Kdy vystoupíme z OSN?


Mám čím dál větší problém z jednoduchými mozky, vykřikujícími čím dál tím častěji, že je  nezbytně nutné vystoupit  z Evropské unie protože…..a  protože a protože… a protože…. a  protože…. a protože….. a protože….. .a  protože a protože… a protože…. a  protože…. a protože….. a protože….. .a  protože a protože… a protože…. a  protože…. a protože….. a protože….. .a  protože a protože… a protože…. a  protože…. a protože….. a protože….. .a  protože a protože… a protože…. a  protože…. a protože….. a protože….. .a  protože a protože… a protože…. a  protože…. a protože….. a protože….. .Vhodné si doplňte  sami.

Zkrátka  Evropská  unie  je  matkou všeho zla. Ačkoli v detailním pohledu jde o především naší vlastní neschopnost.  Nebyla  to EU, která  nám rozkradla majetek, který zde  zanechal předchozí režim. Ani nás  nenutila k rozprodání  klíčové infrastruktury  například typu vodovody  nebo telekomunikace, či finančnictví do rukou  zahraničních investorů.  Ani nenutí zde podnikající firmy, aby  danily  v  daňových rájích. Unie, s odpuštěním – nezkurvila- naše soudnictví, takže jsme se dožili mnoha  naprosto nepochopitelných rozsudků a excesů typu  Klausova  amnestie  nebo Zemnaových extempore. Ani nám nezvolila  do čela státu  politiky, z  kterých zavládla  obecná deprese  a  skepse nebo kteří nevratně  rozdělili národ a  denně  rozvrací zbytky  demokracie, co tu ještě  zbývají.

To všechno a mnoho dalšího, je  jen a  jen naše  vlastní  zásluha. Ale  vždycky  je   daleko snazší  za  vlastní problémy  a nedostatečnost vinit  někoho jiného, než  si nastavit zrcadlo a  vidět  tam svou křivou  hubu!

Koronavirus  a jeho ekonomické dopady  by  každému  a  to dokonce, či zejména  rodině  Koblihově  měly  plasticky  ukázat, jaké devastující  hospodářské dopady, především pro ně  a pro jejich  životní úroveň, by přineslo vystoupení z  EU. Kdy by zase pro naše  výrobky a  služby  – náš  export z 80%  generuje  náš  HDP a tedy příjmy  našich rodin zase omezovala  cla a  různá  další omezení, například nutnost nenárokové certifikace a libovolného stupně  šikany  či místního ochranářství  cílových nebo tranzitních zemí. Kdo chce, vidí pokles ekonomické  aktivity  a  exportních možností, dopady  front  na hraničních přejezdech atd.atd. A  tvrdím, s plnou vážností, že  vystoupení  z EU by nás  zasáhlo daleko  více  než  březnové a dubnové vypnutí ekonomiky kvůli koronaviru. Mnohonásobně  více!

Ale  nehodlám to dnes rozpitvávat v  detailu,  tohle mi na srdci neleží.  Už proto ne, že  nemám EU za  svátost  oltářní. Ani  svátost  jinou. A  nikdy neměl. EU  je pro mne  zejména, zdráhám se dodat a  jedině,  společný  hospodářský prostor. Bez kterého české  hospodářství  nebude fungovat  a dojde k jeho zhroucení. Velmi rychlému. Blábolisté a  političtí  krysaři typu Okamura a  spol.  vykřikují, že  ONI  by vyjednali novou smlouvu s  EU, přirozeně  daleko lepší.

Nemohu prohlásit, že  vědomě  lžou, může  být , že  tomu nesmyslu   sami věří. Ačkoli  na  to mi  ten šantala  přijde příliš  inteligentní. Jisté je jen jedno  – nevyjednal by nic. Rozhodně  nic  lepšího.  Stačí se podívat  na jednání mezi Británií a  EU. Na hrubém domácím produktu EU 28 se britská ekonomika v roce 2015 podílela 15,2 %. Pro srovnání: podíl Velké Británie na celkové rozloze EU je 5,7 %, podíl na celkové populaci EU je 12,9 % a podíl na celkové zaměstnanosti v EU 13,6 %.

Naproti tomu  ČR vytvářela  z celkového  HDP  EU ke  stejnému datu  1,2%. Další data  nemá  smysl zkoumat. Jestliže  Britové, představovali pro EU,  po Německu,druhý  největší ekonomický  celek Unie,  asi tak 13x  větší  než  Česká republika a  mají obrovské potíže  cokoli  vyjednat, jaké  šance to otevírá nám?

