Babišova bezmezná drzost! Doufám, že nezapomenou!


Babišova  drzost  je, zdá se, bezmezná. V neděli za  na  svůj facebook nalepil propagandistický  blábol pod názvem Čau lidi, který mu vypracoval bývalý neoficiální hlavní  epidemiolog  téhle  země, jinak ovšem pouze  tzv. spin doktor, tedy  marketér, který má  žehlit  politikovy  průšvihy  -Mára  Prchal a  to tím, že  občanům   valí klíny do hlavy.Tohle je naprosto dokonalá  Márova  práce!

Takže  si Babiše  ocitujme:

„Ten příští týden bude klíčový. Ta čísla budou klíčová. Ale bohužel to nejde dobrým směrem. Ta opatření, která jsme udělali, nezafungovaly zatím. Ne všichni z vás to berete vážně. Ne všichni si vůbec uvědomujete, že co všechno by to znamenalo pro nás, pro naši společnost, pro náš stát, kdybychom to nezvládli. My to musíme zvládnout,“

Tenhle lůzr , který nás  do tohohle kolosálního  koronavirového průseru dostal,   chce  aby  ho lidi konečně  brali vážně…..

Kdy  ho mají  brát  vážně? Nyní  25.10.2020, když  už  je  zdravotnický systém na pokraji zhroucení a  exponenciálně roste  nejen počtu nakažených, ale  i  zemřelých  v  důsledku CoVidu!

Nebo mu  měli důvěřovat 20. srpna, kdy  sestřelil čerstvě vydané nařízení  ministra zdravotnictví Vojtěcha  o tom, že k začátku školního roku zavádí do škol povinnost  nosit  roušky:

Vůbec se mi to nelíbí. Proto jsem si pozval pana ministra a celý tým, který o tom rozhoduje,“ říká mimo jiné.

A  co 22. srpna, kdy  všechno ještě  vygradoval hláškou

Lidé jsou už z roušek otrávení

 

A předpokládám, že  chtěl,  aby  mu občané a  v  daném případě i starostové věřili 15.9. kdy  k  aktivu shromážděných  středočeských starostů konstatoval:

Přestaňme se konečně strašit koronavirem,

Vždycky  chtěl, aby mu  lidé věřili!  Už proto, že  republika  směřovala  k volebním  urnám.

Ačkoli od  začátku srpna i slepý viděl, že počet  nakažených, hospitalizovaných  i vážných případů raketově  roste!

Přidejte si k  tomu,  že kromě  keců o tom, že je potřeba  se  přestat strašit,  vláda  až do voleb, NIC NEKONALA! Nechala  koroně  volnou ruku.

Opatření přišla až s Prymulou. Ovšem po volebním víkendu. Salámovou  metodou, klasicky podle hesla  – příliš málo a příliš  pozdě a to ještě  v  totálně zmatečném režimu, kdy  to, co se zavedlo v pondělí ve  středu  už neplatilo!

Nehledě k tomu, že hned první dvě Prymulova opatření  Babiš osobně sestřelil

– prodloužit víkend  28. září o předchozí pátek  s uzavřením škol

a

-zavedení registrace návštěvníků hospod a restaurací, kvůli eventuálnímu trasování.

S  odůvodněním, že  Prymula neumí komunikovat!

Tak mne  napadá  vám na tomto místě položit jednoduchou otázku – co pro vás KONKRÉTNÍHO  od vypuknutí pandemie  Babiš  a jeho vláda učinili, aby  dopad na  vás  a vaši rodinu  minimalizoval?

Já  za  sebe  prohlašuji,   že NIC. Ovšem kromě  předvolebního gulášku ve  formě jednoho respirátoru a 5-ti  roušek…..

A nyní  tenhle  samý krizový  lůzr, který  ovšem bezezbytku  naplnil  jeho proslulé papalášské  vychloubání  že  jsme “ best in covid“ , tím, že  opravdu  ČR  pevně okupuje  pozici světové  koronavirové jedničky,  co do počtu nakažených na počet obyvatel a dnes i počet zemřelých!  Best in civid!

A od  obyvatel ČR požaduje, aby mu důvěřovali!!!! Proč a na základě  čeho?!

Na základě  celých serií  šlendriánu, neschopnosti a  omylů. Navíc  většinou Babiše osobně! Ano, to si jistě zaslouží speciální dávku důvěry!!!!

