Tipovačka vyhraje Trump nebo Biden a jedna malá spekulace. DOPLNĚNO!


Nějak mi to v  té koronavirové dece pomaleji myslí. Protože jinak  tipovačka  ohledně  toho kdo bude příštím americkým prezidentem jela  už  od  dnešní půlnoci. No nic, lepší  někdy  než nikdy,jak známo!  Jsem zvědav na  mínění kosířů ,zda  svět bude mít příští 4 roky  co do činění s šíleným Donaldem nebo poněkud jinak  ale  v podstatě obdobně  vyšinutým  Joem. Protože každý  z nich je umanutý, byť jinak, i když  v tom hlavním, že  všichni  vždycky a za všech okolností MUSÍ  respektovat  a zohledňovat především americké zájmy  a v každém případě  se jim podřídit.

No nic.  Ale  ještě než natipujete, zkusím malou spekulaci. Když shromažďuji  materiály pro povolební analytický článek  a  čtu  zcela  vážné rozbory  o tom,  že  demokratičtí voliči  jsou převážnou většinou těch, co volí korespondenčně a  naopak ti republikánští si prý potrpí na  to, a by  volili osobně  a  to v řádném termínu, přidám k tomu mimořádně  těsné prognozy  výsledků zejména  v tzv. swing státech, které nakonec  o celkovém vítězi mají rozhodnout a  míru nenávistné rétoriky  z obou  táborů  a především od Donalda  Trumpa a  také to, s  jakou horlivostí  obsadil uprázdněné  místo u amerického Nejvyššího soudu  pár  hodin před  volbami, vůbec bych se nedivil, kdyby jsme  zítra  nad  ránem našeho času  nebo v brzkém dopoledni zažili  následující  scénář, pokud  výsledky  budou  doopravdy  velmi těsné a  kvůli nutnosti dopočítávat  nezvyklé množství  korespondenčních hlasů neúplné.

Očekávám, že  v  takovém případě se  Donald  Trump, dejme  tomu na základě  toho, že jeho příznivci přijdou opravdu  v daleko větší míře než demokraté volit  dnes  do volebních místností osobně  a tyhle hlasy  už budou sečteny,

prohlásí za  vítěze  voleb!

Bez ohledu na  zdaleka  ne  sečtené  korespondenční hlasy. A pokud následně po  jejich zohlednění  dojde  k  zjištění opačného výsledku, ohlásí to za podvod a   půjde před „svůj“  Nejvyšší soud.

Je to spekulace,nemá smysl psát momentálně o důsledcích. To si případně nechám až  do komentáře a analýzy, jestliže ta  situace doopravdy nastane, ale chci, aby  tato hodně  drsná spekulace zazněla!  Před začátkem voleb a především sčítání. Abych nebyl za poručíka  Duba, co to přešil už před  válkou s okresním hejtmanem.  Jdu z kůží na trh, protože  se  snadno mohu zmýlit. Ale tohle podezření ve mně hlodá už nějaký čas. Čím dál tím více. S tím, jak klesá  moje důvěra  v praxi /nikoliv teorii/ demokratických mechanismů naší doby.   O nějaké důvěře  v současné  politické vůdce nemluvě. Ale  abych nešířil jen depresi  – budu rád  když se  obrovsky  zmýlím.  Daleko radši,než  kdyby  se  ukázalo, že  mikroskopická  a zcela  vlivu postrádající Kosa  zase trefila, jako jediná, předem do černého.

A přidám i svůj odhad a veřejně  – Trump se bude  z Bílého baráku stěhovat.

A nyní  už  anketa:

 

Současně  dodávám, že  jsou dnes  povoleny komentáře.

DODATEK z úterního odpoledne:

Právě jsem zjistil, že tipovačke  je i na Seznamu.cz:

Momentální  stav tak je diametrálně odlišný od Kosy a vypadá takto:

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ankety, Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

70 reakcí na Tipovačka vyhraje Trump nebo Biden a jedna malá spekulace. DOPLNĚNO!

 1. Jaromír Bartoš napsal:

  Vyhraje Putin.

 2. Anonymní napsal:

  Je jedno,
  koho kdesi zvolí.
  Na hřbet stejně.
  Dostaneme holí.

 3. Anonymní napsal:

  Tipuji Bidena. Tu nezvládnutou situaci okolo COVIDu nemůže nikdo příčetný akceptovat. Tyhle volby jsou testem, jak je vlastně ta USA demokracie funkční. Navic, Trumpovi se ta America First až zase tak moc nedaří, a pravda je taková, že na to skočila zejména obdoba našich koblih. Rozdíl je v USA ten, že tam žádná další možnost protestní volby není, takže Biden.

