Zakleknout a zadusit


Svět je ve  varu, Spojené státy hoří. A k zažehnutí celosvětových nepokojů stačila  maličkost.  Aby jakýsi policejní  Rambo v Minneapolisu  za  přihlížení svých kolegů kolen zaklekl na  krk jednoho černocha  s pochybnou  minulostí a přidusil ho tak, že  dodýchal na pořád.

Netuším, od  kdy  v policejní sbory  ve Spojených státech, eventuálně  jinde používají tuhle  zabijáckou techniku a už vůbec, kolik  tím, v  důsledku pacifikace zamordovaly  lidí.

V Česku podobný exces není znám.  Pro jistotu hned  dodám  – ze strany policie, Jistě  se mnou všichni, bez ohledu na politickou orientaci a sympatie souhlasíte, že  je to jen dobře. Že PČR se  bez podobných excesů obešla  a vypadá, že  ani v nejbližší době také obejde.  Což ovšem  ani shodou náhod  neznamená, že  by  v tuzemsku patřila k neznámým a  nepoužívaným!

Překvapeni?  Tak právě pro vás je určena  dnešní Kosa. Protože si troufnu tvrdit, že  současné Česko je naopak lídrem v zakleknutí a zadušení. A praktikuje  to už dlouhou  řadu let – konkrétně asi 27. Se zcela   devastujícím účinkem. Daleko a daleko horším, než  dokáže  jakýkoli zběsilec  v policejní uniformě  kdekoli na  světě.

Pokud  tušíte, že  mám dnes  na mysli  úplně jinou  škrtící a znehybňovací techniku než je  ta policejní, je vaše  tušení správné.

Jde  totiž  o  znehybňovací  a  dusící  akt  finanční! Respektive  finančně  daňový  – tzv. Zajišťovací příkaz. Do českého právního a  daňového pořádku  byl znovu zakotven v  roce 1993 a navázal tak na svého prvorepublikového předchůdce  -zákon 76/1927 Sb.

Smyslem Zajišťovacího příkazu, podle intepretace ministerstva  financí je, že  stát má právo zajistit majetek a finanční aktiva firmy  na  vykrytí daně, jejíž  splatnost ještě nenastala nebo jejíž  výše ještě  nebyla  stanovena, ale  hrozí odůvodněné nebezpečí, že  k datu vymahatelnosti bude nedobytná či  dobytnost  vážně ohrožena.

Jistě  uznáte,  že  jde  doslova o  vražedný nástroj v  ruce  fiskusu a  že  jeho každé použití je třeba  zvažovat na lékárnických vážkách, proto při mylném vydání  zajišťovacího příkazu  hrozí postiženému okamžitý kolaps  z rozhodnutí  jakéhosi podezřívavého úředníka. A také to, že  ho lze  mimořádně  snadno zneužít v konkurenčním boji nebo  při záměrné likvidaci nepohodlného ekonomického subjektu.

Jenže  žijeme  v Česku, konkrétně  Babišově  Česku.

Patrně si ještě  vzpomenete na  aféru starou  cca  3 roky, kdy  na internet pronikla  nahrávka  skupiny  Šuman, kde  tehdejší ministr financí, dnes  předseda  vlády  se chlubí jak jeho orgány  finanční správy s drzou firmou zatočily

Tým zmrdům patří vlečka v mojí chemičce, naši na ně klekli,

K okamžitému  zničení téhle  firmy, protože, jak víme si dovolila  vlastnit vlečku v Babišově  chemičce, obstavením 340 milionů posloužil právě  takový zajišťovací příkaz.

Tenkrát, když se to provalilo, z  toho byla pořádná polízanice. Ukázalo se, že  to není ojedinělý  případ nýbrž spíše standardní  policejní, omlouvám  – finančně  správný akt. Po němž  zůstávají mrtvý.