Ale  ani tohle nehodlám nyní řešit. Jak už  řečeno, EU  není dnešní téma  a není pro mne ani nedotknutelná, ne li  svatá. Mám ji z hospodářského hlediska  za  naprostou a nenahraditelnou nutnost. Současně  s ní mám  nepřekonatelné problémy, jakmile  začne  ingerovat  do řekněme nadstavby. tedy  věcí politických a zejména  ideologických.

Kdy  se  snaží vnutit  jednotlivým státům  určité  agendy  nebo alespoň  určitá  řešení. Často proti jejich vůli.  A dokonce  to občas  prezentovat jako hlavní předmět  své  činnosti. Vzorným  a  zářným případem je  současná  česká eurokomisařka  Věra  Jourová a její portfolio. Už o  tom  na Kose párkrát šla  řeč, včetně  toho, komu za Jourovou  i  oblast jejího působení v nové komisi vděčíme – Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi.  Pokud  vám  vadí  tlak  EU na  gender, LBGT  problémy, prosazování liberální demokracie  naprosto neliberálními prostředky, migrace a  zduřelá práva ilegálních migrantů, atd. atd.  obraťte  se  se  svou frustrací nikoliv  na  centrálu  EU  nýbrž  do Strakovky a  na  Pražský hrad. Tam budete  správně!

Ale  ani o Zemanovi s Babišem to v dnešním případě  není.

Je to o  tom, že  od všech  těch politikářských křiklounů typu Okamura, Ivan David  a  spol., požadujících okamžité opuštění  EU a  od  zástupů jejich věrných naslouchačů v současné  době  očekávám, že  urychleně  přijdou s požadavkem, abychom urychleně  vystoupili  z OSN! Teď hned  a nekompromisně! Vlastně  – kladu si otázku, jak to že  tenhle  jejich požadavek a příslušný tlak s e dosud  vůbec nedostavil?  Nula!

Vadí  vám na  EU  hrozba  možnosti zavedení  automatických kvót pro přerozdělování  ilegálních migrantů?

Pak je na  čase, abyste  se  podrobně  seznámili s ne  tak dávno přijatým globálním migračním paktem OSN!  Alespoň v naprosto minimální verzi.

Vadí  vám naprosto neadekvátní  důraz na  gender a LBGT? Fajn. Pak se seznamte  s Instanbulským protokolem!  Opět  dílo z produkce OSN.

Že ty  dokumenty  jsou příliš  dlouhé a  složité?  Dobrá. Tak  něco  triviálně  jednoduchého. A navíc  třeskutě  čerstvého!  Převezmu proto část článku z Lidovek s názvem

„Neříkejte manželka a přítelkyně.“ OSN požaduje genderově neutrální vyjadřování

 

Organizace spojených národů v nedávné době zveřejnila na svém twitterovém účtu příspěvek, kterým propaguje užívání genderově neutrálních označení v angličtině oproti těm genderově zabarvených, jakou jsou třeba přítel/přítelkyně nebo manžel/manželka. OSN se také nelíbí názvy povolání obsahující slovo „man“, jako například fireman (hasič) nebo businessman.

„Na tom, co říkáte, záleží. Pomozte vytvořil více rovnoprávný svět tím, že budete užívat genderově neutrální jazyk, když si nejste jistí pohlavím jiné osoby nebo když mluvíte o skupině,“ píše se v příspěvku OSN.

Následuje tabulka s vhodnými ekvivalenty k genderově zabarveným slovům. Například slovo „lidstvo“, které v angličtině zní „mankind“, má být podle OSN nahrazováno výrazem „humankind“ se stejným významem. Slovu „mankind“ je vyčítáno, že se skládá ze slov „man“ (muž) a „kind“ (druh), čímž vyvolává v některých lidech dojem, že je jím míněno veškeré lidstvo bez žen.

Používat se nemá ani „přítel/přítelkyně“ (boyfriend/girlfriend), ale místo toho neutrální „partner“. Podobně OSN doporučuje nahradit výrazy pro manžele a manželku (husband/wife) označením „spouse“ (choť).

OSN vadí také slova označující některá povolání. Například hasiči, policisté, podnikatelé nebo předsedové (firemen, policemen, businessmen, chairmen) mají být podle OSN přejmenováni (firefighters, police officers, representatives, chairs).

