Outsourcing jednoho násilného převratu


napsal PB

Outsorcing je  móda.  Proč by  firmy  držely personál pro určitou  činnost, když  to není její tzv. jádrový  byznys a  navíc  eventuálně  nejde ani o kontinuální činnost. Takže  se  takové práce  tzv. outsorcují. Předávají  k vykonání jiným firmám a  ušetří se na  vlastním personálu. Klasicky většinou správa  budov nebo úklid. Ale  žádné meze  a limity  pro  zapojení  fantasie, co  se týče outsorcingu – neexistují. Jak si dnes ukážeme. A  rozhodně  nepůjde  o  firmu. Na outsorcování  najely  totiž i sáty.  Když někde,  mimo své teritorium chtějí  uklidit. Nepohodlný  režim.
Mohlo by se jednat o slušný námět na béčkový film či černou komedii z prostředí horké Jižní Ameriky. Do scénáře filmu by mohli vedle dvou zároveň vládnoucích prezidentů patřit američtí hrdinové některé z mnoha posledních nevyhraných válek, zmítaní traumaty.Třeba  bývalý generál zapletený do obchodu s drogami, američtí agenti CIA a protidrogového úřadu, zhrzení emigranti, zákeřní ruští rozvědčíci a kvůli naplnění politické korektnosti alespoň jeden Afroameričan (nikoliv černoch), Asiat, míšenec, homosexuál či lesba, samozřejmě v kladné roli. K tomu musí být přítomna vypracovaná heterosexuální krasavice, která pomůže hlavnímu hrdinovi dostat se z pekla souboje mocností a drogových kartelů, aby mohli na závěr vyřešit své komplikované vztahy ze střední školy společnou nocí na luxusní jachtě v Karibiku.
Teď vážně, nejde o scénář pro Žhavé výstřely III, nechal jsem se unést představivostí na základě skutečných událostí. Podle dokumentu zveřejněného na stránkách listu The Washington Post se vrchní komisaři venezuelského  rádobyprezidenta Guaidóa snažili dohodou se SILVERCORPS USA, Inc. z loňského října zajistit svržení stále vládnoucího a „tak trochu zvoleného“, prezidenta Madura. Zveřejněné přílohy dohody označené A – P do značného detailu rozebírají operaci, jejímž cílem je zajmout / zadržet / odstranit (*nehodící se škrtněte) Nicolase Madura,  zvaného ve zveřejněných dokumentech  jako Primární cíl (Příloha A, odst. 4 písm. a), str. 2), dále zlikvidovat nynější režim a instalovat konečně tu pravou nejpravjší  vládu Juana Guaidóa. Celkové náklady „Projektu Resolution Operation“ jsou vyčísleny na 212, 9 mil. USD na 495 dní. Silvercorps měl sloužit jako soukromá armáda nového režimu při získání a udržení moci.
Juan Guaidó se od dohody, po krachu outsorcované operace,  snažil distancovat, stejně jako americká administrativa, ale dokumenty, jejichž pravost nikdo dosud ani nenapad, a další důkazy ukazují na přímé zapojení exilového prezidenta do bezprecedentně smluvně dohodnutého převratu prostřednictvím americké soukromé společnosti, a to za předpokladu použití násilných až vražedných akcí.
Guaidó je příloze N uveden jako vrchní velitel operace. Že by o tom nevěděl? Napadla mne právně relevatní  otázka- zda závazky z takové dohody by vůbec mohly být vymáhány soudně. Je to přece  smlouva mezi  odběratelem a  dodavatelem,,, při čemž dodavatel zjevně  nedostál zadání kontraktu. Jenže  hned  přichází druhá  – bude Guaido vymáhat  náhradu škody  za  neposkytnuté plnění?
Představitelé USA popírají jakékoliv zapojení do operace  Silvercorps. Dá se tomu věřit? Existují o tom pochybnosti s ohledem na masivní podporu Guaidóa ze strany USA, dlouhotrvající neúspěšnou snahu o změnu režimu a časovou blízkost březnového obvinění prezidenta Madura a dalších venezuelských činitelů z trestných činů souvisejících z drogami. Taková obvinění by totiž pomohla k eliminaci Madurova režimu a odvozu jeho představitelů ze země.
