Babiš a silničáři vždy připravení na zimu! DOPLNĚNO!


Babiš  a silničáři před  zimou jedno jest! Stačí když  si vzpomenete na  každoroční předzimní prohlášení  správců našich  silnic a  dálnic, jak skvěle jsou připraveni na zimu a jak si nikdo z motoristů nebude  muset  dělat  žádné starosti s ledem a  sněhem. A na následnou  realitu. Kdy  je překvapí už  první sníh nebo noční mrazík.Babiš  to má s koronavirem stejně!

Ale já  jsem vlastně  také -mám přísnou zásadu  nedávat dva  články  denně a  ten druhý dnešní – o vejvaru kohosi přes předvolební 1+s  pěti /respirátor s  rouškami/ už je  dávno v  zásobníku Kosy. A přesto sedám  ke  klávesnici a datluji druhý denní  článek. Jsem  tedy totožný případ jako silničáři opět zaskočení sněhem, či Babiš  překvapený  CoVodem. Jak prohlásil včera  na tiskovce.  Dovolím si ho citovat:

…v srpnu „nikdo nikdy neočekával a všichni odborníci jsou překvapeni, že to tak jde nahoru“, proto nelze nikomu přičítat za současnou situaci odpovědnost.

„Kdyby nás byl na to někdo upozornil, tak bysme mohli říkat, že někdo něco zanedbal,“

Neuvěřitelná  sráčovitost,  doslova zbabělost  a nulová pravdivost  /nehodlám se  za použité výrazivo citlivějším duším omluvit, protože jsou dle mého názoru plně na místě a jiné přiléhavější nenacházím/těch jeho dvou vět na  včerejší tiskovce ,když už denní čísla  a jejich raketový nárůst nelze  sebeméně okecat, mne přiměla  všeho  nechat a  zase  psát a tudíž dnes vydat  dva  články.

Dnešní text neplánuji dlouhý. V podstatě jej chci sestavit jen z pár  signifikantních  výroků a jinak si komentář odpustit. Jistě  to bude  v dokonalé ilustraci toho, co hodlám sdělit,  postačovat.

27. února 2020

Klaunministr  Vojtěch čas 1:36 až 1:47 min :

My chceme  spíše tlumit tu paniku z toho důvodu, že  skutečně nehrozí u nás v republice jakákoliv epidemie /myšleno koronaviru/!!!!!!!!!

Takže  vážení, kdybyste si mysleli, že tu někdy nějaký koronavirus  byl nebo dokonce je, pak je klam a mam.

15.3.2020

Babiš osobně

„Není pravda, že by naši zdravotníci neměli respirátory. Tak mi řekněte kde, a já jim to dnes osobně dovezu,“

O pár hodin později Klaunministr  Vojtěch přiznal pravý stav  věci:

který na sobotní ranní tiskové konferenci chyběl. „Bezesporu se bavíme o stovkách tisíc respirátorů, možná až jednom milionu, které bychom skutečně potřebovali,“ řekl Českému rozhlasu. „Zdá se, že poptávka je mnohem masivnější, než se vůbec dalo očekávat. Pravda je, že jsme neměli naskladněny miliony respirátorů,“

Vím, že  se to týká už neaktuální první covidové vlny proto si další podobné , stejně  výživné citáty  obou  hlavních tragikomiků ušetřím. S výjimkou jednoho:

 24. dubna 2020

Babiš

Čekal bych, že veřejnost poděkuje, že jsme zachránili tisíce životů, vzpomeňte si, jak to bylo v Itálii,“

Očividná kompetence, expertní znalost a sdělovaná pravda do posledního písmenka, že?

Čo bolo to bolo a první vlna je  už dávná minulost.

Pokročme  v čase:

7.6.2020

Babiš

„Takže čau lidi, zase je neděle a poprvé bez roušky. Hlavně proto, abysme co nejdřív na ten vir zapomněli… Skutečně se nebojte, my jsme na tu druhou vlnu připraveni.“

Tady  bych mohl vlastně  veškeré citace  skončit – před třemi měsíci už jsme přece  byli na  druhou vlnu připraveni…..   Co ještě  dalšího dodávat?! Jo, že  máme na ten virus  zapomenout!!! Dnes víme, že  Babiš poslechl sám sebe a   vytrval.Na virus zapomněl maximálně!

Ale včerejší Babišovo /nebo mám spíše použít Trapnišovo?/

…v srpnu „nikdo nikdy neočekával a všichni odborníci jsou překvapeni, že to tak jde nahoru“, proto nelze nikomu přičítat za současnou situaci odpovědnost.

„Kdyby nás byl na to někdo upozornil, tak bysme mohli říkat, že někdo něco zanedbal,“

mne zatím od klávesnice  nepustí!

