Demonstrace idiotů a Babišova čísla. DOPLNĚNO!


Tímto se omlouvám panu Leovi, že  je opět  odsunut  z pondělka  na zítřek, kdy  vyjde  další z jeho skvělých článků, ale včerejší demonstrace  na  Staromáku  a  nejnovější průzkumy  voličských preferencí  nedovolují nic jiného, než je  nějak akutně okomentovat.

Začnu tou  demonstrací. Mám sice pro fotbálek velkou slabost, ale ne takovou, aby  mne byť  stínem napadlo, že  snad  vyrazím  do Práglu a  připojím se  k houfu  pitomečků, co mají místo mozku propocené trenky  jejich klubu. Ty prý jsou nade vše a   vláda proto spáchala zločin, když  stopla  veškeré sportovní soutěže, včetně fotbalové a  hokejové ligy! Protože  prý  přece  kluby  investovaly peníze  do testů, tak je  všechno špígl nýdl a oukej, na  fotbal se koukej!

Nepochybně  mezi těmi s propocenými trenkami místo mozku převažovali, jako vždycky,  ti  z Letné a Edenu.  Aniž  by je  zajímalo, že  si jejich miláčky  v posledních dnech neřád  CoVid podal obzvláště  tvrdě.  Jsem například velmi zvědav, s jakými  sestavami  odehrají úvodní kolo Balkan Ligy UEFA, jestliže  vidím  titulky  typu:

Krutá realita na prahu Evropské ligy. Spartu kosí četná zranění i pozitivní testy

nebo

Slavia hlásí dvacet pozitivních testů. Přerušuje provoz akademie

Ale  to je jejich starost. Mně  překvapuje  sveřepost, sobeckost  a drzost, s jakou si nárokují  úplně jiná práva  než   zbytek  obyvatelstva. Tahle země je  v bezprecedentním ohrožení od II. světové  války  a  oni musí , za  každou cenu, opakuji, doslova za každou, ať  to stojí mrtvých kolik chce,  prý vidět fotbal!!!

Nejsou sami. Jejich nesmyslnou demonstraci okamžitě  zneužili političtí krysaři a krysaříci všeho druhu, kteří se na ni  nalepili a  okamžitě mocně  rozdmychávali vášně!

Osobně dost dobře nechápu, proč  v době nouzového stavu,  kdy  žáci prvňáčci se učí psát a číst na  dálku, o ostatních nemluvě, vůbec někdo podobnou demonstraci povolil. A  pražský magoš  jí zrušil až v 15,00 hod. z důvodů, že  počet jejích účastníků překročil  500 osob.  Kolik, že  se podle  vládních nařízení může  shromažďovat lidí? Šest?  500  to není ani nějakou zlou náhodou! Tak jak to, že  to tady  šlo?  Jak to, že  demonstraci vůbec  někdo povolil, že se konala? Myslím, že  za nouzového stavu,nouzového kvůli infekční pandemii,by  právo shromažďovací jaksi  mohlo mít nějaké mantinely.

Vše  vyvrcholilo podle očekávání  a  hesla  gum z  fotbalových tribun  – pyro není zločin! Takže proti zasahujícím policistům chuligáni všech barev a odstínů  to pyro nasadili a odpalovali, někteří protestující zaútočili na policii pyrotechnikou i dlažebními kostkami a   osobně  napadli neozbrojené policisty, včetně  jedné policistky.  Tu se  snažil kopancem zlikvidovat  jakýsi  hrdina o dvě  hlavy větší a nejméně o 50 kilo těžší, než ta dívčina  s uniformě…. Za sebe  doufám, že  se  nyní, nejméně někteří z nich osobně přesvědčí, že  pyro zločinem je stejně jako  vrhání  dlažebních kostek a  napadání  uniforem.. Za nouzového stavu a proti ostatním lidem určitě. A  hodně  mne  bude zajímat,  jakou  sazbu  dostanou. Ve  stínu rozsudku, že  za pět pizza  housek je  rok a půl natvrdo!   Jaká tedy  sazba  je za  rachejtli, útok na úřední osobu  a  dlažební kostku?

Mimochodem,nemám sebemenší problém se  v hodnocení  Staromáku ztotožnit s názory  Babiše  a Zemana.

