CoVid19, Kocourkov, Vojtěch to má pod kontrolou a fotbal. DOPLNĚNO!!!


Před  dvěma  týdny jsem si dovolil napsat a  otisknout  článek

Blbá nekaranténa

v  němž  jsem účtoval  se  sotva  uvěřitelnou  státní  nekompetencí, liknavostí ba  až  organizovanou  neschopností  nějak manažovat  koronavirová  ohniska   mezi horníky na  Karvinsku a vysmál  se přidrzlému  opakovanému  prohlašování  už skutečně nemožného a neudržitelného ministra  zdravotnictví, že  on a jeho podřízení  mají situaci pod kontrolou.

Celých 14 dní  od něj  a  jeho  hlásných trubek  zaznívalo  tohle tvrzení opakovaně. Aby se ukázalo,  že přibývají  další a  další  lokální místa  zvýšené nákazy a  to už  v podstatě  na  mapě  celé republiky, kde to  – jak jinak- má  Ken Vojtěch and Co. také pod kontrolou.  Vlastně  – s jednou zásadní informační změnou  –   to pod kontrolou ještě  doplnili o hlášku, že ložisko na  Karvinsku je  VYHASINAJICI!

Protože  je  snadné  denně  zkontrolovat  čísla,  nečinilo  zájemci o pravý stav  věcí  si zjistit  kolik tluče  na orloji! Takže se  člověk mohl sázet  jen sám se  sebou/ sázkovky  bohužel žádnou  reálnou sázku nenabídly!/ nikoli na  to,  ZDA  přijdou nějaké  opravdu  větší  karanténní  opatření  na  severní Moravě, nýbrž  KDY se tak stane  a  sázkařští  fajnšmekři, vyžívající  se  u fotbalu, v paralelních  sázkách typu – kolik golů  padne  v první či druhé půli nebo kolikrát  v zápase vytasí píšťala  filka  žaludského či eso červené, tentokrát  měli  široký  vějíř  podobných spešl tipů v oblasti  – JAKOU  formu ta plošná plošná karanténní opatření na severu Moravy  budou  mít…

Jak řečeno  nešlo  o to jestli, ale  kdy a  jak.

A  Kenův  rezort  zdravotnictví,   který  si  dosud, s výjimkou  profesora Prymuly  a jeho týmu, ohledně  zvládání  koronavirové krize, té obecné plošné i té speciální  Karvinské počínal s  elegancí  větru v bedně a organizovaností nudlí v bandě, tentokráte  udeřil  s nečekaností a prudkostí  letošních přívalových povodní!

K pátečnímu obědu, asi aby lidem konečně  chutnalo,vydal Vojtěch následující  tweett:

A bylo po žížalkách!

Jo  jo, situace je pod kontrolou,  ohnisko jasně   vyhasíná…  A proto, s okamžitou platností  došlo k vyhlášení, mimo jiných, těchto opatření:

-Roušky ve vnitřních prostorách a v MHD musí nově nosit lidé v celém Moravskoslezském kraji, ne jen na Karvinsku. Pendleři musí mít testy, omezen je i provoz restauračních zařízení,

-Při návštěvě nemocnic a sociálních zařízení budou muset mít lidé podle ministra respirátor třídy FFP2.

-V celém kraji bude rovněž platit také uzavření prostor restaurací a barů mezi 23:00 a 8:00 a hromadné akce budou povoleny jen do 100 osob.

-Pendleři budou muset jednou za 14 dní absolvovat test.

Pokud  si pořád nejste  jisti zda  jde o opatření platná pro celý kraj  nebo  jen  Karvinsko, opakuji, že  omezení  musí  respektovat CELY  kraj!  I když ohniska prý vyhasínají…. jenže začínají se objevovat další ohniska v rámci celého regionu…..

Ptám se – jak je něco takového možné,  když  přece  všechno u horníků bylo jednak pod kontrolou a  jednak fungovala  přece ta  chytrá karanténa, odhalující jejich kontakty a kontakty  všech  co s nimi mohli přijít  do styku?  A průběh?  Lehký  až  žádný přece!

A  nyní z úst krajské hygieny  slyšíme, že …. objevují se i případy nákazy, u nichž se hygienikům nedaří zjistit původ nákazy!!!

Nejlepší a  naprostý důkaz  naprosté funkčnosti a chytrosti té chytré karantény!!!!

A  navíc  ještě  i  zásadní sdělení  že:

….se koronavirus přesouvá do rizikové skupiny osob nad 65 let věku…

Ale  hlavně, že  to Vojtěch a jeho rezort a přirozeně   i vláda  mají pod kontrolou!!!

Jen si dovoluji  doufat, že  Babiše  nenapadne, aby  někdy jmenoval Vojtěcha  například  ministrem vnitra  nebo ministrem průmyslu. V   prvním případě  by  totiž jeho   „kompetenci“  podléhali například  hasiči, v  tom druhém  ČEZ a ostatní  energetika. Takže  kdyby  tyhle  krizové struktury  řídil, tak, jak se vycajchnoval ohledně koronaviru, pak v  situaci kdyby v nějakém městě  vypukl malý lokální  požár,  pak by oheň zničil nejspíš  půl města, když by to měl pod kontrolou a kdyby ji   ztratil,  pak s  by  s jistotou vyhořelo celé . No a  v případě odpovědnosti za  energetiku by „pod kontrolou“  do nenadálého black outu spadlo celé  Česko a bez kontroly  nejspíš  půlka  Evropy, protože má propojené energetické sítě….

