28. říjen a Zeman bez Hůlky v plotě. DOPLNĚNO!!!


Ve  víru událostí mi jaksi nevyšel čas , abych se věnoval poslednímu  veřejnému výlevu Miloše  Zemana  na  české mediální scéně. Kde kopal napravonalevo.

Stačil urazit  chřipčičkáře  i  věčné protestanty  proti  anticovidovým opatřením, ačkoliv kuriozně nemalá část z nich  patří mezi jeho voliče, protože  ti evidentně  tvoří gro těch, co buď nechtějí připustit, že  CoVid  vůbec  existuje  a  když  už, tak že by  snad  byl nebezpečnější než  rýmička a proto se přece nenechají  omezovat nějakými debilními omezeními nějakého zupáka a zeleného mozka  Prymuly.  A  speciálně  se navezl do těch z nich, co se nějak projevují na  internetu – tedy  těch, co mu zejména  před  druhou  volbou  zajistili další  pobyt na Hradě  svými řetězovými  maily. Dnes je posílají proti CoVidu znovu.  On pro ně má  o´pojmenování internetoví  blbečci…..

Samozřejmě  to odnesla  i pověstná pražská  kavárna, které doporučil, aby  se z posiloven  přesunula  ke  knížkám a vzdělala se. A  pak se pustil ještě  do podnikatelů, což  je, jak naznačeno, taková nějaká pakáž, co jen a jen natahuje neoprávněně  ruku po státních penězích, ač by stejně  zkrachovala.

Soudím, že  jsem na  nic podstatného nezapomenul, ale zaručit  to nelze, protože  ten rozhovor  s tímhle  vším a nejspíš  ještě  lecčím dalším  poskytl MfD a  ta  to zveřejnila  v placené sekci. Sice bych to mohl pořídit za  zaváděcí  cenu  1 Kč, ale  je mi líto,  vydávat sebemenší peníz  za  Zemanovo troušení a navíc  aby ho zinkasoval  Babiš? To ode mne  za žádných okolností nelze  čekat. Ne proto, že bych patřil do sekty, co si nechá kvůli desetníku vrtat koleno, ale  tyhle  dva  u mne mají  totální doživotní utrum a na takovéhle  rozhazování opravdu nemám. Musíte tedy vzít  za vděk informační  zkratkou.

Původně  se mi chtělo reagovat  okamžitě,ale jednak, jak už řečeno, přišla  jiná důležitější témata a za druhé  a dost možná podstatněji, ne úplně  jasně  jsem viděl,   do jakého směru  má můj případný  komentář napřít. Neb se nabízely rovnou  dva:

1- zapšklost, či spíše  hulvátství,  kterým Zemanův  nový  výron  přímo překypuje  a tvrdě jej proto rozcupovat

nebo

2-si z něj vyloupnout  malé věcné jádro, kde  má  Zeman  pravdu a  upozornit  na něj  zdejší Svědky  Milošovy, protože  ti,přesně  v těchto punktech  setrvale zaujímají  dlouhodobě  zcela  opačnou pozici než jejich za  živa svatý.

Vlkův dodatek z 19. října:

Dnes mne jeden z kosířů upozornil, že  celý rozhovor  MfD a Zemana je  k dispozic na  oficiálních stránkách Hradu zadarmo. Takže  masochisté mohou ukojit  svoji potřebu zde.

Naprosto neobvyklá disproporce mezi formou a obsahem, zejména pro někoho,kdo se  snaží za všech okolností měřit  každému stejně. Mám  jít proti  urážlivé a  urážející  zlobě nebo po oprávněným, minimálně  částečně, konstatováním,  jež je třeba  brát  vážně?

Než uzrálo konečné rozhodnutí,  stalo se  cosi situaci vygradovalo –  Daniel Hůlka  napsal Zemanovi otevřený  dopis, pro mne  a soudím, že především pro všechny  Svědky  Milošovy, zcela nečekaného obsahu. Pro větší  autenticitu sem dám faksimili:

Pro případ, že  by  vás ten Hůlkův  dopis  v  mediální éteru nějakou záhadou minul.

Daniela  Hůlku  vyprovokovaly  k otevřené a  ostré  reakci  jiné pasáže  toho rozhovoru pro MfD – označil bych je  za  osobní až  intimní, kde  Zeman odsoudil lidi, kteří v době koronavirové krize zpochybňují účinnost roušek. K této skupině náleží i Hůlka

.Cituji:

„Pokud jde o Hůlkovu účast na protirouškové demonstraci, doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí,“ vzkázal mu prezident.

Zeman se navíc  obul do osobností z oblasti kultury, kteří  až na naprosté výjimky se netají  zásadními výhrady jak k jeho osobě, tak prezidentování. To tak, aby  si nechal ujít příležitost  si nyní do finančně  těžce  deklasovaných  nepřátel nekopl: „Umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví,“

Hůlka  veřejně  napadený  a  zesměšněný  osobně  i stavovsky neváhal a reagoval. Vůbec  se mu nedivím. Nikomu netřeba  snášet  hulvátské útoky  i když přicházejí  z Hradu. Proto sedl napsal co napsal a  zveřejnil!

