Nevtip na tento den


napsal Idiotronic

Reaguji na nevtip 2020/05/16 Zákřov  na Kose. To zdaleka  není  jediný případ, kdy  se  v reálu přepisuje  nebo doslova pošlapává historie, spojená s koncem II. světové  války na  území České republiky.  Pro  případné  uveřejnění  v rubrice  Nevtip posílám jiný   takový  hanebný příklad.  O to horší, že  v době  kdy  se  staví  pomníky  zrádcům  a  hitlerovským  pacholkům typu  Vlasovci, navíc  s  českou  krví na  rukou (viz zmíněný  Zákřov) stejní  zastánci tohoto historického vidění devastují   a  záměrně  deklasují  osvobozovací  operace. Navíc  ty, na  kterých se, za  velkých ztrát podílel  1. československý  armádní sbor.

Chci touto cestou upozornit současný stav památníku v Odrách na Ostravskou operaci , která se trochu roztáhla do šířky. Do počátku desátých let se sady jmenovaly 7. května, kdy se v těch místech roku 1945 skutečně operovalo, pak se název změnil na Zámecká zahrada a bronzový nápis se vypařil. Třeba jsme ještě nezapomněli všechno, ale pracuje se na  tom. Sady 7. května se  evidentně  do dnešní  doby a dnešním mocným  nehodí.

Stav původní

 

Stav dnešní

Za  co asi tak  stojí a jakou budoucnost  má  národ, který  záměrně  zahlazuje  dokonce i pietní vzpomínky  na  mrtvé, kteří mu  přinesli svobodu  a  zaplatili za ni cenu nejvyšší a to včetně  jeho vlastních občanů?

Hlavně, že  adorujeme  vlasovce a  v Řeporyjích a Habsburky a  jejich  konečné  vítězství nad  českou reformací na  Staroměstském náměstí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.