Dnes Hodina vlka na Slobodném vysielači


Po včerejší Trikoloře dnes  znovu  „do práce“,  protože  je  potřeba  z novu proprat  svět v Hodině  vlka.

Minulý týden jsme se na poslední chvíli rozhodli znovu se podívat  na USA po prezidentských volbách. Dali  jsme s Borískem americkému tématu  přednost  před jiným, skoro stejně  důležitým, ba možná pro nás  důležitějším  – totiž sporu  Maďarska a  Polska s Evropskou unií, respektive  s jejich  vetem vůči  novému sedmiletému rozpočtu Unie a  také  nově  zřízenému  Fondu obnovy.

Ve středu a ve čtvrtek jsem se  snažil tohle  téma rozebrat  ze  všech stran na Kose. A  dokazoval, že  ani zdaleka  není černobílé,  jak je v našich  krajích zvykem na  veškeré zahraniční  události  nahlížet. Máslo na hlavě mají úplně  všichni.  A  navíc  Česká republika  zde  hraje  nepominutelnou, hodně  smutnou, či spíše  trapnou roli. Slovensko? Daleko  menší, leč  díky  europoslanci Šimečkovi, či ostrým prohlášením ministra  zahraničí Korčoka, také nelze  přehlédnout.

Takže  se  na to všechno s Borískem podíváme hodně detailně.   Tedy co  čas  ve  dvou hodinách dovolí.  Posledně  jsme  časovou  tíseň  vyřešili tím, že  jsme  si v sobotu večer  dali  nášup a  nezodpovězené maily  vyřídili v něčem, co nese  název Vlkova poštovna. Posluchač  Slobodného vysielača má totiž   právo být  slyšen, když  se zapojí. Ještě  jsme  to s Borískem nekonzultovali, ale  myslím, že  i tentokráte, když nebudeme stíhat, si zase  dáme poštovnu. Poštovský panáček jezdí, tak budeme  také. Pokud se nestane  něco, o čem nyní nevíme.

Nelze jinak. Ne proto, že bychom s Borískem nevěděli, co jiného dělat v  adventní sobotu večer.  Nicméně  je  to opravdový mus,  jak říkávala  moje  babička.

Minulý měsíc jsem si dovolil  hned  dvakrát  zakončit  upoutávku na Hodinu  vlka   žádostí na  Vás  – posluchače  tohoto pořadu o mimořádné přispění, protože  stav  finančního tachometru  Vysielača  vykazoval neuspokojivé, ba  tragické hodnoty. Ještě  29.11. scházelo skoro celých 1 000,- Eur.

Pak se stal zázrak – 1.12.2020 ráno jeho  ručička ukázala neuvěřitelných 8500 Eur!!!!

Je to obrovská radost a zároveň  závazek, že  jste se  tak masivně a spontánně  postavili za  SVOJE  rádio!  Proč  závazek?  Například proto,  že  zkrátka opravdu nelze nechat  bez odpovědi maily jen proto, že mi  skutečně  vážné okolnosti nedovolují vysílat  déle než  do 22,30,  v krajním případě o  30minut  déle. Takže  Poštovna. Vážíme si každého jednoho posluchače, bez ohledu na  to, jestli on souhlasí s námi  nebo my  s ním.

Naším cílem je informovat. Pokud možno komplexně.  Ze všech možných úhlů. Nikoliv  jenom z těch, u kterých máme  jistotu, že  se  publiku budou líbit. Takových, kteří jedou jen tuhle  cestu je  v oficiálním i neoficiálním mediálním světě  až až. Hodina  vlka  k nim nikdy patřit nebude. Ale to neznamená, že  nesouhlasící posluchači budou jakkoliv omezováni. Nikomu nic s Borískem nevnucujeme. Jen říkáme –  zvažte i tenhle aspekt!  Nic  více.

Vy jste se v nouzi postavili za  Slobodný  vysielač, Slobodný  vysielač  stojí za  vámi – v právu mít  nezávislý svobodný názor. Čas ukáže, který z mnoha  různých  je nejblíže  pravdě.

Ale  vrátím se ještě k tomu pondělnímu zázraku – děkuji všem, kteří se na  něm sebeméně  nebo sebevíce  podíleli.  Ale  jednomu přispěvateli, konkrétně  panu Mgr. Richterovi musím poděkovat osobně  a zcela  speciálně. On ví proč a já za Boríska i sebe  konstatuji, že nám každému jednotlivě  vyrazil dech. Poděkovat je  samozřejmost. Ale  je to málo, víme o tom.

Příspěvek byl publikován v rubrice upoutávka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.