Pomozme si sami -DOPLNĚNO!!! Znovu DOPLNĚNO!!!


Dnes  měl býti vlk osvobozen od  koule na  noze  názvem  vytvořit  další příspěvek pro Kosu. Už proto, že  v jejím zásobníku je  bez tohoto asi  8 textů ode mne, ale i dalších  autorů. Zejména  pana Lea a   Xavera.  A těch asi 5 mých  odsouvám už  skoro 3 týdny…

Nicméně  středeční covidové skore  – téměř  10 000 nově  nakažených, což reprezentuje  zcela určitě nejméně   100 budoucích úmrtních protokolů,  plus  další doplnující  informace ze  středy,   mne  chtě nechtě posadily za klávesnici.

Takže  vláda  hodlá postavit nouzovou  nemocnici na výstavišti  v Letnanech s  500 lůžky?  A  urgentně poptává  u, naštěstí tuzemské,  firmy Linet urychlenou dodávku dalších   3500 postelí?  Které se  ovšem teprve  budou muset  vyrobit?  A vedle  toho se  vedou  už  zcela oficiální  jednání s Německem, že  Bavoři a  Sasíci otevřou  svoje  špitály  pro koronapacienty, jež  už  co nevidět nejspíš  přestanou být schopny  přijímat  české špitály?

Vše plasticky  dokumentuje, jak  Babiš  „byl připraven“ na  druhou vlnu a jak ji zvládá!!!!

Pokud mi  někdo hodlá  napálit, že  čísla nakažených rostou  všude a  že on  je zase obětí někoho nebo něčeho /opozice, sdělovacích prostředků, nezodpovědných občanů a  zejména  vlka/ pak si dovolím jako vždycky, předložit  jednoduchý  graf. Popisující  situaci mezi  zemí, kde ohledně  covidu nekecali a  makali  a  mezi Babišlandem, kde  ze všeho nejvyšší prioritu  pro předsedu vlády a jeho kabinet představoval jeho mediální obraz před krajskými volbami a proto proticovidová opatření  řídil  v reálu jistý  Mára  Prchal.

A nejen to, přisadím si – já už se doopravdy bojím na Kose  vyslovit  nějakou  budoucí, byť  třeba  mlhavou predikci, protože, ať se mi to zdá v  době  jejího zveřejnění jakkoli  nemožné, ono se  to velmi často nakonec  splní!  Konkrétně  – 1. září k zahájení školního roku Kosa  vydala  článek s názvem

Žákajda ve stínu koronaviru

Ten byl  v den vydání dopoledne  2x  dodatkován. A  v tom prvním přídavku, na jeho konci  naleznete  toto:

Tohle, pane bohuželministře není naivita. To je neschopnost V lepším případě. V tom, kterého se obávám já, jde o čisté lepmlovství.O tomhle je dnešní text Kosy a jeho sdělení! Nechci se totiž dočkat scénáře, kdy se narychlo budou stavět polní nemocnice na zimních stadionech a kde „zdravotnický personál“ bude tvořit sbor dobrovolníků z Armády spásy! Tohle bych opravdu nerad. Jenže s vámi a Babišem to určitě nelze vyloučit…..

Takže  polní nouzové nemocnice  už  tu máme!!!!  Jen  zatím s  Armádou spásy nikdo o poskytnutí personálu ještě nejednal…… Opravdu se budu snažit, zejména  ty  temné předpovědi  publikovat minimálně. Nechci být úspěšným věštcem!

Snad  je už  i poslednímu a nejfanatičtějšímu Koblihovi – a že se jich na mne  včera sesypalo!, jasný rozdíl  mezi skutečně připraveným a odpovědně  si počínajícím státem a lůzrem žvanícím ze  Strakovky. Ona  tolikrát  vysmívaná a opovrhovaná  „Makrela“  nyní  bude mít  „tu  čest“ zachraňovat  životy daleko chytřejších   našinců.  Včetně těch, co volili  Babiše.  Jen dodávám, že v Německu vláda  čelí a  čelila daleko většímu tlaku odpůrců covid režimových opatření, medií,  bojuje  o prosazení  čehokoliv tvrdě   se zemskými vládami /čehož je  Babiš úplně prost/  a jejich  infekční křivka vypadá jak vypadá… Je  10x nižší než naše.  Až  tedy zejména  vy  – Babišovi voliči budete  hledat viníka, ukažte především na sebe!!!  Protože  VY  jste  ho do Strakovky  DOSTALI a  VY ho tam DRŽÍTE!!!!

