Že to jsou dvojčata?!


Dneska perex  článku  obstará tahle  fotografie:

Tvrdím, že  jde  dokonce  o dvojčata jednovaječná!  A  ty,jak známo  jsou od sebe  vždy  k nerozlišení.

Že mi definitivně  hráblo?  Že na jednom obrázku  malbě  je nějaká  historická, dávno zemřelá  osobnost /ti opravdu  verzírovaní z vás ji dokonce identifikovali/ a na  té druhé  je jakási   současná, silně  nalíčená a  unuděná  černoška?

Hluboce  se mýlíte  vážení, jde  o jednovaječná  dvojčata, respektive o jednu a tu samou osobu. Co je  byla jedna je i druhá.  Opačně  to sice  neplatí, ale nevadí. Vás   šálí zrak   a  klame především mozek!   Skutečně  jde o identická  dvojčata, respektive  o jednu a  tu samou osobu.   Stojí to černé na bílém. Zde:

Feministické nahlédnutí na historickou postavu. Anglickou královnu bude hrát herečka černé pleti

z kteréhožto  článku si vám dovolím ocitovat  to podstatné:

Britská čtyřiatřicetiletá herečka a modelka černé pleti Jodie Turner-Smithová si v dramatickém seriálu na Channel 5 zhraje anglickou královnu Annu Boleynovou. Třídílný psychologický thriller má vzdorovat konvencím a poskytnout feministické nahlédnutí do života historické postavy. Informoval o tom server Reuters.

Smithová popsala královnu jako „impozantní a divokou“. Minisérii, kterou napsala Eve Hedderwick Turnerová, produkuje společnost Fable Pictures. Herečku scénář prý okamžitě zaujal. „Je v něm hluboké ponoření do nesmírné síly Anny Boleynové při zkoumání jejích smrtelných slabostí a zranitelností. Legenda o této impozantní královně a divoké matce bude považována za hluboce lidský příběh, který je pro dnešek stále tak relevantní,“ řekla Turner-Smithová.

Tak vidíte, přiznejte se!  Že  vás  opravdu oklamaly  vaše  smysly!  Renesanční  anglická  šlechtična,  bílá, že bělejší být  nemůže, se  za 500let přeměnila  v jakousi  příležitostnou herku a modelínu,  ovšem se  zřídka  viděným sebevědomím a  evidentně   s  obrovskou chutí rozdávat  rozumy.

Nicméně  ji nemá smysl, z  tohohle prznění historie  pod  praporem něčeho, co je pojmenováno  jako feministické  nahlédnutí  do historie, obviňovat. Ona  zřejmě  vyhrála  casting, dostala  následně   nabídku    a  zachovala  se  dle přísloví mojí babičky -hloupej  kdo dává, ještě  hloupější kdo nebere!

Jiná klasa jsou ti, co dávají. V tomto případě  britská TV Channel 5. Z  jeho hesla na  Wikipedii  jsem si  vytáhl, myslím, charakteristickou  část.

Stanice byla označena jako pět mezi lety 2002 a 2011, kdy ji vlastnila skupina RTL . Richard Desmond koupil stanici od RTL dne 23. července 2010, oznámil plány investovat více peněz do programování a návratu k názvu Channel 5 s okamžitou platností, a to bylo obnoveno dne 14. února 2011. Dne 1. května 2014 kanál získal Viacom (nyní ViacomCBS ) za 450 milionů GBP (759 milionů USD). Kanál 5 je obecný zábavní kanál, který zobrazuje oba interně zadávané programy, jako je Fifth Gear , Big Brother a Celebrity Big Brother , The Gadget Show , The Hotel Inspector , Can’t Pay? Vezmeme to pryč! a Gibraltar: Británie na slunci a zahraniční programy. Stanice byla velmi úspěšná zejména při dovozu ze Spojených států , včetně franšízy CSI, franšízy NCIS , prvních tří sérií franšízy Zákon a pořádek , Power Rangers , Mentalista , Tělo důkazu , Once Upon A Time , Dallas a Pod kopulí Kanál 5 (britský televizní kanál)

Žil jsem po objevení toho  nalinkovaného textu  v  domnění,  že  Channel 5 musí být  cosi  jako ČT Art nebo německo francouzský  Arte, či spíše  ještě  superumělečtejšího,  tedy  exaltovaná  hing culture  pro  pro velmi specifické publikum, když se pouští do takového šíleného projektu.. Ale  jak do toho patří trháky  téhle  britské stanice  typu    Big Brother a Celebrity Big Brother , The Gadget Show , The Hotel Inspector , Can’t Pay?  Což je ten nejtrapnější ze  všech trapných  bulvárů???