Mimochodem, on toho Bába v posledním Čau lidi z mluvidel vypustil  víc. A moc pěkného. Nelze  vás o to připravit! Takže  se pokochejte:

„Prosím vás, co je tohle?! To je šílené. To je včerejší Náplavka. Vždyť jsme přeci jasně řekli, že je potřeba omezit kontakty. Když nemáte kontakt, tak žádný vir se nemůže přenést. Omezení shlukování osob je nejúčinnějším opatřením,“ rozohnil se nad fotkou ze sobotní náplavky, kde to vypadá, že je hlava na hlavě. Dále dodal, že mu pravidlo ohledně shlukování přijde jednoduché, jen je potřeba ho dodržovat. A pokračoval:

„Bohužel, názor našich občanů se zásadně změnil. Ještě za první vlny 62 procent lidí tato opatření podporovalo, plus 19 procent říkalo, že je to nutné a že jim to vadí. Dneska jenom 39 procent veřejnosti bere současná opatření bez výhrad, a někteří z nás to stále podceňují. Mají pocit, že to neexistuje. Ale ty počty lidí, kteří bohužel zemřeli s covidem a které stále rostou, ty počty hospitalizovaných, si přeci nikdo nevymýšlí,“

Kýváte  hlavou, že  má pravdu a že konečně pochopil, oč  běží???

Bohužel vás  velmi rychle  vyvedu z omylu!  Jste znovu předmětem další drzé manipulace, Mára Prchal prostě  svou práci umí! Hned  to dokáži.

Začněme  tou fotografií, kterou Babiš  mává  před kamerou, jak že  to v neděli vypadalo na pražské Náplavce, kde se konaly farmářské  trhy:

Bez debaty  hrůza! Hlava na hlavě. Nebo že by  to bylo jinak?  Nabídnu  vám další snímky  z té nedělní náplavky, jak jsou v  galerii zde:

Jsou dva náhodně  vybrané z  mnoha jiných podobných!  S úplně jiným informačním sdělením,  že?

Ptáte se , jak je to možné – jedna  a ta  samá akce, jeden a ten samý  čas a  zcela  rozdílné  fotografie?  Inu celkem snadno, když  jste  ten  mediální mág! Pořadatelé trhů k tomu vydali následující prohlášení, které všechno vysvětlí:

Takže  to bychom měli!

Je  to jako u Babiše  vždycky – účelovka!  Jak říká on sám. Samozřejmě  na hony  vzdálená od pravdy.

Aby bylo jasno, nevidím důvod, proč  v  téhle  době  musí být  nějaké  farmářské trhy,když  všechno ostatní je  zrušeno!  Tohle  je těžký nonsens, když ne rovnou zločin. Ovšem i tady nám  Babiš  močí dokonale na  nohy – vinu přesouvá na  lidi. Že nejsou doma a  houfují se na   farmářských trzích! Vy jste  vinni,  že naše  bezvadná opatření  nefungují!  Tím, že se couráte na náplavky, vy nevděční a hloupí  bastardi! Položí mu někdo z  vás  jednoduchou  otázku

Babiši, proč ty  farmářské trhy  vláda  svým opatřením nezakázala  tak jako sport,     výstavy, koncerty nebo divadlo a  jako ostatní obchod? Kdo jiný měl a mohl tohle  riziko vyloučit  zákazem,když ne  vláda?!

Zeptat se lze, odpovědět  dostat nikoliv. Je  logické,  že lidé prioritně půjdou tam, kde  ještě něco funguje. I když  jen dalším  opominutím, či lépe  -SELHÁNÍM   Babišovy  vlády!

To není  jediná  šalba  a klam, kterým jste na  těch pár  řádcích od Babiše/Prchala  vystaveni a  jimiž  jste  manipulováni!

Jsou zde nejméně  dvě  další  tvrzení, jež mají k pravdě  asi stejně  daleko jako Kosa k mediu velikosti New York Times!

Tak především Babiš/Prchal tvrdí:

                     „Ten příští týden bude klíčový. Ta čísla budou klíčová.

Neuvěřitelně  drzý  a zhůvěřilý  blábol! Vlastně  hned  několik:

1- tenhle týden klíčový  nebude! Bohužel a  ani náhodou! Ne při  faktoru R někde mezi 1,3-1,4 Snadno dopočítáte s jakými asi čísly nakažených  nás čeká konfrontace za  takových 10 dnů u nově nakažených a   u  mrtvých  za  tři až  čtyři  neděle, což je inkubační doba nejprve nemoci a  pak i jejího fatálního vyústění! Ne, tenhle týden se rozhodujícím  ani omylem nestane. Ani ten příští a nejspíše  ani přespříští.

2- ta děsivá čísla , co nás  nyní  čekají v počtech nakažených, tak na ty  jsme  si založili někdy kolem KRAJSKÝCH VOLEB!!! Tehdy  se nakazili ti, co jsou dnes testování  jako pozitivní. A  ti, co navždy opouštějí své  blízké, tak ti se s covidem potkali kolem 15. září, kdy  Babiš tvrdil, že se koronavirem máme  přestat strašit!!!!

Už  dlouho  o něm nemám žádné iluze, ale  nikdy bych nevěřil, že může  být  až takový drzý cynik!!!!!! Který se neštítí opravdu ničeho!