Problém je, ale  jinde  – džin a chátra byly vypuštěn z láhve!  Díky  stupiditě  některých  spoluobčanů, ale především Babiše  a jeho vlády. Kdyby  bohuželpremier  otřesným způsobem netaktizoval kvůli zcela  marginálním  krajským volbám,  nejspíš se ta  demonstrace  nekonala. A  nenastalo by leccos  jiného.  Ostatně včera Kosa  vydala  detailní  anatomii  CoVidového selhání den po dni. Každý má  možnost  se přesvědčit  kdo, kdy a co zazdil. A pokud by náhodou on nebo někdo tvrdil, že  nevěděl, že mu nikdo před  volbami neřekl, atd. atd.  pak odkazuji  na  rozhovor  s ním  26.9. tedy ještě  před  volebním víkendem, kdy  už  Prymula seděl v křesle ministra a  Babiš jeho hlavní úkol popsal takto:

Hlavní úkol pana Prymuly je zajistit dostatečné kapacity v nemocnicích. Musí řídit ministerstvo a svoje nemocnice tak jako v armádě. Jsme ve válce s virem a na dlouhé řeči není čas….

Z toho je jasné, že  už tehdy  všichni, včetně něj věděli, co se na  nás  valí. Nekonalia nekonal hlavně on.

Nyní máme  co do činění se situací, kdy  nesmyslně  rebelující  část národa  získala  svoje „mučedníky“. A budou  hrát  tu tradiční a oblíbenou hru typu Horst Wessel nebo student  Šmíd.  Okamura  a podobní už se nemohou dočkat. Uslyšíme  story o policejní zvůli, teroru a   podobné  oblbující  bludy. Kterých  se  velmi rádi chytí veškeří popírači a ignoranti! Už to nelze  zastavit. Tihle  na nějaké argumenty  a důkazy  vůbec  neslyší.

Včera  mi jeden z kosířských autorů napsal, že  svými články  podporuji  Majdan a  vznik Ukrajiny  v tuzemsku.  Soudím, že  pokus o vznik Majdanu  zažilo včerejší Staroměstské náměstí!  V Kyjevě  to zahušťovali až zahustili  chuligáni  z  tvrdého jádra  Dynama  Kyjev, soustředění v tzv. Pravém sektoru  tamního stadionu,  kteří  situace tehdy využili, aby  si vybili svou  frustraci z toho, že  jejich Dynamo poslední léta  zaostávalo v těžkém stínu  Šachťoru  Doněck. A  Janukovyč  se jim stal  ideálním cílem, protože  pocházel z ruskojazyčného Donbasu. U nás  stačí, že se nehraje.  A chuligáni opět v první linii. Ze Slávie, Sparty, Baníku.  Pravý sektor  se šel na Majdan porvat,  jejich čeští pobratimové jak bysmet! Babiš  e tam dostal a  tuhle možnost jim nabídnul na  stříbrném podnose. S tím opravdu, ale opravdu  ani pozice, ani pražská kavárna nemají nic  společného.  A Kosa už  vůbec ne.   Ten výron chátry  do ulic  je  důsledkem  činnosti, respektive nečinnosti někoho úplně jiného.

Ne, Kosa nepodporuje  Majdan. Ani  co by se za nehet vešlo. A nikdy nebude. O to, že  se  takhle vyhrotily poměry  se  postaral ten, jehož povinností je  chránit  stát  a občany. Před  každou hrozbou!  Včetně  pandemii. A ten dotyčný selhal na  celé čáře! A  spoluviníkem je ten, co ho v úřadě  držel a  drží.  Za jejich selhání  zaplatíme  všichni obrovskou cenu. Na životech, v penězích, leckdo nevratným pádem   na  sociální dno. To nejhorší teprve  přijde.

Jsem velmi pokorný  před jakoukoliv lidskou tragedií.A proto neberu  na lehkou váhu  jiné, než  fotbalové hlasy  z  toho včerejšího Staromáku. Opravdu  nelze  mávnout  rukou například  nad  tímhle:

Tomu bezezbytku, rozumím. Ale tohle nemá s požadavky  fotbalových  chuligánů nic  společného!  Už proto ne, že jde o  daleko podstatnější, ba  fatální záležitosti. Jde o přežití.A k tomu fotbal ani hokej nejsou třeba. Jak už řečeno  – panu Josefovi i paní Marii rozumím.

