Pomozme si sami II.


napsal Last Crusaider

Vlkův úvod:

Když  jsem před  3 dny vydával článek Pomozme  si sami,naprosto šlo mimo mojí představivost, jakého se dočká ohlasu. Všem, co mi napsali touto cestou děkuji. Jen z  mailů mne ovšem zaujal více  než ostatní. Protože  přišel s  dalšími, drobnými návody a co dělat a  jak si v tomhle průšvihu alespoň trochu pomoci,aby nás  to pokud možno minulo. Poslal ho nick Last Crusaider, který už na Kose publikoval. A hlavně, má  osobní dennodenní  zkušenosti z nemocničního provozu. Tedy  také covidového. Proto ho dnes pouštím na  sklo, i když  šlo jen o informace pro mojí potřebu. Když si nepomůžeme  sami,  nikdo jiný  to neudělá. Takže Last Crusaider.

Četl jsem teď Váš článek o jednoduchém testu na koronavirus a ze zkušenosti s kovidovými pacienty mohu přidat jiný test. Obyčejný „pachový“ test. Profesor Omar Šerý psal na svém Twitteru, že ztráta čichu je přítomná až u 60% nakažených. Za sebe se pokusím zaspekulovat, že je to možná více. Od lidí, kteří si tím prošli, jsem slyšel prakticky vždy jedno a totéž. Buď úplná, nebo alespoň částečná ztráta čichu a někdy i chuti. Za sebe doporučuji jednoduchý test. Zkrátka se nadechnout něčeho aromatického. Pokud cítím, je velká pravděpodobnost, že ten Covid zkrátka nemám. Ideální je mít nějaký vzorek, který produkuje něco, co bych pojmenoval jako „konstantní pachová stopa“. Já používám prošlý Bromhexin. Čichnu k němu a pokud nezaznamenám výraznou odchylku, je vše v pořádku. Může to být ale třeba i parfém. Jeden člověk mi popisoval, že si nalil celou dlaň kolínské a necítil absolutně nic. Důležité,ba ze všeho nejdůležitější je ovšem nyní  CoVid  vůbec nedostat. Protože… Protože  zdravotnictví je už na hraně  svých možností.

U nás se situace pomalu ale jistě zhoršuje. Covidové pacienty máme již u i nás v nemocnici. Předělali jsme neakutně zasažená oddělení na oddělení infekční a také interní JIP na infekční JIP. Již máme prakticky plno a máme i první mrtvé. Jistě, byli to většinou velmi staří a velmi, velmi nemocní lidé, ale přesto. Mohli tu ještě být, kdyby někdo již v červnu a červenci něco totálně nepodělal. Situace, kterou u nás máme nyní, je historie. Je to výsledek toho, co se dělo před třemi až šesti týdny. Opravdu se děsím toho, jak to u nás bude vypadat za další tři až šest týdnů. Lombardský scénář je bohužel nejspíše nevyhnutelný. A to, co je nejhorší, je nedostatek personálu. Ke včerejšku jsme měli mínus 40 zaměstnanců a dnes se to číslo opět zvýšilo.

Je fajn, že se budují polní nemocnice. Jenže on tam nebude mít kdo sloužít. Další věc, kterou si málokdo uvědomuje je, jak náročná je obsluha UPV, nedej Bože ECMO. Jedno ECMO potřebuje tým asi 15ti lidí (3 směny po pěti lidech). UPV potřebuje alespoň dvě sestry a jednoho lékaře (vynásobit počtem směn – měly by být tři, v praxi jsou jen dvě). Ti se sice mohou najednou starat o více pacientů, ale je to pekelný kolotoč. A teď si představte, že Vám vypadnou najednou třeba  čtyři JIP sestry a dva JIP lékaři. Jestli hádáte, že to oddělení, pokud je malé jako naše, můžete zavřít, hádáte skoro správně. Zbytek totiž ještě můžete hnát za hranu jejich možností. A to se pomalu začíná dít. A to jsme teprve na začátku. Obávám se, že těch 100 mrtvých z deseti tisíc nakažených je příliš optimistické číslo. Prakticky to bude pravděpodobně dvojnásobek, pokud se udrží zdravotnictví. Pokud bude kolabovat, bude to mnohem více.

Nejideálnější je proto  omezit sociální kontakty, domácí lockdown a pokud již musíte ven, tak ffp3 respirátor, nebo lépe celoobličejová maska s P3 filtrem. Po návratu okamžitě umýt ruce a nejlépe se následně celý vykoupat. Vše, co přinesete domů, pokropit a setřít desinfekcí. Nejlepší je Sterillium. je drahé, ale prokazatelně virucidní, nikoli pouze baktericidní, jako některé slabší desinfekce.

Nevím, jestli jste o tom nepsal. Poslední dobou nemám příliš času sledovat skoro nic, ale důrazně doporučuji zvýšený příjem vitamínu D o množství minimálně 2000 I.U. (ideálně Vigantol – 4 kapky jsou přesně tato dávka). Posílám velice pěkné video jednoho slovenského pana doktora:
https://www.youtube.com/watch?v=JqprLcF39_I

Existuje velká izraelská studie, která jednoznačně potvrdila, že dostatek vitamínu D v referenčních mezích od 75nmol/l, ideálně však ještě více, je klinicky velmi významná pro mírnější průběh nemoci a sníženou úmrtnost. Hovoří o ní pan doktor Campbell tady:

Doporučuji sledovat jeho kanál. Má mnoho zajímavých informací.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.