Pražská media, Slávia, Křetínského kabela, Tvrdík fotbalové štěstí a konec slavných časů Viktorie Plzeň


Zařekl jsem se, že  už o fotbale  nenapíši ani slovo. Mám k tomu řadu  dobrých důvodů.  Nicméně tajfun hořekování nad  tím jak zákeřný  slovinský  rozhodčí Skomina, přirozeně naprostý dement, který nemá  ani na pralesní přebor, protože  postrádá sebemenší cit pro fotbal, zařízl  LuftjardaGalacticos z  Edenu,  překonalo moje odhodlání  o tuzemském fotbale  už nepsat.  To rozhodnutí jsem dal sám sobě, když se ukázalo, že ostudná  fraška  s údajného Křetínského kabelou, jež měla dokazovat, že Viktorka podplácela  sudí, byla  klasická sprostá podlá provokace připravená  obžalovaným z podvodu a  rozkrádání státních dotací Peltou – majitelem Jablonce, v níž  horlivě  a aktivně  vystupoval majitel Sparty  Křetínský, protože neunesl, že  jeho miliardový  dreamteam dostával a dostává  dlouhá léta pravidelný  világoš od nějakého vesnického klubu  ze z Plzně!

Ano pražská media o tom sice informovala, ale někde  na straně  68, vlevo dole, jen tak, aby  se neřeklo.  Zatímco, když  Křetínský „přinesl“ svou pověstnou kabelu do sídla  FAČR na  Strahov, mohla  se   doslova  strhat! Stačí si to připomenout  zde.

Reakce na odhalení skutečnosti, že  si vše vymyslel a zrežíroval Pelta  odehrál Křetínský, už  je daleko a  daleko vlažnější. Záměrně spolu konfrontuji  dva  články téhož  autora  – Luďka  Mádla. Jednalo a jedná se o megapodvod, o sprostou pomluvu, nactiutrhání a vůbec gigantické chucpe. Ze  strany  majitele  Jablonce,tehdy navíc předsedy FAČRu a  Sparty. Ale  to už slavná, nezávislá a vrcholně  objektivní a seriozní česká media  neřešila a neřeší. A  fandové, zejména  ti obou pražských eSeS? 

Tak pro ty je  to něco, o vůbec neexistuje a  co neberou na vědomí. Tak proč  psát, za těchto okolností, o  fotbálku?  V  situaci, kdy  navíc  daňový  poplatník financuje  z veřejných peněz  fotbal, včetně  toho vrcholového, ale  když ho chce  vidět, tak má zaplatit dalšímu oligarchovi – tentokráte  neoficiálnímu tchánovi Křetínského  – Kellnerovi, protože ten má výhradní práva  na vysílání ligy?  Proč něčemu takovému dělat, byť na  malém blogu ještě  reklamu?!  To bych musel trkat.

Nicméně  to co spustila   česká media  všeho druhu, včetně  všelijakých  celebrit, po tom, kdy  dánský Midtjylland vypráskal z Ligy mistrů edenské seshity a poslal je  domů s potupným rancem? Opět pražští intervjůci a pisálkové řádí jak utržení ze  řetězu!

Trhají  slovinského píšťalu  na  drobné  kosky  a  vláčí tou nejsmrdutější  žumpou,kterou najdou.  Prý jako zařízl nebohé mužstvo z východu. Že  stejná  „černá svině“  k jejich  plné spokojenosti nedávno odpískal zápas  naší reprezentace  s  Anglány,  v níž  jsme  slavně, po hrozivě  dlouhé době, Albionu vyprášili kožich a že mu UEFA  svěřila dokonce  rozhodování finále  Ligy mistrů mezi Bayernem a PSG, což je  asi hned po finále mistrovství světa nejprestižnější zápas, jaký soudce absolvuje, takže dlouhodobě drží  obecně uznávanou  špičkovou   kvalitu,  na  rozdíl od  českých rozhodčích – speciálně  třeba jistého Královce, jenž ve finále Českého poháru nevyloučením Frýdka  za  do nebe volající brutální  zákrok nevyloučil , ale pohrozil mu jen  ve stylu ty ty ty,t, ošklivé kačátko!, v důsledku čehož pak Křetínský, bez boje  dokráčel až do základní skupiny  Evropské ligy, aniž by  riskoval nářez od  nějakého dalšího Vasluje nebo Hackenu, nikoho z nich sebeméně nebere!