Ale n  dnes  to nebude  o politických  levitech. Jedna  ze  se mnou včera  nesouhlasících  kosířek mi, mimořádně milou   a slušnou formou,  na rozdíl od  drtivé většiny   ostatních nesouhlasících,  namítla  cosi, co se jednak také nově objevilo včera   a především doporučila konstruktivní přístup k  našemu  fatálnímu  maléru, do něhož  jsme  vinou  neodpovědných a neschopných politikářů zahučeli až po  uši.

Abych  to konkretizoval,  část toho  mailu zní takto:

Nemohl byste laskavě něco napsat v tomto smyslu  (myšleno,jaksi pomoci si sami, pozn.vlk), místo abyste se přebíral v tom, jak špatný je pan Babiš premiér  – to se přece dá odložit na později? Jde teď o každý den, každou hodinu. Pomohl byste prosím šířit tuto výzvu?

Mimořádná výzva vědců: Zaveďte osobní lockdown. Jinak zemřou tisíce lidí

Konstatuji, že  paní A. má naprostou pravdu. Ta  výzva mne včera  ráno praštila  přes  oči a  upoutala!

Stojí v ní ,mimo jiné:

. „Jako důsledek bude omezena i standardní zdravotní péče. Pokud nedojde k dramatické změně chování, je náš odhad 5 000 až 15 000 zemřelých do konce roku (nad rámec dlouhodobého průměru),“…

„Virus se šíří hlavně v kapénkách a po jejich vysušení ve formě aerosolu – miniaturních částeček poletujících volně vzduchem. Kontakt s nimi je třeba zastavit buď vzdáleností, nebo kusem látky,“

„To, co uděláme či neuděláme teď, rozhoduje o tom, kolik lidí bude za měsíc vážně nemocných nebo bude umírat – nehrajte ruskou ruletu s osudem svých blízkých,“

Svůj apel vůči veřejnosti shrnuli vědci  ve čtyřech bodech, prvním z nich je zavedení osobního lockdownu. „Mezi lidi vycházejte jen v nejnutnějších případech, například péče o blízké. Neshlukujte se. Minimalizujte fyzický kontakt se všemi lidmi mimo vaši domácnost,“ uvádí.

Pokud však ze závažných důvodů lidé musí vycházet ven, mají podle vědců dodržovat povinné nošení roušky přes nos a ústa ve všech vnitřních prostorách a venku v místech, kde nemohou od všech ostatních lidí udržet vzdálenost dva metry.

Vědci upozorňují na riziko, že Česká republika bude následovat italský či newyorský scénář – lékaři budou nuceni rozhodovat, kdo dostane péči a kdo ne.

Ano situace  je  vážná. Mimořádně  vážná. Abych citoval Andreje Babiše ze  včerejška –situace je katastrofální

Ovšem ještě  10.9. tvrdil, že chytrá karanténa funguje a vše je pod kontrolou. A všechno korunoval na den přesně před měsícem -15.9. „Chtěl bych poprosit všechny, abychom se už konečně přestali strašit,” 

Všichni dnes, za pouhý měsíc, v našich zoufalých  číslech, vidíme, jak je vše  pod kontrolou  a  jak užitečně  jsme  se, na jeho doporučení přestali koronavirem strašit! Takže  nyní  nám ministr  zdravotnictví, u něj nepochybuji ani  v nejmenším, že  ví, která bije, vydává k národu úpěnlivou  prosbu –

                                          Zůstaňte  doma!

Nyní si dovolím být  trochu osobní a  další věty  jsou  určeny  už  zmíněné  paní A.

Ale nejen jí. Vlastně nám všem.

