Koronavirus jako červená pro demokracii? Díl II.


Včera  jste  četli  o globálních důsledcích kronaviru. Respektive  o jeho nezvládnutí   v našem euroatlantickém světě nebo chcete li o naprostém selhání  liberálně  demokratického systému v boji s pandemií, protože ta ze  své podstaty  vylučuje nasazení nutných  masových omezujících a zakazujících opatření. Takže  zatímco co Čína,Vietnam nebo Kuba v podstatě  nějaký  covidový problém skoro/ neznají,  náš  svět v  druhé vlně  se, díky  své  zoufalé neakčnosti a neschopnosti masivně  vynutit  potřebná opatření, či je  dokonce vůbec  přijmout /viz třeba rozhodnutí Pražského městského soudu ve sporu s ministerstvem zdravotnictví/  masivně kolabuje  ve svých zdravotních kapacitách a  zadlužuje  se obrovským a  nikdy  nepoznaným tempem, aby  se nerozpadla  ekonomika a následně  samotná podstata  státu. Vedle toho  jsem s e včera  snažil popsat  systémové nedostatečnosti a  ukázat, že  demokracie a zejména  ta liberální  ze  své podstaty  není schopna  řešit  náhlé krize a  její elity  svým nastavením, krátkými politickými horizonty a  strachem z výsledků příštích voleb  vše ještě  umocňují.

Jenže  ono je nesmírně  snadné a dokonce populární ukázat na  něco či na někoho  s tím, že ono či on/oni selhali, oni jsou  zodpovědnými viníky /politici vládní/opoziční, media, Sorosové,neziskovky atd. atd./ . Jenže to není ani zdaleka  celá pravda. Komplementárním doplňkem těch politiků,medií, Sorosů,   neziskovek a třeba  Marťanů. co v  tom také jedou  –  jsme my!  Opakuji MY! Obyvatelé, občané, konzumenti politických a mediálních  výstupů,  ale především voliči!

Proč  se  zdá, že  Trump potáhne  za pár  týdnů  z Bílého  domu?  Proč Babiš  v podstatě , do prvního říjnového víkendu ochromil boj proti CoVidu na  dlouhé měsíce  anechal ho dnes už  zřejmě nekontrolovatelně  rozjet? Protože  se oba báli o výsledek nadcházejícího hlasování,kdy   si vsadili na to, že pokud  nenaštvou  voliče omezujícími nařízeními, stoupá jejich šance  na  další  vítězství. A protože  v sázce jsou evidentně  naše  životy a lidé na to začínají  /příliš pozdě přicházet/ ale  přece jen,  máme tu dne dnes  pandemii pur a oni  ve velkém ztrácejí přízeň voličů.  Nekonali, protože se  báli  odezvy u lidí!

Nepochybně  na základě  detailních  průzkumů. Těmi z USA  nedisponuji. Ale českými a  slovenskými definujícími pohled  voličské základny  na CoVid  a podstatné věci s ním souvisejícími ano. A podotýkám,že  jsou  čerstvé. Staré jen pár  dní.  Je  čas  vás  nimi  seznámit:

Česká republika:

Graf o očkování

Graf o očkování_2

Graf o očkování_3

Graf o očkování_4

Slovensko

Přiznávám, že  se mi chce  řvát  zoufalstvím a  hrůzou, když  ty datasety  vidím!  A je to o to horší, že  ten slovenský popisuje  mínění tamního pedagogického sboru!  Tedy  vesměs  lidí s vysokoškolským vzděláním, kteří  jsou nositeli světy  a vzdělání!!!!

31% z nich si myslí, že koronavirus  je přípravou na  čipování lidí!!!! 35%  že  druhá vlna  CoVidu je jen nafouknutá bublina! 44% , že korona je jen chřipčička a  celých  49% se nenechá očkovat  a to ani v případě, že bude k dispozici zcela  bezplatně  bezpečná vakcina!

Aby  slovenští kosíři  nepropadli dojmu, že se  trefuji jen do nich – v ČR nejsou čísla  lepší. Těch kteří se nedají  naočkovat je 58%!!!  Napříč  celou populací. A kdyby  si vakcinu navíc  ještě museli platit, pak by jich ještě  významně  přibylo!!!! Pokud  by očkování platili z vlastní  kapsy,  v  částce  1 000 a více,  pak by počet zájemců klesl na  14% !!!!!!! Jen tolik ze  všech mých spoluobčanů by  tu tisícovku považovalo za  dobrou investici!!!!!