Jen by mne zajímalo několik drobností.  Například, zda  volili v posledních parlamentních volbách a komu hodili svůj  hlas?   Pokud Babišovi, pak je na místě  jít si stěžovat na lampárnu!  Dostali, co si přáli. Bohužel  já a  ostatních  71%  voličů, co šli k urnám  také. Bez vlastní viny. Ale  pana Josefa  i pan Marie  se hodlám ptát  dál -volili jste v  krajských a senátních volbách před dvěma  týdny?  A koho?

Ne? Pak máte  smůlu.  Holt jste nechali rozhodnout  ty, co k urně  došli, tak si nestěžujte!

Babiše?  Tak co teď, o dva  týdny později-chcete?

A  s otázkami vůči nim  nedám ještě pokoj,  pane  Josefe,  když  CoVid  řádil v Darkově  a  ostravská  KHS  okamžitě  zavřela  všechny  hospody  v Osstravě, aby  zabránila  šíření viru, byl jste pro  nebo jste podpořil naopak Babiše, který     její ředitelku MUDr. Svrčinovou   veřejně  vyvláčel bahnem, ačkoliv ona konala  přesně tak, jak potřeba. Na rozdíl od něj.

Otázku mám i pro paní Marii – když se otevíraly  ty hranice, což   nyní kritizujete,  jak  jste to viděla  tenkrát? Já  vám například mohu doložit, co  o tom tehdy psala Kosa.

Nicméně platí klasikovo, čobolo, to bolo, terazky máme …. gigantický průšvih! A  přerušení soutěží profesionálního sportu je asi  až na  786. místě   důležitosti!

Nicméně  uznávám, že  fotbal a jeho primitivní logika  rozhodně  táhne  víc a má nesrovnatelně  větší dopad, než  nějaké větičky na mrňavém blogu.

Jenže  všeho do času.  Staromák není jen  oním džinem puštěným z láhve. Jakkoli je jím,bohužel, ze  všeho nejvíce.  Vedle toho je  také  vyjádřením už  zmíněného pana  Josefa a paní Marie – respektive velkého a stále  rostoucího  počtu   Josefů a Marií….

Půjde jen  o to, zda tihle  nositelé biblických  jmen  nevytáhnou  z  jesliček  jako nového Spasitele  nějakého takového fýrera Tomia…. Což lze očekávat.  Možné je úplně všechno a bude velmi záležet na  tom,   jak CoVidová  čísla porostou  do Vánoc. Pak se uvidí, co v celospolečenských jesličkách objevíme.

Naštěstí zatím  nejčerstvější  čísla voličských preferencí které agentura  Kantar odprezentovala  v  nedělních  Otázkách  Václava Moravce  dávají, ZATÍM, určitou naději.

Ale nechme je  mluvit:

Že  Babiš  začne tvrdě ztrácet psal tento  web opakovaně  a  opakovaně.  Vyplývalo to z logiky  věci. Lemplovství,  ignorance, nekompetence, lavírování  a  zametání  vážných problémů pod koberec vydrží jen určitý  malý čas. Kvůli zoufale krátkým nožičkám. V okamžiku, kdy  lidé zjistí, že  je  to připravuje o peníze nebo dokonce to ohrožuje jejich zdraví a životy,  reagují velmi rychle  a nevrle. Od včera  svatého k zítřejšímu sviňákovi je  jen neuvěřitelně  malý krůček. Však víte, Borovského znáte.

Čísla  potřebují kontext. Protože  nepadají z nebe. Dám sem proto ještě třetí graf – popisující, jak se politickým stranám vyvíjejí preference v čase. Konkrétně od posledních parlamentních voleb.

Vrchní, světle modrá křivka  patří  Babišovi. Jestltiže  s grafem popracujete, zjistíte,  několik podstatných skutečností:

-například že  za celou zobrazovanou dobu momentální preference 24,5%  jsou jeho vůbec  nejnižší.

-že oproti jejich maximu – dne 5.4.2020 ve  výši  34,5%, kdy voliči  zjevně  Babišovi přičetli zásluhy  za  zvládnutí I. vlny  korony, nyní ztratil celých 10%,což je  skoro 1/3….

-že koronavirus  mu  před  Vánoci, kdy se propadl na  další lokální dno vystřelil bleskově  voličskou přízeň  na  nejvyšší  hodnoty  vůbec a přidal mu celou 1/4 k  jeho tehdejším číslům

-že  od  dubnového vrcholu  lehce ztrácel, ale opravdový sešup, nastal kolem půlky  června.

