Superhrubý zločin díl I.


Dneškem počínajíc bude Kosa publikovat  třídílnou analýzu zrušení  superhrubé mzdy. Nic veselého nečekejte. Protože  to, co prošlosněmovnou je  opravdový  obrovský malér.

Sněmovna  v noci ze čtvrtka na pátek přijala, jak víte několik zásadních finančně  daňových změn. Především zrušila  superhrubou mzdu. Což  je v souladu se zdravým rozumem. Tenhle  trik Topolánek Kalouskovské  famiglie  na oblbnutí  nadkritické části  doopravdy  hloupých českých voličů nikdy neměl spatřit  světlo světa.   Jenže   s  jejím už zaslouženým zneplatněním se  vázala  i úprava  výsledné daňové sazby  pro daň z příjmu fyzických osob. Sněmovna  rozhodovala mezi dvěma  návrhy – Babišovým  a Hamáčkovým. Ten první nastavil hodnotu zdanění na  15 ten druhý na  19%.

Zvítězil Babiš……  Superhrubý  zločin!!! Od  dob  Klausovy  „privatizace“  se jedná o největší atentát  na  české státní  finance. Přesněji řečeno  – na peníze  nás  všech!

Kdybych se  zeptal českého voličstva, kterou rozkrádačku veřejných peněz, s výjimkou privatizace,  pokládají  za  největší, nepochybně  uslyším, že  církevní restituce. Zejména  tu jejich  část, která stanovuje výši finanční náhrady za  nevydaný či nevydatelný církevní majetek.  Dovoluji si  sdělit  p.t. čtenářstvu,  že dopad onoho nočního hlasování ze  čtvrtka  na pátek  na  státní pokladnu bude daleko a daleko větší! Církev získala přímou vratkou  majetek za  cca 75 miliard a za ten nevrácený a tedy  to, co veřejnosti tak vadilo, pak stát církvím vyplatí 59 miliard. Navíc  rozložených do 30-ti letých splátek. Nově  máme co do činění  s  celkovou  škodou ve výši,  jak odhadla osobně po konečném verdiktu sněmovny, ministryně  financí Schillerová, dopady na státní rozpočet na zhruba 135 miliard korun!!! Dodávám, že opakovaně  každoročně!!!!  Nikoli jednorázově  a rozloženě  do nějakých 30- ti let! Co jsou proti tomu církevní restituce? Nic, zanedbatelný drobek!

Jenže  Babiš si stejně, jako kdysi před  13 roky  Topolánek s Kalouskem, vsadil na jistotu, že  český volič  je evidentně  nadkriticky  blbec.  Protože  to jediné  ho může zachránit  před  výpraskem v příštích volbách a  možná následně před dlouholetým kriminálem.  Ví, že  občan, s právem volit, nepovažuje  státní peníze  za  své!!!!A zajímá jen to, co má na kontě on sám. ZE STATNIHO pro něj krev neteče, dokud… Ale o tom později.

Zda Babišovi  tenhle podlý kalkul vyjde, se  dozvíme už za necelý rok, při volbách do sněmovny.   Soudím, že  ano, přemýšlení  zrovna není  silnou a už vůbec neoblíbenou činností českého voličstva.  Jakkoliv, až do čtvrtečního nočního  hlasování, díky  svému covidovému patlalství a ignoranci, ležel na podlaze politického ringu. Už se z ní zvedl.

Trochu  odbočím  – téma  odstranění superhrubé a  Babišovu nápadu  s nastavením zdanění  FO  na  15% není na Kose nijak nové.  Zásadní, pro pochopení všech souvislostí a dopadů jsou dva:

Siamská dvojčata a totální politikářská prolhanost ohledně pěti tisíc pro důchodce a zrušení superhrubé mzdy

a

Superhrubá, státní rozpočet a vznik Trojkoalice

Odkazuji na ně protože

a- vykreslují celý  obraz,   včetně návazností a důsledků.

b- v tom druhém je moje opravdu zoufale  CHYBNÁ predikce. Nepletu se často ve svých odhadech, zejména  u  české politické scény  často, ale když  ano, pak to opravdu stojí za  to! Což je případ  rušení superhrubé mzdy.