Firma  FAU se, ač  v klinické smrti, soudila a pokud  vím, podala  5 žalob na  stát  a orgány ministerstva  financí. Nejméně  4 z nich úspěšně. Pátou správní soud  odmítl, ale nikoliv kvůli  meritu podání žaloby, nýbrž pro  svou nepříslušnost k jejímu  rozhodnutí a  doporučil žalobu  směřovat k soudům obecným. Detaily zájemci naleznou zde. Stát tak  byl nepřímo oklasifikován co lapka, obecný škůdce  a  nepřítel.

Nicméně  fa. FAU  zdaleka  nebyla jediná, takto postižená.  Zajištění a udušení se počítali, od Babišova  nástupu na finance  do vypuknutí  aféry s  FAU,  na tisíce. Dříve  tenhle mimořádný  prostředek finanční správy užívaný  velmi a velmi obezřetně  se  stal za  Babiše  klasickým Kladivem na  /daňové/ čarodejnice, jímž  se  jeho podřízení Boblingové s Edlestadtu, respektive referenti   z jednotlivých  Finančních správ  po celém státě  rozmachovali a mlátili kolem sebe o sto šest. Leckdy  spíše jako smyslů zbavení. Viz  graf pocházející  z  analýzy zpracované nikým menším než  Finanční správou ČR  po vypuknutí skandálu  v roce 2017:

Jestliže  jsem přirovnal Zajišťovací příkaz  ke Kladivu na  čarodejnice a  ty, co je uváděli do praxe k nejznámějšímu a nejbizarnějšímu  inkvizitorovi v českých zemích, rozhodně  nepřeháním.  Jak  se  Zajišťovací příkaz  aplikoval, jaká byla  šance postižených na obranu  či domoci se elementárního práva a  jak často se  jednalo jen  o zvůli těch, co  o jeho použití rozhodovali,  se zájemci,s  dostatečně silným žaludkem, dočtou v  dobově  aktuálním textu

Daňový poradce Rambousek: Finanční správa likviduje podnikatele a nerespektuje soud

Ano, tenkrát  šlo o velkou aféru.

Ministerstvo financí  slíbilo nápravu a  tehdejší šéf  Generálního finančního ředitelství Martin Janeček musel z úřadu. Od  té doby o tomhle  smrtelně  škrtícím chvatu se nehovořilo.

Zdejší Babišáci  jsou nejspíš  na koni  – no jo vlk má obsesi naším svatým a zjevně nemá o čem psát, tak se po něm zase  vozí! 

Ujišťuji je, že  materiálu k psaní mám tolik, že  se cítím v podstatě  náměty  zavalen. A především, že   obsesí netrpím a  Zajišťovací příkazy  jsou, bohužel – stále  aktuální. Protože  žijeme  i nadále  v Babišstánu.

Ale pojďme  do aktuálna a konkrétna. Doznávám a  stydím se za  svou naivitu,  když i já se domníval , že  po debaklu s FAU  a  řadou dalších firem před  tuzemskými soudy už  si dává  ministerstvo financí  a její výkonné oudy  přeci jenom   velký pozor než  nyní  Zajišťovací příkaz proti  nějakému ekonomickému subjektu použije. Že se  jaksi  dobraly společně aspoň částečně  rozumu a dobrých mravů a  likvidační  prostředek nasazují až tehdy, když už není vyhnutí.

Opět se  ukázalo, že přísloví  – myslet/soudit znamená kulové vědět!

Minulé úterý mi v tomto ohledu těžce sklaplo a já se těžce  srazil s realitou.  Server Seznam.cz  totiž přinesl autentickou  reportáž, natáčenou skrytou  kamerou o praktikách se Zajišťovacími příkazy  na Zlínsku

Daňové peklo. „Zaklekávám na rozkaz,“ natočili jsme skrytou kamerou

Centrálním mottem jak článku tak nahrávky  je výpověď  jisté Taťány Zmydlené, vedoucí vymáhacího oddělení ve Valašském Meziříčí. Respektive tato její  část:

„Dostaneme shora nařízeno, že musíme vydat určitý počet zajišťovacích příkazů nebo udělat určitý počet dražeb zabaveného majetku. Podle toho se hodnotí finanční úřad,“

Takže ono je  nadřízenými jednotlivých berňáků naplánováno a  určeno, kolik Zajišťovacích příkazů musí  konkrétní finančák vystavit a kolik realizovat dražeb????!!!!  Jinak  budou neplniči  postiženi….

