Nečasová, zrušené odposlechy,elfové,Hlídací pes. org a kdovíco, či kdo ví kdo ještě


Kdybych nebyl už značně  otrlý, co se  české justice a zejména  té nejvyšší týče, představoval by  pro mne  výrok Nejvyššího soudu ohledně  nezákonnosti policejních odposlechů v  kauze  Nečasová/Nagyová  a  brutálního zneužití Vojenského  zpravodajství k soukromému fízlování  tehdejší premierovy  manželky  Radky  jeho metresou nejspíš šok, hraničící s náhlou příhodou mozkovou.

Jenže od  doby,  co stejné soudní  těleso této země vyvinilo někdejšího šéfa  Věcí veřejných Víta  Bártu z uplácení  svých poslanců ve sněmovně s  tím, že  když  se  uplácelo přímo v parlamentní budově  nejde  o  uplácení nýbrž  o projev krytý poslaneckou imunitou  /detaily pro ty, co již nepamatují zde/  a tento svůj  názor  dovedl k naprosté dokonalosti v kauze tzv. poslaneckých trafik pro někdejší hvězdy  ODS  – Tluchoře, Šnajdra a Fuksu /detaily zde/ a  všechno korunoval naprosto šíleným verdiktem v případu  Kaslová vers. Zeman, známější ovšem jako kauza  Ferdinand Peroutka, vím už zcela bezpečně, že  když  zasedá tento justiční oud /naši předkové věru umně používali český jazyk/,  lze od něj očekávat cokoli. A to včetně pro běžného smrtelníka  nepředstavitelných excesů.

Ohledně Nečasové / Naďové  to potvrdil měrou vrchovatou. Seznal, že  prý  byla  odsouzena  sice pravomocně, leč nezákonně neboť  rozhodující důkazy – ve  formě odposlechů policie  získala nezákonně , takže  je nelze použít.  Abych citoval přesně:

, že nezákonné bylo rozhodnutí okresního soudu v Ostravě, který svého času prodloužil odposlechy, ačkoli byly původně povoleny kvůli jiné trestné činnosti, než kvůli které byly později u soudu jako důkazy použity. Rozhodnutí soudu se nejvíce dotkne kauzy zneužití Vojenského zpravodajství.

Takže vedle Nečasové/Nagyové jsou nyní , zdá se, očištěni také bývalí šéfové rozvědky Ondrej Páleník a Milan Kovanda a bývalý zpravodajec Vojenského zpravodajství Jan Pohůnek. Páleník, Kovanda a Pohůnek dostali podmínky v délce 2,5 let, dvou let a 20 měsíců a zákazy činnosti ve zpravodajských službách a bezpečnostních sborech na osm, sedm a šest let. Ano -jde o“ hrdiny  z Afghanistánu“ , jak je  kdysi, v  samém začátku případu, pojmenoval Kalousek a dožadoval se na tomto základě  zastavení stíhání proti nim.

Mohou slavit.  Nepochybně dojde k obnově procesu a hlavní důkaz  je anulován. A můžeme jen hádat, jestli státní  zastupitelství má  ještě  další dostatečné důkazy nebo zdali , v  civilizovaném a demokratickém státě naprosto nemyslitelný a neslýchaný pokus o zneužití  tajných služeb a  tudíž vlastně  dokonalá ochutnávka toho, jak asi vypadá policejní stát,  skončí na právním, vlastně  soudním-mrchovišti.

ODS  už slaví. Už opět slyšíme  hesla o tom, že  to tenkrát  v  roce 2013 jen explodoval prokurátorský  puč a nyní se  to ukázalo. U  strany  modrého ptáka  to celkem chápu. Tohle je totální a zatím rozhodně  neodstraněná skvrna, respektive  Kainovo znamení, jenž  jim zůstane  vypáleno ještě hodně dlouho na  čele. A  NS  ho nijak nesmazal.

