Maminko, tatínku, že kdyby nebyl Vladimír Iljič Lenin měli bysme hlad? DOPLNĚNO!!!


Takhle se nás doma  cca před nějakými 40 roky  v těchto raných listopadových dnech zeptal náš  tehdy  asi tříletý syn, řečený Zajíc, po návratu ze  školky. Souuška  učitelka  těm prckům tehdy  vyprávěla  o Velké říjnové socialistické  revoluci. Jak jste se  určitě  domysleli.

Užasle jsme se  ženou podívali jeden po  druhém… A pak synovi odvětili  co sive  smyslu – neboj se  Ušáčku, ty  nikdy hlad  mít nebudeš!!!

Jenže tím se necítil být  uklidněn, protože souuška jim už garantovala  totéž, protože přece byl ten  soudruh Vladimír  Iljič  Lenin.

O  pár let  od  téhle politicko vymývačské scénky  přišel další listopad, ten  s  tím velkým L  a  spoustou  klíčů,  kterými se  zvonilo na  lepší příští, ale především na  to, aby se  malým klukům a holkám  už  nikdy  nevymývaly  hlavičky,  ale jen a pouze  vyprávěly  pohádky o krásných a  chytrých princeznách, o Hloupém Honzovi, co vůbec  nebyl hloupý o zvířátkách, co přemůžou loupežníky,  o….o… o… No zkrátka  jen pohádky co mají  smysl, rozvíjejí dětskou  fantasii  a  hlavně – po kterých se dobře  usíná, aniž  by  táta nebo máma  museli svému  prckovi  cosi vysvětlovat a na závěr přidat  – ale  to nesmíš nikde říkat, jen doma!

Vzpomenul jsem si na  tuhle dávnou  story  v poslední  době  docela  mnohokrát. Nějak příliš  často a pořád  bez nápadu proč a  co s tím udělat. Dokud mne  doslova přes  hlavu  nepraštil článek na  webu  s názvem ČTI DOMA.cz   Ten  text  mne posunul rovnou nikoli o těch cca  40 let nazpět,  do Zajícova  dětství, ale rovnou ještě  nějakých dalších skoro 30 let až  do opravdu drsných  vrcholících  padesátek, kdy  návštěva  školky se  týkala mojí osoby. Protože tehdejší doba  produkovala  přesně  to,  co vydalo  Čti doma.cz  v  roce  2020!  Jen jaksi s  významovými znaménky  opačně  nastavenými. Však hned  uvidíte  sami!  O tenhle  skvost  vás  nesmím připravit.Jdeme  na  to! Radím, abyste  se  pečlivě  posadili, s citlivějšími jedinci by to mohlo šlehnout. A k dnešnímu výročí, bohužel, pasuje  více, než cokoliv jiného.

NATO a EU pomáhají v boji s koronavirem, Rusko a Čína škodí

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.