Také budete žádat zrušení kolonky pohlaví a naopak požadovat, aby vás oslovovali zrčitým typem zájmena?


Už dlouho jsem se necítil při psaní příspěvku pro Kosu  tak  hloupě jako dnes. Republika je  ve  virové, politické  a ekonomické polosmrti   a  já si vyberu  zcela  evidentně úděsný  úlet k dennímu komentování?!

Mám  k téhle  dnešní volbě  dva  důvody

1- jestliže  nad  tím zcela  zřejmým idiotismem pohrdlivě máváte  rukou  a vaši tvář  ozdobí  posměšný  úšklebek /můj případ/, pak vězte, že nejsme takzvaně in!  Zkrátka  –  moderní  liberální společnost nás  brzo označí  za vyvrhele, neb  nejsme  hodni s ní  dýchat stejný vzduch.

2- Kosa  minulý týden vydala  mimořádně  kladně kvitovaný  článek kolegy Xavera  s názvem PATŘÍM SEM JEŠTĚ? Kde  se zabýval  jistým  mladým „vzdělancem“  a  nadčlověkem, který  to ve  své nebetyčné  nadutosti a  sebestřednosti to dával  TVRDĚ „SEŽRAT“   všem důchodcům, lopatám, smraďochům bez  deodorantu, netáhlům co nejsou  schopni  pracovat  v  softwarových  firmách a vůbec  všem společenským lůzrům.

Téma dnešní Kosy, dle mého názoru prezentuje   další  výron  „yntelygence“ a zejména   davového,  až stádního histrionství  české nejmladší generace. A  ačkolise to nezdá, v ještě nebezpečnější formě , než je  individuální sociální hyenismus.  Tentokrát  nejde  o bezbřehé individuální  sobectví, jen o snahu vynucením si  zjevného nesmyslu  si potvrdit  svou dominanci a právo  vnutit  ostatním generacím cokoliv dalšího.

Ale myslím, že  je  na  čase  ozřejmit, oč se konkrétně jedná.  Sdělovadla  přinesla  informaci, že  Karlova universita testuje novou verzi studentského informačního systému. Při té příležitosti přišli někteří studenti s ideou, že je potřeba některé věci změnit od podlahy. Pokud  vás napadlo, že  snad požadují, aby  systém  reagoval pružněji, poskytoval více  či třeba méně  informací, došlo k jeho propojení s  dalšími universitními nebo snad i veřejnými databázemi, vykazoval nejvyšší standardy  zabezpečení proti  úniku dat, atd. atd., hluboce  se mýlíte.  A troufnu si předpokládat, že  dle  oněch moderních nositelů liberálních hodnot mezi budoucími alfabety z Karlovky,   by  jste se  měli za svou přízemnost a primitivnost stydět.

Oni formou petice požadují odstranit z elektronického indexu kolonku pohlaví a přidat dvě nové, ve kterých by si studenti vybrali, jakými zájmeny a jakým jménem chtějí být oslovováni. Díky tomu by se na univerzitě měli všichni cítit “vítanější”.

“Prvním z údajů by bylo pole se studentem*studentkou upřednostňovanými zájmeny a rodem oslovení (ženským/mužským/neutrálním). Druhým polem by potom bylo ‚zobrazované jméno‘, jež by se mohlo lišit od legálního,” stojí v textu petice. Mnoho studentů totiž podle jejích autorů používá jiné jméno, než které mají zapsané v profilu a to pak vede k nepříjemným situacím.

“Pokud by toto pole mělo zůstat součástí profilu z důvodů identifikace, myslíme si, že by mělo být i nadále pouze neveřejné. Riziko ve zveřejnění spatřujeme například v jednoznačném rozpoznání studentů*studentek, u kterých se jejich upřednostňované oslovování neshoduje s pohlavím uvedeným na občanském průkazu,” uvádí petice.

Dost možná, že  jste  nyní  jen spráskli ruce a  ucedili – vlku, proč  s takovouhle  obludnou blbinou obtěžuješ, to nemáš  nic  jiného na práci a proč nás  okrádáš o čas?!

Než budete  v tom proklínání staré vlčí kůže  pokračovat, doporučuji,abyste  se na moment  vrátili na  začátek dnešního blogu na ono   za

1-

a za

2-

jež tam stojí.

Pro ty, kterým to  stále ještě nestačí /věřím, že takových je pořád  hodně/, přidám zásadní  informaci o tom, jak na  ty nesmysly  reaguje  rektorát naší nejstarší university:

“Vedení je případně připraveno vzít náměty obsažené v petici k diskusi. Pokud budou relevantní a ku prospěchu věci, bude se jimi seriózně zabývat,” vyjádřil se pro Právo mluvčí univerzity Václav Hájek.

A ještě  dodám, že petenti se  ohánějí  zavedenou praxí na  amerických a britských universitách. Kde prý už je toto dávno normou. A co je  z Jú Es  Ej a JůKej, to je přece  moudro nejmoudřejší. Jak pro tyhle – pokrokářské zatím exoty, tak  pro naše politikářské elity!

Takže  ještě pořád  ptákovina, nad  níž  lze mávnout  rukou?

Není pochyb  o tom, že přes veškerou  absurdnost , hloupost a malichernost  studentského požadavku  dojde,  dříve  či později  /ale vsadím boty, že  hodně  brzo/, k jeho naplnění.  A když už to zavedou vysoké školy, pak  příslušníci  téhle  zcela  marginální  skupinky/pořád  totiž  věřím ve  zdravý rozum a soudnost  většiny  momentálně studující vysokoškolské populace/, nepochybně podlehnou pocitu odpovědnosti  šířit  světlo   jejich hluboké osvícensti nám ostatním – nevědomcům, bloudícím nejspíše ještě  ve  tmě  tmářské  nejhlubšího středověku. A  to v  tom lepším případě. V tom  horším je potřeba  nás  setřásat  z větví a vytahovat z jeskyní. Prostě polepšit nás  tím, že  nakonec  svoje bláboly  vnutí jako nedotknutelná  dogmata  celé společnosti. Se  spoustou  dalších podobných  intelektuálních vychytávek, bez nichž  sice  spokojeně  žijeme, ale  zřejmě  ne dostatečně správně  a pokrokářsky.

