Ti,co 17.11.2020 kázali na rohu ulice nebo na náměstí


Očekávat v  roce 2020 od 17.11.2020 v oficiálním pojetí  od  politikářů a jim na  roveň  se  deroucích, cokoliv pozitivního nebo  alespoň  pietně  slušného byl předem jasný omyl. Tihle  slova  jako slušnost, pokora, úcta, skromnost, pokud je  vůbec někdy jejich slovník  obsahoval, dávno  vyškrtli a nahradili termíny  jako,narcisismus,mesiášství, napoleonství, drzost, zpupnost, provokace.

Určitě nejsou ty  náhražky  všechny  a dost možná, že některé trefnější termíny  zůstaly neoprávněně  mnou nepovšimnuty. Za  což se omlouvám. Ale když  sjíždím veřejné mediální  výstupy  z včerejšího dění v Praze  mám naprostou depku. Co si to dovolují!!!!!!  Kdo jim  dal právo ukrást /pokoušet se ukrást/ pro sebe  a svoje přízemní, ba  přímo hloubkově podzemní cíle, dvojnásobný svátek  a prznit  ho? U všech  tím,co vypouštěli z úst, u mnohých  už jen pouhou svou přítomností?

Začnu těmi, jejichž osobní  přítomnost na Národní včera  považuji za  neskutečnou drzost a záměrnou provokaci.

Klaus st.

tehdejší společenské změny označil za vykročení ke svobodě, která je podle něj nyní lidem opět pomalu upírána. Navzdory vládním nařízením dorazil exprezident s rouškou pod bradou, což komentoval s tím, že není možné přijímat bez diskuse „chaotické příkazy a zákazy”.

  Tenhle člověk, s  jehož jménem  jsou  spojeny, vedle  té největší  mezinárodní ostudy, jíž  způsobil některý  z  českých polistopadových politikářů – viz  chilské pero,    ty nejšílenější privatizační zlodějny, třeba Kožený,nastavením a podmínkami  privatizace, jíž byl hlavním architektem, který následně  těch pár přece jen  chycených velkozlodějů amnestoval a  Listopad tak definitivně  přemaloval na  svátek díkuvzdání všech  rabiátů a tunelářů,  měl mít  už  dávno vystavený  úřední zákaz    přiblížení  se k Národní nejméně  na kilometr, dorazil zcela záměrně provokovat. Stejně jako to učinil na  28. října. Dovolím si připomenout  jeho neotřelé myšlenky, spojené s nošením roušek, pronesené  při  té příležitosti. Neb  zcela  jasně od nich neuhnul ani o milimetr.

Když byl 28.10. kritizován, že  šel mezi lidi u piety  bez roušky, jen opáčil:„Já to dělám programově a záměrně, a když člověk něco dělá programově, tak za prvé to nepovažuje za chybu a za druhé považoval bych za nedůstojné, kdybych dělal, co dělá řada našich politiků, že se začne omlouvat,“

A  aby bylo zcela jasno, dodal:

že takzvané rouškaře je možné definovat pomocí mnoha dalších významných charakteristik a podle soubojů v dalších oblastech.

„Rouškaři jsou samozřejmě lidi, kteří jsou vítači migrantů, rouškaři jsou lidi, kteří si přejí posilu Evropské unie a rychlé přijetí eura, já bych viděl řadu takových doplňujících charakteristik,“ řekl. „Rouškaření“ podle něj něco říká o sebevědomí člověka, jeho politickém světonázoru či o hodnocení světa. 

Klaus pojal 17.listopad  jako ideální příležitost  k provokaci, k připomenutí se. Protože jeho narcisismus  a  ego mají  obrovský problém – je odbytou  veličinou, prostě  takovým tím starým ošoupaným kufrem v rohu půdy, který už jen vzpomíná na  staré zlaté  časy, kdy  cestoval po světě a nyní na něj padá prach, protože ho nikdo na nic nepotřebuje a on se s tím neumí smířit. Jeho narcisismus mu to nedovoluje. Takže přišel provokovat a  připomenout  se.Ovšem zůstal i tak jen starým ošoupaným nepotřebným zaprášeným kufrema na půdě. Byť kufrem drzým a provokujícím. Ale dokonale prázdným.

Druhým takovým je

Babiš

Vůbec nechápu, jak si někdo s jeho minulostí normalizačního kádrového komouše a  informátora  StB dovolí na  Národní přijít. A  žvanit o svobodě!!!

„Bohužel teď máme svobodu omezenou kvůli pandemii covid-19,“ uvedl premiér v narážce na zavedená opatření.

„Lidé si musí připomínat, jaká je to obrovská věc pro nás – svoboda cestování, svoboda podnikání, svoboda slova. Když vidíme, co se děje v Bělorusku, můžeme to porovnat,“ uvedl poukazem na pokračující protesty proti opětovnému zvolení prezidenta Alexandra Lukašenka ve zmanipulovaných volbách.

„Naše země prosperuje, daří se nám, i tu pandemii zvládneme. Musíme se semknout, abychom to zvládli před Vánoci, aby se děti vrátily do škol “ doplnil premiér.

