Imprese z mimořádného projevu Andreje Babiše


Byl jsem zvědav co Babiš  sdělí národu. Bude  to projev  státníka nebo Andreje Bláboliše?

Mám jasno.

Tak situace je  vážná?  Vážně?

Jak  je to možné, když  před pouhými  6-ti dny  jsme od něj slyšeli:

„Chtěl bych poprosit všechny, abychom se už konečně přestali strašit,“ uvedl Babiš. Dodal, že by veřejnost rád uklidnil.

Co se fakticky změnilo během necelého týdne, že  dnes je  situace  vážné Andreji Babiši,když jsme se měli přestat strašit?

Za sebe  říkám, že  já nějak nic  nového nevidím!

Doufal jsem ve vystoupení státníka. Leč  nejdříve  začal narcis samochválou, jak jsme  zvládli první vlnu jako šampioni. Pak si, aby se neřeklo, trochu posypal hlavu popelem a, le jen  velmi lehce  – všichni jsem si chtěli užít  léta, i já tomu podlehl, ačkoli doslova  to tenkrát komentoval takhle:

„Takže čau lidi, zase je neděle a poprvé bez roušky. Hlavně proto, abysme co nejdřív na ten vir zapomněli…

Vím,že oba  výroky, jsem uvedl už  v pátek a že je  znáte, ale nemohu jinak. Ne tehdy,  když najednou  se podle něj hroutí svět!

Ano, souhlasím, viz dnešní hlavní článek Kosy -s jeho apelem na  chřipčičkáře  a vůbec  veřejnost,aby  dodržovali  anticovidovou prevenci. Ale jak  to od nich může požadovat někdo, kdo před začátkem dovolených vyzývá  občany, aby  zůstali doma  a sám jede na Krétu? Vždyť on tím ukázal, že  už není třeba  nic dodržovat!  Proč by mu nyní někdo  věřil? Důvěra  se  ztratí jen jednou!

Navíc je tu jistý politický fenomen, o kterém ANOšéf  už ví – část veřejnosti chápe bojkot zejména  roušek jako osobní vyjádření protestu proti jeho osobě. Jsem připraven se připojit ke  skoro jakémukoliv protestu proti současnému bohužel premierovi, ale  ne  v tomhle  případě.    Nohu nebo ruku si kvůli, či oko  němu také neuříznu. A  to ani  kdybych věděl, že  mu to připraví 1000 bezesných noci! A určitě ani nikdo z  chřipčičkářů , respektive jejich speciální sorty  – odmítačů roušek kvůli Babišovi. Tak proč  hodlají svým protestem ohrožovat  sami sebe  a především  nás ostatní?!???? Uříznutím ruky, či vypíchnutím svého oka  by  ten protest získal daleko větší grády a neohrozil by nikoho jiného, než konkrétního protestanta?

Babiš také vyzval k tomu,abychom přerušili politický boj a kritiku

.„Je mi líto neustálých sporů, útoků a obviňování. Pojďme toho teď na chvíli nechat“…A že prý na účtování bude později času dost.

Nikdo a dokonce  ani on, mne nemusel o toto žádat v březnu, abych něco takového na Kose učinil.  Jakákoliv kritika  vláda  zde  šla  do stoupy a  do konce I. vlny tato zásada platila. Bezezbytku.

Nyní nejsem ochoten nic podobného udělat!  Babišovi nevyhovím. On totiž nevyhověl přes léto nám všem.Honil voličské body. Záměrně. Nečinil, co  bylo nutné, jen to, co se líbilo! O čem si myslel, že mu přinese voliče. Nic jiného ho nezajímalo. Podvedl nejen  nějakého vlka, ale nás všechny. Proto to tu vypadá jak to vypadá!

Někoho takového nelze  pardonovat. Kdyby mi kdosi z vás  nerozuměl, pak mu doporučuji tu  část projevu ,kdy hovoří o call,centrech, kapacitě nemocnic atd.Nemusíte  to hledat, přeberu to:

Co nás teď čeká?

Urychleně dobudovat integrovaný systém s velkokapacitními call centry. Zajistit dostatečný počet odběrných míst a kapacity laboratoří, které budou hlásit lidem výsledek odběrů do čtyřiceti osmi hodin. Spustit systém sebereportování, který zrychlí celý proces a ušetří čas hygienikům i občanům. A dostatečnou kapacitu lůžek pro pacienty s covidem ve středním a těžkém stavu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/andrej-babis-projev-premier-koronavirus-epidemie-cesko-nakaza-opatreni-covid.A200921_164816_domaci_pmk

Tak je  potřeba  urychleně  DOBUDOVAT velkokapacitní call centra?     A ZAJISTIT dostatečný počet odběrních míst a  kapacity laboratoří? A dostatečnou kapacitu lůžek pro pacienty s covidem ve středním a těžkém stavu?

Ten druhý Babišův  citát v tomto článku  jsem nepřevzal celý, pustím jej právě  teď.

