Black lives Matter, Demokratická strana a finance


napsal a pro Kosu vyhledal  Kuba

Vlkův úvod:

Člověku chodí  různé  maily. Však to sami znáte. I zde platí obecné né pravidlo 20:80.  Proto  mám  nezřízenou  radost, když  se objeví naprosto nečekaný  mail, kde je  sdělení, patřící nesporně  do oněch 20% , o kterém bez  váhání  lze  prohlásit – tohle musí okamžitě v nějakém příštím vydání Kosy na  sklo!

Což je případ  mailu, který mi poslal dlouholetý čtenář Kuba a který rozkrývá  zcela  neznámé /minimálně  pro mne/ pozadí, přesněji finanční pozadí hnutí Black Lives Matter.

Zneužít  se  dá skutečně úplně  všechno. Politikáři doopravdy nemají  žádné zábrany. V  současných Spojených státech  a  tom varu, co tam probíhá,  už vůbec ne. Ale nemá žádný  smysl, abych něco jen tak  vykládal. Lépe předat slovo Kubovi a jeho  mailu.

Ahoj vlku,

rád bych se s Tebou podělil o docela zajímavý materiál ohledně posledních událostí ve Spojených státech z trochu jiného pohledu. Ústředním motivem je hnutí Black Lives Matter. Nebudu ho nějak obšírně hodnotit, reálie USA znám jenom z doslechu. Narazil jsem ale na zajímavou věc ohledně peněz (upozorňoval na to jeden youtube kanál z USA).

Když zajdeš na oficiální stránky blacklivesmatter.com, je tam tlačítko „donate“ pro ty, kteří by chtěli hnutí sponzorovat. Klepnutí na něj Tě přesměruje na stránku secure.actblue.com/donate/ms_blm_homepage_2019. Sponzoring BLM tedy probíhá přes demokratický subjekt ActBlue. Na jeho výsledovky je možné se podívat na otevřeném americkém zdroji Opensecrets https://www.opensecrets.org/pacs/expenditures.php?cycle=2020&cmte=C00401224

Takhle se vyvíjely příjmy a výdaje ActBlue v jednotlivých obdobích:

Jednotlivé příjemce je možné si na serveru rozkliknout.

Prezidentská kampaň Bernieho Sanderse:

Prezidentská kampaň Joe Bidena:

U obou kandidátů je ActBlue zdaleka největším plátcem/sponzorem, a to řádově. Ostatní „top“ příjemci ActBlue jsou různí demokratičtí kandidáti do různých politických funkcí, na serveru je možné si je projet detailně.

Možná daná čísla špatně interpretuji, ale zdá se mi, že většina peněz vybraných na BLM slouží k financování politických kampaní Demokratů. Pomůže to nějak lidem z černošských čtvrtí v USA, kde lidé reálně žijí v bezvýchodné situaci? Mám taky pocit, že největší problémy jsou v USA tam, kde už dekády vládnou ti samí Demokraté – což mi přijde jako farizejství a licoměrnost největšího kalibru.

Snad Ti tyhle materiály budou trochu k užitku, nejedná se o žádnou bombu, ale podle mě je to docela ilustrativní.

Tolik kolega Kuba s jeho zjištěními.

Prvoplánově z nich  čouhá těžké podezření, že  existuje mimořádně  těsné spojení  mezi speciální inkasní organizací Demokratické strany,  která  točí doopravdy  těžké peníze v  řádech miliard  dolarů  a mezi  Black Lives Mater. Jestliže by  taková vazba  byla  realitou, pak  hnutí BLM z toho vychází  jako propagandistický  vehikl Demokratů  s cílem zásadně ovlivnit  výsledek prezidentských voleb letos  v listopadu.