Nechtěl jsem věřit  tomu, co sám čtu. Tohle přece nemůže být pravda!  A pro jistotu den počkal  s usednutím za klávesnici. Ktomu došlo až poseznámení s  dalším materiálem Seznamu.cz

Úkoly jako v pětiletce. Berňák motivoval k přísnosti i odměnami

kde je například tato fotodokumentace:

A nešlo vůbec o nějakou ojedinělou praxi v nějaké daňové Zapadlé Lhotě, nýbrž  o  plošně používaný  nástroj, vlastně Mléčnou ligu – viz  následující citát:

„My jsme tomu historicky říkali ‚Mléčná liga‘. Prakticky šlo o to, že to byla velká excelovská tabulka, kde se porovnávalo, kolik konkrétní finanční úřad vybral na daních, kolik provedl daňových kontrol, kolik provedl exekucí, kolik vydal čísel jednacích v rámci evidence písemností,“ zavzpomínal pro Seznam Zprávy Jiří Žežulka, někdejší zástupce šéfa Generálního finančního ředitelství. „Vždycky se to sledovalo z té řídicí úrovně, aby bylo zřejmé, jak finanční úřady napříč republikou fungují,“ dodal.

Nemám slov a  přiznávám, že  to neumím ani pochopit. A vůbec  poprvé mi konvenuje, že  trest smrti je v ČR  zrušen, jakkoliv  jsem obecně jeho příznivcem. Neboť jinak bych se musel obávat, že  Babiše  a jeho poskoky kdykoliv  může napadnout zavést  obdobnou normu i pro hodnocení  soudů  s kritériem  – uložíte  tolika tolik rozsudků smrti a tolika  tolik doživotí, jinak…..Ten příměr  je bohužel přesný.

Naprosto souhlasím s   těmi, co se  dožadují  vyvození politické zodpovědnosti za  tohle  skandální motivování kontrolorů finančních úřadů  úkolováním kolik  čarodejnic mají upálit,  omlouvám se  – POTENCIÁLNÍCH daňových dlužníků  MUSÍ ve svém obvodu  najít, zakleknout  na  ně a  tudíž  udusit!

A je mi úplně  jedno, že  to se  vykopnutí  Schillerové  z úřadu, pokud  se slova  Taťány Zmydlené potvrdí,  dožaduje Stanjura,  Gazdík nebo Kalousek! Tady nejde o jména, nýbrž o faktický stav  věci.

Nelze trpět policejní brutalitu po níž zůstávají mrtví. A je lhostejné, jaký mají trestní rejstřík. Přirozeně, pokud neohrožují  zasahující policisty. Totéž musí platit  v  tuzemsku. Je  skandální a rigorozně  nepřípustné, aby  odměny  za výkon práce  někdo podmínil počtem zlikvidovaných podnikatelských subjektů!!! Daňová  kontrola  vymáhání slouží  k zajištění OPRÁVNĚN7CH příjmů států z činnosti podnikatelských subjektů, nikoli  vyhledávání  a upalování čarodejnic  či nějakému zaklekávání na  někoho.

Těm ze  zdejších babišáků. kteří  tuhle jednoduchou logiku nechápu, doporučuji si představit  situaci, když  státní obecní policajty jejich nadřízení začnou motivovat  a  finančně hodnotit striktně uloženým a přísně vymáhaným plánem  výše pokut, které musí každý  z nich měsíčně od  nás  – občanů/řidičů měsíčně  vymoci!!!