Stejně  tak je  nerozhodilo, když Liberec“zdolal“ v Rumunsku CoVidem těžce  deklasovaného tradičního účastníka  evropských pohárů -FCSB 0:2 a Rumuni  protestovali,  jak  s nimi rozhodčí doslova  vytřel, když neodpískal proti Ještědům  dvě pentle!  Kdepak, když je  to v „náš “ prospěch,  je těžce  šilhající  a na obě oči téměř  slepý černý panáček správný  borec! Tedy  skoro vždycky. Ale z každého pravidla  existuje výimka, ono pravidlo potvrzující.  Tu máme  i v tomto případě.

Stačí si vzpomenout , co psali pražští písmáci o vyřazení Viktorky v kvalifika LM v Alkmaaru ještě v poslední minutě prodloužení. V tom okamžiku jiný  sudí odpískal pro Holanďany  záchrannou penaltu, za  údajný  faul brankáře Hrušky. Nejen, že  jsem přesvědčen, že  Hrušoun nefauloval, nýbrž že přes něj ten nizozemský letec přepadl, ale  předcházel jí  jasný  faul domácí hráče  na  Limberského.! Klasický, do nebe  volající zářez!  Nicméně bez potřeby, abych se  na  Kose,č i  kdekoliv jinde vyplakával. Prostě takový je  život a ten fotbalový zejména.  A cože  á konto téhle  neuvěřitelně  smolné  a podivné porážky  Viktorie  smolily  pražské nájemné brky?

Unisono spustily  mnohohlasý  žalm  o tom, jak Viktorka dojela  na tzv. „připískávání v lize.“ To že na mezinárodní scéně  mít  nebude a  proto vypadla  zaslouženě….

Trapnost nad  trapnost!  O rudoších z Letné a Liberci už  jsem psal. O tom, že  penalta  proti Slávii v lize  je  asi stejně  častý zjev jako vyfotografování lochnesky nebo Yetiho a naopak penalty  pro Slávii i Spartu už běžný chlebíček a  že už  zase platí, že když  soupeř jede  k zápasu  s pražskými eSeS , tak už  v Průhonicích,samozřejmě , že  v autobusu, prohrává 2:0, se z nich nikdo ani nezmíní! Četli byste  dnes úplně jiný  text, pokud  by  bezuzdní a bezectní  fandové Letné a Edenu  v redakcích drželi stejnou laťku pro penaltu  vůči Viktorce i proti Slávii v  Dánsku. Respektive proti jejímu opakování.

Jestliže  by  někdo z nich napsal buď, že  sudí po Plzni zařízli i Slávku nebo naopak, že  Viktorka  i  sešívanci doplatili na připískávání  sudích  v  domácí soutěži,  pokýval bych smutně hlavou a  neseděl zase přes plán a  čas  u počítače, abych  tohle ze sebe  dostal ven. Jenže nic  takového, kvílení,brek,vyhrůžky, nadávky.

Mohl bych na  tohle  téma nalinkovat  desítky, ba  stovky skutečně  nechutných a odporných  plaček, ale  dám za všechny jednu jedinou. Protože mne  překvapila. Ba zaskočila. Jejím autorem není nikdo než  Saša  Vondra,kteréh ojsem sis nějakým pohybem vždycky spojoval jen tehdy, když má náhlou příhodu břišní  a kvaltuje seč mu síly  stačí   na toaletu, aby neměl hnědé trencle. A  panáček je  fotbalovej expert plnej mouder!

Já myslel, že pro veleduchy jeho typu

-neexistuje  nic  jako kolektivní vina, protože pískal jeden Slovinec a ejhle oni jsou všichni oportunistický svině..

-Slovinsko je přece náš  spojenec  v NATO a EU, takže  sním sdílíme  společné hodnoty  jsme  solidární, stejně  jako oni  s námi  a my  přece spojencům  bezmezně  věříme. A ejhle oni to jsou oportunistický svině!

