Rok ukázal, jak skvělé portfolio získala ČR v Evropské unii a jak ještě skvěleji si v něm vede česká eurokomisařka


Předpokládám, že  jste zaznamenali, že nezvykle ostrém útoku na unijní exekutivu vyzvala maďarská ministryně spravedlnosti  Vargová českou místopředsedkyni Evropské komise a komisařku pro právní stát  Jourovou k rezignaci. Aby  totéž vzápětí, v ještě  ostřejší formě a ještě hlasitěji žádal samotný Viktor  Orbán – Jourová musí pryč, protože  prý urazila Maďarsko a Maďary!   Žádá její hlavu a  v tomto směru hodlá jednat s Ursulou  von der Leyenovou.

Jste překvapeni nebo snad dokonce  zaskočeni?

Neměli byste! Tedy pokud  chodíte na Kosu alespoň poslední rok.

Odbočím -řada návštěvníků Kosy mi  vyčítá, že jsem posedlý Babišem a Zemanem. Prý z nich mám obsesi. A nic na  tom nezmění  žádné pečlivé zdrojování, přímých citací obou papalášů, na  nichž následně stavím svoje  analýzy a závěry. Málo platné  – svatý je  svatý za  všech okolností a tudíž nedotknutelný.  V podstatě mám kliku, že  jde o fanatiky tuzemské provenience, tedy hodně  a hodně soft  verzi jejich islamistických pobratimů,kteří klidně vystřílí své názorové odpůrce  -viz atentáty typu Charlie  Hebdo.

Doufám, že  si dnešní článek alespoň zběžně  proletí očima. Neměl by  být dlouhý a  nebude  ani příliš originální.

Protože je zejména  složen z citací textu

Eurokomisařka Jourová aneb jak si Brusel dokonale vytřel s Babišem a vlastně především s námi všemi- DOPLNĚNO!

který na tomto blogu vyšel před rokem -11.09.2019

Komentoval jsem tehdy složení nové Evropské komise, portfolio, které Babiš  pro Českou republiku vyjednal a  to,  jak s ním asi jeho a Zemanova  nominantka na post  české eurokomisařky  naloží. Kromě jiného jste se mohli dozvědět toto:

Věra  Jourová  se  zřejmě  stane  jednak místopředsedkyní  evropské komise, ale  především bude mít na starosti dodržování hodnot Evropské unie a transparentnost.

Babiš je  nadšením bez sebe:

„Bylo mou prioritou získat takto vlivný vysoký post pro Českou republiku. Jedná se o prestižní pozici s vysokým vlivem v Bruselu, důležitý a koncepční post,“

„Svěřené portfolio má i velmi konkrétní obsah, paní Jourová bude řešit některá nejaktuálnější rizika, která nás ohrožují, jako manipulace voleb, výzvy k násilí na internetu, kyberšikana našich dětí. Jsou to věci, které ovlivňují naše životy, životy našich dětí a ve svém důsledku další vývoj Evropy, evropské civilizace,“

A podle  svého  zvyku  neopomenul pochválit  sám sebe:

… Byl jsem velmi aktivní, řešil to a výsledkem je, že Česká republika teď bude mít v Bruselu daleko větší vliv,“

Babišáci  jásají  – to  je  ale  frajer  ten  Babiš  táto. Ten  nám to zase vyhrál….

Soudím, že stát  by neměl váhat  a   Babišovi postavit  okamžitě  pomník. Jako ideální lokalita  se mi jeví jistá louka nedaleko Chlumce nad  Cidlinou. Bez ohledu na to, že  už tam jeden  pomník stojí. Připomíná  jistou  selskou vzpouru z  roku 1775….

Pokud  si nyní  zdejší  Babišovi  fans myslí,  že  opět jde o nějakou moji obsesi jejich  svatým, dovolím si tvrdit, že  je  následující  řádky  rychle vyvedou z omylu  budu citovat  z oficiálního výstupu  ČTK , co  to  Jourové  slavné portfolio  konkrétně znamená. Doufám, že budou  číst  mimořádně pozorně:

Česká zástupkyně se bude podle své nastávající šéfky zasazovat o posilování demokracie v členských zemích a společně s komisařem pro spravedlnost Didierem Reyndersem z Belgie dohlížet na dodržování vlády práva a kvalitu právního státu. Měla by se rovněž snažit o větší transparentnost legislativních procesů v EU či dbát o nezávislost žurnalistiky a svobodu a pluralitu médií.

Pořád  nic?  Tak  přidám další detaily:

Podle nástinu okruhů budoucí činnosti se má Jourová mimo jiné zabývat bojem proti ovlivňování voleb, svobodou a pluralitou médií či ustavením nového orgánu, který by dohlížel na etiku v evropských institucích. Kromě toho má pomoci zlepšit systém občanských iniciativ, v jehož rámci mohou za určitých podmínek navrhovat změny v evropských pravidlech přímo občané. Česká eurokomisařka bude také zodpovědná za monitoring dodržování listiny základních práv nebo za dialog s církvemi a náboženskými komunitami.