„Jsem přesvědčen, že tady je velká budoucnost pro naši zemi, perspektiva je skvělá,“

Tohle  ,bez jakéhokoliv uzardění mele živočich, co se  svou  všeho/schopností postaral o  to, že  ČR je  v druhé  vlně bezprecedentně  „best in covid“ na planetě, že  tomu odpovídají počty  mrtvých na  100 000 obyvatel a nepochybně  i hospodářské škody, žádá , abychom se semkli. Nejspíš kolem něj. Za  sebe  říkám -NIKDY! S někým jeho ráce nikdy! S ním tahle země žádnou budoucnost nemá. To  už  předvedl.A už  vůbec ne  snad  skvělou!

Já souzním s  tímhle:

Ti, co to tam dali mi mluví z duše. Díky!

Třetím z  téhle  mimořádně   zavánějící extrapartičky je

Okamura

Japonská  záhněda vyrazila k Hlávkovým kolejím. Prý  uctít  17.listopad 1939 a Jana Opletala…..

V reálu přišel,  aby  mohl zahrát  další  skladbičku z dědictví  svého  praprapředka, míním toho z Hammeln. Nic jiného nesledoval. Když  v Polsku organizovali před časem slavnostní  akt k  70. výročí osvobození vyhlazovacího tábora  Osvětim, tu spojeneckými vojsky, tu vojsky  ukrajinskými   -viz výrok U. v. d. Leyenové,resp. tehdejšího polského ministra zahraničí Grzegorze Schetyny,  prostě hlavně  veřejnosti nepřipomenout, že tábor osvobodila  Rudá armáda a konkrétně její 100. střelecká divize 106. střeleckého sboru 60. armády 1. ukrajinského frontu.,bylo vrcholem politické podlosti a nevkusu  pozvání vnuka  nacistického velitele  tábora Rainera Hösse.  Prý za  to, že se statečně  potýká s prokletím vlastní rodové linie od doby svého dospívání. Na těle má mít vytetovanou Davidovu hvězdu a čísla několika přeživších z Osvětimi, se kterými se setkal….. Aby  se po čase, ti, co ho pozvali, zjistilo, že je

Obchodník s utrpením. Vnuk velitele si z Osvětimi udělal vlastní byznys

Z mého osobního pohledu to má Okamura  úplně  stejně. Ne, nic nevím o jeho dědovi,či pradědovi. Zhola  nic. Míním toho japonského. Toho z jeho přímých předků, jež byl v létech  1939-1945 plnoletý.  Možná, že  se jednalo o japonského  vojáka, námořníka, letce, bojujícího proti Spojencům.Na straně  toho režimu, který  dusil Protektorát a jeho porobené obyvatele až k zadušení. Možná  šlo jen o  japonského civila, v každém případě  zapojeného do válčeného úsilí  za konečné vítězství  Japonského císařství a tím i nacistického Německa.

Děti nemohou za  své rodiče. Tím spíše  vnuci a pravnuci. Tohle  chápu. Nicméně je li nevkusem a urážkou lidí i bohů  pozvání  Rainera Hösse na  výroční pietu do Osvětimi, je stejným úderem lidské slušnosti a lidskému rozumu přítomnost  Tomia  Okamury  u Hlávkovy koleje.

Možná někomu schází nějaké účtování  se  Zemanem. Věru mne těší, že  tentokráte k něčemu takovému není důvod. Zůstal ve  svém soukromí. Čímž mne mimořádně příjemně překvapil a touto cestou si mu za to dovoluji poděkovat. I když to pravděpodobně  je způsobeno jeho zdravotním stavem než  jeho sociální  empatií a osobní zdrženlivostí. Nakonec ale  vždycky platí jen výsledek. Takže  děkuji.

Psal jsem,že  v téhle  extrapartičce s  mimořádně  silným odérem, jsou tři?  Omlouvám se,  přesně  má  být  že, tři jedinci a houf  naprostých pomatenců, chaotů a potížistů všeho druhu! Zkrátka  tupců,  kterým rouška  a jakékoliv  anticovidové opatření je největší újmou a příkořím jejich, evidentně  podělaných  životů. Prý se jich nakonec  nasbíralo na celé dva  tisíce. Nejdříve se  duševně  sebeukájeli na  Václaváku,aby  následně  exhibovali po vnitřní Praze.

A  v jejich čele   Daniel Hůlka…. Klasický příklad  toho, že  když  Nejvyšší někomu nasype někde, ubere jinde.

Nejlepší je  časosběrná dokumentace jejich komíhání prostorem.

15:08 – Proti vládním nařízením na Václavském náměstí protestují zhruba dvě stovky lidí. Mají různé vlajky, většinou české. Policie je megafonem vyzývá, aby dodržovali opatření proti koronaviru a nasadili si roušky. Část uposlechla, část odmítá.

16:02 – „Oni nás chtějí nechat vyhladovět, chtějí vychovat generaci hlupáků, protože nepouštějí naše děti do školy,“ kritizoval vládu z řečnického pódia zpěvák Dan Hůlka.