Nicméně  – od doby  této rozhodně  zemědějné události uplynulo už sedm let. A mnohé  se  v této zemi změnilo. ODS  se mátožně  sbírá z trosek, její někdejší  rival na život, na  smrt  a na opoziční smlouvu  – ČSSD doslova balancuje  na  hraně politického zapomnění a  suverénem tuzemské politikářské scény  se stal Babiš.  Kterého zrodily a uvedly  do života právě  excesy  Topolánkovsko Nečasovské ODS a Kalouskovy  TOP09. Plus  všelijací Bursíci a  Vítci Bártové. A také  celá  řada  jedině a vždycky  správných tuzemských písmáků a intervjůků, kteří  tyhle politické lumeny  tehdy podporovali ze  všech sil. A vlastně tak činí i nyní.

Babiš a jeho oligarchovské politické rozpínání a  ovládnutí mediálního prostoru naopak iniciovaly vznik celé řady  tzv. „nezávislých“ platforem -opět z řad  těch jedině  a  vždycky správných. Mezi jinými  taky  web. Hlídacípes. org.  Kosa už  se s ním   párkrát střetla.

Proč o něm mluvím?  Protože  tenhle  sloupek byl původně konstruován přeci jen trochu jinak,než jak jej čtete.

Nicméně když mne praštil přes  oči  tenhle  psovsky  orgáčkovský článek

Šlachta, Nečasová a odposlechy. Časovaná bomba české justice, která musela bouchnout

nešlo, abych pominul a nevzal si jej do parády.

Hlavním sdělením  jedině správného písmáka – jistého Roberta Maleckého je následující  shrnutí:

V rovině policejní očekáváme zastřelení se před nastoupenou jednotkou, nebo aspoň strhání plukovnických výložek.

V politické rovině je situace obtížná. Je všeobecně známo, jak silně kauza přispěla ke změně politických poměrů v zemi. Někteří lidé dodnes hovoří o prokurátorském puči a s jistou nadsázkou se tomuto příměru dá rozumět. Se stejnou nadsázkou se nabízí anulování voleb v roce 2013 a 2017, což je samozřejmě fikce.

Co je ovšem potřeba zdůraznit, Jana Nečasová je nejspíš nevinná, neboť o její vině rozhodly soudy na základě nezákonných důkazů. Tak to v právním státě chodí.

Nechám na posouzení p.t. čtenářstva Kosy, aby  samo posoudilo do jaké  míry  se jedná o potřebu informovat veřejnost a do jaké jde o zjevnou potřebu  jisté  lékařské diagnozy. Pěkně  děkuji za  takovýhle „právní stát“.

Pan  autor  by si zřejmě  rád  zacestoval časem. Zřejmě má za  to, že by  téhle nešťastné zemi prospělo, kdyby  post morte  se  ujal Babiš zpětně  otěží už od  roku 2013…

No nic,  naštěstí pro něj  i pro mne  levitace  budoucností i minulostí je  jen sci fi. Proto si z  toho krátkého textíku vyberu k polemice  jinou  jeho část. Tuhle:

Nález proti velrybaření

HlídacíPes.org při svém mapování úbytku občanských svobod v posledních pěti letech opakovaně upozornil na problematické odposlechy v řadě kauz, včetně této. Nynější rozhodnutí Nejvyššího soudu je de facto krok proti takzvanému velrybaření – tedy metodě, kdy jsou odposlechy povoleny na jinou trestnou činnost, než pro kterou je nakonec podána obžaloba. Vedlejším mechanismem jsou pak pokusy používat pořízené odposlechy napříč kauzami, pořídíme v jedné, použijeme v jiné – i proti tomu se již soudy, i když s mnohaletým zpožděním – začínají vymezovat.

Protože  tohle  si zaslouží  zevrubnější koment, Hlídací orgáček je happy.

Prý nejde  o demokracii  naprosto  elementárně podlamující soudní  manipulaci a  bohapustý právní  formalismus, navíc  odporující  logice a  nahrávající  zásadním způsobem zločincům všeho druhu,  nýbrž o ochranu  mizejících osobních svobod…..