-nicméně, že ten pravý volný pád  nastal až nyní.

Přesně  ten zlom ke  14.6.2020 vysvětluje, proč Babiš  pouštěl ty  nesmyslné rozvolňovací kroky a  naopak odsouval, když ne  rovnou  potlačoval nutná, ba nejnutnější opatření! Vykládat, že  zrušení povinnosti nosit  roušky  ve  školách a  další jeho úlety, ať vykládá   tak  maximálně   holubům. Celá jedna jeho dubnových voličů už si to nemyslí.

Nepochybně  disponoval navíc  interními průzkumy, které pád  u voličů potvrzovaly. Jeho mediální guru  Mára to vyhodnotil tak, že  publikum si žádá  růžovou mlhu s  velkou cedulkou  NERUŠIT, takže  Bába  to veřejnosti   nabídl.  A  mediální mág Mára povýšil a fakticky se  stal hlavním epidemiologem země.   A růžově  mlžil a  mlžil a  především nerušil. Aniž  by rozuměl  sebeméně  koronavirovým číslům.

Takže  si  nevšiml ani on ani Bába, že  situace  se začíná tvrdě obracet a že  voliči  už  chtějí něco úplně jiného! Hledají  ochranu.Před  virem i jeho dopady.  A protože  se jim jich nedostává, ba právě naopak -denně  na ně  dopadají černější a  černější  statistiky  a   větší a větší omezení, bez jakéhokoliv  náznaku obratu,  celá třetina  jich  Babiše momentálně opustila. A to ani zdaleka nemáme  to nejhorší za  sebou!!! Jsem zvědav, co ukáží průzkumy kolem Vánoc….

A to ANOšéf  rozdával  jako   divý. Důchodcům slíbil  5 talířů na  ruku,  zaměstnancům  snížení daně  z příjmu,  živnostníkům odpustil EET a  nalil pětadvacítku, atd.atd.

Jenže  už nyní je z grafů zcela  zřejmé, že kdyby  se už do parlamentních voleb preference nezměnily,  pak by vládu ze  své  vůle nesestavil. Ne, kdyby se Piráti,ODS, STAN,lidvovci a TOP spojili. Pak by  dohromady dali 114 mandátů Bába  s  Okamurou jen 86.  A  to si ještě  dovolím tvrdit,  že současná opozice může  dosáhnout  ještě  nejméně na  deset poslaneckých křesel, navíc  pokud  se opravdu kvůli volbám vytvoří  obě diskutované  koalice  – Piráti+Starostové  versus ODS  +lidovci + Kalousci.

Piráti + STAN podle Kantaru disponují  71 hypotetickými poslanci a tudíž by  Babiše připravili o superbonifikaci díky  nesmyslnému d´ Hondtovi, který je k přepočítávání hlasů při volbách do sněmovny používána  obrovsky  zvýhodní  vítěze.

Druhý blok  -ODS+lidovci +TOP by  dal 49 mandátů a  tudíž  by také nijak netratil. Takže  se dokonce nabízí stejná možnost, jakou má  vládní koalice na  Slovensku  – získání  ústavní většiny!  Vzhledem k tomu, že  v  senátu současná opozice  zcela dominuje  a  že  oněch  potřebných  6  teoretických mandátů v  hypotetickém budoucím výsledku je při správné  strategii a troše  dobré vůle  možných, pak…..

Vím, že  jde o počítání zajíců dlouho a dlouho před honem a  dělení  kůže z medvěda, který  se  snad ještě  ani nenarodil, ale   tohle z v včera Kantarem prezentovaného průzkumu  vyplývá.

Jestliže by  se  za  rok stalo to, co se nyní jeví jako teorie, politická krajina  by  zažila  dokonalé zemětřesení!!!!

Myslím, že  by  došlo k těžkému  přistřihnutí  Zemana. Takovému, jakému  zatím nikdy  nečelil.  Ústavní většina  v  senátu i ve  sněmovně  by  mu znemožnila jakékoliv obstrukce! Žádné  hrátky  s  demisí Babišovy  lůzrvlády, žádné pověření Babiše  a ponechání ho vládnout a  vládnout  bez důvěry.  A  ústavní většina  v obou komorách  by nepochybně  v takovém případě  rychle zařídila   podání  ústavní žaloby na Zemana  k Ústavnímu soudu  a hrozila  by  akutní ztráta  prezidentského mandátu!