Beru to na vědomí i když se  tomu vzpírám věřit!

Na  tomto místě  bych  rád požádal zejména ty, co se mnou nesouhlasí, aby se především oni  pozorně zamysleli nad  následujícími  řádky! Díky.

První vlnu  korony  jste zažili a přežili. Takže  vám jsou důvěrně  známa  veškerá omezení, jež  stát  vyhlásil a kterým nás podrobil. Také víte, kolik z vás  utrpělo menší, ale  spíše  větší  finanční ztráty, či dokonce  to ohrozilo fatálně jejich pracovní pozici či  podnikání  nebo jiné příjmy.  Dnes  víte, že  virus  přes léto neodezněl, jak mnozí /údajně  fundovaně/ předvídali a  my všichni věřili. Jestliže nepatříte k chřipčičkářům , či  covidignorům pak víte, že  druhá vlna je  z důvodů, které nyní nehodlám opakovat, daleko silnější, bude delší, takže se  dají  předpokládat o mnoho   významnější  ekonomické a  systémové  škody  než při vlně  jarní.

Zamysleli jste  se někdy nad  tím,  že  ani  po odeznění toho, s  čím se pereme  nyní, koronavirus nezmizí?  A že  vrátí v  nejpozději příští podzim ve vlně  třetí, za  rok znovu, o další znovu. Atd. atd.  Třeba  až do nekonečna?  A že jestli si  podrží  svůj  infeknční a  smrtící potenciál,  budeme  znovu a znovu  vystaveni  karanténním omezením, osobním i celospolečneským lockdownům, naše  děti   mohou zapomenout na pořádné  vzdělání a národní ekonomiky i zdravotní systémy  nemají šanci přežít,  jestliže  dojde  ke každoročními scénáři  používaných proticovidových opatření????

A to tak  dlouho dokud  buď nedojde:

1-k promoření  každého národa, co jich na planetě  existuje

nebo

2-k masivnímu zavádění  čínských/ asijských postupů  pro omezené koronaviru

nebo

3-k rychlému hromadnému proočkování společnosti a  tím získání imunity!

nebo

4-vir  sám od  sebe zmizí.

Je  zřejmé, že  na možnost  č. 4, která by nám všem ideálně vyhovovala,  lze  zapomenout.Nekoná se a konat nebude!

Možnost č. 1  je politicky i lidsky  nepřijatelná. Pro každého normálního člověka,  který má elementární morálku.  Při smrtnosti pouhého 1%  by na Slovensku ono /promoření“ koštovalo nejméně  50 000 smrťáků, v  Česku pak 100 000!!! Připomeňme,  že  v USA  zemřelo  do těď cca  250 000 lidí.

V reálu  zbývají jen  varianyt  č. 2 -striktní čínský/asijský postup,  což znamená podrobit  se  dosud  nemyslitelným osobním omezením nebo se nechat  naočkovat  a to tak rychle, jak to jen půjde. Až  přijde ta ideologicky  správná, či alespoň přijatelná vakcina – možnost  č. 3!

Ovšem  český/slovenský  volič  odmítá jak omezení, protože  on  má přece svoje práva  a  na ta mu nesmí nikdo sáhnout a  očkovat se také nedá. Z různých, po výtce nesmyslných důvodů.  A že by za očkování  ještě platil?  Ani náhodou!  A  tisícovku/ 40 Eur?  Nikdy!!!!  Za  žádnou cenu!!! Jen si to představte  – tisícovku????!!!! To tak přijít o 30piv nebo  45 másel!

To radši přijmeme  další  a další lockdowny, to že  děti  o řádné vzdělání v  dohledné  ani nezavadí,  že  jsou  čím dál více  ohroženy  statisíce  pracovních  míst,  že  zkrachují  tisíce firem.   Ne  tu  tisícovku nedáme. Ze  žádných okolností!!!  I když jen  v rozpočtu  2020 se každý z nás  v ČR  zadlužil 50 000 Kč.