Ta opatření, zavedená  včera s  rychlostí náhlé příhody  břišní,  mají  svoje  náklady  a  dopady.  Myslím, že  chachaři a nejen oni docela  vzkypí, protože  Vojtěch a jeho squadra jim  po zrušení  původně  plánovaného festivalu Colours  of  Ostrava  zrušil i jeho silně  redukovanou  a provizorní verzi Necolours…  Z minuty na  hodinu, Neboť  od zahájení  ho dělilo jen  pár  hodin.A podobných „lahůdek“  je  zcela jistě  nesrovnatelně  více! A občanstvo s tím hlasitě  nesouhlasí….  Inu, kdo umí, ten umí!

Horší ovšem je, že  virus  se nám znovu  šíří. Dál do republiky  a zdrojem jsou  jednak  Karvinští, ale  dnes u i polopřiznaně  z oficiálních míst  – polští pendleři! Viz  jejich povinnost  vykazovat se testy. Že  ji měli podléhat  už  někdy  na  rozmezí května a dubna, kdy  nákaza  ochromila  slezské  doly a vše ukazovalo na  to, že je na pochodu do OKD, je už jen  smutné konstatování  o příčinách I. světové  války…..

Vláda a především rezort  zdravotnictví  osvědčili  svoji  nebetyčnou  akceschopnost a inteligenci….

Jestliže  si  někdo klade v této chvíli otázku, zdali přijde II. vlna  koronaviru,  pak triviální odpověď  z ní  – už je tady!  Zatím jen v podobě  vlnky. Snad  se  to dá ještě nějak utlumit…  Snad….

I  když už zmíněný profesor  Prymula  dal pár  hodin před  Vojtěchovým úderem proti CoVidu interview  Seznamu. cz  kde  popisuje, co se děje a  také , co se  asi dít  bude a jen mimochodem tam také konstatuje:

V jakém režimu budou podle vašeho předpokladu od září fungovat školy? Zasednou děti do lavic, jak byly zvyklé, nebo očekáváte nějaký nestandardní režim?

U škol je třeba uvažovat o tom, jakým způsobem se mění situace. Ten režim by měl být rozvolněn do podoby, aby bylo možné do škol chodit. Pokud by tady byla situace taková, že by hrozila epidemie ve státě a docházelo by k nějakým limitacím, tak asi je výhodnější nastavit režim jako v některých zemích, kdy chodí do školy střídavě.

Zkuste  tohle  domyslet  ohledně  různých dopadů!!!  Míním tu výzvu zcela  vážně. Nenaskakuje  vám z  důsledků  náhodou  husí kůže?

Ale zpět k Vojtěchovi.  V Před obědem ON vyhlásil plošná  omezení – viz  výše jeho tweet, aby okolo čaje o páté úředně  vyjevil:

Není  nad  rázného a konsekventního krizového manažera!!! V Kocourkově  by po něm nepochybně  sáhli všemi deseti!

Zejména pokud by  si přečetli  jeho další moudra před  čajem  o páté:

To je  ale  filuta, co?

Takže  s OKD  to nemá nic  společného? To nyní  ti pendleři?  A  do OKD  se to dostalo jak? Nedělají tam náhodou také polští barabové  – pendleři? A  chytrá karanténa  neselhává, když  se  to šíří  dál? Vážně?

Bude  třeba  urgentně  najít obětního beránka. Já už  ho  omarkoval před  dvěma  týdny – tohle minimálně šéfka  krajské hygieny  nemůže  ustát. Řekl bych, že jí   běží  count  down. Ministr  a jeho nejbližší to přece  jistí  a mají pod  kontrolou! Což nechtějí  vzít na  vědomí  ani krajský hejtman, ani ostravský primátor – oba  za  ANOšéfe a  minimálně ten první před krajskými volbami. Není jí  co  závidět. Na  televizní  tiskovce, naznačila, že  má zhora  svázané ruce  a  ačkoli podle zákona má výhradní kompetence   při rozhodování a  zavádění  omezení, může  ve  skutečnosti jen to, co jí  ministerská vrchnost  povolí. Zákon, nezákon.    Bye  bye  Dr. Svrčinová! Vojtěch to přece má pod kontrolou!  Vypíše nějaký  ten  Tisport či Fortuna  sázku na  to, jak dlouho ještě  vydrží v úřadu?