„Takže čau lidi, zase je neděle a poprvé bez roušky. Hlavně proto, abysme co nejdřív na ten vir zapomněli… Skutečně se nebojte, my jsme na tu druhou vlnu připraveni.“

Jak je možné, že před  čtvrt rokem, konkrétně  7.6.2020 jsme se vůbec nepotřebovali bát, jsa na druhou vlnu naopak vzorově  připravení a dnes, vlastně včera večer,  předseda  vlády  této země  zjistil, že  nestačí ani kapacita  call center, ani odběrů a vyhodnocení , ani nemocnic? Co dělal jako rozhodující člen exekutivy  toho čtvrt roku, že  kromě  velkohubých keců není dostatek ničeho?????

Evidentně  klamal a zklamal!

Protože neumím identifikovat, kdy  mu lze věřit a  kdy ne, nezbývá, než mu už nevěřit  vůbec.  Pak nelze být zklamán ani oklamán. Jen příjemně  překvapen! Žádný  bonus bianco důvěry  už  Andreji Babišovi neposkytnu. A věřím,že  každý, kdo má v sobě  trochu zdravého rozumu a pudu sebezáchovy,to má nastaveno stejně.

Nepůjdu po něm  za každou cenu. Podpořím jej jen tehdy  tam, kde si ověřím, že jeho vyjádření stojí na  poctivém fundamentu. Ale nic více.  Důvěru měl a hodil jí do popelnice,  kterou si spletl s  volební urnou.

A co  v  tom jeho projevu doslova pobouřilo? Tohle:

Chci také poděkovat ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, který dnes oznámil svou rezignaci, za práci, kterou pro zdravotnictví vykonal. Je to slušný, poctivý a velmi pracovitý člověk, kterého jsem si kdysi přivedl na Ministerstvo financí a v podstatě si ho vychoval, takže k němu mám speciální vztah.

Přinesl do politiky slušnost a úctu….

Říkal to včera  stejný  Babiš jako byl ten  z března  t.r. který na tiskové konferenci do kamer  cvičil  slušného člověka  Vojtěcha  takto:

Babiš: Ježiš, no tak řekněte přesně, kdo vám ty informace dal. Nebuďte slušnej. Řekněte pravdu, kdo vám to řek, který úředník. Jste moc hodnej.

Vojtěch: Dostal jsem tu informaci…

Babiš: Od koho?

Vojtěch: Ze Státního zdravotního ústavu.

Babiš: Jméno!

Vojtěch: Eh… od paní doktorky Mackové (vedoucí Centra epidemiologie SZÚ Barbora Macková, pozn. red.)

Babiš: No, tak! Tak to řekněte! Paní redaktorka vás tady trénuje, politická odpovědnost…

Nebuďte  slušnej ,buďte  veřejně za udavače!!!!!

Jde o toho samého Babiše,který  19.srpna  opět záměrně a veřejně  ztrapnil  dnes slušného a poctivého Vojtěcha, když vydal rozhodnutí, že  školní rok začne  v rouškách, prohlášením:

„Vůbec se mi to nelíbí. Proto jsem si pozval na zítra (čtvrtek) pana ministra a celý ten tým, který o tom rozhoduje, protože když jsem viděl nekonečný seznam výjimek, kterým úplně nerozumím, tak zkrátka to musíme nějak probrat,“

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavorus-covid-opatreni-rousky-babis-vojtech.A200819_200525_domaci_bro

Tak to se slušným a poctivým Vojtěchem „probral“ a ten sklapnul kufry i roušky  ve  školách…..

Prostě  slušnost a Andrej Babiš nejdou evidentně  dohromady.

Takovému člověku nelze  ani trochu důvěřovat. Na Kose  tedy  žádné  další příměří nebude. Už  jsem se spálil jednou. V mém  bývalém povolání platí zásada, že  druhá šance  se neposkytuje. Mám to pravidlo pod kůží,  vím, z ověření, že je  správné.

Ale nebráním se příjemnému překvapení. A budu  umět jej honorovat, kdyby motyka  zase  jednou spustila.

Ale nemyslím, že  by to akutně  hrozilo, či spíše  vůbec. Jan Hamáček pro ČT definoval jako nejaktuálnější úkoly  krizového štábu,který   znova zahajuje  činnost, jak urychlené vytvoření krizových plánů pro klíčové činnosti státu!!!!!

Dnešní hlavní článek  Kosy  konstatuje, co od  vlády  očekávám! Tedy přesně  jen to, na co se  nyní  Hamáček  a jeho krizová jednotka  hodlá soustředit!!!!  Nyní!!!!

Ale zjevně  má stanoveny Hamáček limity a mantinely. Babiš  á konto znovu zřízení krizového štábu jej definoval jako jakousi telefonní ústřednu mezi vládou/ministerstvem zdravotnictví  a kraji a více  ne!!!!! A prý rozhodně nebude řídit ministerstvo zdravotnictví! Zkrátka  červená mikyna, když už zase  pronikla  na televizní obrazovky, má být  v roli trapného poskoka.   Holky z telefonní  ústředny. Jinak nic. Ačkoli  zákon hovoří zcela jednoznačně  o kompetencích předsedy  krizového štábu.

Andrej Babiš  se zkrátka nic nenaučil ani nic nepochopil. Takže  z mé strany  žádná tolerance. Ale  také ne  ne předsudečná nenávist. Jen tvrdý, ale stále stejný metr. Stejný pro všechny.

Ne, včera večer jsme neslyšeli projev státníka.Jen projev  Bláboliše.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.