 4. Anonymní napsal:

  pan Vlk je skvely analitik, ale mizerny tiper. vyhra trumpeta:). inak nie je to jedno pre nas kto vyhra?

 5. Jefim napsal:

  Ako zvyčajne, špatný odhad.

 6. Putin,,alias Pavka Morozov, alias Pro referendum o připojení Aljašky k Rusku,alias m.kleinschmidt ve skutečnosti elfksindl napsal:

  Straná náša agromnaja, Merýýýlánd i vot takája Kalifóoorňijá…….

 7. vlkp napsal:

  Zatím v diskusi 6 odpovědí celkem. Ovšem jen jediná, která, která má nějaký smysl. Zbytek bláboly od věci. Diskusi jsem neotevřelvyjímečně s cílem, že bych se ohledně amerického hlasování cosi zásadního mohl dozvědět, nýbrž se snahou především si ověřit, jestli případné otevření diskusí na Kose má či nemá smysl. Odpověď je zatím naprosto jednoznačná. a jeden názor, který cosi dává do hry, bez ohledu na to, jestli s ním souhlasím či nikoliv, 5 blábolů. Uvidíme, co ještě přijde. Těším se na další „hlubokomyslné“ výkřiky.

 8. PzKfw napsal:

  Bývalo že jste míval kvalitní produkci. Poslední dobou bída a děs.
  Sleduju to zblízka, do detailu a v angličtině, poslouchám záznamy, debaty, shromáždění, podcasty, čtu rozbory. Jediný způsob, jak by mohl vyhrát Sleepy Joe Hiden je díky rozsáhlé volební manipulaci a podvodům. Tečka.

  • Pavka Morozov alias Putin , alias Pro referendum o připojení Aljašky k Rusku,alias m.kleinschmidt ve skutečnosti elfksindl napsal:

   Neumí eeenglicky, neumí aaanericky… Vlk je vyje:-)

  • pollacs napsal:

   Takže když vyhraje Trump, bude to projev demokratické vůle voličů, když to vítězství Bidena bude projevem manipulace ze strany médií, Sorose, Kalouska, elitářských majitelů jediné pravdy, kavárníků, neomarxistů a deepstatistů dohromady? Prostě business as usual 🙂

   • bjfd napsal:

    Demokratická vůle voličů – to by mě zajímalo, co to má být.

    Ale ano, zdá se mi, že Trump reprezentuje tu spokojenější část voličů. Ta demokratická část je ustrašená a bojí se.

    A médiím bych „manipulaci“ nevyčítal. Prostě jsou taková, jsou jenom kolečkem v systému 🙂

 9. Jiří Bičiště napsal:

  V anketě jsem za vítěze voleb označil Bidena. Ovlivnil mne rozhovor Oskarta Krejčího z 26.10.2020 (viz 18.50 hod: https://www.youtube.com/watch?v=SvjDrFqwNCs ).
  Zdravím Jirka

 10. Pro referendum o připojení Aljašky k Rusku, alias Putin,,alias Pavka Morozov, alias Pralias m.kleinschmidt ve skutečnosti elfksindl napsal:

  Jsem rád že tento portál je, rád bych si četl deník Komsomolskaja Pravda, ale neumím rusky a tady je přesně totéž od Vlka co bych se asi dočetl tam. Díky mu za tuto poctivou a neideologicky věcnou novinařinu jako to má pan prezident Putin v Rusku.

  • Anonymní napsal:

   Nojo, ti co neumi Rusky jsou odsouzeni k lapani CT24 a jejich pohadek o umirnenych opozicnicich a nebohych sirotcich.
   No a pak jsou spolu s Mirkou vydeseni, kdyz ti sirotci zacnou ve Francii nebo Rakousku urezavat hlavy.
   Takze se nezapomente semknout, Rusak a Komsomolsaka Pravda je zlo.

   • Putin,alias Pavka Morozov, alias Pro referendum o připojení Aljašky k Rusku,alias m.kleinschmidt ve skutečnosti elfksindl napsal:

    Tam aspoň nepíšou hoaxy o tom, že to byl Čečenec…To by soudruh Kadyrov nikdy nedovolll…aby Čečenci někoho zabíjeli (teda mimo nepřátele Kremlu jako byl Němcov, to je jasný

    • berkowitz napsal:

     Je vaše soukromá věc, jestli neumíte rusky, trochu vám pomohu, jestli umíte po americky, tak běžte na mnou anoncovanou adresu a přepněte si to na anglickou mutaci:
     https://colonelcassad.livejournal.com/

    • Anonymní napsal:

     Tady je diskuze o volbach v USA, sve pohadky o Kadyrovech, Cecencich a Nemcovech si bezte vypravet na seznam zpravy, ci jina odpadni media.
     Jinak pokud opravdu neumite Rusky, proc tedy porad na tu Komsomolskou pravdu chodite?
     Jinak renomovane media postupne tvrdila, ze teroristi byli 4. Pak se jeden z nich odpalil vybusninou. Pak zase pry to byla atrapa.
     Takze Reuters, BBC a dalsi siri fake news, ale to elfove a dalsi ruda jelita nikdy nepriznaji. Sam jsem zvedav na konecmou verzi. Na rozdil od podobnych „udalosti“ v Nemecku si totiz myslim, ze Rakusak to vysetri a posleze zverejni po pravde.
     No a pokud se mezi nima najde aspon jeden Cecenec, tak si vzteky majitele te jedine pravdy ukousaji nehty.

 11. Honza napsal:

  Myslím, že vyhraje Trump. sice mu k tíži jde COVID situace, ale podle mě mu nahrává situace kolem BLM. Sice jsme masírování médii i průzkumy o výhře Bidena, ale myslím, že to bude jinak až promluví mlčící většina.

 12. Anonymní napsal:

  Tak na rozdil od diskutera nade mnou, ktery to „sleduje z blizka, do detailu v anglictine… podcasty, rozbory“… mam i vlastni zivot, takze tohle vsechno nedelam.
  Nicmene, znam docela dost Americanu a verte nebo ne, valna vetsina jich ve velmi podobna Trumpovi. Mentalitou i vystupovanim. I ti, kteri tvrdi, ze ho nenavidi.
  Navic v Americe zvlast (je to docela militaristicky stat) si potrpi na silne vudce, i kdyz maji sve mouchy.
  Takze i kdyz Trump covid podelal kardinalne, tak oni mu to tam hodi, protoze je prece „jeden z nich“. Na predvolebni sliby se uz davno nehraje, jak i u nas dokazal jeden chlapik gulama a potom z druhe strany Slavek Slibotechna.
  Americani v tom nejsou ale vubec sami. Cesi si taky pestovali dlouho sveho Klause, protoze dokazal udelat tak snadno z ostatnich blbce.
  Paroubek toho taky nenabizel o moc vic, nez ze byl ten „buldozer“.
  No a tak se ovcani presunuli k nejnovejsimu alfasamci, a zhrzene skalni oranzady ci modrostraky na ne postekavaji neco o koblihach. Asi neslyseli tu o brevnu ve vlastnim oku.
  Zatim nejlepe to (podle me) zatim popsal pan Leo pred lety na Kose.
  Je uzasne pozorovat, jak si dav, ktery zije vice mene z ruky do huby vybere miliardare a doufa, ze jime zajisti blahobyt 🙂

  • PzKpfw napsal:

   ‚It’s a multi-varied equation…‘, nemůžete si z ní vybrat co se vám líbí a zbytek opomenout. Biden je ztělesněním politiky, která mnoho z nich poslala na pokraj chudoby, nemají jinou možnost než volit Trumpa, pokud nechtějí propadnout ještě hlouběji. Kromě toho podporuje procesy, které většina střední třídy považuje za destruktivní (právem), je zastánce agresivně zelené politiky která bude stát práci odhadem přes 1 milion lidí, slibuje vzdušné zámky zelené energie, tvrdě lže, naprosto nezvládá komunikaci, jeho viceprezidentka je ultralevá a extrémně nebezpečná, stále ještě nemají jiné zastání a tak se dá pokračovat. Nelze záležitost vnímat jako ‚stupidní američané si zvolí alfu protože jim to imponuje‘, to nevede k pochopení problému, který je mnohem hlubší než nakolik to shrne jeden článek, natož komentář.

   • Anonymní napsal:

    kdybyste aspon vedel co je to ta multi-varied equation… kdyz to pak zjednodusite na to, ze Biden prosazuje destruktivni procesy a lze a nezvlada komunikaci. Naprosto to same totiz plati pro Trumpa a mozna jeste vic.
    Ja jenom konstatuji, ze jak pisete stredni trida „nemají jiné zastání“, a tak se upnula na miliardare, ktery uz dvacet let nezaplatil na danich ani cent, a upenlive k nemu vzhlizi, ze je spasi, za naprosto blahove. A to, ze nemaji jinou moznost znamena, ze jsou USA diktatura? To jste urcite nemyslel vazne.
    Mate pravdu jedine v tom, ze je to prilis siroke tema na tuto diskuzi, kterou Vlk brzo utne 🙂

    • PzKfw napsal:

     Kde co zjednodušuji, z toho má vyplynout, že problém je mnohem širšího záběru.
     Strawmana o diktatuře myslíte vážně?