Alexandr  Vondra mne  těžce  zaskočil. Až příště  zase, podle něj nějaká  píšťala  vysekne  roucho  Slávii nebo Spartě /věřím, že  té by  se zastal taky/, tak dotyčný  stát  a národ budou opět nějaký ty  oportunistické svině?  Moc  se  těším,až to provede sudí z Anglie. Stačí si vzpomenout na  takového Atkinsona, co v  roce  2010 vyfuckoval tehdy ještě  sparťana  Řepku, ale při troše námahy  bych jistě dodal další jména. Už se  fotbalového znalce Vondru těším!

V mezičase by udělal dobře,kdyby  si někde sehnal záznam obou utkání zázraků z Ráje s  Dány. Třeba by  z nich zjistil, že Tvrdík Galacticos si zatarasili cestu do LM už  Praze. Kdy hráli naprostou tužku – dokonalou versatilku, že nebýt Koláře, jeli k odvětě s pořádným balíkem v podstatě bez šancí. Midtjylland s prezentoval jako daleko lepší, fotbalovější tým a postoupil zaslouženě! Celková fotbalová spravedlnost po zásluze  dala přednost větší herní kvalitě. I když  pocity  slávistů chápu. Nicméně pravidla  jednak platí pro všechny a  po celou hrací dobu a jejich jediným vykladačem v  daném okamžiku je  rozhodčí a VAR.

Zvláštní  je, že  až na naprosté výjimky nikdo nekomentuje, jak stejný zařezávač odpustil Slávii pentli za  jasný faul ve  vápně.Mlčí. To se rozumí samo sebou!  To odpovídá jedinému správnému vidění světa, našim evropským hodnotám a to Slovinci , všichni do jednoho ještě  nebyly  oportunistické svině!

Prima je také rozčilování golmana  Koláře!  A jeho výlevy o prasorozhodčím!  Tenhle  mimořádně  v tuzemsku přeceňovaný  hošík by měl zpytovat svědomí. Protože  on a  jeho děsivá  žákovská minela  umožnila  Dánům vyrovnat! Ale za  všechno může  prasorozhodčí. I tenhle moment  by si zasloužil, aby  jej Alexandr  Vondra a  pražští písmáci detailně prostudovali.  Klidně  k tomu mohou  přidat i dva momenty, z nich se  vůbec  ta pentle  zrodila! Nejprve  naprosto žalostný  Traoré, na hranici šestnáctky  se snažící odkopnout  balon pryč a on skvělou svící / kdo vykopne nejvejš bude kapitán!/ ho vrátí do šestnácky, kde další sešívanej bulda  -Holeš  točí rukama  větrnej mlejn, nejspíš , aby tam přítomní hráči soupeře v jím vytvořeném průvanu nastydli a dostali okamžitou těžkou horečku  a přestali dotírat! Takže při tom točení trefil pumlíč rukou… Traoré a  Holeš,nikoliv  soudce jsou příčinou slávistického zmaru!

Ale  to se  nikomu v Práglu a zejména  v tamních redakcích do krámu nehodí.

Ale když už  tepu  ve velkém, musím také konstatovat, že  přeci jenom jsou  i tam jedinci, držící vzorně  dekorum! V tomto směru překvapil především Jaroslav Tvrdík

Tohle  chtělo veklé sebeovládání  a noblesu!

To uznání je z mé strany o to větší, protože

-ho nemám rád

-v článku je několikrát předmětem mých hrátek,nechť mi promine,ale jako fanda  nepřítele nemohu jinak

-nezávidím mu následný pohovor  na zahraničním oddělení UV  KS  Číny, kde bude muset vysvětlovat nesplněný úkol….

Ale  v tomto případě  je to doopravdy velká frajeřina.

Kéž bych mohl tenhle článek v tomto okamžiku skončit….