Je nesmírně  poučné sledovat  ryk  a třeštění  Svědků Milošových po tomhle otevřeném dopisu na jejich webech!  Prominentní hradní  pěvec, ještě  včera  jejich  polosvatý, je  dnes  nejsmrdutějším vyvrhelem, kterého si jen lze představit.  Dokonalá ilustrace epigramu  jistého  Karla  Havlíčka, nikoli ovšem Babišova  ministerského Ferdy  mravence, nýbrž  Borovského.

Inu je  to v  Čechách každou  chvíli jinak, jednou maj tě  za svatého a zejtra jseš  sviňák! 

Daniel Hůlka  se  o tom přesvědčil na  vlastní kůži.

Pokud  čekáte, že  tohle  je  hlavní sdělení tohoto textu, jste na omylu!

Hůlka, ačkoliv, zdá se – konečně prozřel,   pro mne není náhle  zrozením klaďase.  Proč? Protože  to s ním mám, i  v tomto případě, jako se Zemanem. Jen v obráceném  gardu.

Správná  forma, správná motivace, ale  leckdy kulhající  argumentace, ale především, reakce přišla  až tehdy,  když  se  Zemanovy   opravdu zlobné a  zlé věty  dotkly  jeho samotného  osobně! Trefa  do jeho osoby  jej motivovala, když  stejný  Zeman, stejně  hulvátsky  a  mstivě  urážel jiné, Hůlka mlčel a  užíval si kamaráčoft  s  „velikánem“!

Nebýt  toho, pochybuji, že by napsal b například:

„Tobě nehrozí nic, ty o nic nepřicházíš. A právě v této době, kdy národ, který tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od tebe očekává pomoc či slova útěchy, si ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici,“

Nebo

„Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš. Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?“

Souhlasím bez  výhrad!  A nejen  až teď!  Kolikrát  Kosa upozorňovala  a dokládala, že  Zeman pohrdá obyčejnými lidmi, že  je  znevažuje?  Že se  chová, řečeno s  Hůlkou-sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?“

Ovšem  prozření,byť pozdní je  také prozření. I když  hodnoty, zejména  ty  morální a  také společenská pravidla mají platit, jestliže  společnost má zůstat  plně  funkční, vždycky. A ne tehdy až  dojde na člověka  osobně. Pak už  zpravidla je nenapravitelně pozdě. Viz  dne s už  proslulá slova  německého evangelického pastora Martina Niemöllera

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

Na  druhou stranu dopad  Hůlkova  sdělení, že  Zeman je zlý a plný  zášti,  navíc  přetavený  do dnes už  sotva zrušitelného prohlášení,  že  28. října  přijde osobně na Hrad  vrátit  jemu Zemanem udělené státní vyznamenání  je  skutečně  facka  přímo do Zemanovy  tváře. Jestliže  se tak opravdu stane!  Nepochybně  si akt nenechají ujít  sdělovadla a jejich  štáby s kamerami a mikrofony  a  ve večerních  zprávách to náležitě  rozmáznou. Dost možná s větší intenzitou,  než  s kterou poreferují  o udělování  dalších plechových metálů na  Hradě!

Tohle si bohuželprezident  vytrucoval  na  vládě! Celá země  je zmrazená,  lidé se mohou shromažďovat maximálně  do počtu  6  a  to i venku, epidemiologická situace prý  znemožňuje, aby si člověk skočil do restaurace na oběd, ale  nabob na  Hradě musí mít svoji  metálovou exhibici. Aby  mohl zjevovat  moudra  do kamer, tvářit  se důstojně a  byl zase jednou oficiozní a  důležitý. Či jak říká Hůlka – vyhověl svému egoismu, egocentrismu, narcisistmu.

Ano,  Hůlka  to vystihl přesně  – Co si to k nám, normálním lidem, vlastně Zemane dovoluješ? My jsme podrobeni tvrdé  restrikci a  pro tebe na  Hradě platí jiná pravidla?!

Do 28.  října  zbývají ještě  dva týdny. Třeba  Zemana  nebo někoho z jeho okolí  přeci jen napadne,  že  zde  není  1 nadčlověk,který může  úplně  všechno  a  10 000 000 milionů  obyčejných blbečků.  A že je tedy  nanejvýš  vhodné,aby  odložil svou libůstků v  metálování na příhodnější čas. Třeba, ale  rozhodně bych na  to nevsadil.

Nicméně platí, že  Zeman  směřuje  k pozici kůlu v plotě. Už mu zbývá jen Ovčáček a jeho hůlka. A pak řada těch, které on sám nazval internetovými blbečky.  Daniel Hůlka už je pryč.

DODATEK ze  sobotního rána:

Tenhle  článek nemohl  zachytit páteční večerní Zemanův projev  k národu. Takže  až  nyní, kraťoučký komentář. Koronavirová krize  trvá už skoro 3/4 roku. A konečně  až včera  večer  jsme se  dočkali od prezidenta  aktuálního a uměřeného projevu, který  nějak reflektuje katastrofickou situaci, v níž se nacházíme!  Zaplať Nejvyšší  za ty  dary! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.