Dnes Hodina vlka na Slobodném vysielači


Zase týden pryč….  Takže zase Hodina  vlka  na  SVSK. Klasicky  ve   20,30 hod.  a o čem, že tentokráte  bude?

Dumali jsme  s Borískem nad  různými tématy. A nějak si neuměli vybrat. Zvyšující se napětí mezi USA  a Čínou? Nebo se  radši věnovat  běloruskému  baťkovi  Lukašenkovi, který nepochybně  opět  zvítězí v  prezidentských  volbách?  Nakonec  všechno tohle přebil  výbuch  v Bejrutu.  Jeho ozvěna  obešla  světem. Tedy  já alespoň doufám.  Protože  jestli  zase, jak se obávám, mocní tohoto světa, od té nejglobálnější  úrovně až  po nějakou tu libanonskou  místní si  opět, před  jeho hromovým rachotem úspěšně  zacpali uši, pak …..

Pak by měli vzít na vědomí,  že  síla té exploze  je  už přepočítaná  na  ekvivalent  jaderné pumy. O tak  obrovskou explozi  se jednalo. Že je  srovnávána  s  menším jaderným útokem. S jedním jediným podstatným rozdílem – po  výbuchu  naštěstí  nic  nekomplikuje  radioaktivní záření.

Kdybych disponoval pravomocí, všem  papalášům světa, těm  malým i  těm  největším rozkazovat, tak  je  všechny nechám pochytat, co jich na světě  je,  a povinně  je dovezu  na místo katastrofy.  A nechám je tam nejméně  tři dny a  tři noci  bloumat mezi troskami. Bez jídla,  vody, spánku.  A to hned  z několika  důvodů

-aby  na  vlastní  oči viděli, co spoluzavinili. Protože  mnozí z nich  nesou za tu  explozi přímou  či nepřímou vinu

-aby  zažili bezmoc  obyčejného člověka, když je zasažen těžkou katastrofou,kterou nezavinil

-aby  si uvědomili svou odpovědnost. A také to, že ve svých  funkcích nejsou proto, aby  ukojili své  ambice, touhu pomoci nebo s e na úkor  svých občanů  napakovali.  Nýbrž proto,aby  řídili  konkrétní stát  a  to  v  co největší  prospěchjehoobyvatel

-aby  si vyzkoušeli na  vlastní  kůži apokalypsu  a její  důsledky

Jsem si jist, že by  to všem velmi prospělo. Třeba  aspoň na krátkou chvíli by  se z  nich zase stali lidé.   Dlouho by jim  to nevydrželo, ale  i těch pár  dní či měsíců by bylo fajn.

O  tomhle  a  dalších  věcech souvisejících  s Bejrůtem a Libanonem, protože jejich  příběh  je dokonalou  učebnicí tzv. reálpolitiky, provozované posledních  50,ale  zejména  30 let.

O  tomhle bude  dnešní Hodina  vlka. Takhle  si to s Borískem představujeme. Jestliže  bychom  predikované téma  příliš  brzo vyčerpali,  tak si  dáme  toho běloruského baťku. Ten by ostatně  bejrutskou exkurzy  potřeboval  akutně.

Jak už  řečeno  – začínáme  ve 20,30 hod. Potěší nás, když se připojíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.