Mediální hygienik Mára  to prostě prokaučoval. A Babiš  svým  lemplovstvím, tlapičkováním a ignorancí  jak by smet.    CoVidové mraky na  hozizontu  věští  bouři. A tomu kosířskému  autorovi, co mne včera obvinil z napomáhání demobloku  a Majdanu  chci touto cestou vzkázat, že

1-Kosa  za  výsledky průzkumu nemůže ani trochu. Jednak je příliš  malá a bezvýznamná, ale především

2-bubnovala  na poplach a vyzývala k příslušným opatřením v  době, kdy  Mára  Prchal naslouchal Koblihům a jejich přáním. a Babiš  zase Márovi. A především tehdy, kdy  s  tím koronavirovým obr malérem šlo něco dělat a  druhou vlnu  buď  vůbec nepřipustit nebo ji držet  v přijatelných mezích! Nikdo v tom Babišovia jeho vládě nebránil,  jen ona  sama!Kosa sekala, co mohla!

3- lidé reagují logicky a předvídatelně.

Tohle všechno přinesla  neděle. Pro mne nikoliv překvapivě.

Dodatek z pondělního rána:

Koukám, že s rozborem posledních  čísel volebních preferencí jsem nějak moc  rychle zatočil.

Je tam ještě  pár zajímavých markantů, o nichž je potřeba  se  zmínit. V rozboru krajských voleb  jsem  také napsal, že  být  hlasování  14 dní později, Babiš  vůbec  nemusel vyhrát. Minimálně  v pár  dalších krajích. V důsledku  koronasešupu.  Cítím se být  zjištěními Kantaru více než potvrzen. Dneska už  b  Plzen, Vysočinu, Budějky a Pardubice a nejspíš někoho dalšího,kde  zvítězil o pár hlasů před  druhým – nedal.

Vedle toho a možná nejdůležitějším ne dost zodpovězeným faktorem je,  kam se ti,co od Báby odpadli,  přesunuli.  

Jeden cíl je jasný – jasně  nabrali  Starostové.   Už to není  marginální seskupení, co musí mít strach z 5%.  Začíná  se  jevit  jako důvěryhodná  politická síla  a reálná alternativa. Nedivím se a  v rozboru krajských voleb je vysvětleno proč.  Lidé, zejména  na venkově, mimo velká města, ví koho a proč  volí. Zkrátka  vizitka  dobré a ověřitelné práce pro obec  se  zhodnocuje a nese benefit  voličské přízně. Už  minule  jsem konstatoval, že  z tohohle  trendu mám radost. Starostové dlouhodobě požívají největší důvěru společnosti obecně. O níž  si prezident může nechat  jen zdát, o  Bábovi nemluvě. Takže  tady  skončila necelá polovina  ztracenců ANOšéfe!

Ale  kam se  rozplinula  ta druhá polovina  Piráti zůstali na  svém, Okamura , naštěstí a zatím,  neposílil, ODS  něco ztratila, lidovci  a Kalousci jsou těsně nad   hranicí volitelnosti. A přitom Kantar píše  že asi tak 1/4 ANO odpadlíků  neví,kam se  vrtnout?  Kde  tedy je nejméně  další čtvrtina? Záhada!

Jisté je jedno  – zatím všichni, včetně mojí osoby  pracovali s premisou, že  soc dem a komunisté nastoupí cestu vzhůru v okamžiku, kdy Babiš začne  ztrácet. Jenže  Kantar  říká, že  oranžoví ui rudí  jsou  stále pod  čarou ponoru  a   nerostou ani o fous. Nikoliv  prohra v krajích a senátu, ale tohle a zejména tohle je pro ně  zvonění  definitivní zvonění  umíráčkem!

Lidé si je  ztotožnili s  Babišovým koronaselháním a nehodlají se k nim vracet. Buď ještě  visí u  ANOšéfa nebo mizí ke Starostům.   Z výše popsaných důvodů.  A se  stále větší jistotou tvrdím, že  ČSSD čeká  nejspíš ekonomický bankrot. To ke všemu navíc.

Levicový a sociálně  orientovaní  voliči, připravte se na  zlé časy!  

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.