 13. Bretislav Marek napsal:

  Zdravim vsechny a zvlaste vlka, ktereho povazuji za velmi erudovaneho a hlavne rovneho chlapa. Situaci v USA se snazim sledovat a opravdu tezko tipovat. Fabulace a mlzeni, vyhrozovani a straseni je na obou stranach. Priznavam, ze osobne je mi blizsi Trumpem prezentovany nacionalismus (obzvlaste co se migrace a podpory narodni ekonomiky tyce) a dost mne desi prima podpora demokratu BLM a jinych progresivnich mensin, jenze vzhledem k nadnarodnimu kapitalu, ktery za Trumpem stoji… Zrejme plati jako vzdy, ze nic neni jen cernobile, pouze v teto volbe mezi dvema usvedcenymi lhari je volba mensiho zla velmi, velmi tezka. Prece jen bych osobne radeji Trumpa. Obavam se vsak, vzhledem k medii prizivovane nenavisti mezi obema tabory, velkeho nasili a jen doufam, ze nasledne volby v nasi republice nebudou vedeny timto necivilizovanym zpusobem. Kazdopadne, prestoze s vlkem ne vzdy a ve vsem bezvyhradne souznim, velmi ocenuji jeho kazdodenni nasazeni, osobni postoje a kvalitni praci. Takze, preji ti vlku pevne zdravi a jeste pevnejsi vuli pokracovat. Velke diky.

 14. LB napsal:

  Zvítězí Biden.

  (V % bych šance tipoval 70% B., 20% T. a 10% výrazné až drtivé vítězství Bidena. A 1% povolební zmatek, takže odečteme z každého koláče kousek.

  Všimněte si, že nikdo nepochybuje o vítězství B. v „popular vote“. Tipsport na to dokonce vypsal kurz, jenom 1.05, takže to bere jako „jisté“. Tedy Trump by zase potřeboval zvítězit stejným stylem jako ve 2016, přes volitele ve 2, 3 klíčových státech Nepravděpodobné, blesk neuhodí dvakrát do stejného místa.)

  • Tenco napsal:

   Kurz byl jeste dnes 1,5.To neni “ jiste“.
   Jiste je jen to, ze se utrati v USA cca 3 miliardy dolaru za cirkusove predstaveni nevalne kvality a pochybneho vysledku…..

   • LB napsal:

    Pletete si dva pojmy.
    Kurs na B. vítězství je teď 1.53.

    Ale tady mluvím o vítězství v LIDOVÉM hlasování. A a na to je teď u B. kurz 1.06. A to znamená prakticky jisté. Čili, i kdyby Tr, vyhrál, bude to velmi pravděpodobně jako minule, totiž proti většině voličů v USA braných vcelku.
    O tom je řeč!

 15. MirkaK napsal:

  Tak velká země a nedokáže si do čela postavit člověka, na kterém by se dokázala shodnout většina. Je to smutné, dva starci za zenitem. Přece jen doufám, že vyhraje Biden proti tomu ulhanému a uřvanému hokynáři Trumpovi. Je ukázka úpadku demokracie. Za těch pár let nedokázal skoro nic, naštěstí pro svět hlavně nezačal zase někde válku. A už to je dost. Pro uvolnění vztahů ve světě a odzbrojení naopak přiložil do ohně. Napřed se bratříčkoval s Čínou, sev. Koreou a Ruskem, dělal ze sebe tajtrlíka aby nakonec z toho humbuku zbyla jen politika sankcí proti všem. A požadavek na 2 % HDP na zbrojní výdaje. No a s tím covidem, to už je skoro horor. Ono celkem to zdravotnictví v USA je jen pro bohaté. Nemám ráda reality šou, protože se tím lidi jen ztrapňují, proto nechápu ten potlesk pro toho vulgárního kašpara. Do čela států by se neměli cpát lidé, kteří mají v hlavě jen kalkulačku a život vnímají jako soutěž o nejhloupějšího. To neudělá spokojeným totiž nikoho. V čele by měli stát vizionáři, kteří dokáží lidi povznášet a ne je ponižovat a urážet. Na počítání a kšefty by měl stačit ministr financí. Když se podívám na naši vrchnost, tak mi taky vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Pro zachování duševního zdraví nejlépe moc toho nevidět a neslyšet.

  • JarekM napsal:

   Ano, Trump je uřvaný a možná i ulhaný hokynář, ALE Biden je nemocná lidská troskoloutka, jehož budou vodit síly tzv. deepstate. Raději bych tam viděl toho hokynáře.

