Flash -Kočner a Zsuzová jsou v kauze Kuciak nevinní!!!!!!!!


Je to doslova jako blesk z  čistého nebe!

10:46 Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú senát zbavil obžaloby a uznal ich nevinnými!!!!!

11:28 Prezidentka Zuzana Čaputová reagovala na dnešný verdikt Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorý ju prekvapil.

„Verdikt súdu ma šokoval a potrebujem porozumieť jeho odôvodneniu. Rešpektujem ho, ale očakávam, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde. Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali.“

12:08 Odôvodnenie pokračuje časťou, ktorá sa týka oslobodenia Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

„Súd oslobodil Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú podľa práva o vine, ktorý môže byť založený len na takom základe, že aj po vykonaní dôkazov ostanú dôvodné a rozumné pochybnosti, tak sa obžalovaný považuje za nevinného a podľa tohto aj súd postupoval,“ hovoril.

Predsedníčka senátu hovorí o práci Jána Kuciaka spojenú o písaní článkov o Kočnerovi. „Touto činnosťou vstupoval do integrity mnohých osôb, ohrozoval tieto osoby aj ich rodiny,“ uvádza Sabová.

12:25 „Iba myšlienka nie je trestná,“ číta predsedníčka senátu a reaguje tým na svedectvo Petra Tótha, ktorý tvrdil, že Kočner sa mu zdôveril v nahnevaní, že vražda jedného dvoch novinárov by ostatných vystrašila.

Sudkyňa podotkla, že iba na základe motívu nemožno človeka odsúdiť.

„Otázkou zostáva, či takúto komunikáciu v šifrách a frázach prikladať obvinenému za vinu,“ je uvedené v odôvodnení a predsedkyňa senátu to hovorí po tom, čo prečítala niekoľko správ z Threemy medzi Kočnerom a Zszsovou. Naznačovali, že sa bavia o pripravovanej vražde skrytým spôsobom, ani raz sa o nej konkrétne nezmienili.

12:31 „Zmienka o pokyne Kočnera nemá oporu v žiadnych ďalších dôkazoch,“ vyjadruje sa predsedníčka senátu k svedeckým výpovediam Andruskóa, ktorý ako jediný ukázal na Kočnera tým, že tvrdil, že Zsuzsovej mal dať pokyn na vraždu práve Kočner.

12:48 Sabová uvádza, že Andruskó je nedôveryhodný svedok a to aj preto, lebo tvrdil, že vždy vypovedal len pravdu a pritom ku koncu vytiahol Norberta Bödöra a spojil ho s vraždou novinára a jeho snúbenice. Sabová ďalej poukazuje na dohody Andruskóa o výške trestu – má totiž pochybnosti o motivácií Andruskóa vzhľadom k tomu, že z dôkazov vyplýva, že svoju výpoveď v neprospech obžalovaných mal zobchodovať s orgánmi činnými v trestnom konaní.

„V tomto prípade bola nevyhnutná najvyššia miera obozretnosti a nulová miera tolerancie,“ hodnotí Sabová prístup k Andruskóvej výpovedi.

Řekl bych, že na  Slovensku právě vypukl hon na  čarodějnice!!!  Rozhodně  se tam budu dít věci!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.