Babiš a Trump selhali a propadli.  Protože  si uvědomovali , jaké je nastavení podstatné skupiny  voličů!  V jiných státech se  politici, alespoň  částečně,  téhle kolektivní idioci  dokázali postavit!

Očkování opravdu není o tom, že nás  někdo chce  čipovat! Očkování  nám přináší možnost s koronou  rychle zatočit!  Vedle  čínského postupu je to jediný směr, kterým se lze vydat za normálním, bezkoronavirovým  životem, tak jak jsme jej znali.

Chtít  předkoronavirové poměry, bez ochoty  buď  něco/hodně obětovat nebo jít  masově  do rizika očkování  zbrusu novou a nevyzkoušenou  vakcinou  je NEMOŽNÉ!!

Kecálisti, šiřitelé spikleneckých  terorií,  covidignoranti, věční kverulanti, profesionální a hobby potížisté, chřipčičkáři a  další, na něž  jsem nevzpomněl  mohou šířit  svoje  bludy  jak chtějí. Na  holém  volbě

tvrdá restrikce /očkování nebo další a  další opakující se decimující lockdowny

nic nezměníte!!! To zrovna tak můžete  propagovat  chůzi poskakování po hlavě  a odrážením se ušima!

Problém je jinde.  Koronavirová pandemie  potenciálně  snadno přeroste  do situace,  že  lidé budou hledat ty, co jim slíbí bezbolestná a bezkonfliktní řešení. Která sice  neexistují,  ale  když  1/3 slovenských kantorů a nejméně rovnocenná  část  české veřejnosti věří, že  očkování  slouží k očipování obyvatelstva, tihle  prodavači  teplé vody  a nekonečných nadějí  zdaleka nejsou bez  šance. Už protone, že  české/slovenské elity, které momentálně  vládnou v  bitvě s koronou  dokazatelně  zcela selhaly. A opozice se  znemožnila  už před tím. Takže tím kdo zbývá a je  „nositelem“  naděje jsou extrémisté.

V posledním českém i slovenském průzkumu voličských preferencí  mne nejvíce překvapilo,  že dosud  z  covidové vládní blamáže  ZATÍM  nic nevytěžil ani  Okamura ani Kotleba! Jsou v ideální pozici!  Vůbec bych  se  ale také nedivil tomu,  kdyby  na koroně  mocně zresuscitovala  KSČM!  Tedy jestliže  přežije  příští  parlamentní volby  jako sněmovní strana!  Očekávám, že   ekonomické dopady  pandemie  vrátí do hry základní komunistická  témata z dob možná  až  před  II. světovou válkou. Protože  i zatím ještě  fungující politika  hašení ekonomických požárů vrtulníkovými penězi, z nových  anových  emisí  centrálních  bank má prostě  svoje  meze. Na něž musíme  narazit. Zejména  při neochotě  voličů  buď  akceptovat restrikci nebo se nechat očkovat.

A už  je opakovaně popsáno, že liberální demokracie  není schopna  ani ochotna  nic životně  nutného vynutit.  Ta je  schopna  pouze  prohánět  „ruské trolly“,  „rasisty“ ,“nesolidární antihumanisty“,  „xenofoby“, „homofoby“,“poškozovače životního prostředí a  další podobné, odmítající  tu  BLM, tu zelené šílenství,  tu ilegální migraci, tu militantní  gender  či LBGT,  tu inkluzi, tu Istanbulské protokoly    a  mnohé podobné  nesmyslné a vylhané  agendy.  Tohle všechno /ráda/zvládne.  Opravdovou, reálnou , neideologickou, ale  zcela  fatální  hrozbu nikoliv.  Před kecaly, covidignory, potížístym, kverulanty, chřipčičkáři  couvne!

Nemohu  se zbavit  dojmu, že  v konečném důsledku  CoVid vystavil demokracii  červenou stopku. Nebo se tak brzo stane.  Díky globálním i našim elitám, krizově  nefunkční  demokracii  /především té liberální, kterou lidé otaxovali jako falešnou díky  nastolování  nesmyslných problémů/,  ale  především  díky  NAŠEMU  VLASTNÍMU NASTAVENÍ!  Kdy  v krizi čekáme na zázrak nebo na  bezbolestné řešení!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.