   • PzKpfw napsal:

    Pro nás lépe když je povede troska, alespoň se budou prát mezi sebou a nebudou mít čas a sílu nutit něco nám.

    • bjfd napsal:

     No to je otázka, jestli je to pro nás lépe. Je pro pro člověka obecně lepší, když se někde jinde stane něco špatného, nebo když se někde staně něco dobrého? Amerika, i když je to velmoc a může nám leccos nakazovat, je součástí našeho civilizačního okruhu. Taky si myslím, že Trump lépe udrží Čínu v mezích.

 16. vlkp napsal:

  Tak jsem si dal další porci.Nejdřív 4 další hlubokomyslní, ale pak už dobrý, dost dobrý. A mám radost, že tu neřádí jen Jardové Retardové. Díky všem s normálně fungujícím mozkem!

  • PzKpfw napsal:

   Máte co jste chtěl. Publikum jste vyhnal tak si našlo útočiště jinde.

   Míval jsem rád Vaši produkci, od analýz po názory, něco se změnilo. Na vysoké mi profesoři říkali, že mi chybí pokora. Měli pravdu. Ta teď chybí i Vám.

 17. Tom napsal:

  Bude to těsné, korespondenční hlasy budou napadány oběma stranami. 30-40% obyvatelstva se neúčastní z různých důvodů těchto her, mají pro to své důvody nebo nevěří, že mohou něco změnit. Společnost globálně je rozdělena. Uvidíme. Na vítězství tipuju Trumpa, kterému média opět nepřejí.

 18. Jiří Bičiště napsal:

  Jen pro Vás pane Vlk: Chyba se vloudila. Správně mělo být – V anketě jsem za vítěze voleb označil Bidena. Ovlivnil mne rozhovor Oskarta Krejčího z 26.10.2020 (viz 18.50 hod: https://www.youtube.com/watch?v=h0_aQ82by7Y ). Zdraví Jirka
  Obdivuju, že dokážete vydávat texty prakticky bez chyb.

 19. vlkp napsal:

  Kubo ,ten komentář jsemnyní stáhl a zítra jej vydám jako samostatný článek.

 20. Germanicus napsal:

  Tipuji Trumpa. Ale je to dost ovlivněno mým subjektivním postojem. Kdybych byl Američanem, tak se skřípěním všech zubů volím Trumpa… A pak mizím honem někam do bezpečí. Pro jistotu.
  Neformální informace z USA hlásí, že někde úřady vyzvaly obyvatele, aby se předzásobili potravinami a pitnou vodou, jako při očekávání hurikánu. V některých městech jsou některé obchody zabezpečeny proti drancování. Údajně i ve Washingtonu. Někteří významní Češi, dlouhodobě působící v USA se náhle objevili v Česku. Např. profesor Václav Větvička.
  https://betaglukan.cz/zivotopis/

 21. Bez cenzury napsal:

  Kolik tipujete, Vlku, za dnešek hvezdicek? Prý všechno tipnete správně… Tak schválně…

 22. Kanec napsal:

  Zajímavý tip Vlku, ten mě nenapadl, co jsem zaregistroval já:
  – Facebook a Twitter se nechal slyšet, že bude mazat příspěvky, které budou napadat legitimitu voleb
  – BLM a Antifa připravují vyrazit do ulic na protesty, když vyhraje TRUMP (obecně jsou protesty proti výsledkům voleb poslední dobou hodně trendy)
  – Kamala (budoucí viceprezidentka) se 2 dny zpět úplně odkopala jako marxistka (https://twitter.com/kamalaharris/status/1322963321994289154)
  Můj tip je, že ať vyhraje kdo vyhraje, tak se po vyhlášení výsledků se budou dít velké věci.
  Je to hodně těsné a myslím, že Trump by vyhrát mohl, v Americe sice Bidena podporuje většina novin, big tech i akademie, nicméně Biden a Kamala se hodně protiví i lidem, co jsou nalevo.
  Průzkumy budou krapet mimo, už minule se projevila „preference falsification“ tj. že lidé záměrně uvádí jiné preference, než ve skutečnosti mají (trochu mi to připomíná u nás volby Zeman vs Schwarzenberg).
  Americká společnost je neuvěřitelně polarizovaná, aktuálně kvůli politickým preferencím lidé ztrácí kamarády, práci a často se i rozpadají vztahy.

  Osobně jsem na výsledek hrozně zvědavý, bohužel ať vyhraje, kdo vyhraje, tak svět k lepšímu nezmění.

 23. Admirál napsal:

  Tahle tipovačka je převážně jen výrazem přání. Vzhledem k nevhledu do US reálií, vzhledem k tomu, že z médií a odhadů se dá těžko něco vyvodit, pouze vyjadřuji svoje přání: Raději bych čundráka Dona než Bídného Pepu.

