Covidoví kašpaři DOPLNĚNO!


Covidových kašparů a  šašků má tahle  země neobyčejně  mnoho. Navíc  různých druhů. O jednom z nich, nazvěme  jej   – covidovým kašparem obecným, či chcete li  – stádním,  pojednal včerejší blog.  Nehodlám to nijak znovu  rozvádět.Nic  nového bych nepřidal.

Dnes  se hodlám věnovat nebezpečnějšímu  druhu než je covidový  kašpar  obecný, či stádní – zaměřím se na  covidového kašpara  politického. Ačkoli je počtem nesrovnatelně menší  než jeho pobratim stádní či obecný,  představuje o mnoho řádů větší nebezpečí pro všechny  – zkrátka  covidový  kašpar politický. Protože drží moc. Jak už  jste  se jistě  domysleli. Samozřejmě, že se dělí na další podskupiny  – například

covidový kašpar politický  vládní

covidový  kašpar politický opoziční

covidový kašpar  politický  lobbystický

Aby uvedl jen ty úplně nejhlavnější poddruhy.

Včera  se nám opět připomněli.V  celé své  velikosti a kráse.

Ale  než se  do nich pustím, je potřeba odprezentovat základní data. Protože  ta   hrají zásadní  význam.  Jak svorně  tvrdí  covidový kašpar politický  vládní i covidový  kašpar politický opoziční. Prý  tvrdá data  představují fundament, podle něhož  se orientují a  rozhodují….

Takže  nejdříve  odprezentujme klasický  graf tuzemský, popisující situaci s  testy – počet provedených  testů v konkrétním dnu celkem, z toho pozitivních a negativních a také procento pozitivních z  celku. Kosa s ním pracuje  opakovaně.

Červený  bod  na modré  křivce  označuje  konkrétní den,kdy  vláda  rozhodla  o zrušení prezenční školní  výuky  u škol všech stupňů.  Důvod  je  zřejmý  – učinila  tak v  situaci, kdy  počet pozitivních testů z  celku vykazoval nejméně  o 2% nižší hodnotu než v den kdy pro 1. a 2. ročník školní docházku opět uvolnila!!!

Druhou tabulku  jste také  již viděli. Je převzata z webu Worldometer a  řazení není zvoleno klasicky, podle celkového počtu případů, nýbrž podle počtu úmrtí CoVid na  1 milion obyvatel dané země  -viz  žlutě označený  sloupec.

Česko, v téhle  smrťákově  hitparádě je  sice  na 23.místě, ovšem jen  díky perfektně  zvládnutému  jaru. Při hodnocení  samotné  podzimní vlny bychom nepochybně brali místo na pomyslné  černé bedně. Dlouho to úplně nejvyšší.

Uniká mi,  co se  jaksi do včerejška  v  ČR výrazně pozitivně  změnilo oproti  datu  přechodu na  distanční školní docházku, že  vláda  povolila ve středu zahájení normální školní docházky pro oba  nejnižší ročníky  základní školy, s perspektivou, že od pondělí by  následovaly  další?!

Zlepšila se nějak zásadně  epidemiologická  situace v  zemi?

Čísla  říkají, že  nikoliv,  že  momentální data  představují větší riziko než  při jejím zastavení!

Přesto covidový kašpar politický  vládní i covidový  kašpar politický opoziční jsou zajedno, že  to tak má  být.

OK.Nikdo mi nemusí  nic  vykládat o tom, že prvňáci, druháci a já dodávám navíc  také že třeťáci a  distanční výuka nejdou dohromady. Tihle  študiosové jsou prostě  příliš  malí  na  vzdělávání na dálku přes internet.  To nefunguje   A také to Kosa  ventilovala  naprosto otevřeně a pregnantně  už v  září, kdy vláda a opozice  svorně  ještě  dělaly  ramena, že mi jako mistři světa.. např. touto formou:

Že je třeba zejména to, aby zůstala za všech okolností zachována prezenční výuka pro 1., 2. a 3. třídy!

Kdy byl ještě  čas přijmout opatření, aby  ti nejmenší školáčci školu vůbec neopustili. Jenže  tenkrát  Babiš  to  všechno řídil,  měl pod palcem a pod kontrolou. Jak, to všichni bohužel už dávno víme.

Takže  to pod tím palcem a kontrolou drží i nyní – hybaj prvňáci a  druháci do lavic a vy  starší už  se také připravte na nástup na značky! I když  čísla… no ale  to už bylo řečeno.

