Čas je běžec dlouhým krokem ……


zaslali  pánové JB a  JL

Minulou neděli se  v mé poště  shodou okolností objevily hned  dvě leporela  starých fotografií. Jedno  od  JB  a druhé od JL. Aniž by  o sobě  věděli. JB   poslal málo známé, či zcela  neznámé  snímky  různých historických osobností.  JL  se  věnoval speciálně  jen Karlu Gottovi. Byla  by velká škoda, kdybych  si ty obrázky, zejména ty  neznámé nechal pro sebe.   Konec  konců  –  je  to jednak zajímavé, v  dalším tropickém dni, alespoň doufám, osvěžující, já  nemusím sedět nějaké  4-6 hodin za klávesnicí a mohu si orazit  a přitom nabídnout  zajímavost, která, jak doufám, se vám bude snad trochu líbit. Leckdy ukáže  ty  notoricky známé v neznámém světle, ale především  – každému připomene, že  čas je běžec  dlouhým krokem. Kterému nikdo neuteče. Příjemnou zábavu!

Představovat  královnu Alžbětu a prince  Filipa  jistě netřeba,  ale  i oni  byli  velmi mladí….

Tak tohle  není  zombie, ale  jistý  Hans  Christian…  Představujete si takhle pohádkového dědečka?

Kdybych se  vás  nyní zeptal, kdo je  ten švihácký  důstojník, co byste  odpověděli?  O tom, že  bude  mít jednou sochu v  Praze na Žižkově  před  Odborovým domem  nemohl nic  tušit. Ale  vsadil bych se, že  doutník a  whisky  už mu chutnaly tenkrát.  Ano  je  to mladičký W.CH.

Tvrdě trsající asketa  Mahatmá  Ghandí!!!  To  jsou věci , co?!

U mladší podobizny  Alberta  Einsteina  jsem docela  váhal, zda  ji zařadit. Ale nějak takhle mohl vypadat, když pobýval v Praze..

Tohle  prý je  Paul Gauguin…  No  asi to fakt byl hodně nekonvenční divoch

 

I u Vincenta  van Gogha jsem váhal, zda  ano, či ne. Ale tohle  je důkaz , že původně skutečně měl obě  uši…

V rozpuku své mladosti  John Waine.. Nechápu, že  hrál ranaře a  nikoli milovníky… Inu čas a  jeho důsledky.

Když  vidím tenhle  snímek Elisabeth Taylorové… tak se vůbec  nedivím, že  se  celkem provdala  8x  za  7  manželů…. Každý  chlápek, na  kterého se takhle  podívala přišel logicky o rozum…

Tak tohle  je prý  Hitchcock  za mlada. Jak tvář  klame – když  vzpomenu na  H.K. Anderssena  z tohoto leporela.

Tenhle obrázek zachycuje E.A. Poa a  Abrahama Lincolna

 

Další  filmová  diva  mých klukovských let -Sophia Lorenová.  Mastroianiho na obrázku nepostrádám…

 

Frajera Luka pozná každý. Ale on to frajer  doopravdy  byl. Tady  je  jako  příslušník US  Navy  za  2. světové. Nikoli prázdný  pozér  z Hollywoodu, ale  frajer  co si to sám zažil.

Terč veškeré  zloby  fanatiků a bláznů z BLM -Robert Edvard Lee, vrchní velitel vojsk Konfederace  osobně!  Na Kose jej nikdo svrhávat nebude. Bojoval sice na  špatné straně, ale  naprosto příkladným  způsobem.  A  rozhodně  toho má na svědomí daleko méně  než  unionistický  hrdina  generál Sherman  při jeho tragicky proslulém tažení  Georgií, kde  uplatnil naprosto důsledně  a nemilosrdně  taktiku spálené země, která předčila  i  ústup Hitlerovců z Ruska…Ale  svrhávají se pomníky  generála Leeho. Rozumí tomu někdo? 

Tady je každý popisek   zbytečný…

I tenhle  chlápek v uniformě je neskutečný frajer. V dnešní  Americe  by jistě  měl těžké  problémy  s úřady. Už před necelými sty  roky  dobře  věděl Komu zvoní hrana a  šel s tím něco  dělat!

Zkoušeli jste  si někdy představit, jak asi vypadal Tom Sawyer? Já  bych  řekl, že nějak takhle. Mark Twain  v 15-ti létech.

Určitě  byste  neuhodli, kdo je  tahle  kočka!  A  nepomůže  vám ani nápověda, že  obdržela  Nobelovu cenu míru.  Napovím víc  – byla  svatořečena!  Nebudu už  napínat – Matka  Tereza  osobně! Krásná svatá….

 

Z druhého leporela ,od  JL jsem zvolil  jen jednu  jedinou  fotku. Pro mne nejpodstatnější. Takhle  stárnul Karel  Gott. a  Já od  té hned  druhé v pořadí s ním.   

Čas je opravdu běžec  dlouhým krokem….

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.