CoVid hrou, pojďme si s ním pohrát


Dneska vás nehodlám zasypávat čísly, grafy,  statistikami. Ani expertními názory. Ohledně korony. Kosa už  jich zveřejnila  takové množství, že mám jistotu, že vše podstatné už je  dávno řečeno. Kdo hodlal pochopit, pochopil, kdo NECHTÉL,  toho nic nepřesvědčí. S výjimkou toho, že  v nemocnici na ventilátoru skončí on sám nebo někdo z těch, na kterých mu záleží. A  já dodávám – záleží více  než  na jeho osobním pohodlí. Většinově. Dneska si budeme hrát. Vyznění článku  totiž  zůstane ve vašich rukách.

Naše západní  civilizaci je beznadějně  ztracená. Nikoliv kvůli různým loutkářům ze zákulisí a  podobným mantrám, nýbrž kvůli nám samým. Naší  zpovykanosti, rozmazlenosti, pohodlnosti,  sobectví a naprosté neochotě  i v nouzi  akceptovat nutná omezení a příkoří. Umíme  jen odmítat, kritizovat.  Doslova mne fascinuje, kolik se najednou v populaci objevilo, v  souvislosti s koronavirem a  vládními omezeními statečných obránců osobní svobody. Kteří podávají žaloby  u soudů, demonstrují na náměstích, ale  zejména  plamenně plkají na  internetu o tom, jak oni  si tu svou osobní svobodu vzít nedají.

Zvláštní ovšem je  když  jde o jejich elementární pracovní práva, tak nějak ta  osobní statečnost obrovsky  rychle vyprchá. A nastane  stav – kde nic, tu nic, proč  si mám zrovna já pálit prsty?

Doložím to!

Podle  ČSÚ je v  ČR v zaměstnaneckém poměru cca 4 421 000 osob. Ovšem odborově, tedy odhodlaných chránit aktivně   svoje  pracovní práva jich je, podle posledních dostupných údajů, jen asi 506 tisíc. Tedy 11,5%… A to ještě  řada  členů se  skrývá v tajných odborových organizacích. Aby je vedení jejich firmy nemohlo šikanovat… Jsme odboráři, ale bojíme se to říci nahlas!

Ale když  jeden prolétne  internet v  době  covidové, nestačí se divit, co hrdinů je ochotných náhle padnout na barikádách v boji za osobní svobodu. Konkrétně- nenosit roušku, nalejt si mozkovnu v  hospodě, řvát na fotbale a jiná podobná nezadatelná práva jednotlivce. Co je proti tomu právo na  spravedlivou mzdu a bezpečnou práci? Hlavně ta  rouška…  to je  to nesnesitelné zotročení!

No nic. Slíbil jsem, že  si dneska  dáme  koronavirus  hrou.  Bez  dat, grafů,odkazů a  citací. Takže je nejvyšší  čas  s tím doopravdy  začít.

Když se v minulých  dnech objevily  informace od farmaceutických firem, že jejich vakciny  jsou hotové, primárně odzkoušené a už je od  ostrého nasazení  do celosvětové populace  dělí „jen“ schvalovací  řízení   u centrálních lékových autorit jednotlivých států, či v našem případě  Evropské unie,   otevřela  se nová horká  válečná fronta, kde se to statečnými hrdiny, ochotnými padnout  za svobodu jedince jen hemží – fronta proti očkování!  Podle hesla – já se očkovat nedám!

Dobrá, beru na vědomí. Odpustím si nyní  traktát na  téma osobní sobectví  – ať to riziko vakcin na  sebe  vezmou jiní,než já, ti ať je  nechají  napíchnout a  ať oni, na  svoje  riziko tu koronu porazí, já s  rád  svezu s nimi. Dneska  si opravdu budeme  jen hrát.

Dám vám  totiž vybrat. Každému jednotlivému a  zcela  svobodně.  Nechť rozhodne a ozřejmí,jak by CoVod  porazil on, aby  už konečně přestal strašit, protože není nadále udržitelné zde provozovat  lockdown každé 3-4 měsíce  stále znovu.

Korona  prostě musí být  co možná nejrychleji poražena, jestliže nemáme  civilizačně  a ekonomicky  zkolabovat.

A svět zná jen  čtyři možné způsoby – z nichž jeden je pustá utopie

1- čínská cesta  totální a  okamžité tvrdé restrikce, brutálně vynucované

že  je naprosto funkční a  efektivní netřeba dokazovat. Ale za  cenu, kterou si u nás neumíme představit.

2- cesta dobrovolných  omezení a  dodržování omezujících   režimů.

Tomuhle je nejblíže Jižní Korea a možná Tchajwan. V  českých podmínkách naprostá utopie a zcela  jistě  nefungující. Část populace nic dodržovat nehodlá a nikdy nebude.

3- promoření  společnosti, bez omezujících omezení,

s  tím, že  při 1% úmrtnosti si zahráváme nějakými až  100 000 mrtvými a v každém případě minimálně  s přechodným zhroucením zdravotního systému. Takže se bude  umírat i na banality  typu slepé střevo.

4- proočkování  společnosti nově vyvinutými vakcinami

s  tím, že  dojde  k potlačení korony  přes  preparát, pokud se oočkuje  dostatečný vzorek populace, uvádí se, že nejméně  60%. Cesta  rychlá, efektivní a nejméně obtěžující, pokud  vakcina  splní svůj deklarovaný účel.

Konstatuji navíc,  že pouze  varianta 1 a 4 vedou k rychlému a efektivnímu  výsledku. S minimem  ztrát na  životech a  hospodářských škod.

Žádná jiná varianta není k dispozici.

Takže  si teď  zkuste představit, že  jste  buď ten, co okamžitě  rozhodne, kterou cestou se  ČR vydá. Nebo, nechcete li přijmout  tuto roli, pak stačí, když  si vyberete  sám za  sebe. V  následující anketě. Zvědavost mnou cloumá, co z ní vyjde z  výsledek. Hlasovat  lze jen do příští půlnoci.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.