Vycházelo mi, v odhadech před  hlasováním,  že  Babiš s návrhem na oněch  běsných 15%  uspěje, S pomocí  japonské záhnědy  a jeho zvedačů rukou bez  vlastního mozku. S  další predikcí, že  v  Senátu zákon narazí, a vrátí se zpět sněmovně na přehlasování  101…. A ty  nedá.

Zmýlená  a to hned  dvakrát,  jak víte- neplatí. Tahle chybná predikce  jednak nepočítala  s   houfečkem  Václava  Klause ml. , který zoufale bojuje  o elementární politické přežití, kdy jeho Trikolora v  krajských a  senátních  volbách i veškerých předvolebních průzkumech připomíná  ze všeho nejvíce  partičku trosečníků, plujících na  ledové kře, která  stále  rychleji směřuje  do teplých moří kolem rovníku…

Ale i tohle by  dohromady  dalo jen 100. A potřeba je  101… Kde je  sehnat? Potvrdil se i odhad , že  jediným možným další potenciál představuje  ODS. S  tím, že  tváří tvář  covidové pandemii, situaci v níž se  státní finance nacházejí,čerstvě uzavřené  volební Trojkoalici  s TOP 09 a KDU -ČSL, ale především  ambice  vyhrát příští volby a  dostat Babiše  z politiky, modrým zabrání  ten atentát  na  veřejné finance,  v okamžiku lámání chleba, odsouhlasit. Kdo by chtěl převzít  zemi ve finančním rozvalu?

Vyšlo mi, že neexistuje jediný rozumný  důvod, proč  by se jakákoliv, alespoň minimálně  politicky zodpovědná  partaj  na  tomhle  superhrubém zločinu podílela.  Myslet znamená,  jako víte….  no pranic nevědět. Po tom nočním hlasování nyní, s naprostou jistotou  vím,  že ODS není normální politická strana, logika pro ni nepředstavuje žádnou veličinu /od  dob otce zakladatele/  a je úplně jedno, jestli jde o tu  neexistující  Klausovu, Topolánkovu,Nečasovu nebo současnou, prý  slušnou  Fialovu a  Stanjurovu!  Byla,  je a bude  s jen spolek zoufalých, nestydatě  všeho schopných  upachtěnců, ženoucích se  za mocí  za  jakoukoliv  cenu! Dokonce postrádá   i pud sebezáchovy   a vlastního přežití!  O ochraně zájmů státu nebo  voličů vůbec nehovoříc. Tenhle balast  Ptákostranu nezajímal nikdy.

ODS se přímo podílela jak kterékoliv plošné devastaci českých státních financí a  to zejména tehdy, když  šlo o jejich velkopřelití do soukromých kapes – viz už  vzpomenutá obrzlodějna Klausovy privatizace, viz všechny  restituční zákony, včetně jejich provádění, viz  vzpomenuté restituce  církevních majetků, viz  průšvih veřejných rozpočtů spojených s finanční krizí 2008-2009. Takže  a Fiala a spol. šlapou i nyní po tradiční modré značce. Tak jako vždycky!  Je  mou chybou, že jsem si to neuvědomil a  vsadil nesmyslně na jejich zdravý rozum. Omlouvám se, už se té chyby nikdy nedopustím. Už navždy vím, že  když  ODS má možnost  se podílet na jakémkoliv odklonění ze  státního, nikdy nezaváhá.

Zkrátka, když  jde o to rozkulačit  státní pokladnu, pak ODS  bezezbytku naplní skautské heslo – Vždy připraven! Kdykoliv, s kýmkoliv. I s údajným arcinepřítelem Babišem. Za zcela neuvěřitelné pokládám, v této souvislosti,  vystoupení údajného ekonomického experta  ODS  Skopečka ve  speciálu ČT  k tomuhle  superhrubému zločinu,vysílanému na  ČT 19.11. ve 20,05 hod, který by  v televizním archivu měl býti dostupný zde, ale místo toho tam naleznete, bohužel v poslední době nikoliv poprvé,  snad  jen přechodně  toto:

Ale slušnou náhradu nabízí i Skopečkův rozhovor pro ČRo.

Zpět k prý ekonomickému expertovi ODS  Skopečkovi.