Milá paní A.,

díky za  Váš  včerejší  mail i za  následnou výměnu názorů.  Chci Vás  ujistit, že  dnešní článek není dalším účtováním s  Babišem.  Nýbrž reakcí na Vaše  hlavní sdělení,  které  jsem dosud  jaksi nebral na  vědomí. Totiž, že   se nacházíme  v přesně stejné situaci jako na začátku  jarní vlny. Kdy  politikáři tvrdili, že  ochranných zdravotních pomůcek je  dostatek. Při tom scházelo úplně  všechno – roušky , respirátory, štíty, ochranné obleky  i dezinfekce. Národ to tehdy  pochopil a pomohl si sám šitím roušek a  samovýrobou dezikfekce, dokonce i  na středních školách chemické specializace.

Správně jste  mi naznačila, že   se tohle nyní  opakuje. Ale  v daleko větším a hlavně nebezpečnějším měřítku. A  že už  to nevyřešíme  šitím roušek a mícháním nějakých  roztoků.  Nicméně, že  nás  opět  ti, co jejich povinností  bylo nás ochránit, v tom nechali a že  tedy  si musíme opět pomoci  sami.  Tam, kde to ještě jde.

A proto  jste požadovala, abych upozornil na  tu včerejší petici, která, jakkoliv není ani objevná, ani převratná, představuje užitečný  návod, jak, s trochou štěstí  tomu prevítu uniknout.

Máte pravdu i  v tom, že  když  zase naložím Babišovi,  vir tím ani v nejmenším nepřibrzdím. A že  by  to chtělo cosi jiného. Něco, co by helflo  všem lidem této země, jestliže  by to byli ochotni akceptovat, protože  jsou  skutečně  CoVidu vydáni vládou na pospas.

Kosa  sice není  žádná  vševědna či centrální mozek lidstva a nikdy si to, na  rozdíl od  dvou adres na  Hradčanech,  o sobě ani v nejmenším nemyslela. Má ale jeden  velký poklad, tím jsou její čtenáři a  autoři. Jako například  Vy nebo kolega  Xaver.

Shodou okolností od    Xavera přišel aktuálně  velmi stručný, ale přesný  manuál, pocházející z mimořádně  renomované Stanfordské university –  jak si v  současné  pandemii  počínat, chceme li nebezpečí nákazy sebe  a svých blízkých omezit  na  minimum. Nejde opět o nic  zázračného,  ale čím více  z nás  zkusí se návodem ze  Stanfordu  řídit, tím větší  šanci jako jednotlivci i jako celek máme.

Nebyl jsem si  jistý, jak tu Xaverovu zásilku využít, ale vy jste mi  otevřela  správnou cestu. Jde  o samopomoc v  těžké době.

Za  což  jsem vděčen. Stejný dík patří Xaverovi!

vlk

A nyní ten Stanford, protože  znovu  opakuji, je to jako s rouškami a dezinfekcí na jaře – když si i nyní nepomůžeme  sami, nikdo jiný   se nenajde. A  stát už vůbec ne.

Prozatím nejlepší informace, které jsem o koronaviru sehnal.

Stanfordova univerzita:

Nový Coronavirus nemusí po mnoho dní vykazovat známky infekce. Jak může člověk vědět, zda je infikován? V době, kdy máte horečku, nebo kašel a jdete do nemocnice, jsou plíce obvykle již z 50% poškozeny a je to tedy příliš pozdě.

Existuje jednoduchá samokontrola, kterou můžeme dělat každé ráno. Zhluboka se nadechněte a zadržte dech déle než 10 sekund. Teprve potom naráz vydechněte. Pokud tento experiment úspěšně dokončíte bez kašle či jiného doprovodného fenoménu (bolestivost, pocit ztuhnutí, nebo dokonce dechové nedostatečnosti), jste v pořádku. V opačném případě konzultujte svého lékaře. V dnešní kritické době provádějte tento experiment každé ráno v prostředí s čistým vzduchem – nejlépe u otevřeného okna ložnice.  

Rady japonských lékařů při léčbě případů COVID-19:

Každý by měl zajistit, aby sliznice v dutině ústní a v krku byly opravdu vlhké – nikdy suché!!! Vezměte alespoň několik doušků vody každých 15 minut.

Proč?

Protože – i když se už virus dostane do úst, pitná voda nebo jiné tekutiny jej spláchnou do žaludku a žaludeční kyselina jej zlikviduje. Pokud nebudete pít dostatek vody (častěji), virus se může dostat do průdušnice a do plic, což je právě u tohoto viru velmi nebezpečné.