Tohle je, bez debat,   čirý  výron  šílenství!
To OSN nemá  jiné problémy, kterými by  se  zabývala? To  doopravdy tohle  téma  hýbe  7,35 miliardami obyvatel zeměkoule, mají ho za  existenčně  důležité,  že  tím OSN  hodlá ztrácet  čas?
Naprosto  to nechápu. Ovšem stejně tak  mne zaráží, že  zde  nejsou  žádné ultimativní požadavky politikářů a  politických krysařů všeho druhu, na opuštění OSN.  Ta  přece tlačí, dnes  bych  řekl – ještě  daleko více než  EU  na  prosazování všech těch  nesmyslných, umělých a falešných  agend, jenž  jsou ve  fatálním konfliktu s e zdravým rozumem!!!! Nikde nic a nikde nikdo!
A přece platí, že  EU je pro nás  ekonomicky  životně  důležitá. OSN  zcela  vůbec!
Proč  si Okamura  a podobní netroufnou požadovat  vystoupení z OSN? Stejně jako jejich  myšlenkoví souputníci mezi normálním obyvatelstvem…  To by mne doopravdy  velmi zajímalo!!!! Jak to, že  mají za  terč  EU, kde máme právo veta a nechává je klidným  OSN, kde jsme  naprostá nicka – jeden  z víc enež  dvou set  členských států  a o nějakém právu veta  si nemůžeme  nechat ani zdát?
Takže – kdy vystoupíme  z OSN? Hospodářsky  nás  to naprosto nepoškodí?
Dodatek:
V poslední době  se mi velmi často stává, že  dříve  než  článek vyjde, musím ho zdodatkovat, protože  narazím na  cosi podstatného, co se bezprostředně  týká  předmětné materie. Nejinak je  tomu i v  tomto případě.
Výše  jste  si mohli přečíst,  že  ačkoli EU vyrábí opravdu spousty  nesmyslů a  hrabe  se  do věcí,  do kterých jí  v podstatě nic není, největší  průšvihy  a   úlety  jsme si způsobili  my  sami. Vlastní  neschopností, hloupostí, naivitou  nebo naopak  atrofovaným škrholovskoklausovskozemanovavským fanfaronstvím. A trapným přízemním politikařením, s kterm  Brusel, ani nikdo jiný, nemá a neměl co společného. Jen my  sami.
A bohužel totéž  platí i pro to superkorektní politcké genderování OSN.
Ono to sotva  vyšlo a  už … no už  se  iniciativně  našel v  Čechách někdo, kdo jedná podle hesla  DOHNAT a  PŘEDEHNAT, i kdyby  kobyla  chcípnout měla! Vlastně  co kobyla – obyčejný rozum. Ten  zkolaboval zcel a určitě. Konkrétně  zástupkyně  ombudsmana Křečka – Šimůnková.

Tuhle  dámičku mám  už  hodně  dlouho v merku. Už od  té doby, co hnízdila  na  Úřadu vlády  jako tzv. zmocněnkyně  pro lidská  práva.  Tam  se  vyprofilovala  jako  těžce   pravověrná a neumím pochopit,  jak to, že ji vládní koalice  nominovala  a nakonec  i zvolila  do funkce  zástupkyně  ombudsmana. Kde už se „osvědčila“ tím, že  opakovaně   stačila  mydlit schody  Dr. Křečkovi.

Viz například

Šimůnková: Je neskutečné, co Křeček říká. Dobře ví, že nemluví pravdu. Nepřejdu to

Nyní se  tahle  dobrá duše  iniciativně  přihlásila znovu.

Nevěřícně  civím na  čerstvý titulek

Šimůnková vydala slovník pro novináře, je třeba se vyvarovat slov jako vozíčkář, slepý či hluchý

Nová příručka je určena novinářům a obsahuje překlady jednoslovných názvů osob v alternativním zdravotním stavu do doporučených výrazů. Vychází i ze sociálního modelu postižení podle Úmluvy OSN, který „postižení nevnímá jako záležitost konkrétního člověka, ale vidí hlavní příčinu vzniku postižení ve společnosti samé“. Je třeba se vyvarovat jednoslovných, urážlivých, zavádějících slov jako je „znaková čeština“, mentálně retardovaný, slepý či hluchý a vyloučit výraz „zdravotní“.

Ty, kteří trpí nedostatkem  času nebo  trpělivosti nesmím ochudit o myšlenkové perly z té nové pokladnice  moudrosti z klábosnice paní  viceombudsmanky. Pár jich ocituji:

„Používejte slovo ,člověk´ nebo ,lidé´ na prvním místě. Pokud používáte spojení ,postižený člověk´, dáváte tím důraz na jeho postižení, vhodnější je termín ,člověk s postižením´,“ uvádí se v návodu.
V komunikaci s předmětnými osobami nebo o předmětných osobách je rovněž doporučeno vyloučit slovo „zdravotní“: „Nepoužívejte spojení ,člověk se zdravotním postižením´, ale pouze ,člověk s postižením´ Slovo ,zdravotní´ je spojené s medicínským modelem postižení, který vnímá člověka zejména prostřednictvím jeho zdravotního stavu,“ vysvětluje Šimůnková a její spolupracovníci.