Premisou tohoto uvažování  má být  to, že povolení odposlechů se původně  vztahovalo k jiné kauze  a jiným osobám. V jednoduché  češtině  – jestliže policie  při odposlouchávání  někoho kvůli něčemu zjistí, že  se připravuje či připravila probíhá jiný trestný  čin, nesmí  důkazy  k tomuto novému případu, získané přes odposlechy použít jako důkaz  u soudu se zločinci! A když tak  učiní, pak ve své podstatě a flagrantně porušuje  mizející občanské svobody  a  přímo je konkrétně  , už tak ztenčené – okrajuje!!!  A basta  fidli!   Což je prosím daleko větší průšvih než  zneužití  tajných služeb uvnitř státu k soukromým účelům!!!!!

Nejsem schopen takovouhle  pseudologiku pochopit. A nikdy  schopen nebudu. Nepřeji onomu jistému Maleckému nic  zlého, jako ostatně nikomu,  ale  když on  může  cestovat  v čase  a nejlépe tak, že by  došlo k anulování voleb  2013 a 2017, mohu si dovolit já také popustit  uzdu  své  fantasii. A zkouším si představit, co by  jako asi on a ostatní  mudrlanti z  Hlídacího orgáčku napsali, kdyby  dejme  tomu jim někdo unesl dítě a policie při  odposlechu na jiném zločinu, zachytila i hovor, který by  se týkal  právě únosu jejich potomka, kde by jeho iniciátor  tento únos s únosci objednával a dával jim instrukce. Šlo by o jediný  takový  odposlech, už nikdy by se neopakoval, najaté  únosce  zlikvidovalo při zásahu policejní komando  a  žádná jiná indicie, natož stopa, než onen „velrybářský odposlech“  neexistoval.  Očekávám, že  pan  Malecký  i ostatní  psí orgáčkové  by  sedli a namázli totéž! Ve smyslu – ano souhlasíme, i přes únos  našeho dítěte, pan XY   je nevinný protože  velrybářské odposlechy nelze  tolerovat!!!!  Už to vidím!

Já za sebe  a ke  své hanbě  říkám, že  něčeho takového nejsem schopen a že  bych žádal pro pana  XY  doživotí. A kdyby to nešlo, protože  jde přece o porušení lidských práv…. No nic.

Takhle je vymezen  rozdíl mezi psem a vlkem. A jsem tomu rád!

Vraťme  se  k meritu věci. Pro moje  chápání  je  verdikt  Nejvyššího soudu naprosto neuchopitelný. Ale  zapadá  už do celá  řady  těch  dřívějších, v  jiných  politicky prominentních kauzách. Které ovšem Hlídacípesík.org buď nekomentuje  vůbec, když se jedná,  tak říkajíc,   o ty jeho nebo naopak rozmazává  velmi,  jedná li se o Peroutku.

Tohle prý je ta pravá nezávislá  žurnalistika….  Kosa na ni  nikdy nedoroste, to je zřejmé. Tvrdě  se vymezila jak v případech  Vítka Bárty, trafikantů ODS nebo Peroutka.    A mnohých dalších. Tudíž  tak musí  učinit  i u Nečasové/Nagyové a  „hrdinů z Afghanistánu“.  Proto, s plnou vážností  konstatuje,  že   nad křížovým požitím odposlechů, co do elementární nebezpečnosti pro stát a jeho demokratické zřízení, nesrovnatelně výše ční soukromé zneužití  tajných služeb!!!!!

A chci věřit, že takhle  to má každý normální občan. Padni komu padni. Ale jistý si tím,  po řadě reakcí  příslušníků  církve  svatého Andreje  či Svědků Milošových příliš  nejsem.