Důležité příznaky:

1. Pokud máte rýmu a sputum (zahlenění), jste (s největší pravděpodobností pouze) nachlazeni.

2. Pneumonii způsobenou Coronavirem provází suchý kašel bez rýmy.

3. Tento nový virus není odolný vůči teplu a bude zlikvidován při vyšších teplotách. Proto se vyvarujte léků na snižování teploty. Horečka není příznakem nemoci – ale je naopak známkou imunitní odpovědi vašeho organizmu na přítomnost viru, který se při zvýšené teplotě stává inaktivní. Teprve tehdy, pokud se horečka bude blížit k 39 stupňům, potom používejte fyzikální metody na snížení teploty, jako jsou studené zábaly na vnitřních stranách stehen, v tříslech, na vnitřní straně paží či na přední straně krku.

Důležité informace:

4. Pokud někdo kýchne, trvá trajektorie kapének aerosolu na volném prostranství necelé 3 metry, než dopadnou na zem.

5. Pokud dopadne Coronavir na kovový povrch, bude žít nejméně 12 hodin – takže pokud přijdete do kontaktu s jakýmkoli kovovým povrchem – umyjte si ruce co nejdříve antibakteriálním mýdlem.

6. Na tkanině může přežít 6-12 hodin. Normální prací prostředky jej zničí.

7. Pití teplé vody je účinné u všech virů. Vyvarujte se (nyní) pití tekutin s ledem.

8. Myjte si ruce často, protože – i když virus může na vašich rukou žít pouze 5-10 minut, tak ale během této doby si můžete třeba promnout oči, nebo se nechtěně dotknout nosu či úst, atd. atd…

9. Jako prevenci byste měli i kloktat. Postačí jednoduché řešení – špetka kuchyňské soli soli v teplé vodě.

10. Co je nutno opět zdůraznit – vypijte hodně vody!

Průběh:

1. Coronavirus nejprve infikuje dutinu ústní a následně hrdlo, takže budete mít bolest (pálení) v krku trvající 3 až 4 dny.

2. Virus se poté v nosohltanu smísí s vdechovaným vzduchem, pomocí něhož se dostane do průdušnice a poté do plic, kde způsobí pneumonii. Což může trvat 5 – 6 dní.

3. Příznakem pneumonie je vysoká horečka a rychle se zhoršující potíže s dýcháním, kdy máte pocit, že se topíte – což neodkladně znamená vyvolání pocitu ohrožení života a nutnost okamžité pomoci… Tak daleko to ale nenechte nikdy dojít…

Posílejte a sdílejte, prosím, tyto poznatky a rady, všem spoluzaměstnancům, přátelům a známým!!!

Tolik covidová doporučení ze  Stanfordu.. Nic lepšího nemám.

Horšího ano.  Další z kosířů  – konkrétně  LF /velký dík!/  mne upozornil na  web respektované americké výzkumné organizace Institute for Health Metrics and Evaluation ze Seatlu.

Ten se kromě  jiného zabývá sběrem aktuálních  dat  o šíření a  dopadech  korony v jednotlivých  státech světa. Což  není nic neobyčejného. Tohle  je na mnoha webech, nejznáměji na  stránkách  university Johnse Hopkinse, či na  portálu Worldometer. To čím se  server  IHME  od  těch  dalších liší,  jsou predikce, které  institut  konstruuje  z realných  dat.  A  křivky  s  predikcí pro Českou  republiku?  Jedna  hrůza!!!

Nehodlám vám  tajit. Ostatně proč, když už i Babiš  ví, že  situace je kritická.  Následující  grafy  nezveřejňuji proto, abych  vás  děsil,  ale kvůli tomu, že pořád  je  tu spousta  spousta chřipčičkářů a  covidových ignorantů a  protestantů. Snad  se jim konečně  rozsvítí.