Nemám rád  spiklenecké teorie, ale  ani ty  úplně  prvoplánové.  Bližší je mi varianta, že  BLM  využili Act Blue  jako platební  bránu. Tak jako   ji každý z nás  využívá  při on line nákupech. Prostě  hledali prostředek, jak jim   jejich donátoři mohou bvezpečně přeposlat  finance, aby  se někde nezatoulaly,   na jejich /zdráhám se napsat bohulibou/ činnost. Zkrátka  – využili nabízenou technickou možnost. Jenže nelze  nijak zamáznout vnucující se otázku – proč  zrovna něco, co je bytostně a  tvrdě politicky napojeno na  Demokraty? Proč  například  ne apolitický a  globálně  rozšířený  systém Pay  -Pal nebo jakýkoli jiný? Speciálně v USA jich je  mnoho.

Přiznávám – a  tohle  odpovědět neumím. Takže  se  člověku okamžitě  vybaví  dnes už celosvětově  rozšířené americké  přísloví  – když něco vypadá jako kachna, chodí  a plave jako kachna,kváká jako kachna, pak – no  pak je to kachna. Takže  ačkoli nejsem fandou hrubě  prvoplánových řešení, BLM  se  jeví, minimálně z určité   části být skutečně prostředkem předvolebního boje  o Bílý dům. Řekl bych – velmi nešťastně  zvoleným. A kdybych  měl možnost  to probrat se svojí dávno mrtvou babičkou, s naprostou jistotou vím, co by prohlásila –  víš  vlkouši, kdo čím zachází, tím také schází!

Tahle  vzpoura v  amerických  ulicích sice po čase utichne.  Její konkrétní  potenciál se  vyčerpá. Příčiny ovšem rozhodně nepominou a žádný nájemník Bílého domu, ať už  z kterékoliv  strany, je neodstraní. Protože   podstata problému je neřešitelná.  Výbuch tedy přijde znovu. S  ještě  větší  silou. Proti  těm, co z něj dnes  profitují. V zájmu politického boje. A pak jsem velmi zvědav na reakce případného a dnes velmi pravděpodobného demokratického prezidenta. Nicméně  ty  statistiky  a grafy, které Kuba  v mailu poslal mne zaujaly  ještě z jiného důvodu.

Víme  už hezky  dlouho , že Trumpovým vyzyvatelem je za  Demokraty  Joe Biden. Že  bez jakýchkoli problémů získá nominaci  na  stranickém kongresu. Jediný jeho vážný protikandidát  Bernie  Sanders se začátkem koronakrize  v USA  odstoupil. Protože kvůli viru musel vzdát svou nejsilnější zbraň  – kontaktní kampaň a bez ní v primárkách neměl sebemenší šanci.

Nicméně  porovnejme  některé  údaje  z obou  tabulek Act Blue u obou kandidátů

Bernieho Sanderse finančně podpořilo 10 048 652 donátorů /ke dni stažení screenshotu/, kteří mu poslali celkem na kampaň 186 780 034 USD.

Joe Bidenovi poslalo peníze  přes  Act Blue  3 565 415 přispěvatelů v celkové sumě 119 253 857 USD

Pro mne zajímavá  čísla s  velkou vypovídací hodnotou. Je nepochybné, že  Bernie  Sanders  rezonoval  opět, tak jako při souboji s Hillary  Clintonovou mezi  voliči z  řad  obyčejných lidí než  Joe Biden . V podstatě  ho podpořilo svými drobnými příspěvky  skoro 3x  tolik lidí než jeho kontrahenta.  Nicméně  Bidenovi donátoři evidentně jsou štědřejší. Nejspíš proto,že si to snadno mohou dovolit. Proto jejich průměrný příspěvek činí 33,5  dolaru oproti 18,5 pro Sanderse.

A hnutí BLM,které má odstranit  kromě jiného, také ekonomické upozaďování černochů v USA je  nyní volebně spojeno, alespoň částečně, s výrazně bohatším z obou finálních demokratických  rivalů.. Zvláštní.  Velmi zvláštní!

Ale to doopravdy není můj problém. Vlastně je – protože  stejný fenomen funguje  i v tuzemsku.  Přes  30%  voličů, převážně z  ekonomicky nejzranitelnějších sociálních skupin je  skálopevně přesvědčeno, že  jejich zájmy  nejlépe  obhájí a obhajuje  druhý nejbohatší člověk v zemi….

Tak proč  se vlastně  divím BLM?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.