Další zásadou komunikace zejména novinářů o předmětných osobách je vyloučení jednoslovných termínů a nahrazení těchto slov víceslovným popisem situace: „Nepoužívejte jednoslovné termíny. Pokud uvádíte jednoslovné termíny, jako ,vozíčkář´ nebo ,neslyšící´, charakterizujete člověka jen prostřednictvím jeho postižení. Vhodnější je užít slovo člověk´ na prvním místě, například ,člověk, který se pohybuje na vozíku´ nebo ,člověk, který je neslyšící´,“

„Některé, dříve běžně užívané termíny jsou již považovány za zastaralé nebo zavádějící, například ,čtení ze rtů´ nebo ,znaková čeština´,“ stojí ve zprávě k dílu. Z přiložené tabulky pak vyplývá, že nevhodný výraz je i termín „znaková řeč“. Jak se tedy lze vyjádřit správně? Správný termín je podle příručky „znakový jazyk“.

Nepřípustné jsou urážlivá pojmenování jako mentální retardace nebo již zmíněné označení hluchého pouhým hluchým nebo slepého pouhým slepým.

Podle příručky je správný název mentálně retardovaného „člověk s mentálním postižením“, hluchého „člověk, který je neslyšící“ nebo „člověk se sluchovým postižením“. Slabomyslný je pak „člověk s psychosociálním postižením“.

To jsou  starosti, co????

Právě  slyším zprávy  v Českého rozhlasu, které  říkají , že průměty  koronavirové krize  povedou k velkému zhoršení ekonomické situace  řady  rodin. Dnes jich má být  asi 750 000 v exekuci. Asociace poskytovatelů nebankovních  půjček odhaduje, že  díky  korankrizi jich do konce roku  přibude v  lepším případě  o horní desítky  tisíc v  tom špatném až půl milionu.  Zhoršuje  se prý dramaticky  i situace  samoživitelů, respektive  zejména  matek samoživitelek. Prý 40% z nich si kvůli výpadku příjmů v březnu a  dubnu  muselo vzít  další půjčku.

A  superúřednice, která  má v popisu  práce  hájit elementární práva  občanů této země  a  hájit jejich zájmy  pokládá za nejdůležitější z moci  úřední řešit, zda  je více korektní termín   ,čtení ze rtů´ nebo ,znaková čeština´, či „znakový jazyk“!!!!!

Něčemu takovému se  normální rozum  zdráhá uvěřit.  Že  tímhle si někdo může vydělávat na  chleba  a  že  je naopak někdo ochoten tohle  platit a trpět!

Má smysl se  vymezovat proti Bruselu, potažmo proti OSN, když nám tohle bují doma a  všichni papaláši, počínajíc  prezidentem, přes premiera, všechny ministry, poslance  a senátory  dělají, že  jako nic, že je to o.k.?

Zameťme si nejdříve před  vlastním prahem!  Jo, abych nezapomněl  – kdy vystoupíme  z toho OSN? Ta organizace  žádný, pro nás  životně důležitý  společný ekonomický prostor  nenabízí a  Saudská Arábie  je tam pořád  zodpovědná za  agendu lidských práv. Abych byl přesná je členem lidskoprávní komise OSN  pro ŽENSKÁ PRÁVA….

Tohle  už  je srozumitelné snad  jen„člověku s psychosociálním postižením“. A paní Šimůnkové.  Kdyby  náhodou  ona  či někdo jiný řešil problém s mým hodnocením,  položím jim jednoduchou otázku –  jak  pomohlo v  USA  zavedení super politického  termínu  Afroameričan namísto  zavedeného pojmenování černoch?  Čím se  jako změnou názvu zlepšila  konkrétně  situace  těch, jichž se  to žonglování s  názvem jejich etnicity  týká?   Podobně  to máme tady  doma  s pojmy  Rom a  cikán!  A nezajímají mne  nějaké  filipistické bláboly. Rád  bych  nějaké konkrétno.  Abych věděl, jak postiženému  vozíčkáři, hluchému či nevidící pomůže  termín ,člověk, který se pohybuje na vozíku´ nebo ,člověk, který je neslyšící´,či člověk, který je nevidící“.  Paraplegig  nejspíš  začne znovu  chodit, hluchý  slyšet a slepý vidět,  ne?

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.