  Vlku, zdravím a přeju zdraví.

 24. Admirál napsal:

  Vlku, přečetl jsem si komentáře, s tím NIC nenaděláte. Škoda diskuzí u Vás, želím. Já bych Vám to tu vyčistil 🙂 🙂

 25. berkowitz napsal:

  Biden je bílý kůň Clintongangu. Moc dobře ví, že kdyby postavili jako kandidátku Harrisovou, tak je to předem prohraný boj. Kdyby byl „náhodou“ zvolen za prezidenta Biden, tak určitě záhadně ochoří, vzdá se funkce prezidenta a že neuhádnete, kdo by nastoupil místo něho?
  Hádáte správně, byla by to Harrisová (ať se okamžitě propadnu na Красную площадь, jestli to není pravda)!

 26. Carlos V. napsal:

  Předně, zdravím Vlka.

  Myslím, že vyhraje Trump. Průzkumy můžou mástm ne každý přizná, že ho chce volit.

  Ale možná je přání otcem myšlenky.

 27. Admirál napsal:

  Římské dějiny skýtají mnoho poučení,
  Maličko mi to připomíná situaci, kdy Tiberia střídal Caligula.

 28. VP napsal:

  Označil jsem v anketě Trumpa, ale není to po úvaze, která by měla reálný podklad. Prostě mám pocit, že řada lidí se v průzkumu nepřiznala a nadto u nerozhodnutých bude hrát nakonec roli Trumpovo americké velikášství, na které značná část Američanů spolehlivě slyší. Nijak by mě ale nepřekvapilo vítězství Bidena.

 29. bjfd napsal:

  Vyhraje Trump. V konečném úsudku mě ovlivnilo video Michala Šopora https://www.youtube.com/watch?v=EXYjIPHENBs , který v tradičně Demokratické Kalifornii obcházel s kamerou mítink Republikánů, Trumpových voličů. Je tam vidět velké vzrušení a lidé všech skupin, věku, rasy. Myslím, že si Amerika uvědomila, že chce Trumpa a ne deep state rozhodující o nich bez nich.

 30. bjfd napsal:

  Ještě bych doplnil, že Trump „spojuje“ lidi daleko víc než Biden – ten je zase „rozděluje“. Biden a deep state se snaží rozdělit všechny do škatulek a zavést mezi skupinami válku. Trump (hnutí anti-deep-state) dává jiný vzkaz – že můžou být všichni Američané a mít něco společného, ať už se jedná o černochy nebo bělochy, homosexuály nebo transexuály, muže nebo ženy, staré nebo mladé. Lidé v Trumpově tíboře mají daleko větší pocit vzájemné sounáležitosti.

 31. Tenco napsal:

  Výběr je zoufalý – na to, že jde o zemi s takovouto dlouhou, údajně to demokratickou (“ díky “ komodifikaci voleb – neb jak správně tvrdí inteligentní domorodci a domorodkyně “ politik si vybírá voliče“ a “ díky“ de facto glajchšachtizaci politického vědomí – tedy buď R či D a víc již nikdo) tradicí. A zemi s tak velkou populací, s tak prestižními univerzitami, s tak velkou mírou individualismu….

  Rozhodnou barevní (safra, já už nevím jak sdělit že je někdo černochem, abych nebyl popotahován nějakým parazitem z určité neziskovky apod. kreaturami) , zřejmě antitrumpizovaní onou hysterickou kampaní, která bůhvíproč vznikla (dle mého mělo stačit rázné a jednoznačné vystoupení odpovědných činitelů neprodleně po spáchání onoho poměrně brutálního a jak se ukázalo i vražedného policejního zákroku). Možná že se bude volit také žaludky, neb stále je cca 38 milionů obyvatel USA závislých na potravinových lístcích. Ti určitě budou pro změnu, stejně jako lidé,. kteří nemají zdravotní pojištění – což je v koronavirovém prostředí obzvláště nebezpečné, respektive můžou to takovíto obyvatelé USA cítit.