CZECHIA

slovenští kosíři predikce pro Slovensko najdou  zde

Česká republika

Všem zabetonovaným  fandům Andreje  Babiše, chřipčičkářům, ignorantům, protestantům  a podobným, doporučuji, aby  si najeli na  link Czechia. A  tam si dosadili třeba  Dánsko, s kterým jsme  byli stejně  dobří na jaře,  či Německo, Rakousko, Slovenska a  tak podobně. A podívali se na jejich grafy. Ano,křivky  vypadají stejně. Ale jsou ve  zcela jiných hodnotách a měřítcích. Mějme  to na  paměti a pomožme si sami. Nikdo jiný  nám doopravdy nepomůže. My rozhodujeme o tom, kolik bude nakonec  mrtvých a  těžce zdravotně poškozených,  zda  zdravotnictví vydrží, kdy  dojde  k nějakému zlomu v počtech nakažených a umírajících! Jen my!!!

Dodatek z pátečního rána:

Právě čtu vyjádření ministra zahraničí Petříčka, že  Babiš  a jeho vláda byli už  v  srpnu upozornováni dokonce ze  zahraničí,  že to u nás  začíná  hořet!

Vím od kolegů, že v průběhu srpna i zahraniční partneři upozorňovali na situaci v Praze.

Ovšem koho by to zajímalo? Babiše  určitě nikoliv, ten, jak už  jste  četli 10.9. všechno držel pod kontrolou a  a 15.9. nám sděloval „dobré zprávy“, že  se máme přestat strašit koronavirem…

Pomožme si sami!

Dodatek z pátečního odpoledne:

V  dnešním textu je uvedeno, že  obrovským bohatstvím Kosy  jsou její čtenáři a  autoři. A znovu se  to ukázalo.  Proto, ač nerad, znovu dodatkuji,  neboť jeden  z kosířů mi právě poslal link na  specializovaný server Zdrave rady.cz a konkrétně na  článek s názvem 

Dejte si pozor na falešné zprávy o testu na koronavirus

kde se kromě jiného píše že:

a- Standfordská  universita  se  distancuje od  jakýchkoli rad proti koroně a speciálně od toho manuálu, který přetiskla  Kosa

b- podle vyjádření WHO je sice správné dodržovat pitný režim, ale voda nezabrání infekci koronaviru a tedy by podle ní nešlo zabít opakovaným častým pitím koronavirus.

Je snad jasné, že  tuhle opravu nevydávám právě s nadšením. Nicméně ještě  jednou jsem si pozorně  přečetl ten „Standfordský“ návod.  Dobrá, nezrodil se na  slavné universitě.  Ale znamená to něco?  Standfordští tvrdí, že onen jednoduchý  rychlotest  není spolehlivý.  OK.  To pokud  vím  NENÍ ZATÍM ŽÁDNÝ jiný rychlotest.  Tenhle  je  zadarmo a  nikdo nikam nepotřebuje  cestovat přes půl města nebo kraje! A nadýchnout se zdravého vzduchu? Je to něco proti ničemu? A hlavně  – máme k dispozici něco lepšího? Nechápu  proto onen distanc  Standfordu. Mně to přijde pořád jako docela  užitečná rada.  Výrazně  užitečnější, než slepá víra  v Babiše. 

Pokud  jde o prohlášení  WHO  – opět, nejde o něco, co by  škodilo.  Při nejmenším. A ani WHO si netroufla  napsat, že  jde o nefunkční praktiku. Jen prý voda  nezabrání infekci koronaviru….  To doopravdy  nezabrání, ani nemůže. Odůvodnění, proč  trošku upít  každou čtvrthodinku je jednoduché  – jestliže  vir  se dostane na  ústní sliznici je  malým množstvím vody  spláchnut  do zažívacího traktu, kde  s ním zatočí  žaludeční kyseliny. To, že má být  fake  news? Pravděpodobně  podle  WHO bude lepší ho na  ústních sliznicích nechat, aby  se přes ně dostal do krevního řečiště…A  to nemluvím o tom, že  WHO dlouho odmítala  roušky.  Nejspíše proto, že  na trhu dlouho  nešlo žádné koupit.

Takže  za  mne platí  i nadále, že  když si nepomůžeme  sami,  nikdo jiný se o nás nepostará. A  ty  rady  z NEstanfordu? J e to s nimi jako se samodomo rouškami ze starých prostěradel- ty  také  ani zdaleka  nedosahují  kvalit  respirátorů FFP2, o FFP3 nemluvě. Ale pořád jsou 100x lepší než NIC. A  stejně  vidím to opakované pití  vody a  dechový test. CoVid  to nepotlačí, ale  možná trochu zpomalí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.