Diskusního partnera v ČT představoval  pirát  Ferjenčík.  Ovšem soukromou  show  si rozjel  člen modrých. Na jakoukoli podstatnou otázku, zejména ohledně narušení elementární finanční stability rozpočtu,  kolem dokola  kolovrátkoval  hlášky o tom, že  ODS  jen plní svůj  volební program a  když kdokoliv jí nabídne možnost  tak činit,  spojí se  s ním. A  co je na  tom jako špatně?

Když  došlo na rozvrat  rozpočtu místo jakékoliv věcné argumentace začal hřímat, kolik se nyní vyrojilo všude  náhlých expertů na státní finance,   navíc  stejně náhle  rozpočtově  odpovědných a kde prý se tihle všichni ukrývali, když  ODS  chtěla  bránit  současné i předchozí vládě  v rozhazování a to i například  v  jarní covidové  krizi a  co si jako vůči ODS  dovolují?! Protože problém našich státních financí prý není na  příjmové straně, nýbrž   ve výdajích!!! Škoda, že se nelze  dobrat přímých citací z archivu ČT…

Přirozeně, že  zůstal dlužen odpověď na otázku  kde se na to vezme.Jen mlel stará klišé o nárůstu státního aparátu, atd. atd. Vedle  toho na   další výtky  typu, že  nejvíce  z  té daňové krádeže  jasně profitují nejbohatší, zcela nesmyslně prohlásil, že je  to tak správně, protože  když někdo platí malé daně /protože má malý plat, ale to už neřekl/, tak je správné, že má  menší úlevu než ten, kdo platí daně  velké, a že jako ti bohatší nesou na svých bedrech zásadní břemeno českého rozpočtu. Takže  je  správné, když jim zůstane  více…..

ODS jen znovu dokázala, že  nezná ani stud, ani míru, natož zdravý rozum. Když  jde o kupování si voličů, aby  se mohla  vrátit k moci,  pak opravdu postrádá jakékoliv  zábrany. Když hodnotím Skopečkovo vystoupení, které lze považovat  za oficiální názor a pozici ODS, pak ona jeho věta problém rozpočtu není na  příjmové straně, nýbrž ve výdajích,  ve mně  evokuje jednoduchou alegorii:

Představte  si  silnici která náhle, aby překlenula  údolí, pokračuje mostem. Dodávám, že starým a dřevěným. Už takhle  chatrným. Držícím pohromadě  spíše  zvykem než pevností konstrukce. Na   most  vjela kolona  těžkých náklaďáků, atakujících  maximální únosnost konstrukce.  Ovšem dole  v údolí u paty  mostu běží právě   mejdan kam si místní  furianti sezvali známé z celého širokého okolí, aby  se jim předvedli jako největší páky  široko daleko. Je tam spousta piva jiného pitiva a  také velké ohniště, kde  se má rožnit ,dejme  tomu, prase  pro  všechny. Vše připraveno, mejdan se rozjel, okolí na frajery  zírá s  otevřenou pusou.  Leč chybička  se vloudila. V údolí široko daleko není  žádný  strom a nikdo nepřivezl dřevo na rožnění…. Pro nové, z časových důvodů nemá smysl jet. Zrušení mejdla by byla  blamáž, s dalekosáhlými důsledky pro pověst organizujících frajerů..  Co že tedy ty největší páky  z  ODS, pořádající mejdan, vymyslely – zkrátka, že  ten starý chatrný most  má pořád  zbytečně mnoho nosníků a podpěr, takže  si jich „pár“ mohou  „vypůjčit“.  A z jejich dřeva  rožnit.  Mejdan je mejdan my jsme ti největší frajeři v okolí, ať to každý vidí! Protože  problém mostu podle nich, stejně není  v jeho stabilitě a  v tom, že oni kvůli svému mejdanu nevratně poškodili jeho konstrukci, ale v té zátěži, co na něm zrovna  je!!!! Nejlepší bude,když po něm nebude jezdit vůbec  nic. A  stát nic financovat!

Ovšem úplně  ve stejné  pozici je i Babiš. Ten ji připravil a ze stejných pohnutek jako modří, dal do hry.