  Mi je jedno, kdo z těch dvou vyhraje, moje kandidátka Warrenová to zabalila…
  Důležité bude to, aby práci milionům a milionům občanům USA neposkytovalo v příštích měsících a letech tamní na válku orientované hospodářství – více než by bylo zdrávo. Obávám se však nejhoršího – včetně oněch podivně načasovaných pohybů v semitském světě, tedy vytváření jakési koalice sunnito-“ židovské“, namířené proti šiitům a jejich spojencům a podporovatelům (včetně Ruska, zde pozor na to, že jen 10 % “ ruských“ muslimů, muslimek a muslimčat jsou šiité – tedy potenciálně může jít o významnou 5. kolonu, zatím ji nepřátelé Ruska ještě nějak obdobně jak kdysi u nás henleinovce nevytěžili, obávejme se toho, to by byla hrůza).
  Samozřejmě – je tady Čína. Rusko nebude chtít zůstat v izolaci, tak jak chtěly mocnosti v Mnichově roku 1938.
  Ale na druhé straně i Ukrajina, tu kdysi Biden chtěl moderně převyzbrojit, pokud je mi známo. A Soros tam chtěl ve velkém podnikat, ovšem pouze se státními zárukami. Ty určitě by prošly lumpenelitou EU a spol. snadněji pokud by Ukrajina stala se vojensky mocnou.

  Jinak se podstatného v politice USA nezmění nic, pořád stejný cirkus a zmar, který nejvýstižněji charakterizoval poměrně nedávno Paul Volcker – že moc peněz, která ovlivňuje také to i politiku (pseudo)elit, už je tak velká, že s tím “ není schopna nic udělat žádná moc na světě“.

  Tipuju Spícího Pepka.

  • Anonymní napsal:

   Rada: zkuste to neevropské etnikum popsat jako obyvatelstvo s neevropskou lambdou odraženého světla 🙂

 32. Jáchym napsal:

  Nezáleží až tak moc na tom, pro koho z nich se vysloví větší počet voličů.
  Záleží na tom, kdo bude nakonec prohlášen vítězem voleb a – pokud to bude Biden – za jak dlouho bude vystřídán jinším ….jinší sekačkou.

 33. Parabellum napsal:

  HLUPÁČKU, umíte napsat nějaký souvislejší text. Který autor? Jestli myslíte autora tohoto blogu, tak tomu je to naprosto jasné.To spíše Vám dělá problém přečíst si důkladně nějaký text. v tom případě ale není jasné, proč sem „píšete“.

  • Admirál napsal:

   čundrák Don nebo Bídný Pepa?

   • Anonymní napsal:

    Někdo, kdo se vydává za Parabellum. To jest prosímpěkně stará pistole, která proslula spolehlivostí, a dokonalým řemeslným zpracováním. A patřila nejslavnějšímu sovětskému rozvědčíkovi Maximu M. Isajevovi.

  • Anonymní napsal:

   Vyberte si prosím jiný nick. Parabellum je Daniel Višňovský, tedy já.

 34. Jáchym napsal:

  Vyhraje deep state.
  Není důležité, kolik lístků a komu voliči hodí.
  Není ani příliš důležité, komu bude po tahanicích za pár dnů -týden-dva- tři přiklepnuto vítězství.
  Záleží na tom, jestli se nechá ochočit — nebo zda zemře.

 35. vojnov napsal:

  tipuju Trumpa. Biden je takovej mladej Benda americky politiky za dvacet let a Warrenovou vypiskali sami Demokrati v primarkach. nedovedu si dost dobre predstavit, ze Trumpa nenavidi pulka naroda natolik, aby to B+W se zatnutyma zubama bezeli hodit.

  nemalou roli v tom podle meho soudu sehraji taky liberalni psaci. podobne jako fura lidi vysedela druha kola mezi Zemanem, Schwarzenberkem a Antizemanem jenom proto, aby prazske kavarne praskla zilka (coz je pravda blba motivace, ale kdyz uz si jeden musi vybrat louzi anebo pod okap, tak aspon to, kam bude cestou sranda).

  • VP napsal:

   Říká se tomu záporná volba, prostě volím někoho jen proto, abych naštval ty, které nemám rád. Volba mezi Zemanem a Schwarzenbergem byla ale něco jiného, ti dva jsou příliš daleko od sebe. Nicméně jste možná velmi blízko, vztek na někoho konkrétního může hrát značnou roli.

 36. weissbach napsal:

  Vyhraje Trump

 37. Jan napsal:

  Myslím, že vyhraje Trump.
  Ale ať vyhraje jeden, nebo druhý, bude po nás chtít abychom si kupovali předražené americké zbraně, zkapalněný zemní plyn a aby naše jaderné elektrárny stavěl Westinghaus.
  Jan.

