Dnes koronavirové statistiky jinak a z jiného úhlu jedna kuriozní zhovadilost z českých hospod


vybral IRB

Vlkův  úvod:

IRB mne  pravidelně  zásobuje  koronavirovou statistikou. Tou, kterou posílá  každý den a já mu za  to jsem vděčný, protože  mám vždy přesný a  rychlý přehled  a nemusím nic hledat. Vše na jednom místě  -Česko, Slovensko, USA, Čína, Rusko. Hlavní údaje. Pohoda.

Ale  sem tam pošle  také ještě  statistiky a  grafy  jiné. Proto  dnešní  obvyklou statistiku vynechám a vyberu to nejzajímavější z  toho , co mi poslal a co neznáte. Prostě  koronavirus  ze všech stran a  úhlů.V celosvětovém srovnání.

Začneme  serií  grafů, popisujících situaci v jednotlivých zasažených zemí světa. Jsou rozděleny  do  tří skupin.

Ty, které mají, zdá se, situaci pod kontrolou

Ty, které se tomto stavu plus mínus nějak  blíží

Ty, kde  pandemie  pořád tvrdě  řádí.

Takže  začněme  zeměmi, kde  je situace /podle úředních čísel/ pod  kontrolou

Že je v  téhle  skupině  řada překvapivých zemí, které byste tam nečekali?

Pokračujme  zeměmi, které se  stavu pod kontrolou  přibližují  a minimálně zásadně otočily  trendovou linii

a nakonec  země , kde  zatím má vir  navrch

zdroj

Za  sebe konstatuji, že  když  jsem  ty jednotlivé skupiny projížděl poprvé, byl jsem docela  dost překvapený….

A pak mi  IRB poslal ještě  tři další grafy. Z jiného zdroje. Popisující  počty  mrtvých na CoVid  19 s následujícím komentářem:

Pro počet obětí / 1 milion obyvatel srovnávací grafika neexistuje.

Musíte si vybrat jednotlivý stát. Podívejme jak to dopadá u nás a u
„šampionů“.

Tři „stejné“ grafy.

IRB  má pravdu.Učit se, jak zacházet se  statistikami a grafy musí na stará kolna nejen on, ale i já!  Ty křivky  jsou přece  stejné, že?  Nebo  ne? Ano  jsou. Ovšem jen do okamžiku, když  si všimnete  škály na ose  Y.

Kdy  Slovensko ji má  od  1 do 5. ČR od 0-25 v krocích  po 5-ti.Tedy o řád  větší škálování.

A “ šampion“ z Belgie od 0 do 700 v krocích po 100….

Ale jinak ty  křivky  vypadají úplně stejně…..Pro nemyslící  lidi.

Třeba  si  říkáte, že  vám se něco takového nemůže  stát. Já v  to doufám. všem jsou jiní, kteří  evidentně  s lidskou hloupostí počítají naprosto systémově. Dám příklad  ze  života, i když tématicky  k předchozím grafikám nepatří. Ale  dát  ho musím, protože v sobotu jsem jen doslova zalapal po dechu, když jsem na monitoru  tisku objevil následující titulek:

Češi by měli platit spropitné minimálně 10 %, navrhuje iniciativa

V textu se dočtete, že  jakýsi hospodský nebo vinárník  založil iniciativu, kde navrhuje, aby  bylo z moci poloúřední stanoveno, respektive koordinovanou akcí majitelů, že  v českých hospodách , vinárnách a restauracích  by mělo být uzákoněno,  že  vám k účtu povinně  připočítají 10% z celkové útraty jako spropitné pro personál!

Uzákoněno. Jako povinná platba. Už by to nebylo na vašem rozhodnutí zda personálu pustíte něco navíc, protože  vás  perfektně  obsloužil a  mimořádně  vám chutnalo.  Nýbrž zaplatíte povinně. I když  budete na  šílenou šlichtu nebo nějaký  výplach z trubek čekat  hodinu a přinese  vám to znuděný  a  sprostý pingl…    Zkrátka  nařídit, aby to byla povinnost!

Dovolím si z  toho blábolu pro pitomce  citovat:

Podle vedoucího iniciativy Jana Horešovského je výzva „10 % Gastru“ logickým krokem, který má v krizi pomoci k urychlení návratu do normálu.

„Do restaurací chodíme proto, že se tam cítíme dobře, a to i díky skvělým číšníkům, kuchařům, sommelierům a barmanům. Tyto podniky však dostaly strašně na frak a jejich zaměstnanci se začínají potýkat s existenčními problémy,“ řekl Jan Horešovský.

Chtěl bych  pana  Hořešovského, co si myslí, že  co Čech, to přežvýkavec, co má na  nohou kopyta, na  hlavě  rohy a čeká, až mu  takoví jako on hodí do žlabu  něco sena a  pak ho v klidu podojí, upozornit, že  díky  CoVid 19  dostala těžce na  frak celá ekonomika.Není snad odvětví, které by nebylo zasaženo.

Je  doba  svobodného podnikání.  Takže  každý krám, hospoda  nebo výrobní podnik si  řídí sám svou cenovou politiku. Nikdo mu nebrání, aby  ve  svém kvelbu  zvedl ceny  o 10 nebo více procent. Jeho rozhodnutí a  jeho riziko. Že to hosté neocení a radši se jeho lokálu vyhnou.   Takže  to požaduje  plošně. Hlavička  chytrá!

Skoro tak chytrá, jako ti , co vystřihli ty grafiky  úmrtí na koronavir  na milion obyvatel. Kde belgická křivka  vypadá  úplně  stejně  jako ta slovenská. Jen s tím rozdílem, že  její čísla  jsou jaksi o dva  řády  větší.

Dále mu sděluji, že  pokud  skončí díky  virové krizi  například 20%  všech hospod ,restaurací, vináren atd., což se nestane  ani omylem, tak to žádná  tragedie pro  republiku ani obyvatelstvo nebude. Pro jednotlivé majitele  firem a  část personálu zcela  nepochybně. Nikomu z nich to nepřeji. Ani stínem. Ale  systémově  se nestane  vůbec  nic. Trh převezmou ti, co přežijí, plus  nové subjekty, které se nepochybně budou snažit  využít  vzniklé příležitosti. Ale  kdyby  zbankrotovali například  velcí dopravci,  na  silnici nebo kolejích nebo dokonce  celá odvětví, což vůbec není vyloučeno, škody takového krachu  by byly  nedozírné…

Mají všichni poškození vyvářet petice?

Jen tak na okraj, neměl by  zbystřit náhodou  Úřad  pro hospodářskou  soutěž? Protože  pan Hořešovský  zcela  jasně  vyzval k vytvoření kartelové dohody na úkor  zákazníka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.