Ještě není  zcela  jasno, co všechno  bude  náplň  Jourové?  Opustím  ČTK a  dám  lakonické shrnutí z  E15:

Česká eurokomisařka Věra Jourová získala post místopředsedkyně Evropské komise. V novém týmu Ursuly von der Leyenové bude mít na starosti dodržování hodnot Evropské unie a transparentnost, pod což spadá boj proti fake news, reforma volebního systému spitzenkandidátů i vláda práva, napsala jí v dopise šéfka

Doufám, že  nyní  už  je  všechno  řečeno pro  každého  dostatečně polopaticky!  Věra  Jourová  se prostě  stane  drábem  Evropské unie  na jinak  smýšlející.  Snad si  ještě  všichni  vzpomenou,  že pokud  jde o dodržování  demokracie  a právního státu, pak  největší potíže  s tímto segmentem  má Polsko a Maďarsko. Které  Junckerova  komise   poslala  k Evropskému soudu  a oběma  státům  hrozí/hrozila  tvrdými sankcemi!

Dříve  to měl  v  referátu  Frank Timmermans. Přesně  ten Timmermans, který byl kvůli tomu  nepřítelem  V4 číslo 1 a proto  se nestal  šéfem  Evropské komise  a musel  uvolnit místo von der Leyenové. S Polskem i Maďarskem kvůli porušování unijních hodnot běží procedura podle článku 7 Lisabonské smlouvy, která teoreticky může skončit i odebráním hlasovacích práv. Varšavě a Budapešti šlapal do teď na paty komisař Frans Timmermans. V obou zemích se pro vlády stal ztělesněním „bruselského nepřítele” a politici polské strany Právo a spravedlnost ho ještě v minulém týdnu přirovnávali k „sovětskému komisaři”.

Takže  nyní  tuhle  agendu  unijního drába  přebrala Jourová.  Prý jako výraz  uznání  zemím V4! A  Babiš  je poctěn….  Úkolem Jourové  bude s konečnou  platností zlomit Varšavu a  Budapešť. Tedy zařídit to, co Timmermans  sice  začal, ale nedokončil! Zkrátka – Jourová se stala, když  to napíši  korektně (odmítám používat  slova, pacholek, knecht nebo pohunek)  excoriatorem/ travmistrem/pohodným/ antouškem Evropské unie. Závidění hodný  úkol a  opravdová  výhra  pro  Českou republiku!

Tohle je pro mne ona mistrovská ukázka vrcholné diplomacie bruselské administrativy! Proč by si Brusel, respektive staré členské země pálily v téhle navýsost ožehavé záležitosti prsty? Proč by měly neustále poslouchat bláboly všelijakých Okamurů o diktátu Německa/Francie/Holandska/atd. o jejich přezíravém poručníkování novým členským státům? Takže milánkové – my to dáme Jourové, ať to s Maďary a Poláky pěkně vyřídí za nás. Ať jim evropské hodnoty namlátí do palic! No a protože nám dělá starost zatím ještě svobodný internet a evropská veřejnost z jisté části velmi nelibě nese, že je stále více námi omezována pod heslem boje proti fake news, tak to dáme Jourové taky! A že východnímu křídlu vadí politické neziskovky? Tak jí ještě přidáme úkol zlepšit činnost tzv. občanských iniciativ! Proč používat profláklý termín nezisková organizace, když se to může jmenovat občanská iniciativa? Už to nebudeme my, kdo zůstane terčem předmětem protestů! Ale Jourová a Česká republika!

Vedle toho je tu ještě jeden nezanedbatelný benefit- V4 se chovala jako potížisté. Ohledně migrace nebo energetické politiky /za sebe dodávám, že žádná jiná témata dvojice ČR+Slovensko a Polsko+Maďarsko nespojují/. Nyní bude bruselské názory prosazovat a především vymáhat zástupkyně jednoho člena V4!!!! Což nutně, jestliže bude svou práci dělat odpovědně, musí vést k rozkolu této skupiny!

Jak dlouho asi potrvá, než se  Jourová pro Maďary a Poláky  stane  ještě  horším nepřítelem než Timmermans?  Opravdu jsme díky  Babišovi získali skvělé portfolio a do Bruselu k  němu se Zemanem  vybrali tu úplně nejsprávnější osobu!!!

Ďábel Mefistofeles by to nevymyslel lépe! Tohle je skutečně filigránská diplomacie. Předat někomu Černého Petra a to tak, aby ten byl nadšením bez sebe. Jak předvádí Babiš!

Dnes  jsme o rok starší. A je  snadné posoudit, jak moc tehdejší  text  je poznamenán údajnou vlkovo obsesí Babišem a  Zemanem.

Známe odpovědi na otázku, jaké že skvělé portfolio pro ČR tak velkohubě  Babiš  získal, zdali jsme  nyní dráby  Evropy,  jestli si s námi  i celou V4 Brusel vytřel  či nikoliv,  zdali se  česká eurokomisařka  stala  drábem EU a pohůnkem na špinavou práci těch jedině  správných a především  jak dlouho trvalo, než je pro Maďary  a věřím, že i Poláky ďáblem daleko větším než Frank Timmermans!

Správnost mého odhadu mi vůbec nedělá radost. Necítím žádné zadostiučinění. Ale přivítal bych, kdyby  vyznavači víry  Nejsvětější koblihy  jakož  i Svědci Milošovi  konečně, alespoň sem tam, dali přednost rozumu před  vírou  v jejich nejsvětějšího.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.