Zpět k Hlídacímu orgáčku, odposlechům a  okrajování  už tak dost  miniaturního zbytku lidských svobod. Tahle platforma platí mezi čelné   bijce  tzv. fake news a  jejich  údajných šiřitelů. Především alternativy. Kosu si  vzala   do mluvidel kdysi, když  zde  Petr Pražák anoncoal svůj obrovský souhrnný materiál o tom , jak  ČT  záměrně  a neobjektivně  manipulovala  informace o konfliktu na Ukrajině a myslím, že  ještě  jednou nebo dvakrát po tom. Ale nešlo jen o Kosu – prostě  jde o portál bijců  prokremelských  trollů a  strážců jediného správného názoru.

Pokud  neznalý čtenář pochybuje, dovolím si z mnoha a mnoha příkladů nahodile vybrat  dva:

Koněv potvrdil rozdělení českých médií na mainstream a fanoušky Kremlu, ukazují data

 

 

Nejen Koněv, v zájmu dnešního Ruska je i mnichovská dohoda. Historie slouží k moderní propagandě

V tom prvním se  dozvíte, že pokud  čtete  či sledujete  cokoli jiného než  mainstream nebo se ztotožníte  s jiným názorem než má  mainstream, jste automaticky  fanoušek Kremlu. Zkrátka  lpí na  vás kolektivní vina ruskotrollství.

V tom druhém, že  ten cejch  trolla  vám přísluší tehdy, jestliže  si pamatujete, že  v Mnichově  nás prodali Angličané a Francouzi, kvůli svým bezprostředním zájmům a ptáte  se, zdali  tito opětní spojenci to takhle náhodou znovu nezopakují až…. ačkoli v normálním životě  platí, že  kdo zradil/podvedl/lhal jednou toto všechno lze  očekávati znovu. Ale podle  psího orgáčku  jste  charakterově vadní vy…. Protože Rusko uspořádalo výstavu k Mnichovu.

A tenhle  server  jde dál. Samozřejmě, že  se velmi uznale  zmiňuje také o činnosti například  tzv. elfů. Zde ovšem má  k základním lidským právům poněkud  jiný postoj než v případě  někdejší spolunocležnice,  dnes  manželky, diametrálně jiný postoj. Elfování  – rozuměj  fízlování, eh  omlouvám se  – sledování cizí elektronické komunikace, záměrné hejtování na  cizích webech, trollování atd. atd. jsou v tomto případě  činnosti nanejvýš  chválihodné! Občanská práva, řekl bych  – výběrová….

Přemýšlím, až se mi z hlavy kouří, jaký  rozdíl je  asi tak mezi policejním odposlechem a  tajným internetovým  fíz…  eh…  sledováním. Zřejmě jen v  tom,  že  policie  si  alespoň nějaký elementární soudní povolení opatřit musí, zatímco elfí fízl -já se toho nezbavím -sledovač, nikoliv.  A pokud  vím /snadno to v případě potřeby  doložím/  čeští elfové se  chlubili, že  jimi získané poznatky budou předávat příslušným orgánům.  Jak to, že se psí orgáček proti něčemu takovému okamžitě nevymezil?

A ještě něco  – jakýsi  Malický ve  svém článku  by  se  rád  vrátil do roku  2013, před onen prokurátorský puč. To byly prima, přísně  demokratické časy! Nezbývá mi, než jemu a jeho šéfovi Břešťanovi připomenout, jaká politika se tehdy  ve vládních laicích provozovala.  Pamatujete  ještě  na  jistou  Kristýnu Kočí a  její uniklou nahrávku v jedné pražské kavárně,která unikla  do medií?  Že už moc ne? Fajn. Takže  si dovolím dát její autentický přepis:

Kdo je kdo
Lukáš Vích: člen organizace VV ve Frýdku-Místku a menší sponzor strany
Markéta Dobešová: tajemnice VV v Moravskoslezském kraji

Celý přepis tajné nahrávky, který uveřejnil Tyden.cz:

Dobešová: My už jsme uvažovali s Milanem, že uděláme novou stranu.

Kočí: No, vždyť počkej, my máme na účtech už 120 milionů na novou stranu.

