Flash -Trump neuspěl před Nejvyšším soudem s žalobou proti výsledkům v Pensylvánii


Podle čerstvé informace Trumpovi advokáti neuspěli se svou žalobou u Nejvyššího soudu  USA proti výsledkům voleb, respektive  určení  volitelů na jejich  základě v klíčovém státě  Pensylvánia, zabráněním jejich tzv. certifikace.

Detaily pro německy  mluvící zde.

Odmítnutí bylo jednohlasné, žádný z devíti soudců Nejvyššího soudu neprezentoval odchylné stanovisko.  Trumpovi nijak nepomohlo, že během svého úřadování vytvořil  v senátu konzervativní většinu v poměru 6:3, když těsně před volbami, dosadil do Supreme Court svou nominantku Amy Coneyovou Barrettovou, která nahradila  zesnulou progresivistku Ruth Baderovou Ginsburgovou. 

Dohledatelné zdůvodněn  rozsudku je velmi sporé a  jediné, co se o něm dá  říci, že  je opřeno o princip anglosaského  precendečního práva. Komentář  soudu zní:

„Žádný soud nikdy nikdy nevydal nařízení, kterým by  zvrátil výsledky prezidentských voleb, pokud  je potvrdil guvernér příslušného státu.“

Tohle uvádím zejména pro ty, co operují jakýmsi videem jakéhosi původu, které mělo  podpořit spekulace  o falšování voleb právě  v Pensylvánii.

Trumpovi lidé  boj  u soudů ještě  nevzdávají. Už jim ale nejde o zpochybnění  volebního procesu nebo sčítání  hlasů. Jejich taktika  se  soustředila  jiným směrem. Chtějí zabránit  účasti  volitelů v klíčových státech na hlasování o novém prezidentovi 14.12.2020  tak, aby nemohli votovat  pro Joe Bidena.  Viz  žaloba na  tyto státy, kterou podal texaský ministr  spravedlnosti Ken Paxton  opět k Nejvyššímu soudu, kdy zažaloval státy  Georgia, Pensylvánia, Michigan  a Wisconsin a požaduje zneplatnění  výsledků v těchto státech unie.

Šance, že by  uspěl nejsou v podstatě  ani v teoretické rovině. Pro drtivou většinu  států je totiž rozhodné datum, do kdy  lze  napadnout  výsledek voleb  vždy  8.12.  Po  tomto datu jsou volitelé tzv.certifikováni a jejich jmenování je už  chráněno zákonem a nelze jej změnit nebo zneplatnit.

Jestliže  Nejvyšší  soud  tak hladce  a precedenčně  smetl  žalobu ohledně Pensylvánie, lze očekávat, že  Paxton nedopadne jinak. Podle  zdroje je jeho šance  dána poměrem 1: 1 000 000. Navíc  se zdá, že Nejvyšší soud žalobu ani nemusí přijmout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.