Možná vysvětlení jsou jen  dvě.

1-Wikina  uvádí, že  sledovanost  mají  někde mezi 4-5% . Vzhledem k tomu, posláním  soukromé televize není poskytnout  diváků informace nebo zábavu, nýbrž  především je zahltit  reklamou a  pořady  jsou vata a  nutné zlo, jež  je mají    k té reklamě přitáhnout, lze  si představit, že  vzhledem ke  stoupajícímu podílu  barevných ehm  Britů v populaci, má  být  zprznění  historie  tahákem, jak tuto  specifickou  spotřebitelskou skupinu zasáhnout. Když jde o  kšeft není  nic  dost  špatné ani dost  svaté!  Dodávám, že  to je  ta lepší možnost. Zároveň méně pravděpodobná. Daleko více bych vsadil na  variantu č.

2- prostě už  i  těžce bulvárkomerční  sdělovadla  najíždějí na  trend  totál polit korektnosti,  na  módnost   gender a feminismu. V militantní podobě.  Ty  se před nějakou  historií vůbec  nežinýrují a žinýrovat nebudou. Dost hrůza, že?

Bude  hůř. Dnes  jakási černá modelína, v  deklasuje historickou  roli pozdější  druhé  ženy  Jindřicha  VIII,  mele moudra, s tím, že svou roli, díky  šílenému scénáři pojme  velmi volně.

To je začátek. Dočkáme  se zcela  jistě  jinších excesů. Zejména  nyní po Bidenovi. V  Americe a  tím i ve světě okamžitě posílí  politický a  společenský  extremismus,  pod  zcela  matoucím krycím názvem  politické korektnosti. Je to začátek cesty.

Bude hůře, daleko hůře. Černošku klidně  nahradí nějak transgender, původně  chlap. Protože  také  bude napravovat  historické  křivdy. Například.  Ale  rozhodně mne nepřekvapí, když  zanedlouho přijde  požadavek, aby  Jindřicha  VIII. hrála  žena  nebo Annu  Boleynovou  či možná jeho třetí manželku – Janu Seymorovou  naopak muž, protože  scénáristu napadne  že  Jindřich  byl vlastně  gay  nebo  skrývaná  žena lesbické orientace. Když  černoška, proč ne  tohle?

Ale  moje  fantazie  zdaleka  není vyčerpána. Nabídnu  vám ještě  úplně jinou možnost, jíž mám za ještě  pravděpodobnější!   Co takhle  trochu  nasměrovat  britskou  větev  BLM  na  požadavek vymazat  Jindřicha  VIII. vůbec  z britské  histori?!  Byl  to přece  těžce  maskulinní typ,  který  s ženami  vláčel podle  svého rozmaru. Určitě  se  dopustil také  krvavých zločinů a nejspíš  už  fungoval  jako běsný kolonialista  v samých  počátcích  téhle  éry. Jestliže  v  USA mohli útočit na  sochy   Washingtona  nebo Jeffersona,  či Kolomba, tak proč se nepustit  do Jindřicha  VIII. ? Ostatně  takovéhle  zhovadění  a  znásilnění  historie  pro leckoho  má jistě  výživnost  Big Brothera!

Žijeme  v  úplně  šílené době. Histrioni, exhibicionisté,  zneuznaní geniové, křiklouni všeho druhu, duševní sprejeři a  vandalové,věční potížisté a  na nic užiteční obrazoborci bourají čím dál  víc  našich tradic, zavedených zvyků. zákonů, tisíce let platných jistot, diskvalifikují a  rozbourávají  základ  státu, jímž je  rodina. A  protože  jsou  mimořádně  hluční a naprosto mimo mísu, logicky pro media zajímaví a skvěle tak vyplňují  ten nepříjemný čas  mezi reklamou minulou a  reklamou budoucí, takže  dostává se jim hojně  nejprve  mediální a následně nutně politické pozornosti.

Troufnu si konstatovat, že  tohle  je pro naši společnost  stejně nebezpečné, jako  epidemie  CoVidu. Vlastně  horší. S koronou  v čase zatočí nějaká vakcina.  Na  blbost a stupiditu žádné očkování nikdy nebude!  Když už  je nastoleno tohle  srovnání  – chřipčičkáři  nepochybně  odsoudí tu  absurditu  na  Channelu  5  jako zvrhlost. Ovšem oni  jsou  dokonalými dvojčaty  těch, co tu obludnou slátaninu  dávají dohromady. Obě  party  totiž náš  svět  ohrožují v  samých základech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.