Jenže  ani tohle  není  ještě  všechno, co v  těch jeho pár  řádcích   disponuje   smutně proslulými krátkými nožičkami!

Tou  řekněme, „speciálně  nafocenou“  fotkou z  víkendové pražské náplavky se snaží vytvořit  dojem, že  vláda  se jako snaží, řeší, koná, nejí nespí a  pitomé a idiotské občanstvo , zejména  Práglu  a  ostatních velkých měst  to zlovolně a hloupě  sabotuje  nedodržováním jejich zmatených , polovičatých a často protichůdných  nařízení. Které  pod restrikci daly  sice  setkání  více než  dvou osob mimo rodinu, ale klidně  nechají otevřené farmářské trhy.  To víte, rozežraní  hlupáci z velkých měst, ti nic nedodržují. A zbytek republiky  kvůli nim trpí!

Na neštěstí pro něj i Máru Prchala  jsou k dispozici přesná čerstvá  čísla, o tom, kde  a v jakých komunitních typech nákaza  exploduje nejvíce!

a tak vidíme  toto:

Počet aktuálně nemocných
město 1. 10. 26. 10.
Praha 6534 23 391
Brno 816 5597
Ostrava 524 2859
Plzeň 522 3240
Olomouc 335 1533
zdroj: MZČR

a vzápětí i toto konstatování:

Z dat je rovněž patrné, že poukazování na údajnou nezodpovědnost městských obyvatel, které zaznívá často i z úst politiků, jmenovitě například premiéra Andreje Babiše (ANO), se v tomto případě zjevně míjí s realitou.

Nejvíce nakažených v přepočtu na 100 000 obyvatel přibylo za poslední týden ve Valašských Kloboukách (1589), ve Vizovicích (1463), ve Dvoře Králové nad Labem (1328), v Luhačovicích (1187) a ve Valašském Meziříčí (1186), což jsou v lepším případě města okresního formátu.

Že by  tyhle  současné  nejčernější jámy  CoVidové houfně  vyrážely na nějaký ten farmářský trh na pražskou náplavku? Když nyní korona  exploduje na  menších městech?

Prostě to Babišovo nedělní  Čau lidi, by  se mělo přejmenovat. Třeba  na  Čau pitomečci, schválně, co všechno si necháte  nabulíkovat?!

ANOšéf  s námi hraje  svou oblíbenou hru  – já nic,  to oni mi to kazí!  Vlastně nyní  už je to v podobě -já nic, VY MI TO KAZÍTE!

A diví se, že už mu skoro nikdo nevěří. Na  rozdíl od jara!

Neexistuje  jeden jediný  rozumný důvod, proč by mu  samostatně  myslící člověk, po tom, co od května   s koronou předvádí,  věřit měl. Já se divím, že ještě se najde  někdo, kdo když dnes slyší  Babiš, tak před ním nevyleze na nejvyšší strom široko daleko! Vždyť  kromě  výroku, že  situace je katastrofická za poslední nejméně  4měsíce jsem od něj osobně nezaznamenal  žádnou poctivou větu ohledně pandemie  a jejího šíření u nás.  Jestli ji náhodou vyslovil, pak se mu omlouvám.

Nicméně  vraťme se k meritu věci – a  tím je nikoliv ruská, nýbrž  covidová ruleta, kterou, díky němu,  hraje  každý  z nás. Všichni máme jen  jednu dobrou možnost a spoustu špatných. Tou dobrou je  co možná nejdůslednější  izolace od okolního světa a přečkání v  té izolaci do doby, než  se dostaneme  k vakcině proti CoVidu. Zdá se ovšem, že  až k  té ideologicky  správné!

Je k tomu potřeba naše vůle,snaha, výdrž a především -štěstí. Nic z toho nám  Babiš  radit nemusel.  A dokonce  nám to rozmlouval . Do konce  září.  Abychom se nestrašili! Nepotřebuji žádná Babišova moudra nebo opatření! Mám vlastní  mozek a  naučil jsem se jej používat. Zejména tehdy, když mi život určují takoví  jako on.

Já nezapomenu, až nadejde čas zúčtování za rok při volbách, budu li ještě na  volebním seznamu, jak to bylo s koronou a Babišem letos  v létě a na podzim! V žádném případě!  Pevně  doufám, že  nezapomenou ani ti, co ztratili nebo ztratí někoho blízkého. Ani ti, co to sice přežijí, ale s  vážnými zdravotními postiženími, ti, co přijdou o  práci, ti jimž  zbankrotuje  firma, ti, co spálí  všechny úspory nebo jejich podstatnou část, ti, co přijdou o střechu nad hlavou,  ti, co se  díky  neřešení  II. vlny propadnou  do beznaděje  sociálního dna, ti jimž  vadí  primitivní a  drzá lež. Bude jich opravdu hodně, když nezapomenou!

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.