Vích: 120 milionů na co? Na novou stranu?

Kočí: Fakt na novou stranu.

—-

Kočí: Já si dám kapučínko.

Vích: Je jistota, že ta ODS vás podrží? Že vás nenechá chcípnout? Já si nedokážu představit, že ten Nečas je schopen postavit vládu na 102 lidech, kteří budou fungovat. Já nevěřím, že to bude fungovat, že on půjde do takového rizika.

Kočí: …akorát, že ta ODS mu to nedovolí. Já vám to řeknu jinak. … to je tvoje vina, … tys s tímhle zmrdem si to tady celou dobu hrál, on ovládá vnitro. To je tvoje vina, to je tvojí slabostí. Ty jdi do prdele. My tě odpálíme. Udělá se nová čistá správná ODS. … Jestli to prostě nezvládne, tak oni ho odstřelej. Vezme to někdo jinej, já nevím kdo.

Vích: Ten Tluchoř tam má takovou sílu v té ODS? Jako třeba oni s Bendou? (Myslí Bendlem, pozn. red.)

Kočí: Obrovskou, má regiony. Bendl je slabej. … Péťa je v pohodě. … Otevřeně. Těm velkejm hráčům, se kterejma my mluvíme, se hodí předčasný volby. Romanům a tak…

Vích: Tam má Římana ten Roman.

Kočí: Oni furt počítají s tím, že se chtějí udržet u koryt, ale paradoxně u koryta jedinej, kdo se chce udržet, je Petr Nečas, kterej tímhle přichází o tu podporu. Tohleto ho donutit udělat – ten včerejší radikální krok – ho donutil udělat Petr a regiony. Ty mu řekly – jestli to neuděláš, my to necháme poslat do těch regionů a ty tě popravěj. Tys jim to vnitro dal, ty jsi ten, kdo za to může. A on se pochlapil a udělal to takhle. … Topka byla ta, kdo s tím včera přišel, s tou myšlenkou, že VV musejí celý z vlády. Včera jsem seděla s knížetem. Hele, on se najednou probere, je hrozně mravní. Včera se mnou seděl a byl to on, kdo řekl, tak takhle ne.

Kočí: My jsme počítali s tím, že takoví ti… Skokani, takoví ti, co jim jde o prachy, o koryta, se seberou a řeknou si: hele, radši než přijít o funkci nebo o ten plat poslaneckej, tak do toho půjdou. A oni půjdou, až jim to jakoby dojde, ale oni furt mají pocit, jakoby, že ty véčka, ten Bárta, nechápou, o co jde. On furt nechápe, že to není hra.

Vích: Jakou v tom hraje roli třeba Drobil? Má šanci na nějaký návrat?

Kočí: Jo, Pavel se vrací.

Vích: Pavel se chce vrátit?

Kočí: Pavel se už vrátil. My jsme ho spolu s Petrem vrátili do hry.

Vích: Pochybuju, a pak, dívej – jeden ministr kvůli korupci odejde a druhý se vrátí?

Kočí: Ale on řekne. Já jsem čistej. Já jsem absolutně čistej, ale…

Vích: My jsme tady jako v Jiříkově vidění.

Kočí: Kamil se taky posral. No, oni se všichni v nějakou chvíli posrali, protože se prostě jako… … Kamil se asi hrozně bál toho, že když odstoupí jenom Bárta, tak to bude ještě horší, protože jim bude řídit ty ministerstva a bude je tam řídit a kasírovat. To on teďka dělá, ale nedělá to ve 100 procentech.

—-

Kočí: Šmerda je jejich kandidát na ministra. … Kmenta po tom jde. Kmenta to všecko ví.

Vích: A Kmentu platí ODS?

Kočí: …Škárka jim to dal. To sledování. A kdyby…, v těch největších sračkách nebude. Protože on je ten zdroj. A to stejný oni nabízejí tomu, kdo to pojmenuje. Ta Mladá fronta je jediná, která to hraje s náma.

