Flash: Srab srabáckej


Nevážím si ministra  Vojtěcha. Nemám   k tomu sebemenší důvod. Je  nekompetentní a  osvědčuje  to stále  častěji. Není v  tomto ohledu ani sám  a  ani první a  už vůbec ne poslední mezi  držiteli ministerských postů  téhle i jakékoli předchozí či budoucí české vlády.  Nicméně, máme  li nekompetentního fousa  na  v  čele  nějakého ministerstva a  to zrovna  řeší  velkou a navíc  absolutně novou krizi, jde o velký průšvih.

Vše ovšem ještě  vygraduje, pokud  se  ukáže, že  onen nekompetentí  fous  je k tomu osobně  ještě  srab. Který si navíc  s pravdu a pravdivým informováním veřejnosti neděl žádnou hlavu.

Už  ve  včerejším článku  jsem  poukázal na  jeho  naprostou obojenost, když  v  11,00hod  na  twitteru oznámí okamžité zavedení plošných opatření na Ostravsku, aby  se  od toho o šest hodin později distancoval.  A  také  jsem si dovolil tvrzení, že  ostravská krajská Hygiena  s ministerstvem ty kroky  určitě konzultovala. A  doložil, že  zřejmě  Vojtěch už  dva dny  předem o  připravovaných opatřeních věděl.

Monitor  tisku mi ale právě  ukázal dvě vyjádření,  vážící se  k  opatřením na Ostravsku:

Vojtěch říká:

A  Dr. Svrčinová,krajská hygienička na  to reaguje takto:

Nemohu si pomoci -Ken Vojtěch se chová nikoli  jako ministr, ale především ani ne  jako  chlap. Jeho reakce  je  projevem totálního srabství!  Kdy  se  snaží  distancovat od  toho, co nejspíše  po svých podřízených sám vyžadoval a  v  každém případě v pátek sám vyhlásil!  Klasické — odvolávám, co jsem odvolal. Postoj  hodný opravdového krizového manažera!!!!!

O to hůře,  že  stejný monitor  tisku mi nabízí ještě  další informaci:

Nejen, že  je, dle mého soudu zbabělec,který  odmítá  stát za  svými rozhodnutími a příkazy,  ale  vedle toho si počíná i trapně  hloupě!!!

Jestliže  momentální počet  aktivně nemocných  už překonal dosavadní  vrchol pandemie  z  dubna,  kdy  vláda, aby  situaci utlumila  a zvládla,  vyhlásil lock down na  celém území republiky  a  čísla  šla následně  rapidně  dolů,  pak selský rozum velí,   že  něco podobného , byť v nějakém  územně velmi omezeném měřítku se musí učinit i nyní, pokud nechceme, aby  se CoVid  opět plošně  šířil celým státem.

Vojtěch mylně  informoval veřejnost o tom, že  má lokální ohniska  na  Karvinsku pod kontrolou.Stejně  tak  jeho informace  o tzv. chytré karanteně  se ukázaly  být  zcela  zavádějícími. Ani jedno neodpovídalo realitě.

Podobné opatření na  Ostravsku /a já osobně  bych ještě přitvrdil/ je  správné a přijít muselo. Či spíše  mělo už dávno!

Ať se to  tamnímu hejtmanovi za  ANOšéfe  Vondrákovi líbí nebo ne. Chápu, že  chce  být  za  pár  týdnů znovu zvolen i to, že  karanténní opatření  jeho šance  oslabují. Ovšem tohle zbytek republiky naprosto nezajímá. Ten chce především mít  co největší pravděpodobnost, že  se  s koronavirem nepotká. A jestli je  k  tomu  správnou cestou  znovuzavedení roušek na Ostravsku, omezení  provozu  hospod na  čas  od  08,00 do 23,00hd.  a redukce počtu osob při nějaké akci na  max. 100 osob je  to  naprostá marginálie. Ve  srovnání s tím, že  by  se  virus  začal lavinovitě  šířit a  začal  sotva  nahozenou ekonomiku likvidovat  epidemickým šířením do  firem a organizací!

Pro Vojtěcha  by  mělo být  samozřejmostí, že  vystoupí na  tiskovce  a prohlásí,  že  vzhledem k novému počtu rekordně nakažených a tím, že vznikají další a  další ohniska  na  území republiky  nařídíl on  na  určitý,nezbytně nutný čas nouzová opatření v  Severomoravském kraji, protože on jako ministr  zdravotnictví je  jen a pouze  zodpovědný za  co nejúčinnější  boj s touhle nemocí a že žádný jiný  úkol nemá a stejně  tak nikdo jiný mimo něj tak neučiní, protože to je  jeho výhradní povinnost a zodpovědnost. Tečka! Alespoň já bych  na jeho místě  reagoval takto. Protože  rekordní počet aktivně nemocných  ani jinou  volbu nedává!

Dost možná,že  by  ANO následně na  Ostravsku v krajských volbách propadlo. Ale nejspíš  by  ve zbytku republiky  na  postoji normálního odpovědného chlapa  vydělalo. Protože voliči by  si všimli, že  v čele zdravotnictví  nestojí srab srabáckej, ale opravdový manažer  nebo alespoň chlap!

Ale on je  vlastně  jen  His Master Voice:

Jaký pán, takový kmán!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.