Kudovy německé pohlednice I. – Frankfurt


napsal Kudo

Vlkův  úvod:

Nick  Kudo  už na  Kose publikoval. Nemá tedy  dnes premieru.  Ale přišel s  určitým nápadem na trvalejší spolupráci. Žije  a pracuje  už  poměrně  dlouho  v  Německu. Má tam rodinu a  rozhodně se  nefláká  – ve dvou zaměstnáních  maká 60 hodin týdně. Přesto si sem  tam najde  chvilku  něco  stvořit.  Mně nabídl cosi , co bych nazval  Německé pohlednice. S  tím, že budou přicházet nepravidelně, podle jeho časových možností  a pochopitelně  také  reálného pocitu, že právě  chytil psavou a fotivou. Takže  dnes  máme  možnost si přečíst  jeho pohlednici nám všem na Kose z  Frankfurtu. Dál už jen Kudo.

Frankfurt am Main zrkadlo kapitalizmu.

Frankfurt, New York Europy.

Krásne mesto na Mohane, plné mrakodrapov, histórie, výstav, športových, kultúrnych podujatí a najväčšieho európskeho letiska.

Keď prichádzate do Frankfurtu po dialnici mate pocit, že ste opustili Európu a nachádzate sa v USA. Nablyskanosť krásnych budov, sídla bánk, firiem a inštitúcií s celosvetovým významom. Mňa ohromila úžasná dronova šou v roku 2018. A najkrajší mrakodrap je pre mňa určite takzvaná ,, Pastelka,, ako ho volajú miestni s pyramídou na vrchole.

Výborný futbal, skvelé koncerty a výstavy na výstavisku.

Ale, potom prišlo veľké ALE.

Povrchnosť a prázdnota západnej kultúry sa nedá lepšie demonštrovať, ako vo Frankfurte. Je ľahké kritizovať, a moralizovať, ale môj cieľ je poukázať na tvrdú realitu a zamyslieť sa nad ňou. Pod krásnym pozlátkom sa skrýva krutá realita chudoby, prostitúcie a konzumácie drog. Aby som sa netváril, že v Bratislave, alebo v Prahe neignorujeme alkoholizmus, bezdomovectvo, a podobne veci, ktoré obchádzame bez povšimnutia. Ale NAŠŤASTIE naše mestá nedosahujú rozmer Frankurtského problému, ktorého dopuje ešte multikulturalizmus danej chudoby. Od azijských až po moslimské gangy. Je priam neuveriteľné, že za bieleho dňa na hlavnom bulvárne, nikomu neprekážajú s drogami predávkovani ľudia, ktorý si svoje dávky heroínu a kadeakych,, dobrôt,, šľahajú priamo pred okolo chodiacimi. Ľudia to už ignorujú, tak ako ignorujú, že v priľahlých upravenych kríkoch, ktoré patria k mrakodrapom po zotmení trčia nohy bezdomovcov z najchudobnejších krajín Európy, Afriky a Ázie. Vrcholom noci je nástup bezhlavej prostitúcie zastúpenou väčšinou východoeurópankami, kde predávajú svoje mladé tela a duše doslova za pár drobných.

Cena za službu sa pohybuje okolo 30eur.

 

Hotový marazmus dopĺňajú nadrogovane ženy a muži ležiaci na uliciach a pouličné gangy, ktoré pýtajú od Vás neustále peniaze.

Som naozaj rád, že v rámci Nemecka žijem pri meste Weimar /kedysi  NDR/, ktore zachováva zdravú časť nemeckej kultúry (Bauhaus) . Naozaj je na nás, či si budeme vyberať politikov, ktorý podporujú vznik multikultúrne asociálnych spoločenstiev, (časovaného problému viď,,Krawale,, v Nemecku) alebo tých ktorý budú podporovať vzdelanie a prácu medzi obyvateľstvom. A naozaj je jedno či ten národ, alebo Tá krajina, všetci sa môžu rozhodnúť, ktorym smerom pôjde. Každý človek, vie žiť správne, len ho treba motivovať a vzdelávať.

Zdraví Kudo

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.