Leitmotiv -nerušit!


napsala  Anita

Denodenní titulky ve sdělovadlech hlásající o návratu roušek se začátkem školního roku. Neustále pozměňovaná vyhlášení ministra zdravotnictví. Zdálo by se, že nastal problém snad skutečně neřešitelný. Zmatečnost různě měnících prohlášení, podle toho , jak se třese židle pod Adamem Vojtěchem. Vskutku mi začíná být líto, toho mladého muže, více však rodičů a školáků. Není divu, že se na socialních sítích začínají hemžit aforismy.

Aktuální verze z dnešních novinek

– Zase změna. Roušky budou od září povinné jen na úřadech, v MHD či u voleb. Naopak v hospodách, obchodech nebo ve službách jako jsou kadeřníci- ne. Stejně tak ve školách budou muset roušky nosit děti jen v případě, že se v daném okrese zhorší epidemiologická situace. Ke změně došlo po schůzce premiéra Babiše s ministrem Vojtěchem a epidemiology.

 

Do 1. září zbývá ještě 10 dní, kolik změněných prohlášení bude ještě následovat? Nebylo by vhodnější připravit pro každého žáka 2 až 3 roušky na den, tedy dostatečnou zásobu jednorázovek. Pro případ, že skutečně nastane situace, že se bez nich ve škole neobejdou. Ne, bude se stále spekulovat, na koho hodit zodpovědnost. Na docenta Maďara nebo posléze na hlavní hygieničku Rážovou a kdo bude další? Podle mně si Babiš neustále „myje ruce“, určitě i v desinfekci, ale především, aby na něj nepadla žádná skvrna ze špatného, no vlastně především z nepopulárního rozhodnutí pro veřejnost. To samo o sobě vypovídá o tom, jestli jeho alibismus (opravdu se nedá, napsat nerozhodnost) sluší předsedovi vlády.

Vlkův  dovětek:

Chystal jsem se  reagovat na stejný problém, ale  Anita mne  předešla. Ken Vojtěch  je  už  doopravdy  směšná  figura. Směšná, trapná, nekompetentní, veřejně zesměšnovaná  a urážená  ANOšéfem, ale přesto si to všechno nechá líbit. Jen on  ví proč.

Situace  se  šířením koronaviru  jasně eskaluje. Je  čím dál zřejmější, že  řeči o tzv. chytré karanténě představovaly  blud  všech bludů. Z  jejího názvu  neplatí  vůbec  nic.  Nefunguje  ani karanténa, natož  aby  snad  byla  dokonce  chytrá. Ukazuje  se, že  systém ani fungovat nemohl, protože  krajské hygieny  ani  náhodou nedisponují potřebným lidským personálem a technikou. Vrchnost se z jara nijak nepoučila  a  ačkoli  doslova  házela  miliardy z oken, tak tam, kam  měly směřovat, vzhledem k očekávané  druhé vlně prioritně – tedy  do – nazvěme  to – obranných složek proti nákaze,  nešlo nic  či  skoro nic. Proto to to dopadlo jak dopadlo na   v  severomoravských dolech, proto se  vir, dnes  už  více méně nekontrolovatelně,  šíří  republikou.

Tohle  není  Vojtěchův, nýbrž  Babišův  projekt. Vojtěch je jen  paňáca. Či fackovací  paňáca.  Babiše  zajímá  jen to, co je  u lidí populární a co nikoliv.  Tím se řídí. Proto povolil masové výjezdy  do Chorvatska, proto nějak  uprosil řeckého premiera, aby zatím mořechtiví  Čecháčci  nepotřebovali  do Řecka úřední test  na  vir. Protože  by  to, krátce před  volbami podkopalo jeho okamžitou popularitu.

Pamatujete jak  ještě nedávno vystupoval  jako ten  hlavní a největší krizový  a koronavirový  fík, co  všechno drží pod  svou osobní kontrolou?  Kde je  v  dnešní realitě  tomuto  frajerovi konec?

Založil sice  nějakou  tu  zdravotnickou  radu, jako vrcholný  vládní orgán pro boj  s CoVidem, leč  výstupy  jsou nulové. Přesto, že on tomu gremiu  osobně  šéfuje  a Vojtěch je tam jeho zástupcem. Tragikomedie  ohledně  roušek a jejich nošení po1. září  je  nejlepším ukazatelem krizověmanažerských  schopností obou potentátů. Předpokládal bych,  že  tu  šaškárnu s rouškovým nařízení ta  zdravotní rada,  šéfovaná  Babišem a Vojtěchem, dostala  k projednání  a  dala  na ni palec nebo alespoň  vzala na vědomí.  Jakmile  se  veřejnost kvůli naprosté zmatečnosti vzbouřila- krizově manažerský  fík Babiš provedl  dokonalou  figur  – já nic  já jenom premier,  oni vytváří zmatky  za mými zády.