Dejme tomu že bych to uměl pochopit. Kdyby  ve  stejný den covidový kašpar politický  vládní nevydal nařízení,  že  do obchodů, které dosud  neuzavřel a nechal fungovat,  smí současně jenom  tolik lidí, kolik si jich rozdělí prodejní plochu na 15 metrů čtverečních a  ani noha navíc! Ačkoli nic  takového nenaordinoval ani náhodou v  době, kdy  covidová krize  před dvěma týdny  vrcholila!!!

Jestli to správně  chápu, pak první žáčci  mohu do škol proto, že  epidemiologická situace se  zvolna zlepšuje a  počet nakupujících  je  třeba omezit, z přesně opačného důvodu – protože  riziko přenosu nemoci, dle dosavadní praxe v obchodech, je příliš  vysoké!!!!!

Chápe tohle někdo????

Respektive  – nezbláznil se někdo, zejména kolektivně  Babišova  vláda?  A co už nechápu vůbec je naprostá nereakce     covidových  kašparů politických opozičních…. a také  mainstreamových sdělovadel.  To opravdu jsou natolik slepí, že nevidí ten  absolutní a nanejvýš nesmyslný rozpor????

Samozřejmě, že  ta šílenost s omezeným počtem nakupujících okamžitě  vyvolala  chaos  a ostré  reakce nespokojené veřejnosti. Takže  covidový kašpar politický  vládní  už  signalizuje, že

Zase bude všechno jinak: Havlíček chce obchody i v neděli a více zákazníků uvnitř

Obchody by mohly mít otevřeno opět i v neděli a změnit by se mohlo i nařízení, podle něhož musí být počet zákazníků omezen tak, aby na jednoho člověka připadalo 15 metrů čtverečních. Tyto i další návrhy změn hodlá v pátek na jednání vlády předložit ministr Karel Havlíček, který šéfuje resortům průmyslu a dopravy. A  dodal:

„Pokud by situace měla směřovat k tomu, že by se měly vytvářet fronty, kdyby byla neúnosná, tak v pátek kabinetu navrhnu dva lidi na 15 metrů čtverečních,“

Absurdní a bizarní zároveň! Jak ten spolek  covidových kašparů politických   vládních chce přesvědčit občany, že  vůbec  tuší,  jak má konat, kterým směrem jít a  k čemu to bude  dobré? A korunu všemu nasadí otevření psích a kočičích salonů!

Nevěřil bych, že nějakému státu, natož  České republice by mohla  vládnout takhle  obskurní sestava  kašparů!  Kteří nejsou  schopni domyslet ani dopad  těch nejtriviálnějších  opatření!!!!  A tihle řídí  stát….

Vydávají nařízení, přijímají zákony, hospodaří  se skoro 2 biliony  našich společných korun!!!!  A překvapí je  situace,   že když  omezí počet  nakupujících v obchodě  tak, protože každý má mít k dispozici  15metrů čtverečních, že  asi vzniknou fronty!!!!

Třeba je  to tím, že  jak makají, až se jim panenky protáčejí, tak je míjejí  páteční a  sobotní rodinné nákupy.  Kdyby  je absolvovali aspoň jednou za uherský rok,věděli by, že ve velkých hypermarketech, ale i supermarketech,  je  z hlediska možnosti přenosu nákazy rizikovou  zonou především fronta  u pokladny. Eventuálně také ještě  pultový prodej, které hypermarkety provozují zejména v úseku lahůdek, či masa  a uzenin. TAdy nějakých průměrných15 metrů čtverečních vůbec nic neřeší!

Jinak v těch velkých prodejních komplexech riziko shlukování je  výrazně menší než v MHD!  Nenapadne takhle náhodou   ty  vládní velemozky, že by  to pravidlo 15 m2    zavedli  pro jistotu i ve veřejné dopravě???  Oč  se liší MHD  od  supermarketu, když  roušky  jsou  v obou případech povinné? Jedině  tím, že  MHD  je, především ve  špičce,  daleko rizikovější než  krám….

Před  návratem  do škol, jak jej  naplánovala  vláda, ostře varoval jak profesor Prymula, tak prezident lékařské komory  Kubek.

Dovolím si oba  citovat:

Nechci rozvolňovat opatření, když na to ještě není čas. Podívejte se na mezitýdenní pokles, je to nějakých 38 procent, tímto tempem sjedeme pod tisíc případů denně někdy kolem čtrnáctého či patnáctého prosince,” vysvětlil pro idnes.cz svůj pohled epidemiolog Roman Prymula s tím, že tento jeho pohled navíc předpokládá, že se bude brzdit stále stejným tempem, ale i to už je nyní ohroženo. Epidemiolog je přesvědčen o tom, že by se s rozvolňováním mělo začít až kolem 5. prosince, ale nikoliv tento a příští týden.