15:54 – Vystoupení řečníků přerušuje vulgární skandování davu „Je*at Prymulu!” Při zmínkách o molekulárním imunologovi Václavovi Hořejším či evolučním biologovi Jaroslavu Flégrovi se z davu ozývá pískot a nesouhlas.

15:12 – K nasazení roušek vyzvali účastníky akce i organizátoři protestu proti vládě a epidemiologickým opatřením. Snesla se na ně za to sprška nadávek.

16:28 – Účastníci protivládní akce se chtějí z Václavského náměstí vydat přes Žitnou ulici, Karlovo náměstí a Resslovu ulici na Národní třídu. Akci přihlíží několik desítek policistů a členové antikonfliktního týmu, zatím proti ní nezasáhli.

16:27 – Na Václavské náměstí dorazili také lidé, kteří se původně měli od 15:30 zúčastnit demonstrace na Letné. Další stále přicházejí. Někteří třímají české vlajky a transparenty s nápisy „Už i viry jsou schopnější než vláda“, „Vláda plní plán Rockefellerovy nadace“, „My chceme chodit do školy, a ne sázet brambory“ nebo „Vlastizrádci! Demisi!“. Některé nápisy jsou namířené i proti opozici.

16:36 – Dav minimálně tisícovky demonstrantů pochodující centrem Prahy skanduje „Svobodu!”, „My chceme na pivo!” a „Děti do škol!”, ale i „Čechy Čechům!”.

17:08 – Účastníci protestu jsou při pochodu Prahou velmi hluční. Je kvůli nim zastavená doprava. Mnoho z účastníků nemá roušky.

17:10 – Počet demonstrujících v centru Prahy je mezi jedním až dvěma tisíci.

17:18 – Průvod demonstrujících prošel kolem Národního divadla a dorazil k pomníku 17. listopadu na Národní třídě. Organizátor nyní účastníky posílá zpět na Václavské náměstí, kde si mají zazpívat hymnu.

17:27 – Až 1500 až 2000 demonstrantů v pochodu centrem Prahy si sundalo roušky a jdou bez nich. Skandují hesla „Svobodu!” a „Nejsme ovce!”.

17:18 – Průvod demonstrujících prošel kolem Národního divadla a dorazil k pomníku 17. listopadu na Národní třídě. Organizátor nyní účastníky posílá zpět na Václavské náměstí, kde si mají zazpívat hymnu.

Nejůdernější mi přijde tohle:

Dav minimálně tisícovky demonstrantů pochodující centrem Prahy skanduje „Svobodu!”, „My chceme na pivo!” a „Děti do škol!”, ale i „Čechy Čechům!”.

Děti do škol a my chceme na pivo?!  A k tomu svobodu? A  Čechy  Čechům?

Začnu tím posledním -přeložím to do jednoduché češtiny- Čechy Blbočechům! Aby měli svobodu šířit covid a nakazit  každého, na koho  si vzpomenou. Chtějí na pivo?  A kdo jim brání nakoupit  si ampulkové  nebo plecháče?  Vlastně oni chtějí také do školy….Nejsem schopen posoudit, jak moc  ta  masa  to má s tou školní docházkou. Jisté je, že  Daniel Hůlka  nějakou školní docházku, včetně  té nepovinné absolvoval. Otázkou ovšem je, jak to normální člověk na  něm pozná…Čechy  Blbočechům!  Hlavně, že nejsou ovce.

Pokud  si myslíte, že  jim křivdím, tak přidám ještě jeden časový úsek jejich konání! Zcela  charakteristický:

18:28 – Zatímco část účastníků protestního pochodu, kteří dorazili z Národní třídy zpět k soše sv. Václava na Václavském náměstí, se rozešla, několik desítek lidí chtělo společně vyrazit pochodem na Pražský hrad. Zvolili ovšem špatný směr a vyrazili k Nuselskému mostu. Přibližně po 50 metrech je kolemjdoucí zastavili s tím, že jdou špatně.

Tím  máme  to nejlibovější a  nejvoňavější popsané. Zbývá  skupina  blábolilů, kecalů a pokrytců. Těch se také urodilo!  A  ty fráze a klišé,pardon-hluboké myšlenky,co z nich padaly! Takže si dáme přehled:

Paní Pekarová Adamová,poděkovat můžete.Nejlépe  tím, že  tu vaši partičku posedlých dojičů demokracie  rozpustíte a začnete  se  všichni živit  nějakou normální poctivou prací. Vůbec netušíte, co to znamená. Je  čas  to zjistit.

 

Fiala nedávno na  svém FB zveřejnil tohle:Což dokonale koresponduje s jeho  včerejším prohlášením:

10:21 – „Je to i svátek naděje. Pro mnoho z nás se naplnila a je dobré připomínat si ji i dnes,” uvedl Fiala, který věří, že příští rok již budou oslavy radostnější. „Svoboda je nesmírně křehká a musíme sledovat, kde ji ztrácíme,” dodal.

Bartoši a Petříčku – hybaj někam makat.Máte nejvyšší čas.

Tak takovýhle byl oficiální 17. listopad v podání těch, co včera  kázali na  rohu ulice či náměstí….. Dokonalý humus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.