Flash -Prymula ministrem zdravotnictví


Tak  přece Prymul!  Ještě nikdy  jsem dvě Flashe na Kose v  jednom dni nevydal.  Nebylo to nutné. Až dnes. Na české koronavirové frontě  se situace mění každým okamžikem. Přesně  jak do nás  hustil na vojenské katedře  jistý pplk. Bodnár, dej mu  Lenin věčnou slávu.

Nicméně  dost srandiček. Babiš, vědom si hrozícího volebního debaklu a toho, že  jeho „máme  to pod kontrolou“  už nevěří ani bába Koblihová, vykopl ráno Vojtěcha, aby  v poledna povolal poslední  záhy – profesora  Prymulu.

Rozhodně  se do nového ministra zdravotnictví nebudu trefovat. Neb požívá mé plné  vážnosti a představuje pro mne  jasnou kompetenci. Alespoň zatím. A doufám, že i schopnost poslat  premiera  tam , kam patří, když se mu do práce  bude  chtít  plést. Což  nejbližší době  neočekávávám. Protože  Babiš  je  na kolenou. Jestli čísla tenhle  a příští týden porostou jako ten minulý a předminulý, sklidí u  volebních uren , co si zasil! Po zásluze!

Ale  na Prymulu jako ministra  jsem moc  zvědav. Bude  se i nadále držet  své prognozy  o až 8 000 nově nakažených za  24 hodin nebo kvůli Babišovi a jeho výsledku, aby nedeptal sektu Andrejovu, začne náhle rozdávat  těšínská  jablíčka? Dokáže  vzdorovat mediální smršti  různých  Žaloudíků, Zímů a Šmuclerů, jež  dají okamžitě kontra proti všemu, co navrhne? Vydrží nápor lobistů lkajících nad tím, kdo všechno při jakémkoli omezení zkrachuje?Dokáže  ustát  palbu médií, hledajících konflikt a senzaci?

Jsem moc  zvědav!

Jedno ale  vím zcela  bezpečně  -Babiš   Prymulu nejmenoval, aby   zabránil nejhorším zdravotním důsledkům, ale jen a pouze  proto, aby  si zachránil volby. Ministrem ho totiž mohl  udělat  už dávno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.