Další indicií, která svědčí o pravděpodobném zapojení americké administrativy do chystaného převratu je příloha B dohody, která v odst. 12 písm. b) předpokládá použití AC-130, dále  vyzbrojených bezpilotních Predátorů (bezpilotních letadel) a střel Maverick.
AC-130 představuje speciální letoun palebné podpory, který podle dostupných informací používají jen ozbrojené síly USA. Predatory a Mavericky se také nedají jen tak koupit někde  v Loveckých potřebách , ba ani v obchodě se zbraněmi. Jak by mohl Silvercorps předpokládat použití něčeho, nad čím teoreticky nemůže mít moc, co je  dostupné jen  ve  státním arsenálu a proč by něco takového podepsali Guaidóovi lidé? Byl šéf Silvercorps pohádkář a exiloví Venezuelané tak naivní? Rovněž instrukce k používání směrové protipěchotní americké miny M18A1 Claymore vzbuzují otazníky nad možností jejich využití soukromou společností.
Venezuelsko-žoldácká dohoda se projevila počátkem května značně nepovedeným vyloděním na pobřeží Venezuely, při němž byli zajati i dva živí američtí občané. S ohledem na průběh bývá akce srovnávána s neslavnou invazí v zátoce Sviní na Kubě. Není se co divit, jestli detaily akce byly skutečně vyzrazeny předem. O „invazi“ jsme se mohli dočíst i v českých mainstreamových médiích. Zpráva však rychle zapadla. Aktuálně.cz akci podaly jako jakousi hurá akci amerického dobrodruha a venezuelských emigrantů (viz odkaz), což jak již víme, není tak docela pravda.
Česká vláda a prezident uznali Juana Guaidóa dočasným prezidentem počátkem února 2019. Vyslyšeli tak neprodleně výzvu velkého bratra za Atlantikem. Člověk by čekal bouři v médiích k tak skandální dohodě, kterou se outsourcuje násilný státní převrat a do níž je namočen námi uznaný samozvaný prezident, ale je „ticho po pěšině“…
Protože  outsorcovaný úklid  se zjevně nepodařil. A v  takovém případě  s ním nikdo nechce  mít nic  společného…
Dodatek z úterního poledne:
I tentokrát platí, že  co se na Kose  napíše, i když třeba jen formou ironické  otázky,  za nedlouho se stane. Vtomto článku  najdete  ironický dotaz,  zda  u tohoto outsorcovaného kontraktu nemůže  dojít  k soudnímu sporu mezi americkým“dodavatelem“převratu a neuspokojeným odběratelem násilného převzetí moci v  zemi. Skutečně  to bylo myšleno jako ironie. Ovšem už je  z toho realita. a  navíc postavená  ještě  těžce na hlavu i na  latinsko americké pučistické poměry  tradice!  
S s Guaidóem a jeho smlouvou bud e asi ještě  hodně velká zábava, Silvercorps požadují už peníze přes advokáty a je zřejmé , že samozvaný prezident začal oficiálním Amíkům po poslední aféře vadit.  Viz:https://venezuelanalysis.com/news/14876

a

https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-05-15/guaido-s-domain-trembles-after-failed-incursion-in-venezuela

Jestlipak ještě  platí Zemanovo pozvání  tohoto  demokrata  každým coulem, který neváhá  organizovat puč  ve  vlastní zemi  přes  cizí  žoldáky,  do České republiky – viz citace:

„Rád bych využil této příležitosti a pozval Vás k návštěvě České republiky. Česká republika oslaví v tomto roce 30. výročí sametové revoluce a doufám, že i Vaší zemi se přechod k demokracii úspěšně podaří,“ napsal Zeman Guaidóovi.

„Věřím, že brzy dojde k posílení vzájemných vztahů mezi našimi zeměmi,“ doplnil.

 Giaido  ten přechod   k demokracii pojal skutečně  demokraticky! Jen co je pravda!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.