Vích: Tam je hromada kmotrů, těch ódéesáckých.

Kočí: …to samozřejmě hraju s těma ODS kmotrama, ale s těma, který to chtějí změnit.

Vích: A ti jsou někde u vesla?

Kočí: Proč myslíte, že ta Plzeň, že ten Jurečko, že jsem šla na státní zastupitelství. Ty v tom klečí, Petr, pražský zastupitelství na tom leží, stejně jako Plzeň celá, nakonec i Renata Vesecká, celá tahle parta na tom klečí. Ty půjdou sedět. Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici. Proto ten Pospíšil. Všechno je promyšlený, já to hraju teďka tak, že teď se musí získat lidi. … Kmenta ty informace má, včera mi to řekl.

Kočí: Podívejte se, to, co jsem já udělala, tak prostě ty lidi skončili. To je úplně jedno, jestli se půjde do předčasných voleb, nebo jestli Vít Bárta. ABL je teďka mrtvá firma, oni nemají prachy. Uvědomte si, že největším průserem, proč on potřeboval to ŘSD, tak je to, že on je bez peněz, Bárta je bez peněz. … On šel do tý politiky, ale on ty prachy pro ABL ještě nevydělal, takže ten je mrtvej. Bez ABL nemůže držet ten svůj politickej vliv a on jako politik už je odvařenej. Radek John všem dokázal, že je neschopná figurka, ten už je taky mrtvej. Jestli se půjde do předčasných voleb, tak i za tuhle věc jsem strašně ráda.

Vích: A on tam Bárta ještě nemá nastrčené kmotry na té dopravě?

Kočí: Ne, respektive má, ale on to ještě nedokázal vybudovat. … Kdybyste toho Rusnoka uměli ještě zítra zkusit, Navrátilová Olomouc. Oni ji vydíraj. … Nevím, kdo ještě je tam slabej.

Vích: Nepřeválcují to zase nějací kmotři? Nějaké lobby zase bude mít zájem si dosadit svoje lidi a vyserou se na nás potom?

Kočí: Nerozumím, kdo?

Vích: V pozadí stojí nějací kmotři ODS. Až to bouchne, nepřeválcujou to a pak nám dají nějakou náměstkyni?

Kočí: Ne. Tahleta akce je projekt společnej, tři čtvrtě roku chystanej.

Dobešová: Co prezident?

Kočí: Ten je jedinej jako nebezpečnej. Akorát, že řekněme, že my a už se to blíží, on se taky posere při tom nárůstu těch informací. V tý společnosti se to posouvá, takže on si toho moc nedovolí, navíc podle všeho se chystá za mne postavit Havel. … Už pro tu náladu v té společnosti. … Já chci, a na tom si budujeme ten image, chci bejt ten čistej. … Kdybys to viděl, ten… pořad na ČT, byla jsem klidná. Ti naši pičusové, jak jsou tam jednotní, oni potřebujou čas. Mít čas, aby si to přečetli v těch novinách. A hlavně – já bych potřebovala, aby začali tlačit spíš ty místní lidi. … Hele, já, jak jsem úplně teď v klidu, tak nemám problém chodit všude, všem všechno povyprávět, furt dokola, a ty lidi mi věřej.

Kočí někdo telefonuje. Říká do telefonu: Já jdu teďka na chvíli s Petrem, zajdu zjistit, jakej je stav u vás v klubu. Pokládá telefon a říká: „Další ódéesáckej kmotr. Největší kmotr.“

Takže  tohle  je podle Hlídacíhopsa. org. ta správné doba  pravé demokracie… Kam by  jsme se  tak nějak měli vrátit. Kdyby  to technicky šlo. Tohle pomohly  ty nezákonné odposlechy  smést!

A ještě něco -co že to Kristýnka  tenkrát mimo jiné sdělila Víchovi? Tohle:

Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici.