 Kenovi  dal následně pořádný kartáč.  A nejspíš  mu přikázal, aby se zachoval  stejně  – vyvázal se  z JAKÉKOLI ODPOVĚDNOSTI  za  další postup proti CoVidu. Takže epidemiolog Rastislav Maďar už nebude samostatně řídit ministerskou pracovní skupinu pro uvolňování karanténních opatření. Nově by měl spadat pod vedení hlavní hygieničky Jarmily Rážové, do jejíž  kompetence je převedena i  ona Maďarova dříve ministerská komise!   Dnes už jen komis  kdo ví koho.

To zbavování se odpovědnosti  je  ovšem víc  než  dalekosáhlé.  Seznam.cz  cituje  z  Vojtěchova  interního úředního  mailu k této věci. Dovolím  si citovat:

Vojtěch v něm píše, že všechny tři pracovní skupiny, jež situaci kolem epidemie nového typu koronaviru v Česku řešily, budou nově včleněny do takzvaného Integrovaného centrálního řídícího týmu (ICŘT) chytré karantény. Jeho předsedkyní bude právě Rážová.

Tento tým „ jak píše ministr v e-mailu – bude mít vliv na další zavádění opatření v souvislosti s koronavirem v Česku. „Dávám tímto plnou kompetenci ICŘT k jejich řízení (pracovních skupin), koordinaci, úkolování, případně rozhodnutí o zrušení či reorganizaci,“ píše Vojtěch.

Zavedl také novinku, aby byl mnohem větší přehled o tom, kdo jmenovitě jaké doporučení podpořil.

„Přes ICŘT půjdou veškeré zápisy k rukám hlavní hygieničky. Závěry zápisů, respektive každý jednotlivý bod bude označen tím, kdo byl pro, kdo se zdržel a kdo byl proti, a budou doprovázeny podepsanou prezencí. Stejný postup platí pro jakékoliv mimořádné opatření či jiný dokument,“ doplnil ministr.

Podstatnou novinkou také je, že se ministr už nechce přímo podílet na přípravě opatření. Bude jen podepisovat finální dokumenty.

V závěru e-mailu Vojtěch přímo píše, že pokud by chtěl kdokoliv ještě něco řešit, nemá se obracet na něj, ale přímo na hlavní hygieničku.

„Já chci dostávat skrze ICŘT pouze finální informace a věci k rozhodnutí,“ dodal Vojtěch. Zrušil i pravidelnou pondělní platformu, kterou nazývali Covid.

Nevím jak se to jeví  vám, ale pro mne jde  o vrchol srabství!!!!  Naprosté, dokonalé a dokonané  srabáctví  nejvyššího druhu!  .

Nic mi nesdělujte , s  ničím mne neotravujte,  já  chci od  vás pouze  zápisy  z jednání, seznam docházky  a to,jak kdo hlasoval  v  konkrétních bodech….

Abych,  až  ten průšvih   vypukne, u ničeho nebyl a mohl  konkrétně  ukázat  na  jména, těch  co  to špatně  rozhodli. Já nic, áj jen ministr zdravotnictví….

Vojtěch si totiž moc  dobře  pamatuje  situaci ze  7.3.2020, kdy  z něj Babiš  veřejně udělal  největšího  blbce  v České republice  na  tiskové konferenci, kde  odezněl tento, řekněme – dialog:

„Nebuďte slušný, řekněte pravdu. Kdo vám to řekl? Který úředník? Jste moc hodný,“ řekl premiér.

„Dostal jsem tu informaci,“ reagoval Vojtěch.

„Od koho?” chtěl vědět šéf vlády.

Takže  Vojtěch  si vzal poučení a rozhodně  nehodlá už  být  slušný a  jména  dodá okamžitě!

Máme  krátce před  volbami nikdo  dnes  nemůže  tušit, jaká koronavirová  čísla  napíše  Česká republika  koncem  října, až  se půjde k urnám. Při současném tempu to klidně může  být i  100 000 nakažených. Ještě  méně  kdokoli  tuší, jestli  virus si i nadále  zachová  svůj, proti jaru velmi oslabený  impact.

V každém případě  Babiš  se od  CoVidu  chce  před  voliči oddělit  tak maximálně, jak to jen  jde -já nic,já jen premier.  A  už  mu došlo, že  pokud  do téže  pozice  nepřevede i Vojtěcha,  nemá tahle  figura  žádný  smysl.

Mimochodem- na  tohle  si vsadili. Jestliže  jde o špatnou  sázku, pak nám pomáhejte  všichni svatí!!!!

Takže  po rouškovém debaklu a následném kartáči  už  ani Vojtěch s  koronavirem nemá nic  společného.  Jen dostává zápisy  z jednání  komise, dříve ministerské, jmennou docházku na ni  a  čárky, jak kdo hlasoval… To nám všem ohromně proti  viru pomůže….

A  tohle  je  Andrej  Babiš , největší fík přes  krize  a jejich manažování a ministr zdravotnictví Ken ze  Superstar!!!

Pssssssssssssst,  nesmíme  je rušit!  Oni u toho nejsou! Ani  Babiš a  Vojtěch také ne!

Co  Česká republika  a její  občané provedli, že  jsme takhle trestáni?!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Anitin krámek, Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.