Podle Kubka je možné, že se s návratem škol koronavirus zase začne více šířit. Pustit děti do škol bez antigenních testů považuje za nesmysl. Každé pondělí by se podle něj testům měli podrobit děti i učitelé. Musí se také vytvořit hygienické podmínky, aby děti neseděly vedle sebe v lavicích. „Že uprostřed hodiny minutu vyvětráme, nás asi nespasí,“ řekl. Učitelé jsou podle něj v populaci druhou koronavirem nejpostiženější skupinou.

Jenže  vládní covidkašpaři to vidí jinak. Prizmatem průzkumů popularity,  respektive NEPOPULARITY. Před  pár  dny  agentura  Median provedla  speciální průzkum, kde zjišťovala, co tuzemcům na koronavirových omezeních nejvíce  vadí. A zjistila  tohle:

Zkrátka když vládne Babiš, tak se při  každé  vhodné, ale především nevhodné příležitosti, v roli  hlavního epidemiologa  objeví jeho PR mág  Mára Prchal. To jsme  zažili v  létě a na podzim až do voleb a už je to tady  znovu! Ačkoli jsme  se z epidemiologa  Prchala  a jeho nadbíhání  náladám  občanů ještě  ani trochu nevzpamatovali!

Občan zkrátka  chce odložit  potomky  do školy?  Fajn!  Tak mu promptně  vyhovíme!

Roman Prymula tento krok kritizuje. “Je to minimálně o týden uspíšeno. Samozřejmě tlak na otevření škol je obrovský a já tomu rozumím, ale je nutné to korigovat na straně jiných opatření, doprovázet to něčím, co bude eliminovat šíření. Ty školy jsou tikající bombou a země, které se dostávají do podobné situace, je začínají také zavírat,” uvedl Prymula. Zvýší se počet kontaktů a epidemie se opět rozjede.

Občan  soudí, že  chce mít  Vánoce. A ty si představuje zejména tak, že  vyrazí na tradiční  rabovačku obchodů!  A  že  by  rád otevřené hospody, kadeřnictví, fitka, kina a  také koncerty a  festíky!  Designovaný  hlavní hygienik Mára/Babiš mu jistě  opět rádi vyhoví. Průzkumy popularity  jsou nade vše! Zejména  nad  selský rozum. Především  když  tady  se silně činí třetí  covidový  kašpar  –  lobbystický.

Podle Romana Prymuly nás  vánoční náklady  zřejmě přijdou velmi draho. Jakmile se otevřou obchodní centra a dojde podle něj k  tak  významnému rozvolnění, že koronavirus nabere na síle. Jako příklad dává prezidentské volby v USA, kde se na pár dní také vše pustilo a znamenalo to okamžitý nárůst případů.A stejně  hovoří i Milan Kubek a  řada  dalších.

Na malér je  zaděláno. V druhé vlně se  ČR  dostala na pozici „best in covid“  v podstatě  jen ignorancí a  krátkodobým, nanejvýš  sobeckým kalkulem  z,  v podstatě, nulových  hodnot!!!

Nyní se do stejného průšvihu řítíme s 20% pozitivních testů ze  zkoumaného vzorku, 5-7000 nově indikovaných  nositelů korony  denně a počty mrtvých kolem 100!!!! Zkuste  si nalinkovat  jakoukoli možnou trajektorii směrem vzhůru nikoliv o nuly, ale od  aktuálních,eventuálně  trochu nižších  čísel!!! A získáte představu, co nás  čeká po   těch „šťastných a veselých“!!!!

Přiznávám, že  se mi ze všeho chce  vzít do ruky pořádný klacek a vyrazit  směr  Strakovka. Protože  takováhle  vláda chaotů a  ignorantů je  ve  středoevropských podmínkách něco nevídaného!

Vznikla situace, kterou kterákoliv opozice  na světě  si vysní v těch  nejbujnějších snech. Kdy  vládu triviálně  cupuje na kusy. Jenže  to by  v tuzemsku musela nějaká opozice hodná toho jména musela existovat! My místo ní máme  jen    covidové  kašpary politické opoziční! A žádnou opravdovou  politickou opozici.

