Která česká vláda byla nejhorší? Pojďme si hrát!!!


Redakce Seznamu. cz, konkrétně partička  tří novinářů z  jeho redakce, vedená Jindřichem Šídlem,  přišla  pro prázdninové  měsíce  se  zajímavým nápadem.

Rozhodla  se zjistit „turnajových  způsobem“  kterou, od  roku 1992 až  do dnes  úřadující  českou  vládu  považují  návštěvníci Seznamu.,cz za nejhorší.

Nepoužili k tomu nějakou tradiční  anketu, nýbrž  jednotlivé  kabinety, zosobněné vždy úřadujícím premierem nalosovali do turnajového pavouka, jaký se používá např. v tenisu, takže  vždy  hlasující  rozhodoval, který  kabinet/premier z konkrétní  dvojice škodil více a toho poslal dále.

Prvnotní  pavouk vyhlížel takto:

Čas pokročil a  nyní  už známe  semifinalisty:

Za sebe  říkám, že z mého pohledu jde o správnou volbu. S  jednou  jedinou výjimkou – namísto dvojité  semifinálové účasti Andreje Babiše měl z duelu Babiš I – Nečas, rozhodně  postoupit Pan Čistý alias  Nagyovský podolek, vlastním jménem Petr Nečas. Všichni ostatní semifinalisté jsou dle mého gusta.

Ale  nejde  o to, co se  líbí mně. Tuhle  hříčku považuji za  vtipnou a  užitečnou. Jednak  slouží  k vybití  emocí a také  poskytne  nějaký  informační výstup. Jakkoli nejde o reprezentativní průzkum. Nýbrž jen a pouze  o nereprezentativní anketku.  Která při většinovém nastavení  čtenářů musí  skončit  „vítězstvím „…..  no  to se  vlastně  brzy  dozvíme, i když  osobně si myslím, že  vím, kdo  kdo se dostane  do finále i kdo v něm neslavně  zvítězí.

Většina  čtenářů  zpravodajské   části Seznamu. cz má  zásadně jiné  politické vidění světa  než   kosířský kmen.

Ačkoli vám nic nebrání se  svým hlasem zapojit do  akce  Seznamu.cz, rozhodl jsem se, že nebude  vůbec na  škodu to semifinále převzít  a udělat  si na Kose  vlastní závěrečný miniturnaj. A nejen to. Když  už si   s tím  dávám práci,  pak mne zajímá nejen koho z dvojic   Klaus I. – Babiš I.   Zeman -Babiš II.   pošlete  do finále, ale i  to, kdo podle  vás  celkově  zvítězí, ale především, která vláda podle  vás, bez ohledu  na  nějakého pavouka ze  všech dosavadních  nejvíce, škodila a selhala.

Zejména  to poslední anketní  hlasování bude nesmírně  interesantní. A jsem si zcela jistý,  že vítěz takto určený kosíři nebude  korespondovat s tím ze  Seznamu.cz. I tady  se  domnívám, že  vím, koho čtenářstvo Kosy určí.

Právě  to je mým motivem k přebrání  té Šídlovy  ankety! Nikoliv proto abych opisoval. Různé čtenářské  kmeny  hlasují  podle  svého politického vidění  světa.   A jen ještě dodám – mezi  semifinalisty ho  nevidím. Ale nechám se překvapit.

Prosím, pojďme  si hrát!  Máte  možnost „jim“ to natřít! Alespoň virtuálně!

Nenechte se přemlouvat.  Vždyť je  to  zábava. I když uznávám, že  nikterak k popukání.

Takže  začínáme:

 

Celkovým vítězem  a  titul nejhorší vláda  v  dějinách  ČR  ze  semifinalistů získá

 

Nejhorší  vládou  v  historii ČR  podle  vás  byla 

 

P.S. Omlouvám se  Seznamu.cz  a speciálně Jindřichu  Šídlovi, že  jsem využil jejich nápadu. Nikoliv ovšem proto, abych kradl cizí  myšlenky a  bezpracně z nich tyl,  nýbrž  proto, abych  jim  i sobě  umožnil pohled mimo bublinu čtenářského nastavení  kmene na Seznamu.cz  a na Kose.  Z vlastní zkušenosti vím, že  to je mimořádně užitečné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.