Ačkoliv  ani on nedisponuje sebemenším nápadem, jak způsobenou megadíru  do rozpočtových příjmů vykrýt. Tedy kromě  zadlužování. Stejně jako jeho „ministryně financí“ Schillerová.  Jak ostatně  sama  veřejně přiznala:

Říkám upřímně, že to je docela rána. Určitě to pomůže lidem, ale pro budoucí vládu to bude znamenat zcela legální debatu o změně daňového rozdělení.

„Škrtat na výdajové stránce budu jako každý rok, ale desítky miliard tam prostě nenajdu. Nejsem David Copperfield. Budeme si muset půjčit,”

Že si přesně takhle představujete odpovědnou správkyni státní pokladny???!!! Že takhle  řídíte  svoje  rodinné finance?

Ten atentát  na rozpočet je  navíc daleko větší, než se  původně zdálo. Pamatujete  si ještě  jednání v Lánech mezi Babišem a Zemanem o té  šílenosti?  Vzešlo z toho, 26. září 2020 tohle Babišivo vyjádření:

Zrušení superhrubé mzdy vláda navrhne pouze na dva roky. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš. S návrhem, aby se superhrubá mzda zrušila pouze dočasně, přišel prezident Miloš Zeman….

Takže Babiš se zavázal Zemanovi, že jako  finančně zešílíme jen na dva  roky…

Jaká  že je  realita odhlasovaná ve  sněmovně?

Babišův poslanecký návrh žádné časové ohraničení superhrubého zločinu NEOBSAHUJE! Takže je  to napořád! Chci vidět  vládu, která dokáže  v budoucnu zvýšit  zaměstnancům  daně  o 4-5%!!!!!

Co na  to Zeman?  Tohle:

. Pan prezident věří panu premiérovi, že tento závazek dodrží,“ napsal na dotaz iDNES.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Zeman bude muset  zákon podepsat. Kdyby ho vrátil zpět do sněmovny s tím, že  původně mezi ním a  Babišem se dohodlo něco jiného, nepochybně by  si vynutil přeschválení zákona a došlo by k časovému  omezení té zvrhlosti nebo k jejímu zaslouženému –  zrušení.  I tak by zadlužení státu prudce vzrostlo, ale nikoliv nezvladatelně.  Ale je tu  někdo si na to vsadí, když když prezident věří premierovi že ten dodrží závazek,který právě porušil?! Takového naivu  v současném Česku nenajdete!

Absurdnost, šílenost a zrůdnost na pokračování!!!

V podobě Babiše, Zemana a ODS  a jejich režii!

Nedá mi to – znovu se  vrátím k ODS, protože její hlasy  představují rozhodující  faktor – kolikrát jste  od modrých slyšeli kritiku minulých  vlád,  ve smyslu projídání budoucnosti a zadlužování dětí? Pamatujete  ještě na  volby 2010 kdy  lumpenpravice  vyhrála na  základě  tzv. řecké lži, kdy vystrašila  řeckým finančním kolapsem větší část  voličů a  ač Paroubek vyhrál  ona sestavila NečasKalouskovu loupežnickou bandu a vtáhla s ní do Strakovky?

Tak nyní právě  na vlastní kůži právě  zažíváme, jak se  Řecko ke svému kolapsu dopracovalo. Úplně stejně jako my  dnes – představitelé obou  hlavních partají – konzervativců a socialistů podobným způsobem upláceli voliče  – na dluh!!!

Až  najednou dluhový  mejdan skončil. Zažijeme  to neodvratně také. Protože  pro naprostou většinu lidí je úplně nejdůležitější, že  zítra budou mít  ve výplatě o trochu  více.  A nepochybně  a konto tohoto velmi krátkodobého pomíjivého jevu učiní přesně  to, v co Babiš i ODS  doufají. Přičemž ten první zprofituje  výrazně  více a přežije  svou covidovou politickou smrt.

Ti, kteří se zítra budou radovat z té vyšší lednové  výplaty, zažijí, jak jim ta  radost velmi rychle zhořkne! Jednak dojde  k výraznému růstu cen zboží, protože  obchodníci okamžitě  zareagují na vyšší příjmy vždycky stejně  a v tomto případě speciálně, už proto, že  si budou chtít nyní kompenzovat  covidové ztráty, takže výrazně a rychle naroste inflace. Kterou už takhle máme  více než rok nejvyšší v  celé EU!