Nepochybuji, že  to v praxi předvedou znovu v plné šíři dnes ve  sněmovně. Kam vláda přichází s žádostí o prodloužení nouzového stavu.  o jeden měsíc. Zkoušela  tohle už před třemi týdny. A neuspěla.  Covidový  kašpar politický opoziční nevyhoví z principu. Kdyby  vládě  poskytl celý měsíc, přišel by minimálně o jednu možnost  navíc  exhibovat v přímém  před televizními kamerami ČT 24 a řečnit a řečnit a  řečnit….  Takže  měsíc  v žádném případě. Okamura  cosi vykřikuje o  1 týdnu, zbytek stran o 14 dnech. Prý kvůli tomu, aby kontrolovali  vládu! Jak mi předevčírem vysvětlovala  pirátka Richterová. Takže  když  kontrolujete  vládu, pak si dovolím sdělit  jí a všem ostatním, jste plně spoluodpovědni za její  selhání v poslední době. A také  za  ta neuvěřitelně  chaotická nařízení, přijatá  vládou. Posledně  nevyhovění vládnímu návrhu   covidový  kašpar politický opoziční odůvodnil  chybějícími datovými podklady  a absencí  nějakých pravidel pro řízení  opatření v pandemii.

Ohledně  těch epidemiologických dat nechápu, co by vlastně rádi. Na stránkách ministerstva zdravotnictví, či UZIS  je zásadních dat  přehršel. Na Worldometru jsou statistiky  srovnávající  všechny  státy  světa.Pro každého, kdo má k dispozici kalkulačku a  rozumí kupeckým počtům snadná práce. Přesto neustále  stížnosti  na  nedostatek dat. Jeden by  řekl,  že  tedy schází cosi neběžného, speciálního. Pro opravdové  fachmany  z oboru  zdravotní, lépe  epidemiologické statistiky.   Dobrá, jen mi uniká, kdo je  v opozičních lavicích za ODS, SPD, Piráty, STAN, Lidovce a  Kalousekpartaj  onou  hlavou pomazanou, která  s těmi speciálními, neběžnými čísly  něco nadělá. Užitečného. Nevšiml jsem si, že  by  tam někoho takového vůbec  mezi poslanci vedli.

Další co vehementně požadovali byl přesný plán co kdy a jak  vláda udělá když…

Blatný  předložil PES. Tedy protiepidemiologický systém:

Vše je  kodifikováno poměrně rozsáhlou tabulkou, kde  jsou popsána opatření při jednotlivých stupních vývoje nákazy. Zde je pro info 1. z celkem 7-mitabulek

Momentální situace po okresech vyhlíží takto:

Neregistruji sebemenší snahu opozice  PES  nějak trhat na kusy  či konstruktivně  upravit. Z mého hlediska mají, co požadovali. Ovšem vsadím boty, že  vláda těch 30 dnů ve  sněmovně  nezíská. Proč, to už jste  četli. Protože  covidový  kašpar politický opoziční…

Za sebe  říkám, že  po včerejší školní a  obchodní exhibici,  bych  jí také, být poslancem, nevyhověl. Ale nikoliv proto, že bych si chtěl užít  světla  ramp a televizních kamer. Proto, že  kašparům a chaotům vyhovět nelze. Zejména tehdy ne, když jde o  otázku života  smrti. Ale takhle  to parlamentní opozice nemá. Ta  jde jen za  tím, aby  sbírala snadné politické body.    Což znamená  jen závody s Babišem , kdo více  se chce podbízet  veřejnosti. Jež  prostě  chce  možnost  tlačit se před vánoci v krámech, odkládat děti do škol, aby na to měla více času, zapařit  v  restauracích a  na festících, razit  do kin a klubů. Prostě si užít.

Proti tomuhle nějaká protiepidemiologická opatření nemají sebemenší  šanci. Ať po Silvestru přijde potopa!

Jsme stát, kde covidový kašpar politický  vládní ruku v  ruce s covidovým  kašparem politickým opozičním  se podbízí až rektálně covidové  kašparu  obecnému stádnímu. Aby si covidový kašpar  politický  lobbystický  mohl namastit  šrajtofli.

Tragická bilance.

Já marně  čekám,jestli někdo, zejména opozice uchopí  ta data , která tak dlouho a halasně požadovala  a požaduje a opře se do nich. Protože,  jak jste nedávno četli, jeví silné znaky  účelové manipulace. Aby šlo vyhovět covidovému kašparovi obecnému stádnímu. Zatím něčemu takovému nic nenasvědčuje.

Dodatek ze čtvrtečního dopoledne:

Šikmooký hnědý covidový  kašpar politický opoziční právě sdělil, že  on a jeho kašpárci nepodpoří žádné prodloužení nouzového stavu. Protože k tomu není  důvod. Konkrétně- cituji:

Poslanci z SPD by zvedli ruku pro, pokud by vláda sdělila nějaké „život zachraňující opatření“.

Evidentně se  rozhodl lovit  hlasy ve velkém mezi covidovými  kašpary  obecními stádními.  Co je nějaká pandemie  a lidské životy proti obyčejnému kalkulu politikářského  krysaře?  

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.