 38. PL napsal:

  Najprv zdravim pana Vlka a som rad ze Kosa stale este vychadza.
  K tipovacke – videl som z vystupov oboch kandidatov len fragmenty. Rec Bidena na mna zaposobila v zmysle „nikto vam tolko neda kolko vam ja slubim“. Prakticky vzdy ked otvoril usta tak sluboval skutocne uplne vsetko, od prace a vysoke mzdy cez bezplatnu zdravotnu starostlivost a socialne prispevky snad uplne vsetko. Nase prudko prodemokraticke media by v pripade nechceného kandidata vykrikovali o populizme. Tu to bolo vsak ospevovane ako prejav statnika, pan Vlk by ho nazval politikarom. Pripomenulo mi to trosku kampan Macrona. Mne sa spaja Biden a jeho syn s ucinkovanim na Ukrajine a pre mna osobne je to diskvalifikujuce spojenie. Naviac ho vidim ako vojnoveho jastraba, v tom najhorsom zmysle co sa tymto spojenim mysli. Ja by som ho nevolil, ale nie som american ze?
  U Trumpa sa mi zdalo ze hovori „ako mu zobak narastol“. Co povedal davalo zmysel. Otazne je, nakolko maju zase jeho sluby realne riesenie. Dielcie uspechy doteraz zaznamenal ale nie je to nic moc. Lenze co sa da stihnut za jedno volebne obdobie najma ak kopete proti protivnikovi ako je deep state? Podla doterajsieho ucinkovania je Trump neriadena strela. Je to dobre ci zle? Ma jedno velke plus ktore pokial viem uz roky nezaznamenal nijaky US prezident – nezacal nijaku vojnu. Toto by mohlo byt jedno z mala jeho plusov.
  Tipujem na vitazstvo Trumpa.

 39. Ghola napsal:

  Tipuju Trumpa, ale s velkým ?. V těch tzv. swing státech to bude o prsa korejské ženy a tudíž přijde na řadů napadení výsledků a přepočítávání hlasů, s čím mají USA zkušenosti z Floridy, kdy díky přepočtu bral White House George Bush ml. a dál už tu pohádku všichni známe.

  K důvodům, Covid-19 těžce Trump projel, bez epidemie by díky sílící ekonomice měl velmi dobrou pozici, nicméně troufám si říct, že voliči raději „dají přednost ďáblovi, kterého už znají“ před ďáblem MeeToo, rabování Black Lives Matter a dalším chuťovkám.

  Nicméně se většina médií čtyři roky usilovně snažila rozdmýchávat proti Trumpovi nenávist, takže pokud by přeci jen (i bez příp. pochybnýho přepočítávání hlasů) výrazněji uspěl Biden, bude to i důkaz toho, jak se médiím přeci jen podařilo výraznější většině Američanů tu nenávist vůči Trumpovi naočkovat.

 40. anita napsal:

  Tipuji, že se Trump z Bílého domu stěhovat nebude, nevěřím na průzkumy a ani je nemám ráda. Většínou mají za úkol rozdmýchávat emoce a tak trochu popostrkovat ke „správné volbě“

 41. bob napsal:

  Tipuji Trumpa
  Americké průzkumy jsou cinknuté ve prospěch Bidena. Paradoxně možná zmobilizovaly Trumpovi voliče. Pravděpodobně nám může být jedno kdo vyhraje.
  Osobně fandím Trumpovi, protože mě baví sledovat protažené ksichty pražské kavárny.
  No a nemůžu fandit někomu, kdo sympatizuje s rasistickým hnutím BLM

 42. jezevec napsal:

  Mam u tipáče vsazeno na Trumpa. Nechtěl bych ho mít za kamarada – ale za prezidenta ano. Volby rozhodnou ti chudší duchem, kterym Biden nenabízí nic navíc, jen relativizaci hodnot.

 43. Acibul napsal:

  Volím trumpa, jediný, ktorý za posledné roky neotvoril nový vojenský konflikt.

 44. Mirdo napsal:

  A nechcú Matoviča? Aj by sme im ho dali ….

 45. Edko napsal:

  K aktualnemu casu (9:30 CET 4.11.) to vyzera na Trumpa. Aktualne kurzy na tipsporte 1,31:3,01 pre Trumpa. Vyzera to iba na zmenu v Arizone (2016 rep vs 2020 dem) Vzhladom ku covidu sa nastavili kadejako pravidla pre tie korespondencne listky a je tam zda sa priestor na dodatocne pretocenie hlasovania v nejakom swing state i niekolko dni po voblach. Vacsina ludi iducich do volby cez postu to spravila v dostatocnom predstihu takze i z mojho pohladu by nejake zasadne zmeny boli viac podozrive (vyrazna davka demokratickych listkov v „spravnom“ state).
  Priskumy boli „toxicke“ vzhladom k pretrvavajucemu narativu voci trumpovym podporovatelom v spravnych mediach. Nejake tie predvolebne pools su tym do znacnej miery ovplyvnene a smrdeli mi aj porovnavania „odchylky“ voci 2016 poolom. Zas akoby site nazory vo svoj prospech.

Komentáře nejsou povoleny.