Dnes Hodina vlka na Slobodném vysielači


Kdyby někdo vyhlásil soutěž o trvale  nejnadužívanější   a nejvíce  zneužívané slovo posledních 30 let  v našem kulturním prostoru a  dokonce i ve  světovém měřítku a kontextu,  pak bych osobně  vysoce  favorizoval  termín DEMOKRACIE. Bohužel, musím dodat jedním dechem.

Nejen, že obsah  tohoto termínu se  dávno a dávno  vyprázdnil nebo pokud ještě nějaký vůbec  zůstal, pak zmutoval  daleko více, rychleji  a nebezpečněji než koronavirus.

Od  stavu, kdy  se demokracie stala  bezobsažnou se  dostáváme  do fáze, kdy  je používána jako zbraň!!!! Zbraň proti těm, co mají  na  leccos jiný názor, než je ten oficiálně  hlásaný. Netvrdím, že  vždycky  a za všech okolností – například jestliže  někdo hlásá kanibalismus, či  veřejně  vyjadřuje pochopení pro pedofilii, propaguje  hazard, má  v našem světě  dokazatelnou jistotu, že  požívá  demokratické ochrany.  Jestliže  ovšem vyjádří pochybnosti  o tom, že  za  všechny  problémy  našeho civilizačního okruhu  může  určitá, předem stanovená  země  a  konkrétně jistá osoba, pak se  dostává  na  soukromě  tvořené, i když veřejně  publikované seznamy. Zatím. Kdo ví,  k čemu se použijí zítra  kdo s nimi nějak popracuje.

Jen málo koho  zajímá, jak  moc  roste například  elektronické vytěžování  chování  občanů přes  jejich  osobní elektronická zařízení.  Vlastně je  to právě, zajímá to mnohé, zejména ty  co, vytěžují, či vytěžovat hodlají. Může  demokracie  v takových podmínkách  vůbec ještě  fungovat?  A  co  ti, kteří jsou základem státu  –  občané? Věří ještě  vůbec  v demokracii?

Na  takovéhle  otázky  a  množství  jiných  podobných se  dnes  večer  budeme  snažit najít s  Borískem odpověď  v  Hodině  vlka. Ani mne nenapadne  tvrdit, že ji najdeme. Nejsme  totiž  ani politikáři, ani  mainstreamová sdělovadla, ani věrozvěsti nových či starých pravd a   už  vůbec  ne bratranci děda Vševěděda. Jen  obyčejní lidé, žijící přesně  stejné životy jako vy. V  tomtéž  světě a  čase, nedělí nás od  vás  žádná  soukromá luxusní bublina ani  nemusíme  být  slepí  a hluší, protože  ani jednomu z nás  nehrozí, že když slepý a  hluchý býti přestane,  přijde on i jeho rodina na buben.  Zatím.

Tohle  menu vám dnes večer  nabízíme. Respektive  – budeme  zkoušet  uvařit. Nejlépe  s  vaší  účastí a přímou pomocí.

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.