Tak Trapniši – nikdo nikdy nečekal???  Vážně? Kdybys  četl ty nebo nějaké tvoje  služební voko Kosu v době  epidemie  v karvinských dolech, mohl jsi mít dávno  jasno!

Alechápu, Kosa je malinká a zcela nevýznamná. Ale jakje to s tím tvrzením, že     jsou odborníci překvapeni? Tak sem dám čtenářské reakce ze  Seznamu.cz, protože mi ušetřila spoustu práce:

a jak je to s tím vejšplechtem

„Kdyby nás byl na to někdo upozornil, tak bysme mohli říkat, že někdo něco zanedbal,“ ?

Zde  krátce ocituji ředitele Ústavu zdravotnických informací prof. Duška, takto od  začátku epidemie  hlavního datového koordinátora CoVidu v rozhovoru, který poskytl Seznamu.cz:

Vládní místa od vašeho ústavu dostávají pravidelně data. Jaké jste jim v srpnu předkládali předpovědi? Co v nich bylo?

Po celou dobu epidemie reportuji každý den pravidelně stále stejná data, to znamená velmi detailní zprávy o počtu diagnostikovaných, struktuře diagnostikovaných. Hlídáme zejména, zda neroste nákaza mezi zranitelnými skupinami obyvatel. Zprávy také obsahují informace, odkud se nemocní berou a zda existuje riziko nějakého komunitního šíření nebo nějaké eskalace. Je to posíláno každý den na spoustu adres, na celý centrální řídící tým, hlavní hygieničce, která to dále předává krajským hygienickým správám. Tato data předávám i panu premiérovi.

O čem v létě ty vaše zprávy vypovídaly?

Drtivou většinu léta, až do poloviny srpna, jsme řešili lokální ohniska, klastry. Červenec byl v podstatě o Moravskoslezském kraji, nikde jinde se nic nedělo, ani nebylo moc co predikovat. Celorepublikové reprodukční číslo v podstatě nemělo smysl. Zhruba od druhé poloviny srpna začínaly narůstat klastry v jiných částech republiky, začínalo se objevovat riziko vzplanutí infekce. Stále to ale byly klastry, které byly pod kontrolou, do týdne byly vytrasovány a podchyceny, viz třeba příběh klubu Techtle Mechtle. Od přelomu srpna a září se charakter šíření opravdu změnil, s narůstajícím podílem nakažených mladých lidí jde virus populací evidentně poměrně velkou silou. Mimochodem, studoval jsem si vývoj v Izraeli a ten byl vlastně stejný, nástupem do škol došlo ke změně charakteru šíření nemoci.

I tady si dáme  čtenářskou reakci:

Už nemám co bych dodal!

Ale jednu věc přece – co že  to říkal Babiš po první vlně?

Za. 2020chránili jsme  stovky  životů! Kdo je to MY,kteří zachránili? No především on a klaunministr Vojtěch!

Co  říká dnes? No přece –

nelze nikomu přičítat za současnou situaci odpovědnost.

zejména  jemu a Vojtěchovi ne!!!!

Když se něco  povede, tak je  to vždycky jen jeho, když naopak dojde k průšvihu,zejména  těžkému,tak za  to nemůže nikdo, ale zejména  on ne!

Všimnou si  toho koblihové? Je nanejvýš na  čase!

Dodatek ze  sobotního rána:

Právě jsem si uvědomil, že další dvě Babišovy  perly z posledních dnů a hodin zůstaly mimo tenhle přehled. Takže je nutně musím dodat:

15.09. 2020

Babiš na  setkání se středočeskými starosty:

„Chtěl bych poprosit všechny, abychom se už konečně přestali /koronavirem/ strašit,“

18.9. 2020

Babiš na mimořádné tiskovce k dalším plošným opatřením vlády  proti koronaviru

Na dotaz,zda se nepřipravuje  vyhlášení NOUZOVÉHO STAVU odpověděl:

„Je to otázka na ministra zdravotnictví, který musí zdůvodnit, zda opatření, která navrhuje, jsou v souladu se zákony. Aby se nestalo, že nějaké opatření, které udělá, bude s nimi v rozporu,“

a přidal

„V pondělí se to dozvíme od ministra. Pokud navrhne některé opatření, které by přesáhlo jeho kompetence v rámci zákona o ochraně veřejného zdraví, tak se to (nouzový stav) vyloučit nedá,“

Jeden den nám káže, že  se nemáme  trašit, druhý den zvažuje  vyhlášení nouzového stavu!

Vzorový krizový manažer, který ví, co v těžkých dobách dělat!

Hlavně u ničeho nebýt a za nic nenést odpovědnost!

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.