Dalším efektem bude  rozevření příjmových  nůžek  mezi  pracujícími a  příjemci sociálních dávek od státu. Valorizační vzorec pro přepočet důchodů a penzí je totiž vázán z  části na  růst inflace a z části na  růst průměrné mzdy – jenže  té HRUBÉ!!! A  ta  se nezmění! Takže  důchodci mají smůlu. Ten hodný  Babiš, spolu s ODS na ně udělal dlouhý nos.   Navíc je, s  plnou parádou, zasáhne  celá  inflace.

To není zdaleka  všechno. Už bylo dostatečně  ventilováno, že  z Babišova daňového atentátu na  státní pokladnu nejvíce získají ti s nejvyššími platy. Schillerová  v parlamentu obhajovala  tu zvrhlost  tím, že  v těžkých dobách je třeba lidem ponechat více peněz, aby je mohli utratit a tím pomoci tuzemské ekonomice….  Dokonalý  blábol!

Ptám se jak jí bude pomoženo, když kromě  potravin, služeb a  dejme tomu aut, všechno, co nakupujeme  je k nám dovezeno?!

Zkuste  najít až půjdete  příště  cokoliv pořizovat najít  zboží tuzemského původu!  Nic z elektroniky či vybavení pro domácnost, o textilu, botách, oblečení,sportovních potřebách, atd.  ani nemluvě,  skoro nic  z nábytku a tak je  to všude. A  další běžný velký  výdaj tuzemských domácností – dovolená? I ta odplyne z převážné části do zahraničí, jak známo. Lze  směle  učinit  závěr , že  se beznadějně  zadlužujeme, abychom ty  vydlužené peníze  poslali do zahraničí! V tuzemské ekonomice  z nich efektivně zůstane pramálo. S výjimkou obchodníků. A  ti, jak sami dobře  víte,většinově  a ziskově  jsou také v  cizích rukou! Takže i tady  české vydlužené finance mizí v zahraničí!

Říkáte, že  vy  si pořizujete  nové bydlení a tudíž vaše útrata  zůstane  převážně  v ČR? Nepotěším vás!

Bývalý  generální ředitel Komerční banky Radovan Vávra /kterého  osobně dost nesnáším /má  velmi špatnou  zprávu pro všechny, kteří  bydlí v nájmu nebo plánují své bydlení do budoucna  řešit  hypotékou, či  ji v dohledné době budou znovu refixovat na  další období:

Kvůli inflaci zdraží jídlo, zboží, byty i nájmy, tvrdí. A  dodává:

„Bohatší si mohou vzít vyšší leasing na auto, vyšší hypotéku. Ale víc bytů a domů jsme nepostavili. Roztočíme tím inflační spirálu. Zbytečně, protože pozitivní efekt to nemá vůbec žádný. A způsobíme řetězovou reakci v ekonomice. Ta lidem, kteří dostanou těch 1 500 měsíčně způsobí, že už si to bydlení nekoupí nikdy,“ A ještě přidá:

„Kdo si chcete uzavřít hypotéku, udělejte to radši teď než v únoru, ale nemusíte do banky běžet dneska s obavou, že zítra to bude za 45 procent. Tak rychle to nepůjde,“ tvrdí. Že se sedm měsíců trvající pokles cen hypoték zastaví, o to by se Vávra klidně vsadil. Babišův krok v důsledku povede k nárůstu hypotečních sazeb ke třem procentům, odhaduje bývalý bankéř.

Bohužel má pravdu.

Pokračování zítra a pozítří. A bude výživnější.

P.S.

když koukám na  hvězdičky tak je  jasné,  že  spojení  Babiše  a ODS  zas  až tak velká podivnost není. Dneska  mne zkouší zjevně osolit služební elffízlové spolu s  fandy ODS, Svědky Milošovými a  příslušníky  Církve  Koblihy  nejsvětější!  Jen tak  dál, jen tak dál, mám z vás  radost. Vážně. Trefit  tolik  fandů   tak různých politických  šíbrů, kteří se většinou tváří jako nepřátelé na  smrt, to se věru  přihodí tak jednou za  deset let, jak říká  klasik!  Jsem mimořádně  spokojen! 🙂  🙂  🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.