Vládní důchodcovský balíček zevnitř


napsal Honza  z Pardubic

vlkův  úvod

Je  už  skoro zavedeným pravidlem, že mi v poště  dorazí něco, co mi pisatel poslal  jako soukromou informaci.  Co ale zároveň má  velkou informační hodnotu pro širokou veřejnost.  Takže  následuje  z mé strany  výměna  mailů  s původním pisatelem se  žádostí o další detaily  nebo rovnou o článek, aby  se  to, co by měla  vědět  široká veřejnost  dostalo alespoň k  vám – kosířům. To je i dnešní případ. Nick Honza z Pardubic je insider  transakcí se zdravotnickým materiálem  a vzal si na paškál  „vejvar“  asi tak vygenerovaný  z  letošního spešl volebního gulášku s pěti – omlouvám se – volebního respirátoru s pěti rouškami. Pěkné a nerušené počtení! A nyní už  Honza  z Pardubic a jeho  počty.

Jako registrovanému  dovozci zboží do EU, mi to nedá se nepozastavit nad komedií kolem roušek pro naše drahé seniory, resp.nad nekonečným plýtváním penězi nás, daňových poplatníků. Ale začněme popořadě.

Marketingově to je dokonalé, blíží se volby v Krajích, které mají tradičně velmi malou účast a každý hlas se může tedy hodit „vládnoucí straně“. Nejdříve schválíme 5 tisíc korun každému důchodci, bianco šek na 500 mld. Kč vládní dluhové sekyry to unese. A následuje další upřímná „péče“ o ty slabé a nejslabší mezi námi. Tentokrát to vyšlo, na jaře se jen slibovalo a nic nikomu do schránky nedorazilo. Klobouk dolů, hospodáři Babiši, klobouk dolů!

Senioři dostávají v těchto dnech 5 ústenek a jeden respirátor FFP2. Nebudu komentovat bobtnající problém s hygienou balení, kdy ústenky z Číny jsou dávané volně do obálky, ale jakoznalého  dovozce mne zaujala cena.

Víte jak vydělat 227 mega hrubého? Za pár dní? Ne? Já ano!

Problém je  v  tom, že já nedostanu svoje zboží do obálek seniorům. V článku na iDnes ze dne 16.9.2020 od paní Brzybohaté a Řezňákové se můžeme dočíst, že ministr vnitra Jan Hamáček uvedl cenu v tomto seniorském „balíčku“ 8 korun a 30 haléřů za ústenku a 53 korun za respirátor třídy FFP2.

Pan Hamáček tedy uvádí, že „náplň“ obálky vyjde bez dopravy na 94 Kč.

Podle údajů ČSSZ máme v ČR 2 897 527 příjemců starobního důchodu k roku 2019.

Tzn. 94 Kč krát 2 897 527 důchdoců máme 272 367 538 Kč za tyto „náplně,“ v obálkách pro seniory!!!!!!

Ve zmiňovaném článku iDnes je panem Hamáčkem uváděná cena v USD. Předpokládám tedy, že jde o přímý dovoz z Číny, která svůj velkoobchod má v americkém dolaru. K jádru věci: tato cena je až nehorázná, neboť i české e-shopy do malodistribuce umí „dodat“ ústenku (jednorázovou roušku) v maloobchodní ceně za 5 korun a devadesát haléřů !

FFP2 respirátor za 19 Kč ! Stačí použít běžný internetový srovnávač cen, např. Heuréku. Já jako dovozce umím dovézt do ČR ústenku za 1,54 Kč z čínského maloobchodu a respirátor třidy FFP2 (KN95) za 10 Kč. Podotýkám bez cla a DPH ve výši 25%.

Velkoobchodní ceny ústenek jsou k dnešku kolem 90 haléřů a respirátoru kolem 4, maximálně 8 korun ! Takže i při horších cenách a nákupu za „maloobchod,“ by obsah obálky byl pro nás, jako daňové poplatníky ne 94 Kč jak uvedl pan ministr vnitra, ale v „drahé“ variantě 17,7 Kč + 25% dovozní clo a DPH. Předpokládám ale, že při nákupu 15 milionů ústenek bychom se dostali jako velkoodběratel na velkoobchodní cenu 90 haléřů za ústenku a 8 korun za respirátor. Cena by tedy poté byla i s dovozním clem a DPH 15 korun a šedesát haléřů. Tzn. kdo má na obálce hrubý zisk 78 korun a 40 haléřů, pane ministře? Kdo vydělal 227 166 116 Kč ???

V ČR máme kolem 200 tisíc dětí, jejich rodiče si nemohou dovolit platit obědy. Každá ZŠ v ČR má na tyto účely tzv. „sociální fond školy“ a v září, na začátku školního roku ředitelé škol přes třídní učitele na mnoha školách doslova žebrají u rodičů o příspěvek do tohoto fondu (osobní zkušenost ze dvou ZŠ v Pardubicích). Platí se z toho nejčastěji obědy a někdy i kroužky pro děti ze sociálně  slabších  rodin. Ušetřených 227 milionů 166 tisíc a 116 korun za předvolební marketing vládnoucího Vůdce, by zaplatilo při průměrné dotaci školního oběda 23 Kč, 9 876 787 obědů. Tzn. 49 obědů na jedno dítě ! Prakticky 25% pokrytí třetiny výživové dávky ve školním roce. Je mi z tohoto „hospodaření“ opravdu zle a doufám že u nadcházejících krajských voleb budeme všichni volit hlavou a ne zadní částí těla. Pokud ne, budou tyto dluhy co dělá naše drahá „vláda,“ splácet ne naše děti, ale i naše vnoučata a to snad nikdo rozumný nechce. Tohle  je  onen důchodcovský  balíček, když se mu podíváte  do ledví…..

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.