vyjádření podpory.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Jezevova nora se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.