Klidně si  o mých vývodech myslete  co chcete, je  to vaše  nezadatelné právo. Třeba  to, že  byste  přivítali, kdyby  se ti proaktivní študáci  dožadovali  lepší a kvalitnější výuky. Například. Nebo opatření za účelem posunutí  své  alma  mater  v žebříčku světových  vysokých škol. Kde  UK  už  tři roky  ložíruje  na  317. místě  ze  srovnávaných  cca  4 000 vysokých učení  napříč  celým světem. Pro  jednu  z  historicky nejstarších  universit  je  umístění na  začátku  čtvrté stovky  nepříliš  lichotivým vysvědčením.   Třeba proto, že  o 200 míst výše  v tom srovnání nalezneme universitu v  Sao Paulo, o 150 míst pak universitu Kebangsaan  z Malajsie, nemluvě  o  celých  clusterech dánských, švédských  finských, norských, španělských vysokých škol! Nic  z toho ale nehrozí!  V9c e genderu a politické/společenské  korektnosti jest nám třeba! Dost bylo selského rozumu!

Že v  mezinárodním srovnání UK doplácí, mimo jiné na zhoršení  v kategorii přepočtu studentů na učitele, podílu zahraničních akademických pracovníků (což do značné míry souvisí s nedostatkem finančních prostředků) a v oblasti citovanosti? A koho to z těch liberálně progresivních študáků zajímá?

Nic  z toho petenty  netrápí. Oni ví kde  je největší  handicap   jejich  vysoké školy – vše  vyřeší  vyřazení kolonky pohlaví a přidání  dvou  nový, ve kterých by si studenti vybrali, jakými zájmeny a jakým jménem chtějí být oslovováni. Díky tomu by se na univerzitě všichni cítili “vítanější”. A když tam budou „vítanější“, tak nepochybně  dostanou do makovic  více   a kvalitnějších vědomostí. Takže  z nich  vyrostou  zcela určitě kvalitnější  absolventi. Například  medicíny, práva,  matematiky, biologie, novinařiny ,atd. atd. Přirozeně, že k obecnému prospěchu, jak jinak!   To ovšem, nejspíš  ze  skromnosti sobě  vlastní, v petici schází, ale  rozumí se  to přece samo sebou!

Připomíná  mi zážitek z hlubokého dětství, kdy ve  čtvrté třídě jsem se se  svou třídou účastnil fotbalového turnaje, pořádaného plzeňskými fotbalovými kluby, aby  si na něm vybraly  případné talenty  do svých žákovských družstev.  Hned  v prvním zápase  nás potkal  fasuňk  potupného bůra.   Od  čtyřky  z vedlejší školy. Vysvětlení  našeho debaklu leželo nasnadě  – oni  přece hráli v opravdových dresech, které jim opatřila  škola, zatímco my klasicky  v červených trenclích  a bílých tílkách…. To  rozhodlo!

Ne  to, že  soupeř se opíral o výkony  dvou  mimořádných talentů, kteří  by nás  nejspíš   spráskali i sami ve dvou,   bez  podpory  devíti dalších spoluhráčů. Oba  disponovali  fotbalovým nadáním  ligového rozměru. Jenže nakonec jeden začal honit holky  a  druhý  dal přednost  hospodě   jako pingl, kde  rubal prachy  ve velkém a liga  šla k čertu. Ale  dodneška, když potkám tehdejší spoluhráče  a  zavedu na  ten dávný  fotbálek řeč, tak se dozvím, že to rozhodly  ty dresy…..

Nedivil bych se kdyby šlo o jejich  vnuky či pravnuky…  Nicméně my tenkrát alespoň nešířili bludy, že  fotbálek se  v  dobré kvalitě  dá  hrát jen  v odpovídajícím jednotném oblečení. Protože  v té době  by  s námi  vedení školy  vyrazilo dveře a  rodičové  to stvrdili pořádným výpraskem a  táta  by  se mi navíc  vysmál  –   když  jsi kopyto, tak se nevymlouvej na  dres! To bylo. Tenhle  jednoduchý   fungující a  tím pádem správný a srozumitelný  svět je  pryč.  Nebo alespoň už z velké části.  A histrioni po celé zeměkouli,  včetně těch z Karlovy  university  se nám snaží  ukrást i poslední jeho zbytky! Průšvih je, že politické elity z nich  mají strach a  my  lhostejně mlčíme!

Za  sebe  říkám, že  si svůj svět  sebrat nenechám.  Respektive jeho zbytky. To už  zkoušel bolševik. Oni narazí  daleko dříve. Jen se obávám, že pro spoustu lidí se stane  alternativou Okamura a  podobní,  což je klasické vymítání  ďábla  Belzebubem. Polojaponec  si nic  lepšího přát nemůže.  Upozorňuji už dnes, že není  vetší či menší zlo. Je jen zlo.  A  dalším takovým je jistota, že  ti co dnes vyvádějí na  Karlovce  a vid se  v těch chybějících fotbalových dresech – pardon v  neutralitě  pohlaví  a podobných šílenostech, si zadejme tomu 15 let budou nárokovat  řízení státu…. Je nejyšší čas je  zastavit. Bez Okamury.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.