Ten průšvih je  o to větší, že  terčem zvůle, šikany a  udušení  jsou  menší a  střední firmy. V  době, vláda například  jedná, že  dá miliardovou státní záruku za  Smartwings. Který  z jedné poloviny  patří Babišovu miliardářskému  kamarádovi Šimáněmu a  z té druhé čínské státní skupině  CITIC, která ovšem má tu „výhodu“  že  je klíčovým zákazníkem při servisování letadel  ve  slovinsko polském podniku Avia Prima, který patří Babišovi. Ostatně,  Kosa o tom psala  před  3mi týdny v článku

Proč stát zachraňuje ČSA, respektive Smartwings? Protože Babiš!

To nemluvím  tom, jak Generální finanční ředitelství „vyšetřovalo“  Babišovy korunové dluhopisy, především nutnost jejich emise,  čachry kolem  Čapáku nebo jak zametlo pod koberec  podezření  z daňových podvodů na Čapím hnízdě  s platbami za tzv. reklamu, kterou na ministerstvo financí před  časem poslali Němci včetně  zdokumentovaných skutečností.

Co kdyby místo buzerace, šikanování a umrtvování  malých podnikatelských subjektů věnovaly dotčené finanční oudy zvýšenou pozornost skupině  Agrofert,  která  by si takovouhle péči nepochybně zasloužila  daleko více? A třeba by také  do rozpočtu doplatilo více než  všichni ti malí  dohromady.

Jenže ono je  daleko pohodlnější  a především bezpečnější zakleknout a přidusit  nějakého Josefa  Nováka. A především  daleko bezpečnější. Pro všechny. Počínajíc  Schillerovou a konče posledním daňovým cifršpionem v Horní Dolní.

Může  být, že  leckdo pořád  ještě není přesvědčen o  mojí argumentaci. Třeba  s odůvodněním  -Babiš a  Schillerová o tom nevěděli ani to nenařídili. Dobrá. Takže na samý závěr  si dáme  těžký  kalibr.

A  sice  rozhodnutí Ústavního soudu , který  si  těžce podal počínání  Finanční správy  v případu královéhradeckého živnostníka Libora Pavlaty,kdy mu neuznal nárok na odpočet DPH z nakoupené reklamy na kulturní akce. Úředníci tvrdili, že vylepené plakáty na fotografiích ve spisu jsou nečitelné a nelze poznat, zda je na nich logo festivalu. Přitom živnostník argumentoval, že předložil mnohem kvalitnější záběry, které však z daňového spisu zmizely.

V nálezu rozcupoval tvrzení Finanční správy a odsoudil její jednání. ÚS brutálně zkritizoval, že ve veřejné části daňového spisu prokazatelně chybí řada listin. „Ústavní soud také zjistil, že ostatní listiny jsou přečíslované, jejich pořadí je změněné a tvoří jinou číselnou řadu,“ uvádí se v nálezu.

„Jinými slovy řečeno, v neveřejné části spisu chybí oproti stavu ke dni 13. 4. 2015 více než 65 procent listin. Ústavní soud též zjistil, že zbývající listiny jsou přečíslované, jejich pořadí je změněné, tvoří jinou číselnou řadu a jedna listina byla přeřazena do veřejné části spisu.

Spor se táhne od roku 2015, kdy byl tehdejším ministrem financí Andrej Babiš a šéfem Generálního finančního ředitelství Martin Janeček.

Takže  s enám to začíná kupit – nejen , že  pracovníci finančního dohledu  jsou zaúkolováni a  následně odměňování  podle počtu zakleknutí a zadušení,  ale když se  Finanční správ a dostane  do úzkých a  před  soud, tak jaksi   čachruje se  spisem , někdo by  dokonce mohl říci, že jej  zfalšuje. A  vedle  toho,  jak  konstatuje daňový poradce  Rambousek, když  následně  soud prohraje i tak,  nerespektuje  výroky  soudu.

Před  příchodem  Andreje  Babiše  nic  takového zvykem na  finančních úřadech  nebylo. Nebo alespoň ne  v takovém měřítku. Ale  co,hlavně, že  zase bude rozdávat koblihy!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.