Nevtip na tento den- fixlování s testy


Už  jste na Kose  četli, že se mi úřední čísla o počtech nakažených nezdají a nevěřím jim.  V mezičase na mou mailovou adresu dorazily  informace,  že dostat dnes žádanku na  testování není  úplně jednoduchá  záležitost.   Spíše  čím dále  složitější  proces.

Tahle  svědectví beru na vědomí, ale  nemohu otisknout,  nemám, jak je verifikovat nebo objektivně  vyzdrojovat. Nicméně, že  cosi ohledně  úředně  zveřejňovaných  údajů ohledně počtů nakažených a  nyní už  i procenta pozitivní  nálezů z celkového denního množství testů se  potvrdily.  Viz

PES a chaos v datech: testy ukazují jiná čísla

dovolím si ocitovat klíčové pasáže:

PES najednou funguje jinak a Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR opět nic nevysvětluje. V pondělí se z 26 procent pozitivně testovaných během pár desítek minut stalo 23 procent, což významně změnilo rizikové skóre.

ÚZIS včera změnil metodiku, kdy se do provedených testů nově započítávají i PCR testy, které dosud sloužily jako kontrolní v situaci, kdy lidé absolvovali antigenní testy. Ty se vyznačují vyšší chybovostí, takže úřady reagovaly na vysoké procento falešně pozitivních výsledků, které se ověřují právě testy PCR.

Má to ale háček. Původně zveřejněná tabulka z dílny ÚZIS, v níž bylo za neděli pozitivně testovaných 26 %, což má podle metriky PES hodnotu 30 bodů (a tento oficiální údaj převzala řada médií), se změnila v jinou tabulku, kde je podíl testovaných vůči provedeným testům najednou 22 %. Metrika PES pak říká, že tento údaj se hodnotí 20 body. Čili rizikové skóre je namísto 62 najednou 57 (nekleslo o 10, ale jen o pět bodů, protože zároveň s počty testů ÚZIS změnil i hodnotu R, za niž se nově pět bodů přičetlo).

Jak se  vám to líbí?  Mně  se otevírá doslova  kudla  v kapse!  Babiš, Havlíček a  Blatný, v  doslova  hysterické snaze  před  Vánocemi rozvolnit, protože  je  to populární  a volič  to chce, neznají žádné limity nebo zábrany.

Klidně kvůli tomu ohnou platnou metodiku a  zničí vypovídací schopnost  dosud  získaných používaných dat.  Ty  zahrnovaly jen  výsledky  tzv. PCR  testů, které jsou  obecně uznávány  jako jediné opravdu vypovídající. Nyní, aby  si zlepšili celkové skore,  tam zařazují  i výstupy  z daleko méně  přesných antigenních testů. Prostě  čísla pro PSA  je potřebné ohnout za  každou cenu pod  psa. I pod  PSA!

Čecháček prostě  chce  do krámů,  tak mu to dáme!  I za  cenu další covidové vlny.  Zkrátka když  se nám něco nehodí, tak si to upravíme podle svého!

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.