Nemohu! Mám rozervanou duši. Protože fotbal je někdy krásný a někdy děsivě krutý. Po slávistech si svůj těžký kar prožíváme my všichni v Plzni. I Viktorka /opět/ vypadla na penaltu. S Izraelity. Hned z prvního útoku se zrodila pentle ,která rozhodla zápas. Není o čem diskutovat, jakkoliv si myslím, že v lize…. ale to sem nepatří. Prostě byla. A kdyby ji písknul opačně, taky bych neprotestoval. Takže Viktorka , už druhý rok za sebou zůstane mimo pohárovou Evropu.

Tohle je pro nás opravdová tragedie. Bez přísunu peněz od UEFY nemáme žádnou budoucnost. Nikdo nedofinancuje díru v rozpočtu a s výjimkou Kalvacha už nejspíš ani není koho prodávat. Takže dojde k odchodu hráčů. Nejspíš masovému. V první etapě se to eufemisticky nazve zužování příliš širokého kádru a příští rok v létě přijde druhá etapa pod dalším eufemistickým pojmenováním – sázka na vlastní odchovance. Ačkoli v pozadí jako hlavní a jediný důvod bude vykukovat finanční nouze.

Je zatraceně těžké pro fandu být u sešupu svých miláčků z výšin nejdřív do průměru a následně opět do podprůměru, kde jsme se celá léta nacházeli. Srdce krvácí, ale i tady platí – takový je život! Děkuji osudu, že mi dopřál těch fantastických 10 sezon, 5 titulů a 3 Ligy mistrů. Tohle už nám nikdo nevezme!

Nejsem ani rudoch,ani seshitec, ani pražský pisálek, abych lkal a naříkal a vymlouval se na kde co! Například na obyčejný a přece neobyčejný faktor štěstí.

Viktorka se letos do evropských pohárů mohla kvalifikovat ne dvakrát / Alkmaar, Ber Ševa/ nýbrž hned 3x! Je nutné připočítat ještě semifinále Českého poháru se Spartou. Při jejím vyřazení je dost pravděpodobné, že bychom Liberec ve finále také zmákli a EL byla ,bez nutnosti kvalifikace v kabele. Jenže jsme prohráli 1:0 a dálnici do EL jsme přenechali rudochům. Jak to souvisí se štěstím?

Jednoduše – všechny tři kvalifikační zápasy pro Evropu JSME HRÁLI VENKU!!! A vždy jen na jeden zápas….. Los nám naprosto nepřál. Věřím, že hrát jeden z těch mačů ve Štruncových sadech, losovala UEFA v pátek Viktorku do skupiny EL. Jenže štěstí se poručit nedá!

Jak tenhle faktor umí úřadovat pozitivně, si opět připomenuli tradiční evropští klikaři z Liberce. v první kvalifikaci nafasovali jakési amatéry z Rigy a byl před nimi výlet do Rumunska proti FCSB. Vypadalo to na jasnou konečnou. Jenže soupeři se díky CoVidu úplně rozpadl mančaft a soudce měl také kouzelnou píšťalku. A v play off, přirozeně že doma, postoupit na penaltu v prodloužení? Kdo z vás to pánové má?

No my v Plzni určitě ne!!! Ale na rovinu je potřeba říci, že v posledním lámáním chleba v Izraeli postoupil do EL jednoznačně lepší tým. A když půjdu na dřeň, pak celkově lepším, fotbalovějším dojmem působil i Alkmaar. Viktorka BYLA českým špičkovým týmem. Ale ta její špičkovost je už dlouho postavena na tom, že drží míš, hraje jakousi překulovanou – zleva doprava a zpět a čeká až unaví soupeře a pak se něco urodí. Tohle na mezinárodní scéně nestačí. Tam je potřeba přidat fotbalovou kvalitu – například vrcholnou techniku každého jednotlivce a v plném pohybu a také schopnost hrát úspěšně situace 1:1. Tohle bohužel z Viktoriánů,kromě Ba Loui, Kayamby a zřídka Kopice,nikdo neovládá. V tomhle jsme propadli a tady nám zmizela Evropa i vrcholná pozice v českém fotbale mezi rukama.

Umím vše popsat, vše objektivně vysvětlit. Ale v duši mám obrovskou ránu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek, Hodina vlka se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.