Kdože  to ovládá  celou justici podle Kočí? Kdo je to my? Pokud  vím, dovozovalo se, že  ODS. Protože  jestliže  Nagyová  tehdy hřála postel Nečasovi, Kristýnka   taky  nezahálela. U Tluchoře….

Pokud si někdo, po výroku  NS ohledně nepřípustnosti odposlechů chce myslet, že  tu justici snad  drží ti samí co v  roce  2013, nehodlám mu to nijak zásadně vyvracet. Nemám důkazy  ani pro ani proti.

Nicméně, když se podívám například k Hitler byl gentleman a  další  náznaky  vycházející od Nejvyššího soudu , třeba ohledně  ohledně pozastavené  vykonavatelnosti pravomocného rozsudku Šarapatka  versus Zeman…..

Pak….  pak si mohu myslet, že  se  mocenské skupiny  o  to,kdo drží justici tak nějak podělily.

Vrána  vráně oči nevyklove!

Dodatek a  podstatný:

Článek byl psán  v pátek. Včera  ráno se na netu objevil rozhovor  s  nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, kde  byl dotázán i na  rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně  nepřípustnosti odposlechů. A tady je jeho odpověď:

Co pro vás znamená rozhodnutí senátu Nejvyššího soudu vedeného soudcem Jiřím Pácalem – a hlavně, co bude znamenat pro nové posouzení případu Nečasová, případně pro další využívání odposlechů policií?

Po rozhodnutí senátu Nejvyššího soudu JUDr. Jiřího Pácala ve věci odposlechů se přiznám, že jsem značně nejistý v otázce, kdy a za jakých podmínek vlastně lze odposlechy telekomunikačního provozu v trestním řízení použít. Pokud vycházím z předpokladu, že odposlechy lze nasadit až v případě, kdy je věc již dostatečně důkazně podložená, pak vlastně už nejsou potřeba, a dokonce by z hlediska zásady subsidiarity jejich použití ani neměly být nasazeny. V opačných případech, kdy v daném případě není dostatek důkazů ani indicií k prokázání podezření z trestné činnosti a je zde důkazní nouze, pak mám za to, že rozhodnutí JUDr. Jiřího Pácala nám říká, že v takové situaci odposlechy nelze ani nasadit.

Vidíte ještě další problém?

Další otázku vyvolává názor, který předmětné rozhodnutí naznačuje – tedy že pokud jsou odposlechy zjištěny informace k jinému druhu trestné činnosti, než pro kterou byly nasazeny, pak je nelze vůbec použít. Což v podstatě znamená, že pokud bude zaznamenána komunikace dvou osob v trestním řízení vedeném například pro drogový delikt a v průběhu komunikace se jedna z osob dozná k vraždě člověka, tak to nebudu moci použít jako důkaz. Taková interpretace nejenže výrazně mění dosavadní podmínky pro odhalování a prokazování závažné trestné činnosti, ale je dokonce v přímém rozporu s výslovným zněním zákona.

Můj právně laický názor je v naprostém souladu s  tím, co tvrdí nejvyšší  státní zástupce…. Nemám  z  toho ani trochu radost, ačkoliv  bych díky ješitnosti, která mi neschází, míti měl. Opakuji — nemám  ani trochu. Nemohu tu názorovou shodu totiž  interpretovat jinak,  než jako obrovské selhání vrcholného justičního orgánu a navíc  opakované. Ta  diskriminace a diskreditace  policejních odposlechů soudcem Pácalem znamená, než  gauneři všeho druhu  to mají v Česku   nyní výrazně  snazší.  Jsou  tu jako ve vatičce. Však se nám za  to odvděčí! Potěš koště!

Ovšem sebevědomí geniové s jediným správným názorem ať už  z Břešťanova Hlídacího poštěkávadla.org nebo nově  od Šafra z Forum24.cz- viz další intelektuální skvost jistého Sezemského

Další fiasko Ištvangate. Za nezákonné odposlechy by měla být vyvozena odpovědnost

se  uvědomí své  duševní velikosti  nemohou  vejít  do své kůže….

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.