Na  samý konec  dnešního  sloupku  mi zbyla  opravdová třešnička. Před  14 dny  jste si mohli, pokud  vám něco říká pojem fotbal,  v souvislosti  se „zvládáním“  koronaviru na  Karvinsku v přečíst  i tohle:

A  na  závěr  ještě  drobnost  – miliardář  Tönnies, přesto, že  si hlavu veřejně posypal popelem,  zastavil výrobu a  slíbil podstatné změny  v podniku, je  dnes  národním otloukánkem.  Pod  tlakem musel také opustit, ač  velký sponzor, představenstvo fotbalového klubu Schalke  04.  Škodič nesmí znesvěcovat  fotbalovou ikonu! Ani při koronaviru. Banální informace, že? Jak se  to vezme.

U nás  fotbalová liga  má nyní problém. Ligový  tým má  tři nakažené hráče a jednoho funkcionáře. Trenéra mládeže, který  vedle toho, že trenuje  mládež, maká na  dole.  Skupina o  udržení  velmi pravděpodobně, díky  karvinské nákaze  nedohraje  svoje  utkání. Takže  se nezjistí, kdo má sestoupit  a kdo půjde do baráže. Protože se to ještě  týká tří mančaftů. No a  už  se  rojí spekulace, jako, že  ten virus  přišel jako na zavolanou!

Protože  podle platných regulí by při nedohrání soutěže NIKDO NESESTUPOVAL!  Příbram a Karviná  jsou  vysloveně  happy. Z druhé  ligy  by  naopak postoupil vítěz , ale  žádná baráž  by se nehrála  příští ligový ročník  by odkopalo 17 účastníků. Uznejte,17 je úplně  hloupé  číslo. Takže  se spekuleje, že  když 17, tak proč ne  18? Zejména, když  zatím přímý postup drží nezodpovědně nějaké  Pardubice a  takové Brno  by nešlo ani do té baráže….

Těch 18 je  vlastně skvělé číslo!!! Nesestupitelná  Příbram i politicky citlivá Karviná s Opavou  se  zachrání, nechtěné Pardubky  ať  holt si postoupí, ale Brno bude také v lize!  Všichni  spokojeni: Koronavirus po česku!   Kdepak  nějaký Tönnies a  Schalke!

A  co že včera rozhodlo mimořádné  Ligové grémium, v němž zasedají představitelé dvaatřiceti klubů první a druhé fotbalové ligy?

No přece  zrušilo nachystanou baráž o účast v nejvyšší soutěži a rozhodlo, že od příští sezony bude mít liga osmnáct účastníků. V Národní – tedy druhé – lize pak bude účinkovat čtrnáct týmů. Z verdiktu plyne, že mezi domácí fotbalovou elitou budou účinkovat dva nováčkové – Pardubice, které národní ligu vyhrály, a Brno, jež skončilo na druhé příčce….

……Pokud se skupina dohraje, sestoupí mužstvo na posledním místě a z druhé ligy postoupí kromě vítěze soutěže Pardubic i Brno a pražská Dukla.

Když se skupina o záchranu v první lize nedohraje, nesestoupí nikdo a společně s Pardubicemi postoupí Brno….

Opět zafungovalo pravidlo, že co se  na Kose  napíše, to se i stane. Jediné, co zbývá k vyřešení  je  šaráda,  zda  ve fotbalovém zákulisí  má větší  moc  majitel Dukly, uhlobaron Paukner  nebo muž   až údajně  kriminálního přítmí  – příbramský  boss  Starka. Ale  to by bylo,aby  v druhé lize  zůstalo trčet Brno a  na jeho úkor  postoupili nějací perníkáři,  kde ligu kopou s pravidelností 1x za  padesát let!

Ten Vojtěch  fakt  umí!  V Brně  by ho měli jmenovat   nejužitečnějším  hráčem  svého týmu  uplynulé sezony.

 

Dodatek ze  sobotního rána

Že   bohuželministr  Vojtěch je  doslova tragická  figura  je jasné. Konec  konců mohli jste  se  o tom přesvědčit i v  tomto článku.

V pátek v 11,00 hod oznamuje na  svém twitteru okamžité zavedení  opatření proti CoVidu v Severomoravském kraji,  aby  v 17,00 téhož  dne  vyčinil krajským hygienikům, že  to spustili příliš náhle.

Prostě frajer každým coulem!

Takže mne  už nijak zásadně  nezaskočilo, když  v  sobotu dopoledne na monitoru  tisku nacházím  článek s následujícím nadpisem:

Vojtěch o rozšíření restrikcí na severu Moravy věděl dva dny dopředu. Ostatní byli dnes zaskočeni

Co tenhle  kašpárek ještě  dělá v ministerském křesle? No zlé a pomlouvačné jazyky  na internetu, od kterých  přísně  distancuji, už nějaký  čas  tvrdí, že  jeho hlavním úkolem je  zajistit vymístění Bulovky z Prahy,její pozemky  uvolnit  developerům, jak mu měl dát zadání jeho šéf při jmenování do funkce. A proto prý je  také  tak vyhrocený  boj  mezi vládou  a pražskou radnicí ohledně  tzv. vládní čtvrti v Letňanech,  kde  se jen jistě  čistě  náhodou počítá se  stavbou nové velké nemocnice…..  Ale  to víte, chodbové drby no….  Jistě jde jen o zlovolné pomluvy! Ani mne nenapadne, abych jim věřil!

  Myslím to upřímně!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.